Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

martinka17
26. feb 2010

peťo
len napíš aj román, preto táto diskusia existuje. Je lepšie to napísať, niekomu povedať, ako to dusiť v sebe. A hlavne, nie si chorá, labilná, šibnutá ani nič také...to je jeho nová taktika...Nechce súd, chce ťa preto len strááášne zastrašiť. Sama vieš, že fakt by si musela byť veľmi chorá na hlavu, aby Ti dieťa vzali. Jedna sms neznamená psychycké problémy. Len si tu dnešnú komunikáciu pekne odlož, to je skôr v tvoj prospech, že sa Ti tak vyhráža 😀 Chudák, on si v nervoch ani neuvedomil, aký tromf Ti dáva do rúk 🙂 Vyhrážky z jeho strany mu na súde nepomôžu a skôr dosiahne, že bude platiť až sčerná ale dieťa nikdy neuvidí 😝 😝 😝 😵 😵 😵 😵

kristina25
26. feb 2010

peti aj mne chodili od manzela take vyhrazne SMS, ze sa o malu nestaram, beham za chlapmi a nepracujem a kvoli tomu sa bude sudit o malu. Trvalo to asi dva tyzdne pred rozvodom, ked mu priharalo, aby som stiahla navrh. Po rozvode sa vobec neozval, uz su to pomaly tri mesiace, ale na malu mi plati.
Dieta mu nedaju do starostlivosti vsak to bude este len male babatko, hoci ma aj znamu sudkynu.
Drzim ti palceky a pevne nervy 🙂

petula.m
26. feb 2010

holky, moc děkuju... to, že to tady můžu napsat a že vy mě hodně podporujete mi dost pomáhá... to, že jsem psychicky nemocná už se mi snaží vtlouct do hlavy delší dobu... Ale kdybych byla úplně na hlavu, tak asi nemám maturitu a asi bych nestudovala úplně bez problémů vysokou školu... A jestli na tom bude trvat u soudu, že chce, abych si zašla k doktorovi, tak půjdu... Já z toho strach nemám.... Martinka, jeho sms jsem si uložila i ty, když mi psal asi před měsícem, jak mi nabízel těch 100 000, když ho neuvedu jako otce a když mi vyhrožoval apod. Začínám mít opravdu pocit, že na psychiatra je zralý on... Už mám svoje věci, co jsem měla u rodičů, doma, takže nechci do porodu o něm ani slyšet... Pořád to nějak nemůžu skousnout... On si to představuje, jak Hurvínek válku... Myslí si, že nám na nic nedá ani korunu, ani se nedokáže zeptat na zdravotní stav, nezajímá se a myslí si bůhví co... ☹ už ať to je za námi....

terezka044
27. feb 2010

Baby idem vas pocitat som to tu zanedbavala 🙂 a mam otazku potom 😉

terezka044
27. feb 2010

petula...boze.. pripomina mi totalne mojho byvaleho. akurat ten kreten sa o neho ani nezaujimal, jeho matka sa mi vyhrazala ze si ho adoptuje, zatial ho od narodenia videli tak 4x..... ja uz ich neriesim, je to davno za mnou, byvaleho som neznasala uz polroka pred rozchodom, stale sme sa hadali, potom sa nastval, a ked zistil zesom tehotna odisiel, potom sa este snazil, domahal, aleje to cisty kreten a vtedy mi to cele doslo a v zivote by som mu uz nedala sancu. druhu sancu si zasluzi kazdy, tretiu nikto. a tych tisic co on dostal, uz vobec..

a uvidis ze najvacsim stastim bude malinke ked sa narodi a bude zdrave, a na tom ti bude najviac na svete zalezat. a to je aj najpodstatnejsie. ja len placem ked vidim ako niektore mamy obetuju cely svoj zivot a staraju sa 24hodin denne o postihnute, tazko chore deti, priputane na lozko.... obdivujem ich neskutocne a kebyze sa nieco take mne stane, tak chcem byt radsej sama na to, lebo by som bola len nestastna ze ublizujem este aj tomu chlapovi, a venovala by som cely zivot dietatu. aa viem ze by som strasne trpela, a velmi drzim vsetkym tymto mamam palce, najviac na svete, lebo su to tie najuzasnejsie osoby... a som rada za kazde zdrave dietatko, ludia si nevazia to co maju ☹

to forum je tu od toho, aby sme si pomahali, vyspovedali sa, pokecali... psychicky chora? to vravel byvaly aj mne,. jediny chory je on 🙂
a aj byvaly moj si myslel ze to bude jak hurvinek... ale... ono to pre neho aj je. neplati, nestara sa, obcas saozve aby ho 1x do mesiaca ukazal matke, obcas posle 50eur a este sa mi vyhraza ze mam byt ticho lebo podla zakona mam pravo na 25... nic, nekomentujem radsej. budeme sa sudit po letnych prazndinach. teraz nemam sil, caka ma maturita.

julinka2787
27. feb 2010

aj ja sa pridávam do klubu pszchicky chorých. bóže koľkokrát som počula, že sa mám dať liečiť, zato, že som chcela aby mi namontoval poličku a podobné veci. no čo už hlavne že oni sú lietadlá... 😀

nicky11
1. mar 2010

ahojte babule...boze vzdy ked to tu docitam tak mam minutku ticha.. 😒 juro mi stale nic nezaplatil neviem co teraz bude dalej,co snim spravi policia alebo co...neviete niektora???nastastie uz od buduceho mesiaca mi bude chodit nahradne vyzivne... 😖 aspon cosi...

inak aj ja som vraj chora,o decko sa vraj nestaram,k.rvim sa a pod.... 🙂

martinka17
1. mar 2010

nicky
)ďalší psychopat, nič si z neho nerob 😀 😀 😀
A polícia ho môže stíhať, tuším vziať vodičák alebo až súdom sa môže dostať do basy....tak len nech neplatí 😵

marianka1122
1. mar 2010

ahojte, ja mam jedneho syna matusko ma 1 rok a 6 mesiacov. s jeho otcom nezijeme spolu.on ma novu priatelku s ktorov ma dieta 2mesacne. . ale o to nejde doteraz som s nimi vychadzala celkom dobre , ak sa to tak da povedat. ale vcera som zistila ze byvaly povedal sestre ze vie ze to druhe dieta co ma nieje jeho ale ze ho ma radcej ako nasho maleho ktory jeho je. bolo to ako rana do zaludka, myslela som ze to nerozdycham. uz neviem co si mam o tom mysliet som zufala, nestastna , nahnevana. boli to. ved maly je taky uzasny , a ma ho rad to poznat . neviem ako sa zachovat najradcej by som mu uz nikdy nedovolila aby ho videl. nieze by sa byvaly pretrhol aby ho videl. nechcem aby to malemu ublizilo ze jeho otec ho nema rad.

terezka044
1. mar 2010

ahoj vtaj marianka 🙂 🙂 tym sa vobec netrap. kasli na neho, zariadil si zivot inak, je to jeho problem.
ty si len uzivaj svojho malickeho, ten hnev prejde a potom uvidis co dalej, hlavne zabudni na toho blbca, stretnes lepsieho. a ak ho nema rad, tak ho ani nebude chciet vidiet. treba matuska obklobit ludmi ktori ho lubia, to je hlavne, aby citil ze je milovany, da mu to zaklad do zivota.. a ked bude starsi potom lahsie pochopi, preco jeho biologicky otec je niekde mimo. aj ked to bude tazke. neboj zvladnes to nie si sama 🙂

terezka044
1. mar 2010

nicky su rozne sankcie, od odobratia vodicskeho az po vazenie. treba to dat na sud.

a jasne, vsetky sme chore vsak co si si myslela 🙂 to ze on ma v a ty sa staras je jedna vec, ale ked niekam ides vecer von tak sa nestaras a si krkavcia matka 😀
kaslat na nich, oni si posrali zivot, nie my 😝

terezka044
1. mar 2010

aha az teraz citam martinku = ano presne tak, az do basy to moze ist 😉 😉

terezka044
1. mar 2010

v pecku*

marianka1122
1. mar 2010

ja viem ale je mi s toho strasne cudzie dieta ma radcej ako svoje nedokazem to pochopit. proste nedokazem. este neviem ako sa zariadim, ja som s nim pocitala ze aj ked my spolu niesme ze maly je pre neho dolezity, ze sa s nim bude hrat , bude otcom. aka som len sprosta.

terezka044
1. mar 2010

ja to tiez nechapem. taktiez nechapem ako sa moze niekto na svoje dieta len tak vykaslat... ale to nam asi nie je sudene chapat to. ti chlapi su nevyzreti asi alebo neviem.
nie si vobec sprosta. kazda zena chce pre svoje dieta otca, ktory ho bude milovat... to je uplne prirodzene. ale nejako sa to vyriesi, uvidis. a mozno najdes lepsieho, takeho, ktory zas bude lubit tvojho syna a budete spolu stastni 🙂

jasmina56
1. mar 2010

marianka1122- jaj moja, čítala som Tvoj príspevok a nemám slov... viem si predstaviť ako sa cítiš, mne ten moj povedal že dieta po porode pozrieť nepríde, vraj je to pre neho hamba... jaj moja takýto chlapy ako možu chodiť po svete... je mi z nich zle, keby nám dal niekto recept nato ako sa netrápiť? ako všetko prehrýzť? dúfam že to raz všetko prebolí...
Nikdy by ma ani nenapadlo že chlap ktorý chce dieťa, ma nakoniec počas tehotenstva opustí...a ani som si nemyslela že to niekto dokáže len tak urobiť....hádam sa to každému jednému v živote vráti...
papa

terezka044
1. mar 2010

jasmin prense, mna z takych napina, to su uplni chudaci. akoze chapem ze nie kazdeho zmyslom zivota su deti, niektori maju na vrchole priorit peniaze,karieru, alebo nieco... a vlastne v zivote nic nemaju. takych nebrat.

ako to preboli? treba vela lasky. k dietatu, k partnerovi, ktory si to zasluzi. iny liek neexistuje, len vnimat vsetko stastie ktore mame, ze mame zdrave krasne deti, a nevnimat tu smolu v zivote. ono zivot sa se*ie stale, akurat vzdy inym smerom... 🙂

marianka1122
1. mar 2010

dakujem ste mile. chcela by som byt silna ako tie mamy vo filmoch so vsetkym sa vyrovnaju su silne, mudre, uspesne. a ja sa citim strasne, slaba a neschopna. ale musim sa vzchopit koli malemu ja viem.
viete co je natom najlepsie ze pred nedavnom mi tvrdil ze matuska chcel a chce a to druhe dieta je omyl. a ked sa narodilo bolo vidiet ze je tmavsie takze vsetkym doslo kolka bije.... taka som si bola ista ze bude vsetko dobre. ach ach ach

terezka044
1. mar 2010

marianka ja som taka tiez bola vobec sa necit blbo kvoli tomu, chce to len cas, a pojde to, neboj. keby daco my sme tu moze shocikedy napisat 🙂 byvas sama, ci s niekym?
ty by si sa k nemu chcela vratit k byvalemu? ved ten za to nestoji. ked nevedel zobrat hned zodpovednost.

marianka1122
1. mar 2010

ano uz byvam sama s malym. k nemu sa vratit nechcem to mam uz davno vyjasnene sama so sebou. len ma to mrzi koli malemu. viem ze pre chlapcov je otcovsky vzor dolezity.
teraz cez den je to lepsie mam kopu roboty tak nestiham nad tym rozmyslat . ale bojim sa noci vtedy len lezim a myslim na to , nemozem spat a je mi so vsetkeho nanic.

terezka044
1. mar 2010

to chapem. a pomaha ti aspon niekto?
k tomu vzoru, je dolezity, ale ta podstatna cas viazania na muzsky vzor zacina tak v 4rokoch. dovtedy sa vela veci moze zmenit. sama uvidis. a trapit sa tym stale nema zmysel, radsej si uzivaj slniecko, maleho, chodte von hrat sa, a vecer zalahni s pocitom ze mu davas vsetku radost a ze to zvladnete! 🙂

marianka1122
1. mar 2010

pomaha ja neviem ako kedy sestra s priatelom ale byvaju daleko takze spoliehat sa na nich uplne nemozem. vlastne mame len jeden druheho. kiez by si mala pravdu vo vsetkom co pises. som rada ze som tu narazila na taku pozitivnu dušu 🙂

terezka044
1. mar 2010

ono je nas tu viac takych, baby dojdu, ja som si prezila svoje a castokrat som mala pocit ze uz som na dne so vsetkymi silami, ze dalej uz nemozem..bolo to fakt tazke obdobie, a teraz mam priatela skvely clovek, dufam ze nam to vydrzi co najdlhsie.. a malinkeho ma velmi rad, ja som fakt stastna. a prajem to kazdemu, kazdej babe ktora tu je, vsetky do jednej si to zasluzia. byt stastne!
a ja verm ze v zivote sa vsetko vrati. ono zivot je fakt naprd cely ako je, akurat sa meni sposob akym je naprd 😀 preto sa treba orientovat viac na to pozitivne. ked nebudes vladat sa vyplac vyspi z toho.. aspon o trochu lepsie bude.

kolkokrat aj teraz ma obcas chyti zo vsetkeho taka depka ze placem tri hodiny v kuse doma do vankusa..

marianka1122
1. mar 2010

to poznam 😖 🙂 ja dufam ze sa to vsetko raz obrati ved nemozem mat stale len smolu. ti chlapi su taky spinavci, čest vynimkam. vedia len ublizovat a klamat.

nicky11
1. mar 2010

marianka vitaj v klube 🙂 🙂 🙂 🙂 terka sak sud sme uz mali teraz to mala riesit policia a exekutor mal sancu este dva tzydne zaplatit a nic tak preto sa pytam lebo mi z exekucie ani z policie nevolali co a ako.vies terka aja preveze vobec nikde nechodim mozno tak raz co som bola na dozvukoch.. 🙂 🙂

terezka044
1. mar 2010

nicky ved ja viem ze ste mali sud., len to oznam, ze ti nic neposiela a nic sa nezmenilo, zacnu ho zase stihat.
vsak hej, len vravim, ze ti chlapi sa k tomu fakt hentak stavaju

slovakia13
1. mar 2010

ahoj

tak ja sa tiez pripajam k slobodnym mamickam 🙂vobec nelutujem ,ze sa malinka narodila,len mi je strasne luto ,ze jej otec na nu kasle ☹
sice vsetky uradne veci ako rodny list, obcianstvo a pas vybavil ,ale tym to hasne....ked spolu komunikujeme cez net ani ho nenapadne sa na malu spytat 🙄teraz mi bol este priniest nejake doklady a chuda mala nanho vyskerena od ucha k uchu....strasne sa bojim ,ze to dopadne tak ,ze sa ukaze z casu na cas s velkym darcekom a mala bude z neho paf.....

marianka1122
1. mar 2010

slovakia napodobne. tiez mam s toho obavy ze sa byvali ukaze raz za cas a bude pre maleho najlepsi na svete.

terezka044
1. mar 2010

slovakia (fajne meno) 😀 uplne chapem ako sa citis aj s tym ze sa na malu ani neopyta, mala som to iste, akurat ze ja som sa s tym debilom bavila tak dva krat za mesiac ked tak.
a toho som sa ja tiez strasne bala, ze casom proste bude chciet byt s nim atd... ale ono to malicke bude vediet kto ho lubi, a ked mu to vyslovene nebudete zakazovat, ale date mu moznost byt s nim, deti to rychlo aj same pochopia, rychlo odhalia kazdu falos.. rychlo zistia, kto ich ma uprimne rad. tak sa nebojte 😉 ak ti muzi budu mat svoje deti radi, bude im s nimi dobre, a deti budu stastne. a ak nie, deti to rychlo pochopia a vy sa nemate coho bat - stale budu len vase.

nicky11
1. mar 2010

slovakia ahoj🙂)ja sa tez strasne bojim ze ked bude malicka starsia tak sa zrazu ukaze a kupi si ju darcekmi... ☹ ☹ terka aj ja by som to chcela tak vidiet... 🙂 ja si myslim ze male dieta sa da strasne lahko kupit.... 😒 😒