Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

julinka2787
11. nov 2010

@katarina1234
@martinka17 no veď ja nestresujem kvôli tomu. len je smiešne, že to už aj vedela a prestala to robiť. ale do sedu sa ťahá za ruky sama už a aj trošku posedí, ak sa jej podarí chytiť balans. 😀 nohu si ožuje až po pätu, takže že by bola nejaká málo pohyblivá nemôžem povedať. a v postieľke ju vždy nájdem úplne opačne ako ju tam dám. 😝 a strašne rada sa opiera do nôh. ale to jej ešte nedovoľujem. predsa len dosť skoro.

martinka17
11. nov 2010

@julinka2787 vidíš šikulka ako sa patrí 😀

martinka17
11. nov 2010

@zahrika mrkni sa do môjho bazáriku, je tam jeden mini balíček 62, ak využiješ, rada pošlem. Iné už nemám, resp, nechávam všetko pre sestru 😉

katka2808
11. nov 2010

@martinka17
ahoj martinka, ono to je asi aj ten lepsi pripad. aj ja si teraz zelam, ze kiez by maly otca radsej nepoznal...

martinka17
11. nov 2010

@katka2808 preto ho nemám v RL, tomuto som sa chcela vyhnúť a on nemá zájem 😵

katka2808
11. nov 2010

marti, to je dobre. u nas bohuzial ano, otec je v RL. dokonca aj otcovstvo priznal a ma otcove priezvisko... co teraz lutujem. no ale co uz. hlavne top priezvisko sa uz nebude dat zmenit. co uz narobim... dnes by som to riesila inac ☹

zahrika
11. nov 2010

@katarina1234 si moc mila...dakujem pekne 🙂 este uvidime aky velky pride drobec na svet... ja mam nieco po sestre... ale iba take najmensie veci.. tazke za chvilu budem musiet hodne dokupit ..

@risiacik255 tak to ti moc drzim palce... je to naozaj smutne aki su chlapi.. a najhorsie ze niekedy si to uvedomia ked su deti vacsie a potom lutuju strateny cas.. ale to je uz neskoro 🙂

martinka17
11. nov 2010

@katka2808 aj naši to tak chceli, ale potom ktosi mamke povedal, že tých 750-1000 skk čo by platil mi nepomôže a aký bol hnusný, tak mi súhlasili nedať ho tam🙂 A neľutujú, máme pokoj. To meno mi je ľúto, fakt ☹

majaku
12. nov 2010

ahojte slobodne maminy!
som tu nova a budem vam vdacna, ked ma zorientujete, kam patri tato tema, neviem, ci sa o tom uz niekde pisalo...Mam dve deti, o ktore sa staram sama. So slusnym vyzivnym problem. Dalej uz nemozem tahat byvanie v hlavnom meste. Aj tak snivam odist na vidiek a vychovavat deti viac v prirode. Nemam ako inak zmenit svoju situaciu (s rodicmi zlozite), aspon zatial ma nic ine nenapada ako: najst si spolupodnajomnicku s podobnym osudom, pripadne dve, s ktorymi by sme z MD urcite uplatili nenarocny domcek v sirsom okoli BA. Urcite lepsie, ako to , co od nas chce BA. Nemam auto, ale na BA nie sme viazani az tak, zmenili by sme zakladnu skolu, no a co? Hlavne by sme prezili vo vacsom klude, kedze ma tiez este boli moj vztah a byva blizko mna, deti by zili zdravsie, nevencili by sa len medzi autami a po ceste do obchodu. Co ponukam? Skusala som si zivot na vidieku a som schopna sa postarat o mensiu zver, vypestovat nejaku zelen a vlacit deti po prirode (prirodovedkyna). Samozrejme nie je to len tak. Uvedomujem si, ze zit v dome s dalsou rodinkou nemusi byt jednoduche. Sama som trochu individualisticky zalozena, teda chcem tym povedat, ze vacsie komunity nezvladam, ale verim, ze toto ide!!!!!! Verim, ze ked sa chce, tak sa da. Keby ste sa tu nahodou niektora nasla, budem sa tesit!

nikka23
12. nov 2010

Ahojte baby, ja tak viem, že priezvisko dieťaťa sa dá zmeniť, no musí s tým súhlasiť otec dieťaťa. Aspoň, tak sa mi zdá. Aj moja malá má priezvisko po svojom biologickom otcovi, čo momentálne tiež ľutujem, lebo on nikdy nebude súhlasiť s tým, aby sa jej zmenilo a keď sa mi podarí nájsť vhodného partnera a chceli by sme sa vziať, tak potom neviem ako to budem riešiť ....

eaka
12. nov 2010

Baby je to tak, otec musí so zmenou priezviska súhlasiť, a oni s tým radi nesúhlasia..potom sa to dá ťahať po súdoch, že dieťa tým trpí, že má dieťa iné priezvisko ako matka, ale asi len v tomto prípade, ak tým trpí matka, tak to nikoho nezaujíma... otec je celý rád, že po svete chodí ďalší nositeľ jeho mena a nemusí ani prstom preňho/ňu pohnúť, ale meno ide ďalej... a ešte, ako som sa tu na MK dočítala, tak psychol.vyšetrenie pre tú zmenu priezviska stojí 15litrov (SKK samozrejme), takže to si taká mamička samoživiteľka asi tiež dvakrát rozmyslí... Aj preto sa tu vždy vyjadrujem za to, že ak nie ste svoji, dávajte deťom svoje priezviská a nie otcove, keď sa vezmete, týmto smerom sa priezvisko vždy zmeniť dá, ak však dáte otcove a vzťah nevyjde, ten sa už toho priezviska nikdy nevzdá...a otcovo NIE má, žiaľbohu, pred úradmi väčšiu váhu ako matkine ÁNO... ☹

zahrika
12. nov 2010

@eaka suhlasim... nikdy by som nedala jeho meno pokial si ma nevezme...
no... je to tazke... chlapi su jesitni a nakoniec fakt prichadzam na to, ze mi je tusim lepsie bez neho... jedine v com je minus su financie.. !!

michalka13
13. nov 2010

Pracujem v restike,bola som zasnubena...No spoznala som tam jedneho muza,ktory ma ocaril.Zistila som ze je zenaty,a ma tri deticky..Neskor mi povedal ze so zenou uz nezije pol roka..Tak som to riskla..Nechala som snubenca...Zacala som randit ,,s nim,, a otehotnela som. 😢 Bola som fakt nestastna,chcela som si dat babo zobrat a vratit sa k snubencovi,pretoze som si uvedomila ze to bol len rozmar a ze ho milujem...No rozhodla som sa ze si ho necham,aj otec neskor suhlasil,no najskor bol zmateni a suhlasil s interupciou..Do minuleho tyzdna som si zelala aby sa stal zazrak a otcom bol moj snubenec,no isla som na ultrazvuk,a videla som ho aj to ako mu bilo srdiecko. 🙂 🙂 🙂 🙂 Bolo to krasne,tak som sa spamatala,a zistila som ze ani jeden ani druhy mi nestoji zato aby som nechala zomriet moje babatko... 🙂 🙂 🙂 Tak otec mojho baba,v lete podal ziadost o rozvod,no nik okrem neho neprisiel na sud,tak sa to zastavilo,ale teraz nema snahu to nejako obnovit a vyriesit...Prave dnes sme sa rozisli...Ja len dufam,ze moje babo bude zdrave a stastne aj bez otca...

martinkkka22
13. nov 2010

@michalka13 je to krasny pocit, ked vidis na UZV svoje bejby...a je jedno, kto bude jeho otec, dolezitejsia si prenho ty sama...drzim ti palce, zvladnes to vsetko...a ten tvoj snubenec? čo hovori teraz? si sa k nemu vratila alebo ako?

michalka13
13. nov 2010

@martinkkka22 No to je krasne.. 🙂 .A snubenec. ☹ .No ten ma nenavidi a povedal na moje dietatko ze je to pankhart ☹ ☹ ☹ .Myslim ze nic lepsie sa mi nemohlo stat,nez otehotniet...Uz aby bolo v mojom naruci 🙂 Dakujem pekne za podporu... 🙂 Vazim si ju 🙂 Ako len vedia potesit a posilnit taketo slova,a k tomu od cloveka ktoreho nepoznam,naozaj dakujem 🙂

boddez
14. nov 2010

@michalka13 😒 bože ako niekto môôže take niečo povedať..na take mile male stvrenie?...že pankhart...brr...podla mna si len vyhrala ze si ho prekukla ..teraz sa len sustred na to aby si bola v pohodičke zdrava a aby tvoje male babatko bolo v poriadku ...ked ho budes drzat v naruči...uvidis ake to je prekrasne...prajem vela štastia...a Moja Mala dcerka sofinka posiela mliečkovu pusu... 🙂 🙂 🙂 🙂

martinka17
15. nov 2010

@michalka13 musela si mu veľmi ublížiť, prepáč, ale tak trochu ho chápem. v podstate to malo byť jeho dieťa, teraz on nemá nič, len zlomené srdce a prestal veriť ženám.....ty si teraz totiž v podstate na druhej strane ako my ostatné, ktoré ostali bez chlapa, lebo ich nejako oklamal, teraz je tej našej strane ihriska tvoj ex-snúbenec.

@boddez konečne si sa ozval, mali ste ťažké dni? 😀

boddez
15. nov 2010

@martinka17 ale baa nie nemal..len ..som tu nejako ...nechodil...ale už sa vam venujem 🙂 🙂 🙂

martinka17
15. nov 2010

@boddez no preto....vieš, už tu jeden pseudo slobodný tato bol...ale ten nám opísal aký je bohatý a ako sa má fajn s dcérkou a viacej nič, tak asi tak 😀

boddez
15. nov 2010

@martinka17 hehhe...snaaad skuusal tu baliť kočky..mozno.🙂))ja niesom ani bohaty...ale fajn a suprovo sa z mojim dievčatkom maáááme... 🙂 🙂 🙂

martinka17
15. nov 2010

@boddez tamten tu asi fakt hľadal ....no nebudem komentovať čo 😀
LEn tak ďalej, dobre sa mať je vždy dobré 😉

boddez
15. nov 2010

@martinka17 a isto ma 10nickov tak isto aj na pokeci...noo poznáááme..poznááme takýých...a vy sa máááte ako ...rodinka?...my uz papame Haminky a kašičky...chutii namm a je to super bez problémov... 🙂 🙂 🙂

martinka17
15. nov 2010

@boddez no my sa máme super🙂
A prečo ste tak skoro začali s príkrmami?

zahrika
16. nov 2010

@martinka17 no musim s tebou iba suhlasit co sa tyka Michalky.. Ono pokusenie pride niekedy, ale o tom je asi cely zivot...a ked sa stane toto, to je silne kafe aj pre chlapa..... 😒
Inac ja som este furt v kope.... Dnes mam poradnu, tak som zvedavaaaaaa co povie 😕

martinka17
16. nov 2010

@zahrika ešte máš 2 týždne...ale neboj, mne lekár stále vravel, že som ako trezor, ani náznak otvorenia. A na druhý deň večer som začala rodiť, 4 dni pred termínom 😀

zahrika
16. nov 2010

@martinka17 nooo keby to bolo aspon trolinku skor, bolo by to fajn...Termin mam buducu nedelu, takze este mam ako prvorodicka zrejme cas.. ale aj tak chcem skooooor 🙂

martinka17
16. nov 2010

@zahrika aj ja som chcela, hlavne, Samko bol spachtoš a strašne málo sa hýbal a ja som sa dosť bála....nakoniec to dopadlo dobre, aj keď je pravda, že keby som bola odišla, ako mi vravela sestrička, tak neviem....totiž, mala som v noci pravidelné kontrakcie, ale neboli silné, tak som nešla ale ráno ustúpili....som sa zľakla, išla na príjem a sestrička, že začínajú až o 8,a le nech idem domov, že to nič nie je. JA som sa nedala, lekár ma vyšetril, bola som 2-3 cm otvorená a po pôrode som zistila, že aj zelenú vodu....tak never sestričkám, počkaj na lekára, moje heslo 😀

zahrika
16. nov 2010

@martinka17 no pekne! tak to teda hej... a na prvy porod si to mala zaujimave.. vidis.... co zena to uuuplne iny porod, cize sa nesnazim riadit standardmi 😀

martinka17
16. nov 2010

@zahrika presne, ja som mala od prvej kontrakcie po pôrod rozdiel asi 20 hjodín, iné porodia za 4 hoďky a menej.-)

zahrika
16. nov 2010

@martinka17 kokos.. no pekne..a vacsinu si ich prezila asi doma... jezis ja sa len tej bolesti bojim..ale sak to asi kazda 🙄