Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

lizatko1009
22. sep 2011

@martinka17 aj mne chyba, ale to asi kazda rodina to maju tak iste a ved kazde dieta chodi do skolky, len treba si zvyknut, tiez ho vidim o 17 hodine, ale chodime spat o pol 11 vecer, takze sme spolu a k tomu do mesiaca mam tyzden volna, vtedy ho do skolky nedavam.

timi85
22. sep 2011

mimisash to vazne? nie je to potom povazovane za unos ak je to proti mojej voli? da sa to aj napriek tomu ze ma mala slovenske obcianstvo a aj narodnost a po dalsie ak chorvatsko nie je ani v EU? ☹ ☹

timi85
22. sep 2011

@mimisash mimisash to vazne? nie je to potom povazovane za unos ak je to proti mojej voli? da sa to aj napriek tomu ze ma mala slovenske obcianstvo a aj narodnost a po dalsie ak chorvatsko nie je ani v EU?

mimisash
22. sep 2011

@timi85 v chorvatsku nevadi ze ma slovenske obcianstvo....
neviem ci ste manzelia alebo ci len spolu zijete......unos???...to neviem , ale niekde som precitala ze dieta ma zit v krajine svojho obvykleho pobytu, cize tam kde zije vascinu svojho zivota...takze pises ze mala ma 3 mesiace a zijete tu takze ak by si sa sudila zrejme by sud rozhodol ze dieta ma ostat tu.....ale na 100% neviem......

timi85
22. sep 2011

@mimisash joj tak si ma aspon kusok potesila. mala este dole nebola a tak skoro ani nepojde. Nie sme manzelia iba spolu zijeme, preto som chcela vediet ze ako tp je a pocula som ze otec bez matkinho podpisu alebo suhlasu nesmie nijako manipulovat aj vdaka tomu ze nie sme manzelia iba spolu zijeme. Len si nie som na 100% ista 😉 myslis ze by to dovolili v chorvatsku len tak prepisat papiere bez matkinho suhlasu?

mimisash
22. sep 2011

@timi85 aj ked nie ste manzelia tak on ako otec predlozi v chorvatsku rodny list dietata a vas spolocny suhlas o priezvisku dietata. toto staci ak si da priamo v chorvatsku u sudnej prekladatelky prelozit do chorvatskeho jazyka a moze to pouzit k prihlaseniu dietata k pobytu na jeho trvalej adrese a zaroven bude dcere vydana tzv. domovnica , t.j. chorvatsky rodny list.

timi85
22. sep 2011

@mimisash to vazne? no som z toho v soku a tym padom ja mozem prist o matersku ze? Mas aj ty niekoho v chorvatsku? 🙂 vidim ze sa tomu rozumies. Ale nemoze sa tym malej zmenit obcianstvo ci ano? Jooj dakujem ti za pomoc a odpovede. 😅

mimisash
22. sep 2011

@timi85 mala moze mat kludne dve obcianstva...(moze sa jej to niekedy aj zist).....ale..neviem teda ci uz na slovensku zrusili ten zakon ze sa nesmie mat ine ako slovenske obcianstvo........ale zda sa mi ze to maju v plane zrusit.......
o matersku nemas preco prist, ved ty si bola poistena na slovensku a aj na slovensku ju budes dalej poberat, a neskor aj rodicovsky prispevok.
a co zvazujes ze by ste sli vsetci spolu zit do chorvatska??

mimisash
22. sep 2011

@timi85 aha toto som nasla ohladom dvojiteho obcianstva kukni
https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/dvojite-statne-obcianstvo-2/

timi85
22. sep 2011

@mimisash dakujem idem hned pozriet. A ty ta,m mas niekoho? Nie prave ze je nechcem ist zit do chorvatska len ten moj chce a preto mame teraz aj ten problem :(

mimisash
22. sep 2011

,@timi85
fuuha chapem tazka situacia, a uz sa mu na slovensku nepaci?
ci ma lepsiu pracovnu ponuku? alebo ho to taha k rodine?
len viem si predstavit co vsetko by si aj ty "stratila"
a teda ak nie ste manzelia tak neviem ci aj v chorvatsku to tak plati ako u nas ze manzelia maju voci sebe vyzivovaciu povinost...teda ak by si zostala doma s malou by sa mal pekne o teba starat.
a mame tam vzdialenu rodinu.

timi85
22. sep 2011

@mimisash ale len vymysla ze chorvatsko je lepsie 🙂 vies aky su oni narodovci 😀 i ked podla mna tam nie je nic moc a uz vobec nie lepsie ako na slovensku ved my sme aspon v EU. Vies zacinam sa bat lebo ma take divne myslinkove pochody a preto sa tam aj bojim vycestovat kvoli malej, len aby mi nahodou nenarobil probledmy v buducnosti a hlavne vymysla ze tam mame byt a tu len podnajom :(
ked ti mam pravdu povedat tak sa za neho aj bojim vydat len aby som potom nedopadla zle alebo aby si potom nenarokoval na malu to by som neprezila. Lenze nasa dalsia vec je ze on pracuje v zahranici a na slovensku je 2 mesiace a to z toho ide aj dole pozriet svoju matku a 2 mesiace v robote mimo. Malu 1x videl az po 6 tyzdnoch a to len na 2 mesiace a uz je zase prec. Myslis ze to ma tiez na tom nejaku vahu? Stale verim v spravodlivost a v jednu vec ze matka je matka a ma vacsia prava. Preto nechcem riesit ziadne dvojite obcianstvo a chcem aby mala ostala slovenkou ☹

mimisash
22. sep 2011

@timi85
uplne ta chapem.
a kedze ako pises robi v zahranici tak aj keby ze zijete v chorvatsku tak si tam tiez stale sama, teda bez neho...
a tu predsa mas zazemie rodinu atd.
nuz situacia nie je lahka....a mozno ze by si sa mohla tak bez toho aby sa to partner dozvedel poradit s pravnikom aby si presne vedela co mozes a co nie , ak by si chcela ist ukazat "svokre" malu vnucku aby si sa nestresovala
, lebo zase na druhej strane mat babku v chorvatsku a raz za rok tam ist nemusi byt zle......

kwetinka1
22. sep 2011

@lizatko1009 ja som este na materskej, lebo este tyzden budem mat plnu, potom sa budem snazit zostat s malou co najdlhsie a dufam, ze aspon do roka sa mi to podari. ja pracujem uz teraz, sice je to par eur do mesiaca, ale robim projekty pomimo. lenze ked som uplne sama na malu tak sa to neda stihat. platim si opatrovatelku, aby som vobec mohla odbehnut, lebo malu mi nema kto mat. a neprisla som sa stazovat, ale skor po rady, ze ako to zvladate.

kwetinka1
22. sep 2011

@zahrika drzim palce, aj mna to onedlho caka. neboj vsetky to zvladneme. kam das maleho? do jasiel?

timi85
22. sep 2011

@mimisash no ved prave asi by som tam zosalela sama a vues ako tu som doma a tu mam vsetko co mi treba a aj ked mam problem aspon viem kam ist a co robit. &musim asi pozhanat pravnika tak ako vravis to bude naj vediet presne ze co robit a v akej situacii sa mozem ocitnut. A co myslis vydali by mu RL aj bez toho aby som isla na matriku s nim aj ked nie je prihlaseny na Slovensku? Inac pokial viem od 2010 nie je mozne mat dvojite obcianstvo 🙂

mimisash
22. sep 2011

@timi85
vies co my sme raz potrebovali vypis RL kedze original je len jeden a boli sme prave v zahranici a v pohode to sesternici vydali....takze dostat sa k RL asi nieje problem. aj ked nie je mozne na SK mat dve obcianstva...tak myslim ze to nik nejak specialne nezistuje.....jedine ak sa clovek sam prizna......
ale snad tvoj partner chape, ze tu mas lepsie zazemie....dieta tu ma svoju lekarku....poberas tu matersku, neskor rodicovsky......no a v chorvatsku ziadne 3 roky materskej nie su.....a vies si predstavit ze by si sa tam zamestnala....a dieta by tam chodilo do skolky??
jaj drzim ti palce nech to co najlepsie vyriesis 🙂

timi85
22. sep 2011

@mimisash no ved prave mala by tam asi zosalela a ja tiez a aj to je na h...ze nie su v EU a ani v Schengene ☹ joooj boze normalne mam dilemu ze ako to vsetko dopadne. 😖 porazi ma normalne mam z toho vsetkeho nervy. no a aj s tym RL som v soku takze kazdy sa k nemu moze dostat len tak? waaaaw to je nefer. Dufam ze dostane rozum tak ako vravis. Uz ma nebavi riesit take hluposti a najma tie natahovania. Len sa modlim ze keby doslo k najhorsiemu tak dufam ze stat bude na mojej strane 😖 Dakujem ti za pomoc si zlata

mimisash
22. sep 2011

@timi85 treba mysliet pozitivne.....a hlavne sa nestresuj.....mala potrebuje mat maminu v pohode 😉
pekny vecer

wewe22
19. okt 2011

tak sa k vam pridavam odchadzam od muza rovno s porodnice k mame s dvoma dievcatkami ako ste zvladali obdobie rozchodu?

tibinka22
21. okt 2011

Ahojte kočky.... môžem sa pridať? Neviem, ču ste tu len mamičky- slobodné, alebo aj tie, ktoré ste zostali s dieťatkom po rozvode samé... Lebo ja sa budem rozvádzať a potrebovala by som podporu niekoho, kto to už prežil, alebo čo ma čaká... ďakujem

blueberry21
24. okt 2011

@wewe22 Tak vítaj v klube 🙂 ja som síce vydata ani nebola , ale rozisli sme sa počas tehotenstva, teda ja som ho nechala a doteraz to nelutujem .

karina123
24. okt 2011

ahoojte...aj ja by som sa k vám chcela pridať... 🙂
síce ešte nie som uplne slobodná, mám priatela, máme spolu bábo, ale mám taký pocit, že ma podvadza...neviem čo robiť

esterasa
30. okt 2011

ahojte rada by som sa k vám pridala , nedávno som nechala priateľa a na všetko som zostala sama 😒

gemini2
13. nov 2011

@esterasa
@karina123 ahojte este sem niekto chodi?

karina123
13. nov 2011

@gemini2 hmm... tiež neviem.. ale ja tu občas nakuknem 🙂

zuzkabeno
14. nov 2011

Ahojte,
ja som vydatá 10 rokov, máme dve deti, všetko celkom dobre, ale po 2 rokoch materskej mi manžel strašne lezie na nervy, lebo doma je často nervozny, ja mám niekedy dojem, že sme všetci ja aj deti šťastnejší bez neho a teším sa že chodí do práce aj v soboty a sviatky, lebo keď je doma, tak som z neho úplne na nervy, potom nie som schopná nič urobiť poriadne. Musím to tu napísať, lebo dnes ma išlo z neho poraziť. proste ja som rada sama s deťmi, potom sme akísi kľudnejší. ja závidím takým ženám ktoré to vedia brať kľudne všetko aj väčšie problémy.

monny89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
emusha
3. dec 2011

☹ vidím, že nie som sama...