Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

angie777
23. nov 2010

@martinka17
@andrejecka
@risiacik255 no áno,máte pravdu babenky,čas vsetko vyrieši 🙂 len u vas je to iné,ked sa s ex nestretávate,moja hej,a tým pádom je to trochu iná situácia,ked k tomu príde,ze sa opyta,prečo tatino nebyva s nami atd.ale najako bude.drzim vam vsetkym palce a detičkam vela zdravia.aspon sa človek ma kde trošku vykecat 😉

ncora
24. nov 2010

@angie777 ..presne tak je to trochu ine ..ja by som bola rada keby ze sa s otcom maly vobec nestretaval...bolo by to jednoduchsie....ale nejde to lebo obcas ho napadne ze ma dieta.....a po jeho navsteve maly na kazde zazvonenie krici tato...a drzi ho to tak tyzden....lebo ked je s ex tak ten donho cely den huci ze povedz tato lebo ked tu nieje ja slovo tato vobec nepouzivam tak ani maly nie....ale urcite sa to poriesi same a netreba sa zamyslat ako to vysvetlit detom....

angie777
24. nov 2010

@ncora no ja by som bola tomu tiez rada,keby to boli inač,ale bohužial... ☹ no my "to slovo" tiez nepoužívame,moj byvalý kedysi stale hovoril,ze chce aby jeho dieta mu hovorilo ocko a tie tatko,takze ked sa teraz pyta,prečo nehovori tato (lebo mami omieľa dookola) ,tak tu ma vysledok,ocko je este "príliš ťazké" na vyslovenie 😉
A tvoj maličky sa nepyta,ze prečo tato ide preč,a tak?

ncora
24. nov 2010

@angie777 Este nie este tomu asi nerozumie nastastie.....ale lezie mi to na nervy ked je tu tak stale ho uci vraviet tato a ako sa vola kedze priezvisko ma po nom..bohuzial....ale myslim si ze maly ho berie len ako navstevu lebo ked odijde tak sice vravi tato tato ale ja mu poviem ze tu nieje tak ho to prejde... 🙂

boddez
24. nov 2010

😒 😒 😒 a moja Sofinka zase prezmenu nepovie mama...a uz sa tešim ked mi prvy kráát povie tata....to budem od radosti asi skaakat meter 20..🙂))) 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

julinka2787
24. nov 2010

@boddez 😀 😀 😀 hneď podrastieme všetci o meter pri tom vytúženom slove. 😝

zahrika
24. nov 2010

halooo vidim ze preberate zajimavu temu.. tak tuto ja este neriesim,ale verim ze o par mesiacov budem 😔
Suhlasim s Martinkou.. neriesit, cas doriesi, resp.osud ma pre nas isto daaaky planik 😎
Inac ja este furt s bruchom...uz by som aj isla, nech to mam z krku... ale tak vidim to na par dni prenasania... vraj je malemu moooc dobre vnutri povedal vcera doki..
takze drzte palec 😉

martinka17
24. nov 2010

@zahrika sler prenášať, ešte máš 4 dni do ternínu. Som ti písala, že som bola ako trezor a na druhý deň som rodila, nebooooj, príde včas Samko si počkal, narodil sa v 29.1. ako 129 dieťa a mal hmotnosť 291 dgr. Takže sa 3 krát opakujú tie isté čísla🙂

zahrika
24. nov 2010

@martinka17 🙂 to fakt?? no zaujimave.. ktovie co by povedala numerologia 😉
ja viem, este 4 dni do terminu... ale ked to su snad najdlhsie dni... ale sak to poznas, asi je to tak u kazdej 😵

martinka17
24. nov 2010

@zahrika hej a to čo sami veľmi nepáčilo, že jeho otec je narodený 12.9 😲 Ale moja babka mala meniny a on mal ponarodení presne jej farbu očí,t ak som povedala, že babka je jeho anjel strážny a tatko nám to povedala 😀

zahrika
24. nov 2010

@martinka17 😨 😨 12.9.?? Tak to uz je jaka nahoda?? sila.... 🤐

martinka17
24. nov 2010

@zahrika no hej, toto sami na tom nepáči, tak ale zatiaľ z otca nemá nič, snáď to tak ostane 😵

risiacik255
25. nov 2010

@martinka17 je tak to je fakt sila...normálne by ma fakt zaujímala tá numerológia, byť na tvojom mieste asi...len tak pre zaujímavosť 🙂 inak ja som si to ani nikdy nevšimla, no jak si to napísala, zamyslela som sa aj ja nad tým 🙂

martinka17
25. nov 2010

@risiacik255 😀 😀 asi radšej nie 😵

risiacik255
25. nov 2010

@martinka17 😉

katarina1234
27. nov 2010

My nastastie slovo tata nemusime riesit aspon zatial. Ex sa o maleho vobec nezaujima a ani ho nevidel a nakolko je zbabely prist a to len kvoli tomu aby sa mi nemusel pozriet do oci ze sa zachoval ako chrapun tak to dufam aj tak ostane, hlavne nech plati 😀

zahrika
28. nov 2010

@katarina1234 presne tak.. a to dufam bude aj moj pripad 😉

katarina1234
28. nov 2010

@zahrika prajem ti to aspon budes v uplnej pohode 🙂

tami_tami
29. nov 2010

ahojte baby ktora nie ste v kontakte s ex a mali ste v poslednej dobe pojednavanie ohladom vyzivneho - myslim prve...

lenkadanko
30. nov 2010

😲
chlapi su svine

risiacik255
30. nov 2010

aj ja som sa chcela spýtať na pojednávanie, ako aj @tami_tami ... a teda, ako to zhruba prebieha, asi musím vypovedať, však? a dávajú aj nejaké otázky? viem, sú to asi primitívne otázky, no rada by som bola aspoň trošku pripravená keď tam pôjdem...ďakujem 🙂

julinka2787
30. nov 2010

@risiacik255 no nemala som ešte pojednávanie ohľadne výživného, ale tak budú sa ťa vypytovať na kadečo. ale určite budú chcieť vedieť koľko si predstavuješ že by ti dával a prečo takú sumu a tak... a budú chcieť tvoje mesačné výdavky na malinkú...

katarina1234
30. nov 2010

@tami_tami ja som mala a co by si rada vedela?

@risiacik255 ja mam prve pojednavanie za sebou. Hlavne si zo sebou zober rohodnutie o vyske materskej co si dostala od socialky, v pripade ak bude pojednavanie ked uz budes na rodicaku, tak aj toto rozhdnutie, na UPSVaR si chod ptvrdit vysku pridavkov toto su tvoje prijmi. Výdavky - ak zijes u rodicov bolo by dobre aby ti napisali cestne prehlasenie kolko im prisievas na najom, chod domacnosti a stravu. Najlepsie mat vsetky bloky za jeden mesiac co ta stoji drobec a pekne si to dat do tabulky aby si mala prehlad a bod po bode to precitat sudcovi. V pripade ak nieco splacas uver alebo hypoteku tak aj to proste vsetko co mesacne platis napr aj poistku atd. Aby si mala toho najviac. Budu zistovat ci mas aj nejaky majetok byt, auto, nejake peniaze na roznych vkladoch atd.

Na pojednavani budes vypovedat najlespie v skratke o vazom vztahu, rozchodu popripade aky ma vztah k dietatu, zybtocne ist do detailov ale hlavne vytiahni svoje prijmi minus vydavky a kolko si v minuse aspon mne to tak vychadza. Potom vytiahni vsetok majetok a peniaze tvojho ex o com vies. Keby si mala otazky bez problemv odpoviem.

tami_tami
30. nov 2010

@katarina1234 no vlastne som potrebovala presne si nejak predstavit ten priebeh... pozerala som na rozpis pojednavani u nas na sude a vidim ze su nacasovane po 15-stich minutach. preto by som chcela vediet kolko to asi trvalo u vas... nejakych 10 minut mi pride malo...
takze ak mi rodicia napisu cestne prehlasenie ze im prispievam tak to tiez zavazi? to by bolo fajn...
ja sice nemam ziadny majetok nesplacam nic no platim si mesacne drahe lieky a studujem co znamena aj vydavky na cestovanie... kvoli mojmu ex som neskoncila skolu a musim ju robit este raz s cim bola spojena aj napr. kupa tlaciarne, ktoru by som uz inac nekupila - rozmyslala som ze aj to spomeniem...
a hlavne by som chcela vediet ci sa riesil styk dietata s otcom... bola by som radsej keby to tam nik nespomenul...

slovakia13
30. nov 2010

ahoj
trosku vas citam ,tak aj ja sa obavam ,ze co a ako ked bude Mia starsia ,urcite sa bude pytat na otca😒 teraz aj trosku lutujem ,ze je v rodnom liste....nastastie tu ziadne pojednavania nehrozia 😅 stacila ustna dohoda . tu v UK po financnej stranke su slobodne mamicky vo vyhode. . baby mate to na SK ovela zlozitejsie co sa tyka penazi, klobuk dole

katarina1234
30. nov 2010

@tami_tami mi sme to skoncili po 10 minutach nakolko nam sudca povedal ze mame vsetky nase prijmi a vydavky zdokladovat postou a to pred dalsim pojednavanim aby si to mohol nastudovat a odrocil to aj preto lebo moj ex tam nebol nakolko pracuje v zahranici a on potrebuje aby priznal otcovstvo aj ked mame tesy DNA proste birokracia. Takze vypovedanie ma caka nabuduce ale takto tonejako prebieha podla mojej pravnicky ale ta ma v tomto jednani nezastupuje. Este by bolo dobre zdokladovat kolko rodicia platia inkaso to co chodi do schranky, najomne - predpis najomneho, net, kablovka plus kolko im prisievas na stravu a veci okolo domacnosti, toto je najlepsie pripojit k cestnemu prehlaseniu. aj lieky tam spomen a aj vydavky na sudium. Styk s dietatom - tak to naozaj neviem ci sa riesi budem mudrejsia po 18.01. ak ti to pomoze.

tami_tami
30. nov 2010

@katarina1234 vdaka no musim poriesit to cestne s nasimi... ja ratam ze on to neprebral a aj toho sa bojim ze sa to odroci na neviem kedy az... mna bude zastupovat pravnicka a aj to by som chcela vediet ci nemozem ziadat aj aby mi preplatil vydavky na nu... a kedy si to mala ty?

katarina1234
30. nov 2010

@tami_tami to sa spytaj tvojej pravnicky ci mas narok, to naozaj neviem. Inak toto vsetko by ti mala povedat tvoja pravnicka, ja mam tak pocit ze oni beru peniaze za nic napisu navrh a to je vsetko 🙄 Ja mam pravnisku na mojom vyzivnom a tiez je neschopna tak preto uz s nou neriesim vyzivne na malaho mam pocit ze sa viem sama lespie obhajit ako ona a vsetko si nastudujem popripadne pozistujem.

My sme mali prve pojednavanie 01.10. a bolo odrocene nakolko jeho pravnicka bola PN a odrocenie trva 7 tyzdnov ale ak idu sviatky tak rataj 9 vravim podla svojej skusenosti. Druhe 19.11. vybavili za 10 minut tak hadam to tretie 18.01. uz dotiahne do konca.

tami_tami
30. nov 2010

fuu no tak ja dufam ze ak pride tak sa to nejak aj poriesi lebo ked sa to ma tahat po novom roku este tak to bude o hubu... mne to fakt uz nijak raz nevychadza... 😒 ja neviem co mozem cakat od pravnicky je to taka sekera co si po hlave skakt neda tak sa na to trochu spolieham ze sa odbit len tak neda no uvidim tiez co sa bude diat... kolko si dala za spisanie navrhu pravnicke?

sylvka
1. dec 2010

Ahoj holky,ode dneška asi patřím mezi vás. ☹ ☹ ☹ po dvouletých sporech mezi mnou tchýní a tchánem,jsem se rozhodla odejít.....