Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

martinka17
9. nov 2010

@zahrika hej, akosi je to um mňa dosť na nič, chlapov nemôžem ešte stále ani cítiť, pritom som sama viacej ako 2 roky 😖

pink_lady
9. nov 2010

aj ja by som brala este jedno no ved uvidime co zivot prinesie 😝 a, no, k tym baterkam, mne zabudli v porodnici ukazat, kde sa tie deti vypinaju...kde to este chlapi ...

zahrika
9. nov 2010

@martinka17 no ja by som aj pristala na nejakeho partnera, lebo tiez byt sama nic moc.. skor mi je smutno a otupno... ale ziskat doveru to je to najtazsie..oni su vsetci na zaciatku zlati..a potom sa ukazu a si tam kde si bola 🙄
Neviem kde sa da stretnut normalny chlap.. resp kde celkovo niekoho stretnes ked sa venujes stale malemu a nikam clovek nechodi...max medzi mamicky a rodinu 😕

saarcik77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinka17
9. nov 2010

@saarcik77 prepáč, ale to sem nepatrí☹

martinka17
9. nov 2010

@zahrika ja som už 2 krát dôverovala a sekla som sa, tretí krát nechcem skúšať 😉

zahrika
9. nov 2010

@martinka17 hmm ja viem... no podobne... lebo ked uz k tomu pride, tak ja sa cela oddam, zalubim a konec...
Ale ani tak nie je dobre ani tak... 🙄

martinka17
9. nov 2010

@zahrika presne, ja radšej sama, ako zase doplatiť 😉

saarcik77
9. nov 2010

omlouvám se

pink_lady
9. nov 2010

@martinka17
@zahrika mozno ked to bude mat prist, tak to pride same, a stretneme ho hoc aj v obchode...ale, zahrika, neboj, o chvilu pride babo, a potom na chlapa nebudes mat cas ani len pomysliet....teda aspon prve mesiace 😉

martinka17
9. nov 2010

@pink_lady presne 😀

katka2808
10. nov 2010

ahoj kočky,
ahoj zahrika, ja by som sa s tym tvojim byvalym tiez ani len nebavila. bud ta chce aj s malickym, ktory je uz sucastou tvojho zivota, aj ked bude este chvilocku v brusku, alebo nech ti da pokoj. ved preco by sa nemohol venovat dietatko z praveho manzelstva a zaroven aj vasmu spolocnemu dietatku?
martinka, mas pravdu radsej byt bez chlapa, ako s chlapom, ked to nie je dobré...
a oza, martinka, ako je to s tym, ze do 3 rokov len za pritomnosti matky? lebo ja som pocula, ze si to treba vysudit a dokazat, ze ten otec nie je vhodny na to, aby bol s dietatkom (ktore nema este 3 roky/ sam... tiez som si myslela, ze je to automaticke, bolo by to jednoduchsie...

martinka17
10. nov 2010

@katka2808 no ja som to tiež len tu na koníku čítala, ja nemám v RL otca uvedeného, toto veľmi neštudujem, ale pochybujem, že ak všetko, čo jej vravel pred rozchodom povie sudkyni, ako celé tehu ignoroval dieťa a odmietal o tom komunikovať, tak ťažko by sa mohol stýkať bez matky. A tiež, môj mám 21 mesiacov,a le ťažko ho nechať samého, si predstavím chlapa, ktorý enu zavrhne pre dieťa a potom s ním strávi niekoľko hodín sám 😲 😀 😀 😀 😀 😀 M§j otec si s malým super rozumie, je mu ako otec často, ale ak som prč, tak často skončia pri rozprávke, lebo krpčekovi chýba napr. po zobudení mama, alebo sa nudí a potom je "zlý" 😅 a to mám strašne kľudné až flegmatické dieťa, keď porovnávam s inými. Nechápem, po kom to dieťa je 😀

katka2808
10. nov 2010

martinka, aj u nas je to tak. otca nahradza dedko a maly ho zboznuje. je to jeho muzsky vzor. dedko ho uz naucil ovela viac ako jeho vlastny otec. vlastne maleho jeho otec este nenaucil vobec nic.

martinka17
10. nov 2010

@katka2808 SAmko nevie, že vôbec má otca...dedko je naj a potom je zaľúbený do švagra...v poslednej dobe sa na neho aj často pýta....takže mužský vzor má 😀

lulu1983
11. nov 2010

ahoj, pokial by to niekomu pomohlo, prosim ozvite sa:

https://www.modrykonik.sk/bazar/baliky-obleceni...

julinka2787
11. nov 2010

baby bodezz sa dlho neozval. čo to?? kde je??dúfam, že sú s malinkou sofinkou vporiadku a len nemá čas... 😅

martinka17
11. nov 2010

@zahrika rýchlo napíš @lulu1983 , podľa mňa sa ti to iste zíde, zlatá maminka 😀 😵 😵

martinka17
11. nov 2010

@julinka2787 neboj, malá mu iste dáva poriadne zabrať, možno ju už naháňa po postielke 😀

julinka2787
11. nov 2010

@martinka17 chi! tak to je viac ako isté. 😀 😀 😀

martinka17
11. nov 2010

@julinka2787 vy máte skoro rovnako starých drobcov, nie? idem pripraviť byt na večerný rituál😀

zahrika
11. nov 2010

@martinka17 skoda ze su to 56ky..tych mam ... ale vacseee by to chcelo 🙂
jooj moja, ja sa teraz sustredim uz len na porod... kokso baby uz nech to mam za sebou, uz sa neviem nijak ulozit, ani sediet ani lezat..... nic 😠

martinka17
11. nov 2010

@zahrika neboj, o pár dní máš po ...a čo sa týka veľkosti, SAmko nosil do 6 mesiacov 56, ale bola z HM, takže pojem veľkosť je tu dosť široký 😵

risiacik255
11. nov 2010

@zahrika ahojkaj...ja ti síce asi moc neporadím, som totiž z tých, ktoré si tu nechávajú radiť, ale zato som dobrý poslucháč 😉 a chcela som ti ešte toľko, že to máme podobné - teda tých exov...aj ten môj ma miloval, ale bez dieťaťa, mali sme podľa neho ostať spolu, ale mala som ísť na potrat - tak by som mu to "uľahčila" a boli by sme zasa spolu a šťastní...proste po týchto slovách som sa zvrtla na päte a komunikovala som s ním len o otcovstve (mal mi totiž poslať papier, nakoľko je čech, aby sme nemuseli na súd), papier samozrejme neposlal a pred mesiacom mi šiel návrh na súd a boj sa začal...tebe vo všetkom držím palčeky...v každom prípade v tom nie si sama, sme tu s tebou aj my všetky...a srdečne vitaj medzi nami 🙂

julinka2787
11. nov 2010

@martinka17 no takmer.moja je o tri týždne staršia.ale šantí po postieľke už dávno. a keďže sofi je tiež šidielko, tak o tom vobec nepochybujem. 😀

martinka17
11. nov 2010

@julinka2787 tak 3 týždne sú dosť u takých bábätiek, ale šidielka sú dievčatá často, a šikovné hlavne 😵

julinka2787
11. nov 2010

@martinka17 no to celkom hej, aj keď neviem porovnať s chlapčekmi. len moja sa ani pretáčať nechce. už to zopár krát aj skúsila, ale nejako ju to prešlo. asi zabudla... 😅

katarina1234
11. nov 2010

@julinka2787 s toho si nic nerob moj maly sa zacal prevalovat prvy krat a to iba na brusko 19.10. a to mal uz 6 mesiacov kazde baby je ine tak uplna pohoda aj neurologicka mi to povedala tak hlavne pohoda 😀

martinka17
11. nov 2010

@julinka2787
@katarina1234 ako nekomentujem, malý sa nikam neponáhľal, na 5,5 mesiaci mi neurologička prikázala intenzívne cvičiť,lebo sa ešte netočí...potom na 7 mesiacov už štvornožkoval, na 7,5 sedel a chodil popri nábytku a na 10,5 začal chodiť sám....takže to pretáčanie nič nevraví. Ináč máme na de§ rovnako starú kámošku, tá vraj sedela na 4 mesiace, aj sa skoro točila na bruško,ale chodiť sama začala skoro na 18 mesiacov 😀

katarina1234
11. nov 2010

@zahrika ahoj ak by si potrebovala nejake vecicky pre maleho tak napis co potrebujes a mozem ti nejake poslat ak budem mat rada pomozem.