Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

adina22
26. sep 2008

angua - no veru je, len neviem po kom je taka trpezliva,po mne teda nie 😅 ja ked mam nadchu,tak som taka nervozna ze az,a po otcovi tiez nie.Prisla som ale na to,ze to asi bude po dedkovi,teda mojom otcovi,ten je taky klidas 😀 ...Musela som sa pousmiat,ked som si predstavila Matka ako si ciapku nasadzuje,ze hura ideme von 😀 zlaty!

angua27
26. sep 2008

danielka, ja som rada, že tu bolo na obed pekne. aj keď teraz na večer sa nejako zaťahuje. malý je vonku s babinou. každý chvíľku by sa mali vrátiť. to je jedna zo super výhod žitia u rodičov, vždy má kto ísť s malým von, alebo sa mu venovať. 😀
adina, veru som ho normálne nespoznávala, keď si dobrovoľne tú čiapku nasadzoval. ale 2 dni nebol vonku, tak sa mu nečudujem. 😎
cez víkend sme zase asi sami doma, aj keď zajtra poobede by mala doraziť aj segra s priateľom. ale tý budú mať vlastný program, takže to beriem, že sme sami. moja mama má zase službu u svojej mami, tak tam ide na celý víkend. no a zajtra sa budeme len tak poflakovať, ja ešte sa budem liečiť, vybehneme na chvíľku von. poobede by sa mal u mňa staviť jeden kamarát z detstva potrebuje niečo preložiť s nemčiny, tak príde. pokecáme trošku, tak hádam bude fajn. som mu povedala, nech privedie aj priateľku, som na ňu zvedavá. tiež je to jedna kočka z nás, slobodná mamina, má 8 ročnú dcérku a pred 3 rokmi sa dali dokopy s týmto mojim kamarátom. to je pre mňa taký svetlý príklad, že existujú dobrý chlapi na svete. nie sú síce zobratý, ale kamarát tú malú miluje nadovšetko. no a v nedeľu robia bývalí svokrovci oslavu Maťových narodenín spojenú s meninami bývalého svokra, švagra a netere. sme pozvaný aj ja a Maťo, tak tam ideme. som zvedavá, ako to bude prebiehať, mal by to byť obed v reštike, bude tam aj môj bývalý, ale pýtala som sa ho, či mám doviesť iba Maťa, alebo mám prísť aj ja. povedal, že mu je to jedno, tak som sa rozhodla, že pôjdem, musíme sa takto naučiť fungovať. ale trošku sa toho aj obávam, sme však dospelý ľudia, zatiaľ vychádzame v pohode, s jeho rodinou problémy nemám, tak by to mohlo dopadnúť dobre. a hlavne tam ide o Maťa.

danielkapo
26. sep 2008

angua
tak nech vyjde oslava...je super,ze s matkovym otcom vychadzate v pohode, najma pre maleho...skoda, ze viaceri nie su natolko uvedomeli...ale co uz🙂
som pozerala fotky...matko je hrozne zlaty chlapcek🙂 a ta torta vyzerala fantasticky🙂

adina22
26. sep 2008

angua - naozaj tvoj byvaly je svetla vynimka,je fajn ze vychadzate.Prijemnu oslavu prajem 🙂

danielka - aj my ideme na oslavu.kamoskin syn oslavuje rok tak ideme gratulovat.A ako budes vikendovat ty??

plasta
27. sep 2008

katy
srdecne ta medzi nami vitam... a drzim ti palce... uvidis, nejako to zvladnes... ani sa nenazdas, malinke bude na svete a budes mat okolo neho tolko roboty, ze si ani nespomenies na niektore problemy... vsetko pojde, len sa drz...

danielkapo
27. sep 2008

adi
my nic specialne, iba doma budeme, klasika...trosku upratat a taaak....🙂 akosi sa malej nechce spat, pospi 5 minut a hotovo....uf uf...🙂

adina22
27. sep 2008

moja prave vstala 😅 spala hodku a pol.Danielka mozno vecer ti bude Simka lepsie spinkat.Aspon u nas to tak funguje...ked cez den slabsie spi,vecer zaspi ako dudok 🙂

nelka24
27. sep 2008

caute baby,co porabate?ja sa nudim,uz by som strasne chcela,aby bol december,al januar,obliekla by som malu do kocika a isli by sme sa flakat spolu 😀 aspon by som nemusela rozmyslat nad blbostami,stale sa dozvedam novinky o mojom ex a je mi z toho vsetkeho zle,resp z neho aj zo seba,ze som mu verila..ja to nezvladam
katy nerada ta vitam medzi nami,radsej keby si patrila do inej temy,ale kludne pis a stazuj sa,sme tu vsetky v rovnakej situacii a vieme co prezivas
kedy cakas babatko?

danielkapo
27. sep 2008

adi
no moja naopak...ked je kludna cez den a spinka dobre tak aj v noci podobne..no uvidime, vsak ona je moj jediny denny program 🙂 ale sa tesim az dojdu nasi domov ze ju trosku zoberu a aspon vo vani si trosku oddychnem 😀
nelka
ved to uz coskoro budes mat malu pri sebe...to zbehne neboj...snaz sa nemysliet tolko na ex aj ked je to iste tazke....je to tak ako je....hlavne sa tes na male a ostatne nie je dolezite....vyuzi este cas kym sa mozes venovat aj sama sebe..

nelka24
27. sep 2008

ja viem,ze by som tolko na neho nemala mysliet,ale je to este cerstve a hlavne teraz sa dozvedam niektore veci,kt dost bolia,clovek si potom o sebe zac mysliet nie prave najlepsie veci
nikdy som si nemyslela,ze raz takto dopadnem prave ja,ale to si urcite nemyslela ziadna z nas
kym je malicka v brusku,tak ma nema co zamestnavat,aj tie hormony robia svoje,predtym som bola vacsi flegmos,uz aby bola na svete a ja v starych kolajach 😅

danielkapo
27. sep 2008

nelka neber to tak, ze si dopadla nejako zle....budes mat babatko a to je jedna z najlepsich veci, ktora ta postretla...nie je to ani hanba ani nic take, ze si sama...a ak sa aj dozvedas nejake negativne veci o ex tak bud rada, ze si prisla este relativne vcas na to, co je zac...ludia robia chyby, to je normalka, diolezite je ako sa k nim postavia
uvidis, po urcitom case sa uplne zzijes s rolou maminy a aj ludia okolo teba...zvyknu si a vsetko bude ok🙂

nelka24
27. sep 2008

dani,ale mne nie je luto seba ale mojej malej,chcela som jej dat oboch rodicov a stastnu rodinu ako to maju ostatne deti a za to ze som bola nezodpovedna a zahadzovala sa s clovekom,kt za to nestoji,som si nechala ujst ineho,kt by pri nas ostal a lubil ju,teraz bude mat len mamu a bude trpiet,ked sa jej deti v skolke,al skole budu pytat na ocka ☹

danielkapo
27. sep 2008

ja ti rozumiem, tiez som mala podobne pocity...ale skus si uvedomit napriklad uz len to, ze ak by si nestretla svojho ex a nebola s nim, tak by ta mala ani neexistovala...ona je uz tu a je uzasna..a ak by nebolo jeho, nebola by ani ona...
a je tiez vela takych deti, ktore napriek tomu, ze maju oboch rodicov, nie su stastne...ty mozes vytvorit pre svoju dcerku pokojne prostredie kde bude vyrastat a vazit si svoju mamku za to, ako sa o nu stara a aka je...a "mat len mamu"...nie je az tak malo, ak ju budes lubit a budes spokojna sama so sebou, tak vam bude obom vynikajuco, ber to z tej lepsej stranky...a to, ze bude trpiet ze ma len jedneho rodica...dnes to nie je az take nezvycajne ak dieta zije iba s jednym rodicom...je kopa deti rozvedenych rodicov...a mozno raz este stretnes niekoho kto bude pre malu ockom a bude lubit teba aj ju...len hlavu hore a nelutuj svoju princeznu, ved ma teba...

😉

katy2205
27. sep 2008

Ďakujem vám všetkým za veľké povzbudenie a oporu. Je dobré že existujú takéto fóra, kde sa môžu porozprávať ludia s rovnakým alebo podobným osudom, určite to pomôže........ ste moc milé.
Ja som bola vydatá 3 roky a spolu s manželom sme boli dokopy 7 rokov..... ale to už je jedno. Myslím že som pevne rozhodnutá že po narodení bábenka sa rozvediem, len ešte neviem ako sa bude chovať manžel, s čím príde a tak, jako nie že by som mu mala odpustiť a on ma zasa spracovať ale nechcem teraz nič riešiť, v každom prípade nikdy by som mu už neverila keby sa chcel vrátiť, tak to myslím nemá žiadny zmysel. Len je pravda že ja mám pre neho ešte stále slabosť ale snáď sa to časom vytratí, pokiaľ ho nebudem moc často vídavať.
Inak držím palce všetkým čo zažívajú niečo podobné ako ja a ešte raz vám ďakujem. 😉

nelka24
27. sep 2008

danielka mas pravdu,dakujem,uz je z teba skusena mamina 😵 🙂
katy mi by sme vsetky boli stastne ak by si nepatrila k nam,ale k stastne vydatym mamickam
kedy cakas babatko?bude to chlapcek al dievcatko?neboj sa zvladnes to aj sama,aj ked mi je jasne,ze mas na svojho muza slabost,po 7 rokoch je to dost a clovek predsa nejde do manzelstva s tym,ze sa ako tehotna budes rozvadzat,ale bohuzial clovek mieni a panboh meni ako sa hovori a vsetci mame svoj osud vopred dany...
aj ked u teba to este nie je iste,ci sa rozvediete,mozno sa umudri a vrati sa k vam,aj ked to bude chciet vela sily a tolerancie,aby clovek nie co take odpustil
ja osobne viem,ze by som neveru nedokazala odpustit,ja som nazoru,ze ak to urobil raz,urobi to aj 2x len si pri tom bude davat vacsi pozor,aby som uz na to neprisla..takze u mna by to bolo stratene
ale su aj pary,kt sa po nevere k sebe vratili,takze vsetko je individualne a kazdopadne mas svoj osud a osud svojho dietatka v rukach len ty a nikto iny 😉

adina22
27. sep 2008

nelka - suhlasim s Danielkou..niekde som dokonca pocula,ze deti si vyberaju komu sa narodia 😅 Takze tvoja malinka si ta vybrala za maminku,ved to je krasne 😵 Ja ked som sa rozisla s byvalym a bolo to cerstve,citila som sa podobne.Velmi to bolelo,ze ma ktovie ako dlho podvadzal...Ale teraz s odstupom casu,vlastne mozem byt vdacna tej osobe ze ma ho ''zbavila''.Dnes tu bola kamoska,ktora videla malu po prvy krat odkedy som doma a povedala mi,ze nechape mojho ex..ze ma tak krasnu dceru a on sa nezaujima.Ale ja som aj rada,mne teda vobec nechyba (az na tie peniaze),vystacime si s malinkou same. 😀

nelka24
27. sep 2008

ty si od neho nechcela alimenty vsak?ja som si to rozmyslela a pekne bude platit,uz som mu to aj oznamila
nebude mala trpiet kvoli mojej hrdosti,zasluzi si tie peniaze uz len preto,ze ju opustil 😠

nelka24
27. sep 2008

tiez som pocula,ze dusicky si uz v nebi vyberaju rodicov,kt sa narodia
som rada,ze si ma vybrala,ale preco samu? nechcela mat ocka?

adina22
27. sep 2008

nelka - ale chcela chcela,dokonca uz mam za sebou sud,ale aj tak neplati...ma cas este do 12.10 potom podavam trestne oznamenie, v tomto som nekompromisna...preco by som mala malej odopierat len preto ze ma nezodpovedneho otca

adina22
27. sep 2008

nelka - ona ta chcela,lebo vedela,ze ju budes lubit za dvoch 😉 Tvoja dcerka ti tu lasku dvojnasovne vrati

nelka24
27. sep 2008

aspon ze v tomto ostal nas bio ocko charakter a bude platit,ved si kupuje vlastne svedomie 😒 aj tak mu to nepomoze a raz sa mu to vrati,kazdemu sa vzdy vsetko zle vrati,potom uz bude neskoro
viem,ze mi ju vrati,ja by som za nu uz teraz vrazdila,keby jej niekto chcel ublizit len pohladom 🙂

adina22
27. sep 2008

nelka - tak tomu ver,ze sa mu to vrati..je to ako bumerang.No ale ked sa to vrati mojmu byvalemu,neviem,ci ostane cely.On totiz naublizoval viacerym,jeho vlastna sestra sa s nim nerozprava odkedy sme sa rozisli 🤐
Tak ten pocit pozna kazda mamina 😉 ja milujem,ked ku mne niekedy pristvornozkuje,vystvera sa na mna a da mi pusinku....ten pocit sa neda opisat. 😵 😵 😵

angua27
28. sep 2008

ahojte dievčatá,
ja si tiež myslím, že detičky si nás už vybrali pred narodením a veľmi dobre vedeli do čoho idú a chcú od nás len lásku a tú nám chcú aj dávať. a myslím, že pre ne nie je dôležité, či je tá láska od jedného, alebo oboch rodičov.

my sme dnes boli na tej oslave, čo bývalý svokor, švagor a neter oslavovali meniny a Maťko s nimi narodeniny. včera ma ešte bývalý odhováral, aby som nešla, ale iba priviezla Maťka, ale nepovedal mi, žiadny pádni dôvod a keďže ma bývalý svokor pozýval 3x a ešte sa k tomu asi 4x ubezpečoval, že prídem aj ja, tak som šla. bolo to super, pokecala som so svokrovcami, švagrovcami a ich deťmi. len bývalý sa tváril dosť čudne, ale zase ho chápem. Maťko bol na spapanie a všetkým robil zábavu. ale nabudúce už asi pozvanie milo odmietnem a budem sa s nimi stretávať bez prítomnosti bývalého. bude to asi lepšie. 😎

bajama
28. sep 2008

Angua,
tak som vas prisla pozriet medzi slobodne mamicky... kedze uz budem cochvila aj jamamicka rozvedena... 😠 Teda, vyjadrujem obdiv,ze si tam sla...dufam,ze aj ja budem moct casom pozerat na veci zo zdraveho nadhladu
U nas z dovodu predrozvodovej nalady sme Matuskovi neurobili ani meninovu oslavu...som mu slubila,ze mu vynahradim narodeninovu 🙂 snad uz bude pokoj a mier v dusicke

angua27
28. sep 2008

bajama ahoj,
vitaj. som rada, že si nakukla.
no, išla som tam, keďže sme sa s bývalým dohodli, že chceme Maťka vychovávať spolu, tak sa patrí udržiavať vzťahy. a jeho rodina, bola mojou rodinou skoro 10 rokov, tak prečo by som ich mala zrazu "odstrihnúť"? (tak si to asi predstavuje bývalý, mám ten pocit aspoň) hlavne, keď sa k tomu postavili, že je to záležitosť nás dvoch a nikto do toho nič nekecá a nezanevreli na mňa. dokonca mám pocit, že s bývalými svokrovcami mám teraz lepší vzťah, to bude asi tým, že ich nevidím každý deň 😎 . len mi je trošku ľúto, že sa bývalý nevedel uvoľniť, bol v takom ako keby kŕči celý čas. ale to so hádam časom poddá a keď nie, tak nie.
inak, budúci týždeň, asi v utorok sa chystám do BA, tak sa Ti ešte zajtra ozvem a mohli by sme dať stretko. 😉

bajama
28. sep 2008

No 10 rokov je dlha doba...to sa ozaj neda odstrihnut len tak...moj buduci exmanzel by nas najradsej odstrihol...chce,aby sme co najskor odisli do mojho rodneho mesta...aby sa on psychicky pozviechal....ale inak svojho syna zboznuje 🙂
A myslim,ze aj ten krc tvojho byvaleho sa casom podda...ked ste uz teraz nabehli na takyto civilizovany sposob komunikacie...tak je to na dobrej ceste...tak potom ked sa stretneme mi das recept ako tlmit tie emocie,co vo mne vru, aby som bola schopna s nim v buducnosti tiez podobne fungovat...kvoli malemu 😉
Uvidim ako v utorok...svagrova ma poprosila ci je nepostrazim synceka doobeda...

angua27
28. sep 2008

ok, veď môžeme aj iný deň, ešte budeme naisto v BA aj vo štvrtok a ten utorok ešte nie je istý. chcem sa objednať k zubárovi, tak by sme sa stretli asi predtým. veď sa ozvem. a neboj, nejaké receptíky dám. hlavne, hlavu hore a nezabudni si opakovať každé ráno, čo som Ti napísala. 😉

bajama
28. sep 2008

Opakujem si tu tantru kazde rano, ale neda mi, aby som tam nedoplnila: " a nech ho cert bere!"... 🙂

angua27
28. sep 2008

bajama, aj tak sa dá. 😀

adina22
29. sep 2008

angua,bajama - normalne ste ma navnadili...ta tantra je nejaka zazracna?Mozes ju aj mne napisat,prosim 😉