Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

adina22
5. apr 2009

Dobre ranko dievcata,deticky a ocino 🙂Mame krasne slnecne rano 🙂

bajama - nemas sa preco zlostit.Ja sice soferka som,ale nemala by som odvahu ist sama s malou na taku cestu.Ona mi totiz v sedacke neobsedi 😉 Ja ju este kojim takze sa upokojujem tym,ze keby ''nieco'' prsnik vzdy funguje 😀 To budes mat dovolenku ako sa patri,ale zasluzis si 😉 .My tu vsetky po vacsine zijeme pri rodicoch,co nam ulahcuje zivot a ty sa s tym vsetkym boris sama,takze si zasluzis oddych. 🙂

nimi22
6. apr 2009

ahojte, hlavne gabi74, tvoj pribeh som si totiz precitala, a je takmer rovnaky s mojim aspon podstata, a vsetkym slobodnym mamickam prajem vela stastnych dni, ved inak mi ich uz mame, mame predsa pri sebe najvacsi poklad na svete lne ten svoj, vsetko sa deje tak ako to ma byt.Pekny den vam prajem 😉

terezka044
6. apr 2009

ahojte ako sa dari?
dufam ze dobre ked je tak pekne 🙂

jakoubka
6. apr 2009

ahojte 🙂
Když je tak krásně,nemám vůbec čas ani chuť sedět u PC 😕
Dnes jsme pomalovali chodník křídama 🙂

terezka044
6. apr 2009

ja tiez nie, iba takto po veceroch 😀
jej kriedy to uz som dlho nedrzala v ruke mimo sk.tabule 😀

angua27
6. apr 2009

ahojte,

no my sme vonku tiež celé dni. doobeda min. 2 hoďky, poobede aspoň 3. nielen malý je hotový, ale aj ja. 😀 no a asi som prišla na to, prečo sú v poslednej dobe také ťažké večerné zaspávania. malý začal bojkotovať postieľku. dnes som si s ním ľahla na moju posteľ aj na obed aj večer a zaspal do pár minút. večer konečne v normálnom čase a bez plaču. juchúúúú. len keby tak chcel znova zaspávať sám. ale zase, nemôžem mať všetko. 😎

bajama
6. apr 2009

Pekny vecer,
no my sme sa teraz hodinu vytrapili kym sme zaspinkali...nechapem, co sa deje...zaspinka len v mojom naruci a akonahle som ho polozila,uz bol hore s placom, a takto dookola...Obycajne nemame problem so spinkanim...dufam,ze je to len kvoli soplikom,ktore nam teraz vybehli ☹

marti457
6. apr 2009

Ahojky Bajama, můžou to být i zoubky - stoličky, taky ten náš přibližně ve stejném věku odmítal do postýlky, nechtěl v ní spinkat a bylo to jen krátké období, přikládám to k těm zoubkům. Pak zas nebyl problém se spinkáním 😉
Ještě jsem vám všem tady chtěla napsat - dělám distributorku u české firmy, prodávám kvalitní šperky z nerez titanu, stříbra... se dvouletou zárukou. Moc dobře se prodávají, jestli někdo chcete poslat ukázku těch šperků, napište mi na mail marti457@seznam.cz můžete je také prodávat, opravdu se na tom neprodělá - žádné postihy za neaktivnost 😎

mukky
7. apr 2009

Ahojte dievcata,dnes som prvy krat nakukla do tejto temy,ja k Vam nepatrim...ale mozem napisat par slov?V prvom rade Vas vsetky obdivujem,a mate moj obdiv a chcem takto na dialku povedat vasim detickam ,ci detickam este v brusku ze maju silne a milujuce mamicky 🙂 Ja mam super manzela,sme spolu 13 rokov,a okrem kojenia robi uplne vsetko co treba,sice teraz sa nejak castejsie hadame,ale priznavam,mojou vinou....som nervozna,a mam aj nejake problemy so stitnou zlazou,atd...ale to skor ja sa hadam ☹ vsetci mi vravia ze si mam vazit to co mam doma,dnes sa to casto nevidi....manzel zehli,vysava,pomaha pri vareni,spolu nakupujeme..mne a malemu by zniesol modre z neba..robi vsetko co treba,a este aj pracuje...ale po dnesnom citani som mu napisala nedavno sms,nic o laske,len tak 😀 ze aby rec nestala,no predsa 😀 ja som hrda,ale viem ze sa to nase dusno upravi,ak ja tomu prispejem... Cestne priznavam,ze bez neho by som bola dost stratena.....preto Vas obdivujem velmi,clovek nikdy nevie v akej situacii sa ocitne...moze sa stat hocico,manzelia sa mozu zamilovat do niekoho ineho,zmenit,opustit rodinu.....preto ani ja nemozem a ani nikto iny povedat ze dam zanho ruku do ohna...ako som ale citala aj manzelkam sa to moze stat,co ak zena opusti dieta,to je nad moje chapanie 😒

adina22
7. apr 2009

mukky - dakujeme 😵

bajama - my vcera presne to iste...dlho trvalo kym zaspala a s placom.Ale u nas je to urcite soplikmi,ktore mala od rana.Ze by sme to prehnali s tym chodenim von? 😔

buchova
7. apr 2009

ahojte

som tu po dlhsej dobe tak vas ani nestihamsledovat pretoze sme stale vonku!!uzivame si krasne dni..chodime do parku alebo len tak na prechadzky alebo doma na hojdacke sa hojdame a spolu maskrtime!! 😀

munky

dakkujeme 😉

ako sa mavate??mydobre len nas zacali trapit sopliky a tosku hrdielko tak len dufam ze zas nepojdeme na ATB..

ahojte a krasny slnecny den 😉 😵

bajama
7. apr 2009

Ahojte a pekny vecer,
ja sa tiez dostanem na net az ked Matusko zaspinka a ja spravim vsetky zmeskane domace prace...mrnus ma cez den nepusti na net, lebo sa zblaznil do teletubbies,takze ak sa PC zapne, tak len na Tinky Winky, Dipsy, LaaLaa a Po...taky maly zavislacik..radsej ho beriem vonku ako sediet pred TV 🙂

Adina, u nas su sopliky na ustupe, mame sice veeela flasticiek s medicinou ale vyzera,ze sme vyhrali 🙂 Tiez travime vela casu vonku,tazko povedat,kde sme to chytili...asi prechod rocneho obdobia...tiez som vtedy citlivejsia na svoj nos...

Mukky, dik za uznanie 😉

mukky
7. apr 2009

Dievcata nemate za co....dnes si hadam precitam vase pribehy....akurat som si precitala prispevky....79,uz som nick zabudla,to bolo este vcera......on uz teraz nema rad a vadi mu tvoje dietatko...zmen si udaj v pase na cakam ,nie cakame......mas najvacsi dar zivota pod srdieckom,uvidis,ak ho prvy krat zbadas,budes chciet zit a dychat len pre to male stvorenie...on ak nie je schizofrenik,tak urcite nejaku diagnozu ma.....podla toho chovania urcite ano...ja keby sa mi nieco take stalo,a mala rodinu ktora by mi pomohla,neudala by som ho ako otca dietata,bolo by len moje,a nechcelo od neho uz nikdy nic v zivote,a to by bola moja vyhra a jeho prehra....je to nieco bez chrbtovej kosti...prepac...aky bol pocas vasho chodenia?nic sii si nevsimla??Ved tie tiky musel mat uz pred tym...a ta jeho kocka?Ako moze byt stastna ,ked jej spaval s tebou a cakate dieta???Asi sa nasli dve citovo nezrele a bezcitne osoby.... Moja mamka mala 21 ked ma cakala,a moj biologicky otec uz mal milenku tehotnu 😠 😠 ,mama uz ale bola vydata....byvali u babky a dedka.Mna chcel otec.....to slovo ho ale nevystihuje......vyhodit z okna,a potom sa sam zabit,..dedko ho vyhnal,mamka podala ziadost o rozvod....mala velku podporu u starkych,a aj ma riadne rozmaznali 😀 😀 😀 Chodil za mnou asi do necelych dvoch rokov,vecne opity a nic mi nikdy nedoniesol,len raz nejaky keks...a ja mala som stale chodila do tasky a nikdy tam pre mna nic nenasla....ver mi ze placem ked to teraz pisem,ked si predstavim ten obraz dietata,mna....a potom mu povedala nech opity za monu nechodi....a uz neprisiel...uz to bude skoro 30 rokov....No a mamka potom zacala zit s mojim nevlastnym otcom,mojej sestry otcom...ale z kaluze do blata...mala som smutne a bolestne dectvo,otec pijan,trpela som fyzicky aj psychicky....ani si neviete predstavit ake to je,ked mala sestra v noci utekala z domu s vankusom a placom,a prosila otca nech ma nebije......je mi tazko ked to pisem.....Moja mama je naj na svete,pracovita,oblubena...a celjej zivot ani v praci nik netusi ako zije....ale to jej neviem a asi nikdy neodpustim ze nas z toho prostredia nevytrhla....a mam z toho nasledky dodnes,,

mukky
7. apr 2009

Ale ked si otec nevypije,je dobrak,velmi sikovny,pomohol mi neraz byte,aj financne,za co som mu vdacna...a dnes uz tak nepije,momentalne asi 3 mesiace,asi ho zmenili vnucata,sme stastni a drzime mu palce..takto ked je triezvy mame ho radi a sne stastni...ale je smutne to,ze cely zivot mu nikto nepovedal ako sme trpeli,ako sa ho bali,co vyvadzal,.....tak by som mu to raz chcela vsetko povedat...ale ak by si vypil,mama by mala zle......Tymto vsetkym som chcela povedat len tolko maminkam ktore sa nevedia rozhodnut co sa partnerstva tyka......budte radsej same a stastne,akoby mali trpiet vase deti po cely zivot.....otec bol taky v mladosti,a uz sa nikdy nezmenil....je tazke zabudnut na lasku,boli to,ako ked vas boda noz do srdca,dusi vas to,neviete spat,ani jest......ale niekedy to prava laska nie je....Nikdy never tomu kto ti hovori milujem Ta,ale ver tomu,kto Ta v slzach prosi,miluj ma!....Viem,mate to velmi tazke,neviem ako by som to zvladla ja...ale uz viem ako krasne zmenil moj zivot syncek...Trosku som si aj ja vyliala dusu,tak prepacte....vela stastia vam vsetkym,mate moj obdiv

klobucik
8. apr 2009

Prepacte ze Vam sem vtrhavam ale skuste nakuknut do temy Presovcanky II. aby sa aj vam nestalo to co poniektorym na Koniku . 😒 ☹

adina22
8. apr 2009

danielkapo - je to ten isty jozo co chodieval k nam na slobodne mamicky?Teda myslim,to co dala do pozornosti klobucik....teda som z toho v soku 😕

mukky - dusu si mozes vyliat kedykolvek 😉 Prajem a drzim palce,aby uz len dobre bolo 😵

bajama - aj my ficime na Teletubbies 😀 Dokonca ma oblubene Pastierka a Lev a medved 😉 Ale pozerame len raz za den jednu dve casti,aj tak sme vacsinou vonku 😵

angua27
8. apr 2009

ahojte,

mukky, kľudne sa vyžaľuj, človeku sa uľaví. nemala si to ľahké, dúfam, že už budeš mať len a len šťastný život.

u nás sme tiež začali Teletubbies a nakoniec Maťo vyžadoval rozprávky na notebooku skoro stále. tak som to musela zaraziť. zohnala som pár DVD s rozprávkami (Noddy, Slimák Maťko a škriatok Klinček, Lolek a Bolek,...) a tak raz za deň mu pustím dve tri rozprávky. väčšinou po obede, keď si chcem dať v kľude kávičku. 😀 odvtedy už notebook nevyžaduje, ale keď ho mám zapnutý, chce mi aspoň sedieť na kolenách, takže práca cez deň nehrozí.

a máme novinku. Maťko začal bojkotovať svoju postieľku, takže posledných pár dní spáva u mňa na posteli. len krok späť je, že kým nezaspí, musím pri ňom ležať. 😒 ale nemôžem mať predsa všetko.

bajama, uži si dovču v Čechách a potom sa ozvi. radi vás zase uvidíme. 😎 a určo musíme vybehnúť aj samé dve na pokec.

terezka044
8. apr 2009

hm to som netusila 😕

bajama
8. apr 2009

Pekny vecer maminy,
Ja sa tiez snazim limitovat maleho na TV a radsej ho beriem vonku na vyletiky...ale zasnem ako sa necha uuplne vtiahnut do deja...normalne to hlta...a nedajboze sa mu postavim do vyhladu..tak peklo 😀

Angua, moj Matusko spinka stale so mnou v posteli a tiez kym nezaspinka musim pri nom lezat..ale zatial si to uzivam, kym je malicky a pritulny, lebo za par rokov to uz bude ine decko 😉 Tak si to uzivajte...xixi, no co Matko vie co sa mu paci 🙂
Urcite sa ti ozvem, ked sa vratime, hodime stretko 🙂

mukky
8. apr 2009

baby dik 🙂 ,majte sa krasne a prajem Vam vsetkym aby ste nasli svoje lasky a hlavne milujucich oteckov pre Vase deticky 🙂 n a v z d y 😅

danielkapo
9. apr 2009

Dobre ranko

adina ano, je to ten isty jozino 😖 no co uz....negativna stranka anonymity na internete....

teletubbies sa pacia aj simuske,no dovolim jej to na PC tak 5 minut a dost.....a este rada pozera komisara rexa 😀 kvoli tomu psikovi, len ju stve, ze ho nemoze chytit 😅
teraz sme stale takmer vonku,perfektne 😎
bajama peknu dovolenku
aj vsetky dievcata s detickami, zijte si velku noc 😵

buchova
9. apr 2009

ahojte

nejako nestiham reagovat co nas jozino porobil??nieco som asi nepostrehla!!!

ako sa mavate???my dnes ideme doktorke zase sme chory.. ☹

karkoolka81
9. apr 2009

Ahojte!

Uz dlhsie citam vasu ale az teraz som nabrala odvahu vam napisat. O par mesiacov sa pridam k skupine "slobodne mamicky".
Chcela by som sa vas spytat ci neexistuje nejaky zoznam toho, co musi mamicka ktora bude svoje dieta vychovavat sama vybavit pred a po porode? Myslim hlavne to co sa odlisuje od manzeliek. Niekde tu na konikovi som citala, ze treba po porode poziadat o zverenie do starostlivosti na UPSVAR. Je to pravda? Druha vec je, ze neviem ci mam nahlasit otca dietata - vyhraza sa mi, ze mi dieta po porode vezme /ale cisto z pomsty voci mne, nie zo zaujmu/ ...Najradsej by som ho neuviedla, radsej ozeliet tych par Euro mesacne, povedat mu ze to babo nie je jeho, ako mat stale nervy co mi zas vyvedie, kedy ma zbije a pod.../ ...ale docitala som sa tiez tu na koniku ze on by mohol potom to dat na sud ze som ho neuviedla a este ja by som mohla zle dopadnut ☹. Mate s tym niekto skusenost?
Ja sa na jednej strane na drobceka neskutocne tesim na druhej strane mam velky strach co bude ... 😕 Nastastie mam kde byvat, tak toto riesit nemusim ...aspon nieco..

danielkapo
9. apr 2009

karkoolka, ty mas pravo neuviest ho do rodneho listu, no pokial on bude na tom trvat, moze si podat navrh na urcenie otcovstva na sude aj on....to si uz musis zvazit ty, neviem cio ti poradit... ☹ ale zas sa nemusis bat, ze ti male vezme...to by musel byt velmi vazny dovod na to, aby dieta zverili do starostlivosti otca a nie matky, jedine, ze by si bola neschopna postarat sa on z dovodu alkoholizmu ci inej zavislosti a podobne vazne veci...takze toho sa podla mna obavat nemusis.... Ak ho ako otca uvedies, tak si podaj aj navrh na zverenie dietata do starostlivosti. Tioez sa dohodnete na uprave rodic. prav a povinnosti (vyzivne, stretavanie sa otca s dietatom,..) Drzim palce, nech vsetko dobre dopadne a v pokoji si mozes uzivat svojho drobceka 😉

adina22
9. apr 2009

karkoolka - vitaj medzi nami slobodnymi mamickami 😉 To zverenie do starostlivosti riesi sud nie UPSVaR,ale na UPSVaR je odd.,ktore riesi prava dietata a oni ti tam poradia ako spisat navrh na sud a tak.A bat sa nemusis,tak ako pisala danielka museli by byt velmi vazne dovody,aby dietatko zverili jemu.Moj ex sa mi tiez vyhrazal vselicim a na sud sa nakoniec nedostavil.To udanie do RL je cisto na tebe,ale je pravda, ze ak by si tak aj neurobila,moze ziadat testy DNA a otcovstvo priznat.Ale nevidim najmensi dovod,preco by si mala dopadnut zle. 😉 Mame tu niektore za sebou sudy,takze ak by si sa cokolvek chcela opytat,pytaj sa 🙂

karkoolka81
10. apr 2009

AHojte,
adina - dakujem za privitanie, a dakujem i za odpovede 😉 Mna urcite este napadnu vecii okolo toho tak sa budem pytat a pytat 😀 ale teraz to na sviatky vypustam z hlavy 😎 Ved dufam, tie ziadosti o zverenie do starostlivosti sa riesia az po porode, alebo nie? 😕 kazdopadne, este o nejake 2 mesiace sa chcem pokusit nejak dohodnut s ex - a aj podla toho sa budem rozhodovat...mozno dovtedy sa trochu umudri /t.j. prestane sa vyhrazat a podobne/ aj ked tomu moc neverim ...

prajem vsetkym krasne prezitie velkonocnych sviatkov 😵

adina22
10. apr 2009

Vsetkym pekne velkonocne sviatky dievcata a deticky 🙂

karkoolka - jasne ze az po porode 😉 takze mas casu este.VEd uvidis,mozno sa nakoniec aj dohodnete 🙂 Drzim palce

danielkapo
12. apr 2009

Ahojte,
tak ako sviatkujete? my skvele, len skoda, ze kazdy den tu okolo tretej prepukne burka....no co uz, tak sa vonku vysantime aspon doobedu 😉

Co mate nove? My jeden novy zub, teda dokopy tri uz mame 😀
pekny zvysok Velkej noci

angua27
12. apr 2009

ahojte,

danielka gratulujem k zubu.

my sa máme ok. okrem jedla a viac rozprávok v telke akosi nepociťujem, že je Veľká noc. babina bola dva dni na službe u svojej mami, takže je doma až od dnes, takže ako normálny víkend. väčšinu dňa sme vonku, malý je celkom ok, len asi ide nový zub, málo papá, ale inak ok.

prajem vám ešte pekné sviatky.

danielkapo
13. apr 2009

angua dik 😅 inac tak to vyzera, ze simuska bude mat krasnu medzierku medzi hornymi zubkami....chutnucke 😀
momentalne cakam kym sa zobudi malicka a pojdeme este niekam vonku...

tak pekny dnik