Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

betkav
14. mar 2011

no dievcata, biologicky sa zacal okolo mna tocit.... Dozvedel sa ze som sa rozisla s priatelom a neviem o co mu teraz ide. Ved mi zo zivota robil peklo a teraz s nami chce travit co najviac casu. Ved nas este caka sud, na prvom pojednavani sme sa nedohodli, kedze on je bezdomovec, byva s mamou v nevhodnom dome pre dieta. Mozno chce prist byvat k nam, ja fakt neviem o co mu ide, mozno zavidi ze pracujem a mam peniaze, kym on je uz skoro 2 roky bez prace. Najhorsie je, ze to s malym vie, maly ho zerie. Inak je to ir a je uzasne sledovat ako maly reaguje na anglictinu a zaroven na slovencinu, a aj na cestinu, kedze maleho aupair je ceska 🙂 Mne maly povie este, otoci sa na otca a povie again. Hadame sa s mojim ex stale, ale ked sme sa s malym hrali tak sme az plakali od smiechu ako uzasne 16 mesacne dieta automaticky prepina medzi jazykmi. Vela toho este nepovie, vie asi len 5 slovicok z kazdeho jazyka ale chape uplne vsetko. Je to fantasticke 😀

tilda
15. mar 2011

@zarra15 neviem ci je to este aktualne, ale navrh mimosudnej ti mozem poslat 🙂

tilda
15. mar 2011

@katarina1234 ahoj, aj nas to caka o ani nie 10 dni.... prosim ta, to sa budeme vlacit po sudoch kym sa nedohodneme? som si myslela, ze proste sud rozhodne a basta fidli... keby sme sa boli vedeli dohodnut, tak tam nejdeme.... 🙂 diik

maranat
15. mar 2011

ja mam priatela, sme spolu rok, Natalia mala par mesiacov ked ku mne prisiel prvykrat, a velmi plakala, dlho trvalo kym si vobec zvykla na chlapa, kedze byvam len s mamou. Dnes tvrdi jak ju lubi ako svoju, a vola ho "tata", len neviem ci je to moc dobry napad, kedze nas vztah dost kolise... 😒

katarina1234
16. mar 2011

@tilda da sa dohodnut mimosudne alebo ked sa neviete dohodnut tak potom rozhodne sud ale mozete sa aj jeden aj druhy odvolavat a to sa moze natiahnut na pekne dlhu dobu ale neboj sa to len ja mam tak yspecificky pripad zaraba nedpriemerne ale najrajdes by platil ako bezdomovec 50E mesacne a dotoho sa montuje jeho rodina tak preto to tak dlho trva. Verim ze tvoj pripad to nebude 😉

deborah77
16. mar 2011

Čaute baby, prosím vás o radu. Žijem s priateľom, čakáme spolu dieťa. On má nejaké dlhy voči sociálnej s zdravotnej poisťovni. Ak ho uvediem ako otca, môže sa stať, že mi nedajú materskú? V tom prípade by som ho neuviedla. Len neviem, čo mám spraviť a kde sa spýtať.

martinka17
16. mar 2011

@deborah77 si v nesprávnej téme, toto je téma o živote slobodných mamičiek, musíš sa opýtať v paragrafoch, my partnerov nemáme 😉

zuzana1710
16. mar 2011

podla mna to nema nic spolocne s materskou..to je jeho problem a tvoja materska je zase ina vec..ty budes na md a nie on.. 😅

zarra15
16. mar 2011

@tilda ahoj..ak by si bola taka dobra,tak by som bola rada keby si mi ho poslala..🙂 dakujem 🙂

kryska5
16. mar 2011

@deborah77 nemusíš sa obávať, jeho dlhy nijako nesúvisia s tým či budeš mať nárok na materskú 🙂 ak splníš podmienky prisúdenia nároku na materské sociálna poisťovňa ti materskú bude musieť vyplácať 🙂

akorát treba dávať pozor, lebo SP začína neplatičom rozposielať výzvy na zaplatenie dlhov inak dlh posunú exekútorovi, viem z vlastnej skúsenosti 😀

tilda
17. mar 2011

@zarra15 prosim ta, posli mi do IP mail 🙂

darusik7
18. mar 2011

baby,chcem sa opytat..nasla som si robotu a od 1. zacinam,ale budem chodit aj na nocne,ked som to povedala ex svokre,tak asi nebola nadsena 😖 a opytala sa kto bude s malym a som povedala,ze moja mama.v pondelok mame sud ohladom vyzivneho a styka otca s malym..keby to tam ich pravnicka nahodou vytiahla,nemoze ist s tym nejako proti mne,ci?

martinka17
18. mar 2011

@darusik7 a ako sa máš uživiť? Ak jednoducho nie je v tvojom okolí iná práca alebo máš vzdrelanie, kde je proste aj práca na zmeny, tak sa neboj...ináč a také lekárky? Tie majú deti a musia robiť mnohé aj v noci, preto to nie je horšia matka 😀 😀 Aj keď vytiahnu, tak navrhni, že ostaneš doma ak bude platiť tak aby si doma ostať mohla 😉

darusik7
18. mar 2011

@martinka17 len sa bojim aby nepovedali,ze chcu aby tie nocne byval tam ☹ ale to dufam nie..

martinka17
18. mar 2011

@darusik7 čosi, teš s z novej práce a toto budeš v utorok čítať s úsmevom na tvári, ako zbytočne si sa stresovala. Ako by sa to malo robiť? Že ideš do práce a oni sa ti nasťahajú do bytu? A keby niečo, nič neukradli? Ja by som jej teda kľúč od bytu nedala, neboj, aj sudca je človek, nie opica, pochopí, že len robia prieky 😀 😀

darusik7
18. mar 2011

@martinka17 asi skor tak,ze by chodili pre maleho do skolky,isli ku nim domov,rano ho odviezli do skolky..ale akoze nie..maly by mal uplny chaos v hlave
my sa aj tak stretneme este na sude 😒 uz si tam pripadam ako doma

martinka17
18. mar 2011

@darusik7 presne, si to sama napísala. JE to pre dieťa stres, preto to sudca neodklepne 😉

darusik7
18. mar 2011

@martinka17 dufajme..

martinka17
18. mar 2011

😀 😀 😀
@darusik7

katka2808
20. mar 2011

ahoj zienky,
mam prve pojednavanie s byvalym ohladne vyzivneho teraz v utorok. vie mi niektora poradit, aj ked mam takuto cudnu otazku? moje dieta este nema 2 roky, ale snazila som sa, aj ked to bolo tazke, vycislit si zhruba kolko mi dieta zje za mesiac a snazila sa spocitat kazdy banan, jogurt, kusok ryby a podobne. mne to vyslo na 100 eur. nezda sa vam to vela? totiz ja viem, ze sa to neda uplne vycislit, ale o to je to tazke.
a ich budu na sude zaujimat vsetky vydavky, aj napriklad, co ja miniem na svoje oblecenie, internet a pod. alebo len co minam na dieta...
ak mi niekto do utorka napise, dakujem... papa.

martinka17
20. mar 2011

@katka2808 100 EUR len za jedlo....to je dosť, ale ak je veeeľa jogurtov, pije UM, tak sa to nazbiera 😉

katka2808
20. mar 2011

@martinka17
ahoj martinka, on ma strasne rad syry, hlavne tvrde. a syry su drahe. papa aj vela maska, ma vsestrannu stravu, doma mame denne navarene aj s polievkou. len umele mlieko robi mesacne 32 eur a to nie je nadsadene, to je realna suma, uz dlhsie som si zapisovala, kolko dni malemu vydrzi krabica umeleho mlieka. ked si pripocitas detske kase, chrumky, piskoty, jogurty, ryby, vajicka, polievky, zeleninu a ovocie, domace kolace, cottage cheese, zemaiky, ryza... tak sa to nazbiera. ved uvidim, mozno mi este dakto odpovie. ale dakujem ti za tvoj nazor. 😉

martinka17
21. mar 2011

@katka2808 ak si prsvedčená, že je to reálne, tak sa neboj, a jednoducho to takto povieš aj na súde 😀 😀

ncora
21. mar 2011

@katka2808 Ahoj ja so myslim ze 100€ nieje vela ...ked ma pestru stravu tak to vyjde aj viac niekedy.....a ked vsetko kupujes ze ti nic nedavaju rodicia alebo znamy tak to tak vyjde urcite....ked si vezmes ceny ovocia ,zeleniny, masko a ryby su dost velke polozky....ja malemu kupujem pribinaciky lebo lacnejsie jogurty nezje..ovocie ma kazdy den minimalne 2-3 kusky aj zeleninu..masko jedava tak 2-3 tyzdenne a rybu min 1x ,a tvrde syry musia byt stale takisto a polievka kazdy den....a popritom stele nieco vyskoci...tak si myslim ze tych 100€ nieje vela... 🙂

tami_tami
21. mar 2011

ahojte pisali ste niektora podnet na prokuraturu pre neplnenie vyziv. povinnosti? ak ano prosim IP -vdaka

darusik7
21. mar 2011

@martinka17 ahoj..takze sud mame za sebou..robotu tam nespominali,takze to som rada..vyzivne mam 90€,lebo zevraj to je na 3 rocne dieta vela .. uz som sa nechcela dohadovat a nervacit,tak som to nechala tak..lebo som tam bola uz stvrty krat a pripadala som si tam ako doma..
@katka2808 drzim ti palce na tom pojednavani..aj tam budete prejednavat styk otca so synom?

martinka17
21. mar 2011

@darusik7 no vidíš, písala som ti, že v pondelok už sa budeš smiať, ako zbytočne si sa stresovala 😀 😀 😀

katka2808
21. mar 2011

@darusik7
ahoj, ano aj styk otca aj zverenie do starostlivosti mne... citam, ze tvojmu ex dali platit vyzivne iba 90, lebo na 3 rocne dieta je to vela? to kde ziju???

darusik7
22. mar 2011

@katka2808 ako by si chcel aby mal ten styk?my mame kazdy druhy vikend o 15:00 do nedele 18:00,prve dva julove a prve dva augustove tyzdne aj v parny aj v neparny rok bude tam (na to sa uz zacinam psychicky pripravovat),stedry den v parny rok u mna a 25.od 8:00 do 26. do 18:00 u neho a v neparny 24.od 8:00 do 25. do 10:00 u neho.. a to vyzivne som sa pytala aj soc.pracovnicky a ze na take male deti vacsinou schvalia 60€,lebo on ti da 60 a aj ty z materskej mu das 60€ ana mesiac to tomu drobcovi stacit musi 😅 😒 ked zapocitas,ze aj elektinu,vodu mina to dieta,potraviny,oblecenie,obuv tak sa urcite do tych 120€ zmestis 😠 😠 a ze radsej si nechat menej aby si potom nemala problem so zvysenim ked pojde do skolky,skoly,atd..
potom daj vediiet ako si dopadla..drzim palce 😉

durinkoo
22. mar 2011

Ahojte slobodne mamicky....asi sa divite co tu medzi vami robim 🙂 ale mam kamaratku co je slobodna mamicka tak potrebujem poradit v jej mene.
Jej ex zije a ma zivnost v zahranici a na Sk je evidovany ako nezamestnany.Vysku vyzivneho si urcil sam a platil to dva roky ale teraz jej povedal ze jej bude platit iba polovicu a druhu da synovy na ucet aby si ich vybral ked bude mat 18r. Kamaratka sa rozhodla dat na sud zverenie do osobnej starostlivosti a tam sa riesi aj vyzivne aj stretavanie.

Ako jej budu pocitat vyzivne ked nevie dokladovat kolko zaraba jej ex...to sud len tak z brucha povie ze staci 60€ ? Ona je nezamestnana a nema prijem okrem rodicovskeho a byva v byte rodicov ale plati normalne najom.Myslim ze je to velmi nefer ked dieta splodia dvaja a ked sa rozidu tak mamicka sa stara 24hodin...obetuje vsetko a otec si uziva zaraba velke peniaze sud mu da platit napr 60€ a ked sa mu zachce tak sa ide pohrat na otca ..ved si plati
Myslim ze sudy nerozhoduju adekvatne..asi preto ze sudcovia su hlavne muzi a nedokazu sa vzit do sitacie osamotenej matky. Znie to divne kedze som mz ale myslim ze je to tak.