Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

latvia
15. júl 2010

@kwetinka1 financie su problem, ale riesitelny. povedzme si to takto - dieta prvy polrok potrebuje teba, teba, teba, tvoje mlieko a plienky, vecicky.
otazka teba je vyriesena, otazka kojenia zavisi od teba, ci budes chciet, ak budes chciet, kojit budes,takze hladne nebude.
otazka plienok, veciciek a podobnych materialnych veci zavisi od dobrych ludi co mas okolo seba. dieta moze mat veci aj z bazaru(itak ich okyda a rychlo z nich vyrastie 😉 ), pribuzni a kamarati casto nosia veci a hracky - aspon u nas to tak funguje, ja som uz aspon pol roka nekupila nic 😅 takisto mozes rodine a znamym povedat, ze si na svoje narodky a meniny a vianoce prajes veci pre krpca 😉 a v neposlednom rade sa aj tu najdu dobre duse, ktore materialne vedia pomoct aspon drobnostami, staci poziadat 😉

zajaciq
15. júl 2010

a plienky latkove staci kupit raz a len prat :-P

pink_lady
15. júl 2010

@zajaciq no to som tiez skusila, ze budem akoze ekologicka - a stale som len prala, skladala plienky, prebalovala,,... 😝 😀 potom som si to zratala vratane casu co som pri tom stravila a mohla som ho venovat malemu tak som s tym frisko prestala 😀

zajaciq
15. júl 2010

ja nie som akoze ale snazim sa byt ekologicka. A nic neskladam, periem kazdy 2.den a robi mi to radost,ze ma A.ritku w bawlne(bambuse ci konope) 🙂 a weru jeto super,okrem oblecka nekupujem nic.

martinka17
15. júl 2010

@kwetinka1
tak si sa už rozhodla, len sama nevieš, ako veľmi sa na to bábo tešíš🙂
Tak teraz si začni všetko užívať. Zabudni na to, čo ťa trápi, bude to lepšie a krajšie ako si vieš predstaviť, pretože popravde, netušíš, čo úúúúúžasné sa ti o chvíľu stane a aká bude šťastnáááááááááá 😀 😀 😀 😀

@latvia
blahoželám k admin 😉 SUPER 😅 😅 😅

latvia
15. júl 2010

@martinka17 dakujem, aj ked neni k comu 😀 😅

martinka17
15. júl 2010

@latvia ja viem, hlavne ku veeeľa novej práci 😉

kwetinka1
16. júl 2010

@martinka17 dakujem. mas pravdu a hlavne si to cele este ani poriadne neuvedomujem. iba tolko, ze mi byva riadne zle a vcera som mala den, ze som v sebe nic neudrzala. to mi asi tiez nepridava k psychickej pohode. radost mi dodava, ked to poviem niekom a ten niekto sa tesi z toho, ze budem mat babo. sice vikend u rodicov, ked som im to povedala, bol desny, vratila som sa odtial s riadnou depkou. mama to nevedela rozchodit. u vas maju k tomu rodicia aky postoj, ze vychovavate dieta same? mne to matka dost vycita.

martinka17
16. júl 2010

@kwetinka1
škoda, že to mama nechápe, asi je stará škola. u mňa to bolo iné, rodičia s tým prišli v podstate prvý, že nech to skončím, veď to nemá budúcnosť. a keď som povedala, že ale veď som tehu, tak len povedali: NO A? My ti pomôžeme a aj svoje slovo naááááááádherne splnili, stráááášne mi pomohli aj pomáhajjú 😀

latvia
16. júl 2010

@kwetinka1 😀 si pis ze to kazdej (mozno 1%matiek nie) rodicia vycitali a vycitaju 😉 ja som svoj stav oznamila po telefone 😅 keze som bola pracovne v CR a mala som prist domov pred vianocami, tak som neriskovala predvianocny sok 😝 reakcie do telefonu boli dobre, kedze som sa po oznameni hned rozrevala ako na pohrebe, tak mama ma utesovala ze nemam byt hlupa a tesit sa, ze budem mamou....ale jasne, ze to neprijala dobre. otec bol vraj nervozny, ze si pokazim zivot aj jemu ( 😅 neviem ako ), aj babkam, ze dostanu infarkt.....no a povest...dievca z krestanskej rodiny....si vies predstavit.ale po porode sa uz vsetci sustredili na maleho, dodnes pocujem vety typu : jak dobre ze ta mam (moja mama vnukovi 😉 ) a podobne, chvalia sa celemu mestu jakeho maju vnuka. viem ze nikdy nebudu uplne nad vecou, furt budem len "prespanka" v ociach ludi, ale ja to neriesim....kolko ludi zije v manzelstve ovela horsie ako zijem ja.
a ako povedala moja mama - nech by si cokolvek urobila, si stale moje dieta a ja ta budem vzdy podporovat a lubit

latvia
16. júl 2010

@martinka17 🙂 tvoji rodicia to prijali krasne, tak by to malo byt, dieta je Bozi dar, nieje to omyl....

martinka17
16. júl 2010

@latvia
presne, ale podľa mňa po prvom šoku sa spamätá aj
@kwetinka1 maminka a bude to pohoda. hlavne, keď krpček príde v januári domov, to bude radosti 😀

latvia
16. júl 2010

a myslim ze rodicia to castokrat beru z hladiska "co druhi povedia?".....samotne tehotenstvo by im asi nevadilo, ale ukazovanie prsom okolia a ohovaracky su prave dovod, preco rodicia reaguju ako reaguju 😒

martinka17
16. júl 2010

@latvia
k tej babke ma napdlo, ja mám len jednu, je silná veriaca a aj jedna teta, preto ma veeeeľmi prekvapili, keď mi povedali, že som dobre spravila, keď som takého chlapa nechala aj ako tehu 😅

latvia
16. júl 2010

@martinka17 😀 jj presne, vnucatko je castokrat viac milovane nez vlastne dieta 😝 😀

latvia
16. júl 2010

@martinka17 niektore babky prekvapia 😀 ja mam 2, obe silne veriace, jedna sa tesila viac nez ja, ta druha mi naznacila, nech do dediny za nou nechodim, aby ludia nevideli,ze som tehotna....vymyslela si dokonca aj pribeh, kto je otcom a preco niesom vydata 🙄 odvtedy som povedala, ze v zivote do tej dediny nevstupim, a moj vztah k babke sa zmenil ako k cudziemu cloveku....

martinka17
16. júl 2010

@latvia
škoda, ale tak ešte že to bola len jedna babka a nie celá rodina 😖 aj také sa stáva, čo ja osobne nechápem. Ja poznám príbeh, keď tehotnú babu nechal chlap, lebo ešte nechcel dieťa, otec jej povedal, nech domov pankharta 😝 nenesie. Nakoniec ona dostala leukémiu, najprv zomrel chrústik, potom baba. A teraz majú na cintoríne najkrajšie náhrobné kamene. Neviem či pokrytectvo, aby ľudia v dedine nič nevraveli alebo až pozde pochopili, čo stratili 😢

latvia
16. júl 2010

@martinka17 😔 toto je dovod na smutok, nie zivot slobodnej matky 😝 ved, ruku na srdce, mame sa az tak zle?? 😀 ja teda nie. nemam sice vlastny bejvak, nemozem si zivot planovat ako chcem, obcas mi ide prasknut nerv a som nevyspata, ale nemyslim si ze som si zbabrala zivot 😝

martinka17
16. júl 2010

@latvia
no ja mám vlastný byt, ale ti poviem, teda napíšem 😉 som rada, že varí mamina. starať sa o chrústa, večne po ňom upratovať, udržiavať domácnosť....je čo robiť. Ale ako píšeš, zase sme páni sami sebe 😀
A ja stále varím, starám sa len o chrústa, nemám na krku chlapa, ktorému treba variť, žehliť, prať, utierať soplíky...lebo ten môj bol taký, nič nevedel spraviť, asi tak uvariť čaj a hodiť veci do koša na pranie 😠 A keď trebalo niečo spraviť doma, tak som si to robila sama...teda maľovala, stierkovala...a on len pozerala vraj, ty také niečo vieš? 😕 Ale ani náznak, nauč ma to, pomôžem ti. Sedel a pozeral ako robím. alebo ak som nečo nevedela ani ja, tak si zavolal kamaráta a pozeral a komentoval jeho prácu, nič sa ale neučil 😝

latvia
16. júl 2010

@martinka17 prave z tychto dovodov chlapa nehladam...je to jedno dieta navyse 😝 😀 samozrejme nie kazdy je taky, ale ked vidim v dnesnej dobe, co ti chlapi stvaraju, tak fakt nemam chut vziat si nieco podobne na krk....tak si robim co chcem, kedy chcem, nikomu sa neprisposobujem, nikomu sa nevtieram - urob toto, urob hento, proste zijem si svoj zivot.a nebojim sa ze mi chlap raz uhne 😝

martinka17
16. júl 2010

@latvia
presne, keď tak počúvam niektoré vydaté baby, čo všetko ich muž robí, resp, čo všetko nerobí, a to čo som ja zažila....stačilo. Síce mi chýba láska, ale iste nie chlap v domácnosti 😉

latvia
16. júl 2010

ja radsej ozeliem lasku chlapa ,domacnost s trdlom by ma ubijala viac

martinka17
16. júl 2010

@latvia 😀 😀 😀

martinka17
16. júl 2010

okej, idem na dovču, papapa

kwetinka1
16. júl 2010

@martinka17 moja mama ma 50 rokov. nie je stara. moj otec sa relativne tesi a hovori, co uz budem mat vnuka 🙂 inak aj ja si myslim, ze mama sa spameta, ked to male uvidi. tato jej reakcia je skor vyvolena, tym co na to povedia ostatny. este aj otcovi to zakazala hovorit, ze budu stari rodicia, ale on to od radosti vsade roztrubovala mama sa na to hrozitansko jedovala 🙂
je pekne ako to zobrali tvoji rodicia a dali ti opru aku zena v takom obdobi potrebuje 🙂
ten pribeh je strasny, ale podla mna si to uvedomili, ale bohuzial az neskoro.
@latvia presne. krestanska rodina a mala dedina odkial pochadzam. ludia sa tam na teba pozeraju cez prsty, ale do svojej domacnosti sa nepozeraju, ze muz ju mlati a podvadza alebo podobne veci. vies to sa nevidi. je mi jedno co hovoria ludia.
a s mojou babkou je to uz davno tak, ze ona ma rada len samu seba a od vianoc som ju nevidela. teda videla na jednej svadbe, ale ona sa na mna len z dialky pozrela a naznacila pozdrav. som pre nu vzduch, tak mi je uplne jedno, co poviem na moje tehu a pravdepodobne sa to dozvie od cudzich. ale ma co chcela.

leiinka
16. júl 2010

moja mama čakala, kým sa s tým zrovnám ja a potom to začala roztrubovať a všade sa chválila, že bude babička... a posledné dva roky už hučí do mojej sestry (26), že chce byť opäť... 😉 No, je škoda, keď rodičia svoje deti v takýchto chvíľach nepodržia, hoci bábätko roztopí oveľa viac sŕdc ako len správa, že bude... Sesterku otec skoro vydedil, keď to oznámila, ale vnučku by zožral od lásky... sme komplikovaní...

pink_lady
16. júl 2010

@zajaciq tak ti prajem aby ti ta radost vydrzala aj ked drobec zacne behat a nebudes mat cas na nic... 🙂 ja som sa bavila s jednym doktorom o "modernych latkovkach" a povedal len tolko ze to je viac "moderne" ako "ekologicke" ci "zdravsie" 😉 A ked som bola tesne po porode - myslim tie 3 mesiace tak som bola rada ze sa udrzim na posteli a nie furt prat - mne s tymto moc nemal kto pomoct

pink_lady
16. júl 2010

@martinka17 peknu dovolenku 😉

a no, ono to cele tazko je niekedy s tymi rodicmi....a pribuznymi ....

a v tej suvislosti ma napadla jedna vec este k tym latkovkam 🙂 keby perem kazdy druhy den tak oco ma vyvesi za usi do prievanu 😀 oni mi pocitaju kolko krat mesacne periem kolko vody sa minie a pod. A ked sa zrataju naklady na pranie - voda elektrika, ci prach (aj ked niektore peru v slize co si urobia) plus sa do toho zarataju pociatocne naklady tak je to celkom pekna sumicka a myslim ze sa to vyrovna ...

filipal
16. júl 2010

kocky, pisete tu o sokujucej sprave - "mami, som tehotna!"

u nas to bolo podobne, otehotnela som neplanovane a moji rodicia sa skoro zosypali, hoci som uz mala 24...
miesto podpory, som sa musela zozbierat a byt silna ja! jajaaaj, nechcela by som to obdobie zazit znova! 😝
otec dietata ma podrazil a rodicia nepodrzali, ale nejako som to vydrzala a dnes si hovorim, ze to asi bolo na nieco dobre. mam sa dobre a keby som neprezila tazke chvile, aj chudobu, zostala by som plytsia, menej chapava, empaticka.
naozaj sa zase potvrdzuje, ze vsetko zle, je na nieco dobre....

zajaciq
16. júl 2010

@filipal tak tak, wsetko zle je na nieco dobre. @pink_lady mna nazor nejakeheho priemerneho doktora newywedie z miery,asi pre to,ze studium som mala tazsie ako obyc.slowensky medik. Nie je wsetko swate co powie doktor, wed to su len ludia,malokedy wedia wiac ako my samy. Tolko k nazorom. Latkowanie ma bawi a o rok bude chodit a curat do nocnika,tak neriesim. Udiwuje ma, ked sa matky chodiacich deti stazuju,ze ake to bolo,ked dieta sa este nehybalo. Ja si to uziwam od zaciatku, materstwo je super wec a prolaktin w krwi mi wykazal myslienky na opacne pohlawie 🙂 wsetko je tak ako ma byt..