Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

denka23
17. aug 2011

@siskaa moc ti ďakujem za odpoveď....a ešte ohľadom tej oznamovacej povinnosti, tá sa kedy a kde robí...môžeš mi ešte prosím poradiť, nech aspoň toto neprepásnem, keď už nič iné nemám......vďaka 🙂 🙂

siskaa
17. aug 2011

@denka23 ak si dobre pamatam, tak max. mesiac pred skoncenim materskej (cize pred prechodom na rodicovsku dovolenku) by to malo byt v soc. poistovni, ale pre istotu si to pozri na ich web stranke.

denka23
17. aug 2011

@siskaa ďakujem ti moc za radu....kuknem si ich stránku pre istotu.... 😉

denka23
18. aug 2011

@siskaa ahojky chcela by som sa ešte jednu vec opýtať, dufam, že mi poradiš....čo je pre mna ako slobodnú mamičku len aby som mala aspon výhody dlhšiu matersku o tie 3 týždne, lepšie skrz preizvisko maličkej, lebo ešte keď moj bývalý bol so mnou tak mi uznal otcovstvo a zhodli sme sa predtým na urade na jeho priezvisku, len to som nevedela ako dopadnem.....môžeš mi poradiť či to mám nechať alebo jej dám naspäť moje meno...ako to ovplyvní aspon tu materskú keď už nič ine výhodné pre mna nieje....moc moc moc ti ďakujeeem...

zitaje
18. aug 2011

@denka23 Nijak to nesuvisi s priezviskom. Ked si osamela matka, treba na socpoist podpisat cestne prehlasenie, ze nezijes s nikym v spolocnej domacnosti a na zaklade toho budes mat dlhsiu matersku. Bez ohladu na priezvisko dietata.
To priezvisko si poriadne rozmysli, lebo keby si jej ho nahodou niekedy chcela zmenit, budes pottrebovat suhlas byvaleho.

denka23
19. aug 2011

@zitaje moc ti dakujem za radu....a to priezvisko to som rozmyslená že dám ho zmeniť....a naozaj moc ti Ďakujem 🙂

siskaa
19. aug 2011

@denka23 @zitaje priezvisko ti ozaj v nicom nepomoze, ale nie je pravda, ze ked nechas svoje priezvisko, budes o jeho pripadnej zmene v buducnosti rozhodovat len ty sama. vzdy budes potrebovat suhlas otca dietata, lebo vy podpisete, ze ste sa dohodli, ze mala bude mat priezvisko po matke a dohodu nemozes jednostranne v buducnosti menit. ak sa neplanujete brat, tak podla mna je praktickejsie nechat priezvisko po matke 🙂

zitaje
19. aug 2011

@siskaa to je sice pravda, ale je vacsia pravdepodobnost, ze by chcela menit exove priezvisko, ako svoje 😉
A suhlas otca na zmenu priezviska naozaj treba vzdy - v pripade ze otec je uvedeny v rodnom liste.

denka23
19. aug 2011

@zitaje @siskaa takže vždy budem potrebovať súhlas exa na zmenu malej priezviska, tak keď ho dám po sebe, tak ho nemusím vôbec meniť, to by si ona už v dospelosti zmenila keď sa vydá a je to vybavené....baby moc Vám ďakujem za vaše rady moc ste mi pomohli v tomto....nevedela som vôbec čo mám robiť.....ale teraz viem že musím ísť čo najskôr zmeniť aj s exom :( to priezvisko na moje....

eaka
22. aug 2011

ahoj kočky, nemáte niektorá link na nejakú stránku, kde by som sa dozvedela, ako má asi vyzerať dohoda o výške výživného, ktorú mám potom poslať na súd?

berenika39
22. aug 2011

@eaka ahoj, tady je dohoda, která upravuje jak styk s dítětem, tak výši výživného. Je to určené pro soud, jen je to česky, ale snad neva.
http://www.zbynekmlcoch.cz/info/vzory_pravnich_...

eaka
23. aug 2011

@berenika39 ďakujem pekne, skúsim to podľa toho naklepať v SJ 🙂

karolinka2427
24. aug 2011

ahoj te maminky aj jas om slobodna maminka ale zijeme s partnerom a je to fajn,,,myslim ze nieje rozdiel vydata maminka ci slobodna :D

zzzz128
26. aug 2011

Ahojte baby,chcem sa s vami podeliť o moju skúsenosť. Nie každý chlap je hajzel ako som si dlho myslela 😀 Môj kedysi priateľ ma opustil keď som otehotnela,napísal mi veľa škaredých vecí,prvý trimester som prakticky celý preplakala,keď sa malá narodila,mrzelo ma,že som na tú radosť sama,ako môže niekto nechcieť niečo také krásne,nevinné,z vlastnej krvi... Aby toho nebolo dosť,bio otec dal spraviť DNA testy,potom so sklopenými ušami podpísal otcovstvo...Veľa som sa trápila že malinká nemá otca,ale dala som sa medzičasom dokopy s mojím terajším priateľom(ktorý bol malej dovtedy krstným otcom),a všetko sa zmenilo.Malá ho ľúbi,ja ho ľúbim,on nás ľúbi,čo si môže človek viac priať 🙂 Chcem tým len povedať,že otec nieje ten kto spraví ale ten kto vychová.A teraz,dúfam že čoskoro sa nám podarí druhé bábo 🙂

julinka2787
26. aug 2011

@zzzz128 pripomína mi to môj príbeh.... až na to že ja som chlapa ešte nenašla.... držím vám pačeky... 😵

zzzz128
26. aug 2011

@julinka2787 Neboj sa,každá sa dočkáme 🙂

julinka2787
26. aug 2011

@zzzz128 veď ja sa nebojím. 😀 nejak ani záujem zatiaľ nemám... 😅

zzzz128
26. aug 2011

@julinka2787 ani ja som dlhšie nemala,mala som odpor voči chlapom,ani som sa na vzťah necítila 🙂

julinka2787
26. aug 2011

@zzzz128 ja ani tak necítim odpor voči chlapom, ale proste mi to zaitaľ vôbec nechýba. a keď vidím okolo seba kamošky ako sa mi sťažujú na svojich chlapov (stále niečo), tak mi to chýba o to menej. 😀 😀 😀

havi
27. aug 2011

ahojte,mozem sa k vam pridat?chcela by som sa spytat,ci sa da docielit,aby moj expriatel sa z drobcom stretal len v mojej pritomnosti,ide o to ze mu neverim,ked sme boli spolu,kazdy den vlacil drobca do krcmy,daval mu pit pivo,sem tam namocit prst do tvrdeho alkoholu ,no a maly sa mi tym vzdy chvalil,potom stryko mojej kamosky mi povedal ci som blazon a dovolim mu brat krpceka ked ma vypite,ze vobec nedava nanho pozor,maly si vraj robi co chce,minule mu padol hlavickou na nejake trubky,usiel mu ked ho strazil 😠 a dnes vrchol drzosti,rano sme sa chystali k mojej mame,maly sa tesil,on si prisiel po veci,no ja som blbec,nedokazem mu povedat aby ho nebral,ved je to otec a dieta ma pravo na oboch rodicov,a mali sme este kusok casu ho vzal,ked prisli,provokativne si musel brat pilu,mali hucal ze ide z otcom a nakoniec skoncili zas v krcme,vraj drobec chcel cukriky lenze tie mohol kupit aj v obchode ani uz mi neobedoval a hukal ze nechce ist k starkej ze chce otca,jak ma to bolelo...mam pocit ze mu nieco vtlka do hlavy,lebo ked sme boli spolu a mala som ist k mamine,len som ju syncekovi spomenula a uz sa tesil,mohol tu byt ktokolvek,jeho zaujimalo len ze ideme k starkej.sice som svojmu ex navrhla dnes nech je na dvore z malym,nejak som tusila ze ho bude stvat proti mne,bojim sa,ze onho pridem,ja vzdy som hovorila aj hovorim na otca pred malym len v dobrom,on nie,nase problemy vzdy riesil cez dieta,ked som na drobca len zvysila hlas uz mu hovoril ze ho nelubim,ze z jeho strany je chceny a z mojej nechceny,pritom sme ho chceli obaja,neviem vobec co robit,prosim,mate niektora skusenost?

lillika
28. aug 2011

@havi ahoj.musis na sud podat navrh,aby vam upravili stretavanie "otca"so synom a tam musis toto vsetko povedat.najlepsie by bolo,ak by si mala aj nejake pisomne vypovede svedkov,ktory to mozu dosvedcit,popripade by boli ochotni prist aj na sud,ak ich predvolaju.a VZDY ked ho ma a malemu sa hocico stane,utekaj na pohotovost,aby si mala o tom doklad.vzdy doktorovi povedz,ze sa to stalo,ked bol s otcom.v navrhu na sud napis,ze ziadas o upravu prav,pretoze otec je nezodpovedny,ze vodi maleho do krcmy a nedava nanho pozor.napis tam aj,ze mas pis.vypovede svedkov a potvrdenia od DR..DRZIM PALCE 🙂

havi
28. aug 2011

@lillika dakujem,no som s toho mimo vsetkeho,hneva ma ze takuto vec musim riesit,snad uz potom bude dobre,aj dnes sa dotrepal,este len sme vstavali a samozrejme miesto ranajok,zas mu dal cukriky,neviem ale mam s toho vsetkeho strach,v takychto veciach,chcem aby mal otca,ale zas co s toho dietata tymto spravi?

lillika
28. aug 2011

@havi ja viem,ze to mas tazke,ale neboj,bude aj lepsie 😉 .hlavne to nesmies nechat tak.A drobcekovi vzdy povedz,ze cukricky bude papat po ranajkach atd...Vies,je to tvoj zivot a nechcem ti do toho kecat,ale niekedy je lepsi ZIADNY otec,ako takyto.To mam z vlastnych skusenosti.No,ved uvidis 🙂

kikana
2. sep 2011

@brca30 asi uz neskoro pisem po dovolenkovom obdobi, my mame skusenost ze ked maly mal 2 roky isli sme na 5 dni prec a babka s nim ostala u nas doma - je na nu zvyknuty od mala, takze to zvladli bez problemov, ziadne place a tak, takze ak je tvoj drobec zvyknuty na babku nevahaj a chod si oddychnut, prospeje to isto obom.

kwetinka1
8. sep 2011

baby ako to zvladate vychvoavat same male dieta? otec malej sa ukaze uplne sporadicky a to sa tvari ako vzorny otec a ja nemam vo svojom okoli rodinu co by mi pomohla. kamosky maju svoje rodiny alebo tie druhe su este slobodne a deti sa boja zobrat na ruky. Este prve tyzdne po porode to slo, ale uz som unavena a nevladzem. ked je mala chora alebo prebdene noci su tie nahorsie. Uz nikedy fakt nevladzem....

moon691
8. sep 2011

ahojte baby.chcem sa spytat kolko si mam pytat na vyzivne 2rocneho dietata?manzel mi ponukol 100e ze to je viac ako dost.lebo si to zistoval a ze podla sudu - keby mu mali zistovat jeho prijem,ktorý on ma na cierno tak by mu dali mininum.a ze bnech som spokojna s tým co mi da.je to primerane?dakujem

julinka2787
8. sep 2011

@moon691 podľa mňa je to málo tých 100€. ale záleží na tom príjme "otca". ak vieš dokázať aj ten čierny príjem, tak je dobre a pýtaj viac.

martinka17
8. sep 2011

@kwetinka1 prečo sa nevrátiš k rodine? Nemyslím ten istý dom, byt...ale mať ich poblízku stačí. JA mám rodičov pár metrov ale mám vlastný byt,......super mi to pomáha 😉

margotka33
8. sep 2011

Ahojte. Ja som sice rozvedena, ale mam3,5r. dietatko. Baby necitite sa niekedy osamele? Ja hrozne, ked chcem ist napr. na vylet, alebo dovolenku a nemam s kym ist.Teda okrem dietka. Kazdy ma svoju rodinu, zaujmy a ty co nemaju deti, tak tak si nenechaju ,,kazit,, dovolenku dietatom.. Tento rok som chcela ist k moru, ale netrufla som si sama s malou a prislo mi to hrozne depresivne, ze si v podstate nebudem mat s kym povedat slovo, lebo kazdy tam bude mat rodinku.. Uz len ked si predstavím teperenie kufrov a dietatka a ze na vsetko musim dohliadnut sama, nedajboh by sa nieco stalo, tak sme odkazane same na seba.. 😖

kwetinka1
8. sep 2011

@martinka17 nemozem, v BA mam byt a pracu, sice este som na materskej, ale z len polroka a obcas tu v BA robim mensie veci. Snazim sa aj k rodicom chodit, ale je to vela na benzin a oni este pracuju a velmi oporu v nich nemam. tam my len vyhadzuju na oci ako som dopadla ako som to mohla dopustit, a ked sa mi staraju o malu, tak nadvaju, ze kto ma dieta, ci oni alebo ja. proste su dni, kedy to zvladam lepsie a potom horsie.