Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

martinka17
3. apr 2011

@borocka plienky? To je kapitola sama o sebe.Samko bol v lete asi mesiac bez plienok, potom sa ochladilo, on sa zaťal....a odvtedy nočník nemá rád...pár krát som to skúsila znovu a niiiiič. Ja som len rada, že ma plienky stoja cca20 EUR mesačne, mohlo byť aj horšie 😀
No ja som ináč priamo v KE a tepláky von nenosím....ale ja si vždy niečo za pár korún nájdem.

@zuzana1710 ja mám po sebe nejaké oblečko, ale snažím sa ho predať, aby boli bubáky. A našťastie som nepribrala, tak katujem veci čo som mala, občas vo výpredaji niečo kúpim 😵 😵 😵

borocka
3. apr 2011

@martinka17 asi bolo skoro zacat uz pred rokom s odplienkovanim. moj zacal nocnikovat len tak pred 4 mesiacmi, uz bolo aj par uspesnych dni ze sa krasne pytal, ale akosi sa sekol a teraz mi uz len pride povedat ked je pocikany. ale mame spotrebu 2 plienky na den, takze super!! vlastne ma plienku na prechadzky a na spanie. takze na den jednu a na noc druhu, a ak ho neposadim na nocnik a pocika sa,tak ho chvilu necham v mokrom, akoze za trest, aby zistil ze co urobil a ze sa to nema. hlavne nesmiem ustupit, lebo plienka je velmi pohodlna....

zuzana1710
3. apr 2011

@borocka ved jasne..no my teplaky ani velmi nename..byvame v meste a stale sa nikema chodi,tak vacsinou ma take krajsie veci a potom len periem a periem a jedujem sa,ze to nici..ale co uz.to su deti..s odplienkovanim????mala ma uz 2roky aj 7 mes.plienky nenosi od 22mesiacov..tie som tiez predala hned po 2 tyzdnoch ako ich prestala nosit..aj na tom som zarobila 😀 😀 😀 😀

martinka17
3. apr 2011

@borocka ja to už teraz neriešm, dned aspoň hlásim, cikááám, ale samozrejme do plienky, tak počkám, a skúsime to zase, keď prestane odmietať nočník 😀

zuzana1710
3. apr 2011

@borocka aha som si n eprecitala komu patrila ta odpoved..len som tam videla 17ku,tak som myslela,ze to islo mne..,nejak mi to preskocilo,tak som ti aj ja odpovedala. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

borocka
3. apr 2011

@zuzana1710 nevadi, ale aj tak mi mozes napisat ako to prebiehalo u vas, hoci viac ma zaujimal @martinka17 samko, lebo u chlapcov to vraj zvykne trvat kus dlhsie (aspon teda vacsinou). a co rozpravanie, ako a kedy sa vam obom rozbehlo?? my zatial pouzivame celkom dost sloviek, ma naucenych par fraz typu? co to je? ako sa mas? co robis?......ale vlastnu vetu zatial poskladat nevie

martinka17
3. apr 2011

@zuzana1710 ale šak píš, baby sú ináč šikulky....rýchlo chápu, chalani, no lenivý, škoda reči 😅

martinka17
3. apr 2011

@borocka tak kecanie...jáááj, na rok mal 5 slov, na rok a pol asi 50 a to som prestala zapisovať, čo všetko vie....tak toto mu ide, je strááášne ukecaný 😀 😀 😀 😀

borocka
3. apr 2011

@martinka17 no dovol, aky lenivy??? 😀 pato je akcny az az, ale len na same sprostosti 😀 😀 take tie intelektualne veci pri ktorych musi chvilu posediet, vnimat a sledovat...no nula bodov (zaidne knizky, ani vkladacky, ani pesnicky a basnicky), ale vsetko co je v pohybe, co ma zvuky, vyzaduje nejaku aktivitu a pohyb...no amen tma, ani ukazovat nemusim, sam skusa

martinka17
3. apr 2011

@borocka tak Samko je v tomto fakt iný, posedí, pohrá sa aj poležiačky, vkladačky milovaaaal, asi 4 mesaice sme denno denne niekoľko krát vhadzovali kocku a to mal takú zo 18 rôznymi tvarmi....toto ho už prešlo, teraz frčí na autách a vláčikoch 😅 😅 😅

katka2808
3. apr 2011

@martinka17
ahoj martinka, no zatial nic, lebo pan velkomozny {ex} sa nekonal... takze si musim pockat na dalsie pojednavanie... ex nema peniaze na to, aby prisiel na sud a zaroven za malym ... chudatko male chudobne.

borocka
3. apr 2011

@martinka17 bud rada, aspon je kludnejsi a nehrozi tolkokrat ze si ublizi. u nas frci najviac dielna a garaz, miluje kladiva, vrtacky, stobovaky, atd atd.......bratranec je automechanik tak u neho je raj!! a samozrejme ze vsetko si chce skusat aj doma sam, vareccha posluzi ako srobovak, tlcik na maso zasa miesto kladiva, .... a najradsej opravuje pracku, pocitac alebo telku a prislusenstvo. no amen tma, a darmo budem vysvetlovat, zakazovat, hrozit a aj capat po ritke....

martinka17
4. apr 2011

@borocka kámoška má podobného dobrodruha, tak to poznám, ale teraz je to už lepšie, je teraz kľudnejší ako keby sa usadil, najlepšia zábava je skladať lego alebo puzzle okrem toho lietania 😅

eaka
6. apr 2011

Ahoj kočky, aj s Vami sa chcem podeliť o pekný citátik zo seriálu Sabrina mladá čarodejnica: A woman without a man is like a fish without a bicycle 😀 Prajem všetkým pekný a úspešný deň!!!

macocha
6. apr 2011

@eaka pekné 😉 To my sme na strednej mali ako heslo v obmene: Žena potrebuje muža ako ryba bicykel.
Ale čas ukázal, že len ja som sa toho držala, všetky ostatné sa povydávali. 😅 😀

ondro222
18. apr 2011

@bellasandra .nie seci su rovnaki tak ich netreba hazdat hnet do jedneho vreca

iwusa14
2. máj 2011

Ahojte, neviete mi povedat, ako dlho budem dostavat matersku ako slobodna mamicka? S priatelom sice zijeme spolu ale nie sme zobraty. Dakujem pekne za odpovede!!! 🙂

julinka2787
6. máj 2011

výsledok DNA- 99,99%!!! 😀 😵 😉

boddez
6. máj 2011

Ahojte..Kočky...a babatka..ako sa tu mávate velmi dlho som sem nenakuk..🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

enjoybeauty
7. máj 2011

Ahoj iwusa14, materska pre slobodne by mala byt 9 mesiacov. pekny dnik 🙂

martinka17
8. máj 2011

@iwusa14 trošku doplním, nie je to 9 mesiacov, je to 36 týždňov, čo je o 3 týždne viacej ako riadna 😉 a podmienky pre udelenie som našla tu 🙂 🙂 🙂
http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=mate...

Som slobodná matka, ale žijem s druhom. Nemáme rovnaký trvalý pobyt. Môžem mať výhody slobodnej matky? Kontroluje to niekto?

Pojem slobodná matka je hovorový termín. Správny termín je osamelá matka ( otec), a tento pojem je presne definovaný § 40 Zákonníka práce.

Osamelý zamestnanec je zamestnanec, ktorý žije sám a je slobodný, ovdovený, rozvedený muž, slobodná, ovdovená, rozvedená žena. Tiež ak je osamelý muž, alebo osamelá žena z iných vážnych dôvodov.

Pokiaľ ide o kontrolu, subjekt, u ktorého si uplatňujete zákonné nároky z dôvodu, že ste osamelá matka spravidla vyžaduje potvrdenia (prípadne čestné vyhlásenie) o tom, že žijete sama.

zuzika009
8. máj 2011

@iwusa14 materská dovolenka je 34 týždňov, ak pred jej skončením v sociálnej poisťovni vypíšeš čestné prehlásenie o tom, že si osamelá matka, kt. nežije v spoločnej domácnosti s otcom dieťaťa ani inou fyzickou osobou, tak sa ti materská predĺži na 37 týždňov 🙂 🙂

borocka
14. máj 2011

Ahojte, tu je nejako mrtvo ☹ uz zacalo leto, co? 😅
my mame o tyzden druhe narodky, torta objednana, darcek vyplateny tak len aby pocasie vyslo. s tatinom nic nove nemame, a ani nic neriesime.
pato je posledne dni skvely, stale nieco rozprava, komenutje, vypytuje sa, skusa a provokuje......no podarok nepodareny 😝 ale zasa sa mu vratila faza mamickarenia, nik ho nemoze prezliect, okupat, nakrmit, uspat ani vziat na prechadzku.

zahrika
15. máj 2011

veru dost mrtvo tu je.. ja som tu tiez velmi dlho nebola, a tak zdravim vsetky slobedne mamicky i oteckov 😉

kllamarka
15. máj 2011

Ahojte, zaujima ma..ako travite volny cas s detmi. Ja som slobodna mamicka, zijem sama s 2r dcerkou. Chodim do prace na plny uvazok, Byvam mimo mesta cca 50km a tak okrem toho ze dochadzam cez tyzden do skolky/prace...mam uz toho cez vikend po krk (jazdenia), a k nam tiez bez auta vela ludi nedorazi... Ale zase na druhu stranu ked ostaneme cely vikend same doma, niekedy mam pocit, ze otrava... A tak ma zaujima, co porabate?

laila22
15. máj 2011

Ahojte baby, boli ste uz niektora sama na dovolenke s dietatkom? Moja mala ma 3 roky, ja by som chcela ist na dovcu, ale nemame s kym ist. Zvazujem, ci nepojdeme nakoniec same, ale zas je mi to take, kazdy tam bude s rodinou a mi dve samucke... Mate nejaku podobnu skusenost?

zahrika
16. máj 2011

@laila22 hm, neviem ci by som sla sama, ale mozno keby bol Simonko vacsi, to uz hej. Ono vzdy sa da zoznamit s niekym a ak ides cez cestovku, oni ti taky zajazd vyberu..podla mna v pohode akurat po veceroch je smutno, nemas s kym pokecat, preto vyberaj tak aby tam bolo vela deti, aby to bola dovolenka hlavne pre malu. a kamaratky si neskusala?ja tiez zvazujem nejaku dovcu, ale skusim prehovorit maminu

lilla244
16. máj 2011

ahoj baby.. za dva mesiace budem mat babo, som slobodna mamicka, a vsak s priatelom zijeme spolu v jednej domacnosti.. chcem sa spytat.. myslite,ze je spravne dat malemu priatelovo priezvisko alebo mu dat moje???
neviem si s tym rady... 😒

kdezee
17. máj 2011

@lilla244 ja som v rovnakej situacii a dala som priatelove 🙂 najprv som chcel aj moje aj jeho, ale my casom chceme mat svadbu, tak som nechala len jeho 🙂 a ma pekne tak mi to nevadi 😀 😀 😀

anjelicek26
17. máj 2011

@lilla244 - my sme sa brali po 7,5 roku vztahu teraz dva tyzdne dozadu. Deti mali od zaciatku jeho priezvisko. Ale teda niekedy som z toho bola dost nestastna, ze sa volaju inak, ako sa volam ja... robilo to problemy u lekara, v skolke, v skole... automaticky brali, ze sa volame rovnako. Je to zvlastny pocit nevolat sa rovnako, ako vlastne dieta. Aj ked sme spolu cestovali a dcerka mala pas s inym menom - boli sme ako cudzi.

Ak by ste sa s priatelom niekedy vzali, nie je problem zmenit to priezvisko v rodnom liste dietata dodatocne. Ale ak nie, rozisli by ste sa atp. budes raz rada, ze sa vola ako ty. Je to v prvom rade tvoje dieta. Ma mat tvoje meno.