Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

danfal
4. dec 2009

Ahojky latvia. Já už mám kluka většího, je mu pět - už skoro šest let. Je mi líto, co se Ti stalo, ale ono to bude jenom lepší. Možná bych si ho do rodného listu zapsat dala a peníze po něm chtěla, ale toto je můj názor. Vždycky se peníze hodí, náš malý má spoustu zájmů a nemít podporu z druhé strany, tak to nezvládnu - finančně.

latvia
4. dec 2009

ahoj danfal 🙂 no, najprv som rozmyslala ze by som ho dala k sudu....ale neviem ci by som vysudila vobec 300kc mesacne....je vraj nezamestnany, ma este 2 deti....a ja som pred tehotenstvom zarabala dobre, matersku mam velmi slusnu....okrem toho s vyzivnym je to na dlhe trate, nemusi platit 2 mesiace, treti ak zaplati, sa mu nic nestane, a moze takto robit dalej....co by som mala z toho....takto nema pravo na nic...

latvia
4. dec 2009

u mna zatial s financiami neni problem, aj ked nemam bohvieako vela, ale zatial staci....pridali by sa peniaze aj od otca, ale za tie nervy, natahovacky a cas mi to nestoji....vysledok by bol menej nez almuzna

danfal
4. dec 2009

Tak pokud je to v pohodě, tak Tě asi trápí jenom ta únava a množství povinností, které nikdo jiný neudělá. Já byla vždycky totálně vyřízená a usínala s malým. Jinak 300 Kč je výsměch, on si snad nikdo neuvědomuje, co dítě stojí peněz. A ty jsi tady v ČR?

latvia
4. dec 2009

no, tiez som niekedy skor tuha nez maly 😀 hej, som v Ceskej Lipe, pracovala som tu pred materskou...
je to teraz uz lepsie ked je tvoj syn "vacsi"? 🙂

danfal
4. dec 2009

Je to lepší. On už je samostatný, jak se přestal budiv noci a víc si sám hrál, začalo to pro mne být pohodovější. Když mu byly dva, musela jsem kvůli pěnězům do práce, malý chdil do jesliček, ale všechno jsme to zvládli. Vždycky říkáme, že jsme správná dvojka. Teď jsme začali chodit hrát hokej, máme keramiku, plavání a zpívání. Do toho já cvičení na balonech, které teď nestíhám, chtěla bych znova začít dělat břišní tance a cvičit aerobik. Prostě přes týden nestíháme. O víkendu jsou tréninky taky, ale to střídáme s Vojtíškovým tatínkem. I když mi občas chybí chlap, mám svůj život ráda takový, jaký je.
Mám fajn práci a báječného syna.

latvia
4. dec 2009

🙂 tiez som si dala rodicak na 2 roky...potom hajde na slovensko do prace 😉
mne chlAp, po predchadzajucich skusenostiach vobec nechyba...radsej nikoho a spokojna ako nejakeho debila co by ma podvadzal

danfal
5. dec 2009

Tak to je pravda. Já jsem taky raději sama, ale spíš nusím přiznat, že se bojím. Už bych si to nerada zopakovala. Ten rozchod byl náročný a moc smutný. Užívej si miminkování, protože oni tak neskutečně rychle vyrostou, že se člověk ani nestihne otočit. 😀 😀 😀
Včera jsem stihla upéct jedno cukroví, za chvilku půjdu vařit a zadělám na perníčky, mezitím se malý vrátí z hokeje a budem uklízet.
A jak se daří tvému maličkému, jak spinká v noci - my s tím bojovali.

latvia
5. dec 2009

maly bude mat 5 mesiacov, ale kolikujeme stale....ma utesoval doktor ze po siestom mesiaci BY to uz malo prestat 🙄 este stastie ze byvame v garzonke, takze nemusim velmi vela upratovat...varit stiham len take 15 minutovky, tolko vydrzi sam v lehatku, inac je stale na rukach a musim sa mu venovat...uz som si zvykla ze niesom najedena kedy sa mi zachce 😅 musim to priposobit jemu, inac bude rev jak o zivot...teraz sa to uz mierne zlepsilo, zacala som prikrmovat, plakal cele dni , noci uz tiez zacinali byt horsie, napriek tomu ze som mala mlieka dost...ale uz mu asi nestaci tak sa mrkvickujeme a vyzivky ovocne a zeleninka u nas fici jedna radost 🙂 dost dlho mi trvalo kym som si nasla system a vsetky vychytavky ked a co je prenho najlepsie.ale vidno ze uz rastie, je vnimavejsi, myslim ze aj vela veci mu uz "dochadza" 😅

danfal
5. dec 2009

Mě říkali, že blít přestane po šestinedělí, potom v půl roce, pak v roce a ve dvou letech to přešlo samo. Nám hodně pomohlo přikrmování, Vojta se uklidnil a byl spokojenější, taky potom začal líp spávat.

latvia
5. dec 2009

😀 tak dufam ze u nas koliky nebudu do roka 😕 niezeby som uz nebola zvyknuta 😝 ale chcem mat aj usmievave babatko 🙂
ste mali reflux? ten trva zial dlhsie..

danfal
6. dec 2009

Ne, on jenom měl hodně lehko podrážditelný žaludek. Tak třeba jsem ho krásně nastrojila k paní doktorce, zvedla ho a on se poblil. Takže jsem na návštěvy pomalu převážela skříně s oblečením 😀 . Ale nebylo to tak hrozné, malý se hodně usmíval i jako miminko. Nezapomenu, jak porpvní stál v postýlce a měl z toho strašnou radost, že se mu to povedlo( v jedenáct večer, kdy už měl spát). Ale v půl roce jsem ho chodila ukládat tak, aby usnul sám. Položila do postýlky, pohladila a odešla. Když plakal, tak chviličku pochovat a znova. Mě se to docela vyplatilo, protože potom stačilo ve stanovenou dobu ho šupnout do postýlky a on spinkal.
Teď se chce večer dívat na pohádky a pořád diskutuje co je a není potřeba 😀 .

latvia
6. dec 2009

ja sice mam postielku ale sluzi ako odkladaci priestor na vyprane pradlo 😅 maly v nej nechce spat.a kedze mam 2 postele vedla seba, tak na jednej spi on a na druhej ja 🙂

danfal
6. dec 2009

Malý taky spává se mnou v posteli. Někdy si říkám, jestli nejsem praštěná, že mu to dovolím, ale když on je tak spokojený a já vlastně taky. Vojta se mnou taky spával v posteli už od malinka. A co vánoční dárky, už jsi se porozhlížela? Já zatím jenom na internetu, mám tu slavnou chřipku, ale snad už v úterý půjdu do práce a na nákupy, už jsem z toho sedění doma úplně zblblá 😀 .

latvia
6. dec 2009

fuuuuu, darceky? 😅 nasim som objednala domacu pekaren, sestra im dokupi este nejake prkotiny a bude.....segre neviem co, ona je dost vyberavy typ, ai jej poviem nech si nieco povie a ja jej to zafinancujem.... a kedze na slovensko letime, tak budem mat len tasku na plece a maleho doruky, darceky by som aj tak nemala kde dat 😅 malemu nakupi cela rodina, ti su celi bez seba 😀 takze mam darceky vyriesene 😉
a tiez mam hrozu des z chripky, u nas v nemocke uz tiez lezi niekto s prasacou chripkou 😒 dufam ze sa cestou v buse a v lietadle nenakazime...

danfal
7. dec 2009

Budu držet pěsti, aby jste to měli bez chřipkových problémů. Doufám, že my už jsme taky v pořádku, snad to nechytí ještě malý, ale cpu ho vitamínama, takže snad ne.
Malý poletí porpvní nebo už jste to zkoušeli? My s Vojtou ještě letadlem neletěli, tak bych byla docela zvědavá, jak by se mu to líbilo 🙂 .
S těma Vánocema, já musela být v minulém životě vánoční skřítek a to nadšení ve mě zůstalo 😀 .

latvia
7. dec 2009

poletime prvy krat, tiez mam z toho mierne obavy, ale snad bude dobry....nas caka zlozita 2h cesta busom do prahy, z prahy holesovic na letisko a potom lietadlom do kosic....cca7 hodin odkedy vyrazime z domu, tak uvidim...asi mu aj kupim nejake uspavacie kvapky, pre pripad ze by mal zase jeden zo svojich revacich dni....aby nas nevyhodili z busu 😅 z lietadla nas uz nemozu 😀

danfal
7. dec 2009

To bude v pohodě. To zvládnete, malý bude hodný a ty si doma odpočineš. Mě to vždycky pomohlo, protože mě někdo vystřídal a já si mohla dělat, co se mi chtělo - to teď už více - méně můžu traky. Vojta je samostatný, sám se oblíká, jí a vlastně skoro všechno. Sice nemůžu chodit s kámoškama na kafe kdy se mi zachce, ale doma si v klidu můžu přečíst knížku, uvařit, uklidit 😀 .

latvia
7. dec 2009

😀 ja budem tiez vdacna ked si budem moct zmyt loj z vlasov kedy budem potrebovat 😉
doma si uz robia poradovnik kto bude mat kedy maleho 😅 tak myslim ze to bude lazo-plazo 😉

danfal
7. dec 2009

To je dobrý. Ale vím, že si odpočineš. Pak jsem měla sílu dál se s tím poprat. Sice jsem se už těšila do práce, ale dneska čím víc se to blíží, tím míň se mi tam chce. Se asi budu muset dobře vdát a dělat hodnou a spokojenou manželku 😀 😀 😀 .

latvia
7. dec 2009

😀 ale nejakeho 80tnika , co vacsinu dna prespi 😉

danfal
7. dec 2009

😀 Jo, jo - to je můj sen. 😀 😀 😀 Pak založím diskuzi Hledám milence, manžela už mám.

latvia
7. dec 2009

😀
mas krasneho syna 🙂 a ta torta je suprovaaaa 😀 😀 😀

danfal
7. dec 2009

Děkuji. Kamarádka, co ho pekla, je moc šikovná. Letos taky musím něco vymyslet, už dostanem k narozeninám aktovku. Strašně to letí 😀 .

latvia
7. dec 2009

🙂 jeeej, vy uz pojdete do skoly 🙂 sa mi paci ako deti dostavaju kornut so sladkostami k prvemu dnu v skole , na slovensku take nemame 😅 teda, aspon o tom neviem zeby sa daval, ale je to mile 🙂

danfal
7. dec 2009

15. ledna jdeme k zápisu, přemlouvám bývalého, aby šel s námi ☹ . Mě se ten kournout taky moc líbí, ale u nás se taky nedává. Ale já přemýšlím, že ho koupím a nacpu sladkým doma, aby ve třídě mohl dětem nabídnout. Docela už z toho mám strach, to psaní úloh, pevný režim, člověk nemůže jenom tak mávnout rukou a nechat malého u babičky.

latvia
7. dec 2009

vsetko sa da, aj v tomto si najdete svoj vlastny system 😉 a ked maly bude po tebe tak bude nosit same vcelicky alebo co sa to dava namiesto jedniciek v skole 🙂 a ved babicka si este bude pamatat ako sa pisu pismenka a ciary a skontroluje ak bude treba 😉

danfal
7. dec 2009

To je pravda. Ale stejně je to velká změna. Něco jako když se narodil, taky mi to obrátilo život vzhůru nohama 😀

latvia
7. dec 2009

😅 hej, to bol prevrat o 600 stupnov...facka jak hrom 😝 som si myslela stale, ze pohoda, sak dieta zvladnem..ale take ruzovkaste to furt nebolo 🙂 ale jednoznacne to stoji za to 😉

lucinkax20
9. dec 2009

halooooooooooo baby....kde ste sa stratili vsetky??? 😉