Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

martinka17
22. jún 2010

mne síce neplatí exnič, ale ak ti ten tvoj platí byt a má na to doklad, môže mu to na súde pomôcť, ale!!!!! výživné sa platí k RUKÁM MATKY-teda osobne alebo peniaze na tvoj účet, takže ak ti nedal celé výživné, môžeš to riešiť súdom, to platenie nájmu sa berie ako dobrá vôľa 😀 aspoň ja som to tak raz mala vysvetlené kmámoškou 😉

marianka1122
22. jún 2010

hadam mala kamoska pravdu. ja uz nemam nervy na neho. nechapem preco mi to robi. myslis ze najdem nejakeho exekutora , alebo koli vyzivnemu sa s tym ziadny zahadzovat nebude?

martinka17
22. jún 2010

ty nehľadaj exekútora, pokiaľ platí apsoň niečo, tak je prešibaný, lebo problém je až 3 krát nezaplatené výživné....skús bezplatnú právnu pomoc, čo ti poradia, aj tu na koníku radia dobré právničky 😀

marianka1122
22. jún 2010

no do kelu. spinavec. skusim cosi pozriet. si zlata. a ty co robis s byvalim ked neplati? ☹

martinka17
22. jún 2010

ja ho nemám ani v RL....tak som to chcela, nech si prachy nechá, hlavne nech dá pokoj 😉

bashenka
22. jún 2010

martinka17 ahoj tu na koníku radia nejaké právničky?? To naozaj? 😨 .. viím že nś je dosť čo máme problémy 😅

marianka1122
22. jún 2010

to chce vela odvahy, aj ja si kolko krat vycitam ze som sa na jeho prachy nevykaslala a nezijem si po svojom. mat tak navzdy od neho pokoj , ale neda sa bohuzial.

martinka17
22. jún 2010

mrkni sa na témy PARAGRAFY...radia tam aj právničky.... 😀 😀

@marianka1122
tak sa na neho vykašli teraz, uvidíš, čo spraví. Jasne, nedá bubáky, malý pre neho neexistuje 😝 😅 😅

latvia
22. jún 2010

tusim ze gapa je pravnicka, radi v paragrafoch.....

@marianka1122 a este ti plati najom? sudne to neobstoji, len ak ti prestane platit najom, ci nebudes vo vacsom minuse ako teraz....ci ako to je presne teraz? co plati a co nie?

pink_lady
22. jún 2010

ahojte
pokial plati aspon nieco tak s tym sa asi neda nic robit viem ze az ked 3x nezaplati sa to riesi...staci ak zaplati 100 sk za tri mesiace a ma pokoj...vraj 😒

ozaj tie co ste mali sud ako ste preukazovali naklady na zivobitie? to ste tam doniesli furu blockov? 😀 my to mame ako dohodu takze dufam sa to bez tahanic obide ale na papieri mam ze mam dolozit doklady o vydavkoch na byvanie plus osobne. na byvanie davam rodicom podla toho ako mam (ked mam dam aj za viac mesiacov a ked nemam tak nedam 😝 ) socialna kur. mi kazala odkladat len vacsie blocky ale odkladam si aj tie drobne. len neviem ze ci tam mam doniest vsetky blocky alebo len tie vacsie - napr teraz som kocik novy kupovala, alebo co mame naordinovane lekarom plavanie tak to je dost drahe ale tie ostatne nestaci len dako napisat. ze napr. mlieko a ostatna vyziva pre maleho stoji tolko a tolko (plus pridat nejaky vzorovy blocek ze ano beba stoji tolko to a vydrzi mu tak 5 dni)...alebo ako sa to...

latvia
22. jún 2010

@pink_lady ja by som blocky roztriedila na to hlavne (vybava,najom, lieky) a na tie vedlajsie(ostatne prkotiny pre zivobytie) a super by bolo zbilancovat blocky cca za mesiac, aby si v tych malych veciach vedela pribliznu sumu, ktoru minies. myslim ze ked povies nakupy tak to znie tak vseobecne, ale ked povies drogeria 100 eur, potraviny 200 tak to uz znie dost vydavkovo 😉

marianka1122
22. jún 2010

ja som doniesla aj blocky aj vypisane na papieri. ani si to moc nepozerali len chceli vediet celkovu sumu.

martinka17
22. jún 2010

mňa ešte napadlo, že ktosi tu raz písal, že na oblečko pre dieťa nemal bločky, že mu poradili napísať, že stojí asi toľko, ale ja to musím kupovať staré obnosené od ruky, po sekáčoch, lebo nemám na nové 😀
Teda asi nekupovala všetko staré, ale tak kde naberie všetky bločky...ak s stým hneď po pôrode nerátaš, ťažko odkladáš 😉

tami_tami
22. jún 2010

ja som mala zoznam kupenych veci podla blockov - zoradene podla datumov a v obalke blocky k tomu - extra na mna a extra na maleho... 😉 tiez som sa pytala ci mozem priratat aj veci na ktore blocky nemam - napr. z polska a pravnicka mi povedala: su mamicky co nemaju ziadne blocky a je jasne ze museli vsetko kupit takze sa mi priratala este pekna suma k tomu co mam zdokladovane - som si zhruba zratala kolko co mohlo stat - nepamatam uz a dala som to tam na ten zoznam nakoniec ze + to to a to bez blockov za cca tolo a tolko 😉

pink_lady
22. jún 2010

dakujem za tipy 😀 ja som spravila este sama pre seba tabulku ze co kolko koho rozratala som tam aj tycinky na uska ze kolko za den mesiac, potom napr. kolko jablciek za mesiac zje kolko je ot kilov a teda kolko priemerne cena za kilo a kolko za mesiac akoze uplne psyhco 🤐 😀 ale sama som zirala ze aka suma mi vysla 😨 samozrejme ze tam tu tabulku nevytiahnem ale nejako to tak asi napisem plus pridam blocky - take vacsie, co mam, zatial ich mam roztriedene v obalkach - maly, ja, maly-nadstandard. ale vacsinu veci na oblecenie mam zatial popozicavane od susedov tak to asi tak aj poviem ze no aj by som kupila ale zatial nemam na to len popoziciavane...:D ale ved tam snad nie su padly na hlavu a vedia ake sumy dnes clovek mina na normalne zivobitie tak snad.... 😝

martinka17
22. jún 2010

to požičiavanie, mrkni na net, koľko by si dala za balík oblečka, .......popripáde napíš do IP, ja mám o samkovy od narodenia písanú každú položku, čo som kúpila, mrknem, koľko stálo cca oblečko, aj keď aj ja som mala kooooopec vecí požičaných, dostala som na prvý pol rok..ale tak veď aj druhý pol rok sa ráta a skrátka prenásobíš 2 😀

lucinkax20
23. jún 2010

Ahojte...ja som zas ziadne blocky nedavala...mala som ich prichystane ale tam ich odo mna nikto neziadal.Sudkyna len chcela vediet cenu kocika, postielok, kolko platim mesacne rodicom a stravu a drogeriu.Viac na nic sa nepytala...oni taketo veci denne riesia takze maju predstavu kolko to vsetko stoji a vedia ako sa dnesne ceny pohybuju.

julinka2787
24. jún 2010

ahojte!čo nové???

martinka17
24. jún 2010

Julka,

všetko najjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lucinkax20
24. jún 2010

Julka...pozeram ze princeznicka uz je na svet...srdecne ti blahozelaaaam a zelaam vela zdravicka obidvom 😉

pink_lady
24. jún 2010

jej julka gratulujeeem!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵

pink_lady
24. jún 2010

a ostatnym dakujem za tipy ohladne toho sudu.

martinka17
24. jún 2010

@pink_lady
držíme palce, daj vedieť, ako to dopadlo 😀

amadu
27. jún 2010

Ahojte baby,
tak som sa rozhodla, ze Vam sem napisem, lebo to vyzera, ze coskoro budem tiez slobodna mamicka. S manzelom sme spolu takmer 6 rokov, z toho 4 roky zobrati. On ma pomerne skoro zacal otravovat s tym, aby sme mali dieta, to sme este neboli ani zobrati, no ja som dlho na to nebola pripravena, nakolko sme na to nemali vhodne podmienky. Najhlavnejsi dovod bol, ze sme spolu nebyvali, nakolko on zil a pracoval v zahranici a ja na Slovensku a chodili sme sa len navstevovat. Minuly rok v septembri vsak zacal mat manzel vazne zdravotne problemy, konkretne dostal ako 31-rocny infarkt a popritom mu zistili, ze mu uz niekolko rokov nefunguje jedna oblicka (ziadne priznaky dovtedy nemal), co vlastne aj zapricinilo ten infarkt, tak som s nim stravila 2 tyzdne vkuse v nemocnici. Vtedy som totiz zhodou okolnosti akurat bola za nim na dovolenke a ten infarkt dostal den pred mojim odchodom spat na Slovensko. Este v tej nemocnici prekonaval take depresivne stavy, proste sa stale lutoval preco prave on a velmi ma prosil, aby som za nim prisla natrvalo byvat sem. No tak samozrejme, ze v takomto pripade uz sa nedalo nejak rozhodovat, ci ano alebo nie a teda od decembra minuleho roku som sem, do Spanielska, za nim prisla nastalo. No nemam to tu lahke, nakolko neviem rec, doteraz som nejak nepotrebovala vychadzat z domu, nakolko som pracovala nadalej pre svoju slovensku firmu cez internet. Takze je logicke, ze tu nemam ani priatelov, co mi teda dost prekaza, lebo som velmi spolocenska povaha a tu len sedim doma a som odkazana na to, kedy ma obcas manzel zoberie niekam von. No napriek tomu, ze som tu nebola spokojna, stale som si hovorila, ze to robim pre nase manzelstvo a ze sa to casom utrasie a snazili sme sa o babo, kedze uz spolu konecne byvame a ja uz tiez mam na to vek. No a pred mesiacom som zistila, ze som tehotna, lenze reakcia manzela na tuto situaciu bola tak odveci, ze som teraz maximalne z neho sklamana. Proste som nejak ocakavala, ze ked 5 rokov tuzil po dietati, tak ked to pride, tak budeme najstastnejsi manzelia na svete, ale on sa tvari ako keby sa ho cele moje tehotenstvo netykalo, a proste to dieta bolo asi len moje. Prejavuje sa to tak, ze on odvtedy ako som mu oznamila, ze som tehotna o moje tehotenstvo absolutne nejavi zaujem, nic sa ma nepyta, s nicim mi nepomoze, nakupy do domacnosti doteraz vlacim domov sama, lebo by sme skapali od hladu a pod. No ale najhorsie je, ze vzhladom k tomu, ze neviem po spanielsky, potrebujem nejaky doprovod k lekarovi. Spociatku som chodila s jednou znamou, jedinou babou, ktora tu hovori aj po anglicky, cize sa s nou dorozumiem, ale ta sa ukazala ako velmi nespolahliva a ked sme boli dohodnute, ze spolu pojdeme niekam v suvislosti s mojim tehotenstvom, tak ona mi aj niekolko dni po sebe nezdvihala telefon, cize 0 bodov. No ako chapem, ze nie je povinna so mnou chodit, ale tak mala povedat rovno, ze nejdem a nie slubovat mi, ze urcite ano a ked sme boli dohodnute, ze jej mam zavolat, tak som volala a ona nezdvihala a ani nevolala spat. Takze ju som uzavrela uz uplne. No a co sa tyka mojho manzela, tak ten vzdy pri spomenuti akehokolvek lekarskeho vysetrenia sa tvaril, ze je duchom nepritomny, proste robil vsetko pre to, aby so mnou nikam nemusel ist. No a naposledy, v utorok som ho donutila, aby so mnou zasiel do zdravotneho strediska, nakolko som bola pred 2 tyzdnami na krvi a odniesla som moc a potrebujem sa objednat k svojej lekarke, aby som sa mohla dozvediet vysledky. Isiel sice so mnou, na ksichte velmi "nadseny" vyraz, ale v zdravotnom stredisku sme sa totalne dohadali a nakoniec sme ani nic nevybavili. On potom isiel domov sam taxikom a ja peso, nakolko ma stale mykalo do revu a neprezila by som tu cestu taxikom, keby sa napr. taxikar so mnou chcel rozpravat. Odvtedy spolu nekomunikujeme a on sa kazdy vecer flaka niekde vonku, hlavne aby sme doma nemuseli byt spolu. Ja teraz absolutne neviem, co mam robit, lebo za 2 tyzdne odchadzam domov na Slovensko na planovanu navstevu rodicov a potom by som sa sice v auguste mala sem vratit, ale dost zvazujem, ze sa uz jednoducho nevratim a doma podam ziadost o rozvod. Najviac ma stve, ze doteraz sme nemali nejake zavazne problemy a vsetko sa posralo az tym tehotenstvom a ja absolutne neviem pochopit jeho spravanie. Myslela by som si, ze ma mozno nejaku inu, ale ak ano, tak to potom velmi dobre maskuje, lebo nevidim ziadne naznaky. Ja si teraz hovorim, ze aj ked by sa on zacal zrazu chovat normalne, comu mimochodom vobec neverim, tak ja uz mu toto nikdy nebudem schopna odpustit, lebo uz nejde len o mna, ale aj o zdravie nasho nenarodeneho dietata. Neviem si pomoct a stale mi je do placu, kazdu noc nez zaspim, tak si tak hodinu porevem, pretoze si stale predstavujem ako bude moje dieta vyrastat bez otca a cim sme si toto zasluzili. Lebo ja som bola az prehnane obetava manzelka, ja som pocas nasho vztahu pre neho urobila tolko naozaj zavaznych veci, aby som mu pomohla a prave teraz, ked ho tolko potrebujem ja, tak on sa na mna uplne vybodne. Ja uz nicomu na tomto svete nerozumiem. Baby prosim poradte mi, co mam robit. A sorry, ze som to napisala tak zdlhavo, ale potrebovala som to zo seba dostat, lebo tu sa ani nemam za cely den s kym porozpravat, cele dni sedim doma medzi styrmi stenami a cumim do steny, tak uz mi z toho zacina dost hrabat. Vopred dik.

latvia
27. jún 2010

@amadu vitaj 🙂
preco sa neucis spanielsky? 😅 nieje to tazky jazyk a myslim ze nejake kurzy spanielciny su, ci nie? 😕 okrem toho, na lekarske vysetrenia mozes ist sama, spanieli rozumeju anglicky, teda doktori by mali, skus na nich vyblafnut anglictinu a rukami nohami do toho 😉 porozpravala si sa s manzelom ze co sa deje? najprv by ste si mali spolu sadnut a porozpravat sa.ak to odmietne a nadalej bude takyto ako opisujes, asi by som sa nevratila a poziadala o rozvod.ale ja som ten zbrklejsi typ 😝 a neviem nakolko mas zaujem vobec manzelstvo zachranovat....kazdopadne bez chlapa to vsetko zvladnes, ak by si sa rozhodla od neho odist....nakoniec, potvrdia ti to vsetky holky co sem chodia 😉

amadu
27. jún 2010

@latvia - ahoj, dik za odpoved. No spanielsky som sa neucila preto, lebo povodne som si predstavovala, ze ked sem pridem, tak sa prihlasim na nejaky kurz, akurat, ze potom som zistila, ze vsetky kurzy su tak nenormalne drahe, ze si to jednoducho nemozem dovolit. My totiz byvame na Gran Canarii, co je dovolenkova destinacia a oni tu vsetko maju zamerane na anglickych a nemeckych turistov, tak tomu zodpovedaju aj ceny. Vybavovala som si tu jeden kurz, ktory bol zadarmo a robi ho Cerveny kriz, akurat, ze oni otvoria vzdy az vtedy, ked sa nazbiera viac ludi a zatial ho este neotvorili. Co sa tyka lekarov, tak oni by sice mali vediet anglicky, ale v praxi to funguje tak, ze naozaj sa dohovoris mozno s 2 lekarmi z 10. To mam uz skusenost z tej nemocnice, kde manzel lezal s infarktom. Ale hlavny problem je, ze oni ked aj vedia trochu po anglicky, tak proste v anglictine komunikovat nechcu a teda sa ani vobec nesnazia. A moja gynekologicka je starsia pani a po anglicky nerozprava vobec, cize asi tak. No rozpravat som sa s manzelom snazila, ale s nim je to ako hrach o stenu, on ma proste vzdy pravdu, nech urobi akukolvek blbost, tak vzdy to podla seba urobil spravne. Aj ked niekedy vidim, ze uzna, ze mam pravdu, ale to mi samozrejme nikdy nepovie, poznam to podla spravania. No kazdopadne po vcerajsej noci som uz 100% rozhodnuta sa sem nevratit a doma poziadat o rozvod, nakolko po jeho prichode rano o pol 7. v alkoholickom opojeni sme sa pohadali a on zdemoloval polovicu zariadenia bytu. Tymto sa mi ten clovek maximalne zhnusil a nechapem ako som mohla urobit taku chybu, ze som bola vobec s nim, lebo toto keby som vedela, tak si o neho neopriem ani bicykel. Najvacsi problem som mala s tym ako to zoberu nasi, kedze oni boli od zaciatku proti tomu, aby som si ho zobrala, a teraz nemam inu moznost ako byvat po prichode na Slovensko s nimi. Lebo okrem ineho medzicasom aj moj slovensky zamestnavatel skrachoval, cize ja teraz k 30. 6. koncim PP a do porodu si uz zrejme pracu nenajdem, lebo ja nechcem nikoho klamat a tehotnu ma do zamestnania nikto nevezme. No ale ked som tak naznacovala mame, ze sa sem uz zrejme nevratim, tak bola uplne stastna a povedala mi, ze sa mam hlavne vratit a ze o male sa mi postarat pomozu, s tym, ze ked bude mat dieta pol roka, tak ja by som mohla ist do prace a oni sa budu s otcom starat, lebo oni su uz obidvaja na dochodku. Takze z tohto nemusim mat obavy, je mi jasne, ze niekedy mi to vyhodia na oci, ale vzdy tam bude lepsia atmosfera, jak tuto s debilom...

latvia
27. jún 2010

@amadu tak to neni o com, nevracaj sa, ako tehotnej ti taketo stresy nepomozu. je super ze ti vasi pomozu, a s vyhadzovanim starych veci na oci si nic nerob, ono clovek niekedy taketo veci vypusti...potom sa osamostatnis...teraz nad tym nerozmyslaj, teraz je pre teba dolezite tehotenstvo, porod a par mesiacov po porode.

martinka17
27. jún 2010

@amadu
pripájam sa k Latvii...ak nejaví záujem a má tendenciu ubližovať ognoráciou a podobne, tak ostaň doma. Ak tam nie si šťastná, teda v spain, tak načo sa vracať. Ak by tvoj muž spamätal, tak by jednoduchomal šancu tentokrát z lásky opustiť svoje miesto a prísť domov. Skús sa porozprávať s rodičmi, ale ak ťa majú radi, tak ťa iste podporia v tvojom rozhodnutí. 😀
Neviem ,podľa mňa má buň´d príliš rád sám seba, alebo sorry, inú ženu 😢

amadu
27. jún 2010

@martinka17 - no skor je to tym, ze ma prilis rad sam seba, to som si vsimla uz aj predym v jeho povahe. Za tu inu zenu, to ako sa vobec neospravedlnuj, to mna hned rovno napadlo, ze toto by mohol byt dovod jeho spravania. Len bohuzial k tomu nie su ziadne indicie, co je skoda, lebo keby boli, tak by som si to aspon vedela nejak zdovodnit a zacat sa s tym zmierovat. Ale takto proste nechapem a ja ked niecomu nechapem, tak sa s tym neviem ani vyrovnat, ja to potrebujem dako racionalne zdovodnit.

Inak baby diky za podporu, ste zlate 🙂

martinka17
27. jún 2010

@amadu
ja so sem do témy začala tiež chodiť presne pred 2 rokmi, v 9tt 😀 veľmi to pomohlo, prekonať prvotný šok a prvé dni po rozchode, je to tu super, aj keď predtým to tu viacej žilo 😀
Ono ak poznajú tvoji rodičia aspoň trošku, možno objektívne tiež povedia, že ostaň doma, je to blbec. Mne naši sami povedali, skonči to, je to blbec 😝