Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

chrenkovae
23. apr 2012

ahojte slobodne mamičky mam taku otazočku ako ste vysvetlili svojim detičkam prečo nemaju otecka.Mam ešte malinku dcerku,ale určite sa ma jedneho dna opita prečo nema otecka a chcem sa na to pripraviť.čakam na vaše radi dakujem.

mici111
23. apr 2012

@chrenkovae inak presne nad tymto rozmyslam aj ja ☹ Sari otca ma, je zapisany aj v rodnom liste, vykaslal sa na nas, ked zistil, ze som tehotna..hajzel..o malu nejavi zaujem..ved nemozem malej povedat, ze "ocko ta nechcel" ? 😕 tiez rozmyslam ako toto budem riesit..aj ked si myslim, ze casu na taketo otazky este mame dost..ale aj tak..

chrenkovae
23. apr 2012

@mici111 Ahoj tak aj u nas to bolo malinku ani len nedošiel pozreť všetko som riešila sudnou cestou nema o nič zaujem aj vyživne plati tak ako mu to vyhovuje.A bojim sa toho ako to vezme ano je ešte na to čas ešte to nechapu tie naše detičky,ale mna to už teraz trapi.Snad to zoberu hej a možno časom sa nejaky tatinko najde ktory nas bude mať rad. 🙂

janusa_
29. apr 2012

Ahojte, ono vyzera to tak ze aj napriek vsetkej snahe,vsetkej mojej naivite a hluposti, budem slobodnou maminou aj ja, ked chlap sklame raz tak sa to este da odpustit ale ked sklame druhy raz tak uz to odpustit nedokazem 😢 nechcem velmi rozpisovat detaily takto verejne.,
on sa vyjadril ze ine ako financie od neho nemam chciet, ale i tak si to neviem predstavit ako to bude dalej bez neho 😔 ci vobec babo zbladnem sama..

lucia81
29. apr 2012

Ahojte dievčatá, nečítala som všetky príspevky, len tieto posledné a chcela by som vám povedať, že všetko zvládnete keď budete chcieť a budete pozitívne myslieť. Vykašlite sa na nezodpovedných otcov a užívajte si vaše detičky. Je lepšie byť sama ako sa dennodenne zožierať s nejakým debilom. Ja som bola vydatá a obidve deti mám s mojím teraz už ex. Sama som zostala hneď ako sa mi narodil syn. Od narodenia mal zdravotné problémy a s dcérkou sa to tiež ťahalo a zvládli sme to úplne úžasne. Finančne to bolo náročné hneď od začiatku, lebo mi nedával vôbec peniaze, ale rozhodla som sa opatrovať kamarátkam deti a mohla som byť so svojím synom doma, vlastne ešte stále som a v takom minikolektíve sa im všetkým páči. A čo sa týka toho pýtania sa na otca, no moja dcérka si zažila s otcom pekné chvíle, ale potom prišiel zlom, a ona videla ako stále nie je doma a keď bol stále po nás len kričal. Keď som ho vypratala a začala sa vypytovať mala vtedy 3 roky, tak som jej povedala pravdu, že tato s nami nechce už byť a že nás neľúbi, že je škaredý a že si nás nezaslúži. Možno je to takto napísané necitlivo, ale my sme tu tému s malou preberali každý deň, vždy keď sa chcela o tom rozprávať, tak sme sa o tom rozprávali a hovorila mi svoje pocity. Trvalo to pár mesiacov, a teraz sa ma zasa pýta, kedy už budeme mať nového tata, a to jej tiež hovorím pravdu, že ešte neviem a že to nie je také jednoduché. Podľa mňa treba stále hovoriť pravdu, aby ste sa v tých klamstvách nestratili. S deťmi mám otvorený vzťah a rozprávam sa o nich o čomkoľvek a vždy popravde. Neľutujem nič z toho čo som urobila a ako som sa zachovala a viem, že odkedy som sama majú deti šťastnú a vyrovnanú mamu a to je najdôležitejšie.

mici111
29. apr 2012

@lucia81 tak ty si bola v trochu inej situacii..ja si neviem predstavit, ze by som mala malej povedat, ze ju jej otec nechcel, ze ju chcel zabit, ze vobec nechcel, aby sa narodila..toto sa malym detom nehovori ☹ ale ano, ako pises, da sa to zvladnut, aj ked po financnej stranke je to hodne zle..ale mame svoje krasne deticky a pre ne sa oplati zit.. 😵 😵 😵

kwetinka77
10. máj 2012

Ahojte,
mam 4 rocnu dcerku Kristinku a som uz 3 roky slobodna mamicka. A nelutujem... nelutujem ani cas s mojim byvalym lebo sme spolu boli naozaj dlho a keby to bolo iba zle tak by som tak dlho snim nebola. A nelutujem ani to ze sme sa rozisli... ked sa nam narodila dcerka zistili jej metabolicku poruchu a rok na to sluchove postihnutie. A nas tato akosi nezvladal situaciu ze mame doma postihnute dieta. Bol stale v praci alebo s kamaratmi. Po lekaroch som s malou chodila ja. nehrozilo ze by niekedy isiel s nami. Ked sme sa rozisli bolo to tazke obdobie ale nemohla som sa zrutit a musela som tu byt pre Kristinku. Ale potom som zistila ze sa mi vlasne ulavilo. Lebo som nesedela doma s tym ze cakam kym pride domov z prace a ked sa spytam ci spojdeme spolu von, on povie ze nie a za hodinu ide von s kamaratmi. Nebola som sputana tym cakanim kedy si on zmysli a pomenie ze ma aj nas a chodila sme kedy sme chceli a kam sme chceli. Asi pol roka po rozchode sme sa nekontaktovali a potom on sa m prisisel s tym ze chce byt s Kristinkou. Nebranila som mu, ved je to jej otec... a nebranim doteraz. Umoznim mu prist kedykolvek len nech mi da dopredu vediet ze pride. Kristinka sa na neho vzdy tesi a ja som rada ze maju pekny vztah. Zatial neriesi preco tato nebyva s nami. Mozno preto lebo si ani nepameta to obdobie ked s nami byval tak to takto berie ako samozrejmost.
Dievcata nezufajte teste sa zo svojich deticiek ktore vas potrebuju nanjviac na svete. Mate pre koho zit a to je dolezite. Vsetkym vam moc moc drzim palce 😉

keysi22
26. máj 2012

Byt slobodnou maminou je takze ale predca je to krasne....moj ex partner nie je slovak a opustil ma v tretom mesiaci tehotenstva nakolko som na jeho poziadanie odmietla ist na potrat....je to smutne ale je to tak ....ked sa mi mala narodila bol sa na nu pozriet a mojkal si ju a bozkal a od vtedy bol este raz ked mala jedn mesiac a tri tyzdne a potom ta ochota byt oteckom asi padla nakolko bude mat mala 5 mesiacov a on sa o nas vobec nezaujima ja ho nekontaktujem a ani nebudem sklamal a to strasne zabolelo a este aj boli :(

danfal
27. máj 2012

@kwetinka77 Moc krásně napsané, musíš být silná osobnost, protože jsi celou tu situaci úžasně zvládla.
My jsme sami už skoro šest let, občas je to těžké, ale všechno zlé je k něčemu dobré.

sunnymood
27. máj 2012

ahoj holky, děkuji, že dáváte pocit, že to i sama zvládnu kvůli té maličké!
jsem na konci 6tého měsíce a momentálně 3 týdny sama..přítel se sebral, položil klíče a odešel
..podle psychologa, ještě nedospěl, a prostě dostal strach ze zodpovědnosti a zbaběle utekl.... 😅
podle něj za všechno můžu já, protože po něm něco chci (aby nelhal, aby se začal chovat zodpovědně..) prý má právo měnit kdykoli názor, nechce řešit finance a prostě mu došlo že není rodinný typ 😒
a já teď musím čekat, co se jako stane..
nejhorší je pocit, který mi nutí jeho maminka , že to nemám řešit, že potřebuje čas..prý se vzpamatuje 😅 a že jinak já zničím malé život..
děsný se tu peru se sebou, s pocitem nejistoty, zrady a strachem co bude a jak se rozhodnout..,
jste děsně statečné!!! díky že takové jste 😉

miska1917
27. máj 2012

Ahojte som slobodna a mam dve deti.Byvam z rodicmi,a vlastne teraz ma zivia oni a vlastne moj zivot riadi moj otec ktori sii rad vypije a robi bordel.
Biju sa vo mne dve veci.Jedna odsist stadeto ale s tym ze deti budu musiet mat novu skolku uplne zmenia prostredie,kamaratov a druha vec ostat tu kde to poznaju ale s tym ze budu vidiet obcas co nemaju,pocut co nemaju a vlastne zazivat podobne veci ako ja ked som bola mala.
Napisete mi svoj nazor?Dakujem ☹

mamavera
28. máj 2012

@miska1917 jednoduchšia cesta nie je vždy tá lepšia. Ak si schopná deti uživiť (píšeš, že ťa živia, tak neviem) tak odíď čo najskôr

miska1917
28. máj 2012

@mamavera Teraz ano zivia,ale budem mat lepsiu pracu a este nemam vyzivne na deti taha sa to uz dost dlho,takze myslim ze by to slo,a to su tu socialne byty tak su tak troska lacnejsie,ale su nove.
Ale ako mi dcera povedala,tak nechce odist.A ked som jjej povedala ze tak ja budem byvat niekde inde(to len tak som,ako zareaguje)a oni tu,tak mi povedala dobre,a budes tu casto chodit nas navstevovat ☹

anatanka
28. máj 2012

@miska1917 To je tezky, jak se deti nekde zvyknou, tak je pro ne docela narocny je z toho vytrhavat a o zmene skolky ani nemluvim. Kazdopadne menit skolku je stale jeste lepsi nez menit skolu, takze se asi budes muset rozhodovat rychle. Nebo se stehovat od rodicu ale zustat ve stejne lokalite. Tak to asi budu casem resit ja - taky prave s ohledem na malou.

anatanka
28. máj 2012

@kwetinka77 Mam z toho ze vseho hodne podobne pocity jako ty, ackoliv to spousta lidi nechape a nekteri mi dokonce ani neveri.
S manzelem jsme se rozesli, kdyz Miri byly cerstve 2 roky. Taky jsme spolu byly od zacatku v podstate samy, protoze ex nebyl zrovna rodinny typ, takze Miri zadnou zmenu nepocitila, kdyz jsme se rozesli.
Davam stranou veskere krivdy a problemy, co z naseho svazku vzesly a s ex mame hezky vztah, vychazime si vstric, Mirinka za nim muze kdykoliv chce a proste je mi (nam) dobre. Mne tedy rozhodne lip nez v dobe manzelstvi.

Nelituju let, co jsem s nim stravila a nelituju ani toho, ze jsem od nej odesla.

kwetinka77
28. máj 2012

@anatanka ano aj na mna sa kolkokrat ludia pozeraju ze ako je mozne ze mu ju dam a ze aka som kludna ked je cely den alebo vikend s nim. Ale ved ona sa na neho tesi, jasne ze keby robila krik a plac ze s nim nechce byt tak by som ju nenutila. Teraz napriklad v sobotu ju zobral do Viedne do zoologickej zahrady. Cez tyzden je Kika v skolke ja som bud v praci alebo porobim doma co treba, vecer s malou trenujeme logopediu a cez vikendy sa mi vela krat nechce ist dalej ako na ihrisko za domom aka som unavena. Ja som si v sobotu skvelo oddychla a Kika sa vratila plna zazitkov zo ZOO. Este pri zaspavani mi rozpravala ako pocitali s tatom ladove medvede 🙂

anatanka
28. máj 2012

@kwetinka77 Tak to mas tedy jeste liberarnejsi pristup nez ja... 😉 Ja tedy uplne klidna nejsem, kdyz mala je s nim a ani si nejsem uplne jista, ze ona je tam spokojena (jak jsem psala - on neni uplne rodinny typ), ale ridim se proste tim, co chce v prvni rade ona. Kdyz chce za tatou, tak jede, kdyz nechce, tak vetsinou ne - zalezi na tom, jak moc o to on stoji a jak se da Miri pripadne premluvit. Kazdopadne noci u nej netravi, v tom je zaseknuta. Oni si k sobe ten vztah hledali dlouho a je to fakt postupny, protoze jako tata zacal fungovat prave az po mem odchodu. Takze paradoxne Miri zacala vnimat to, ze krome maminky ma jeste tatu az po tom, co uz s nami nebydlel. 😉

vierka75
28. máj 2012

@tmonika81 tvoj pribeh je velmi smutny ale verim tomu ze si stastna mamicka a tvoj syncek ti dava vsetko po com si tuzila..
ja mam podobny pribeh a v auguste prinesiem na svet chlapceka sama..som stastna hoci sama!

vierka75
28. máj 2012

@mici111 mas pravdu nase deticky su nasou najvacsou radostou..a ako vravis peniaze niesu ale my mame nase poklady!!

vierka75
28. máj 2012

@keysi22
je mi luto ze otecko tvojej dcerky sa takto chova.
Ja vobec neviem ci nas otec pride vobec pozriet jeho synceka. mam termin v auguste. momentalne sa chystam priniest nasho synceka na svet sama bez jeho pritomnosti alebo pomoci. On ho chcela prve 3 mesiace a potom zisitil ze nie je pripraveny a ze si to mam nechat vzait. videla som ho znovu po 5 mesiacoch a tvrdi ze tomu chce dat sancu..ja naozaj neviem. beriem zivot ako cestu so zakrutami a neviem co je za kazdou. takze si uzivam to co mam a to mojho synceka rastuceho v mojom brusku.

vierka75
28. máj 2012

@sunnymood posielam ti vela vela sily a kladnej energie. nezufaj lebo tvoje babatko ti nahradi vsetko co ti tvoj priatel nemoze dat. ja som tiez plakala a velmi ked mi moj priatel povedal ze on nie je zrely a pripraveny byt otcom.
on zije v cudzine a vobec neviem ci niekedy zaujem prejavy.
velku silu my uz teraz dava moj syncek ktory je teraz moja najvacsia radost a opora a to iba z bruska. milujem ho nadovsetko a nevymenila by som ho za jeho tatka.
ja verim ze tvoje dietatko bude stastne mat teba ako maminku a ty najdes v nom to co ti nijaky muz nikdy neda pocitit.

vierka75
28. máj 2012

chcela by som popriat kazdej maminke ktora sa musi tesit s babatka na ktore caka sa aby si vychutnala kazdy okamih tohto noveho zivota rastuceho v nej. Zivot je dar a dietatko je zazrak ktory si nasiel kazdu z nas, preco byt smutna a zialit za muzom ktory nas nechce. Raduj sa z toho co pride, bude ta lubit najvaic na svete a prinesie radost.
co sa tyka penazi? ja neviem co bude o mesiac, dva , tri, ale viem ze chcem svojmu synovi dat stastnu mamicku a bezpecny domov. mozno mu neposkytnem vsetky naj hracky ale dam mu moju 100 % lasku a zivot.
som stastna ze vsetky bojujete a milujete svoje poklady!!

vierka75
28. máj 2012

@chrenkovae
moja hlavne bud uprimna k sebe a k nej a neklam. nemusis jej vsetko povedat ked je malinka a nechape vsetkemu tak ako by to malo ale ak dospeje povedz jej pravdu a verim tomu ze to pochopi.
vsetko s laskou a nechou!

sunnymood
28. máj 2012

@vierka75 děkuji za hřejivá slova a nápodobně!
moc moc štěstí, které budete oba potřebovat, silné nervy ale určitě to všechno stojí za to!!!
budeme mít miminka..nádherná, zdravá, silná...oni nám to vynahradí...a až přijde čas, tak se třeba ukáže i láska, člověk se nesmí nikdy vzdávat..teď našim světem budou ty drobečci..
já sice ještě stále doufám, že se stane asi zázrak..ale co pro mě přichystal osud nevím, ale rozhodně se nevzdám a budu bojovat za toho malého človíčka!!! 🙂 😀

keysi22
28. máj 2012

@vierka75 mne je to taktiez luto no ja nemam silu aby som to zmenila ked ho k tomu nenakopla nasa krasna dcera tak uz asi nikto a tvoj partner roby taktiez velku chybu ked tvrdi ze sa zlakol a ze na to potrebuje este cas ale ty mu do hlavy nevidis takze si na tom asi tak ako ja a to je mi tak strasne luto ze nas je tu tolko mamiciek co vychovavaju deticky same....ale na drobca sa tes je to to najkrajsie co nam zivot mohol dopriat 🙂

miska1917
29. máj 2012

@anatanka Ale skolku by sme nemenili,len byvanie ktore by bolo 10min od domu kde byvame teraz.Ona ale o tom ani pocut ze ist prec stadeto.Neviem ako to urobim.

eaka
13. jún 2012

ahoj kočky, je tu taký nápad, že zoznamka na MK, ak máte niektorá básnické črevo, admini by radi, keby sme spichli nejaký úvod.. 🙂

kopírujem príspevok, kt.mi napísala @irriss ...stale se na Vas ceka..bez Vas nemuze seznamka fungovat, pokud neukazete zajem
Staci 2-3 vety..a Seznamka se rozjede, jen musi mit admin jistotu, ze chcete..tim padem musite neco vymyslet, aby bylo jasne, ze mate zajem..Uz je to skoro mesic..ale ja Seznamku nemuzu rozjet, i kdybych chtela..nenalezi mi toto tema, netyka se mne osobne...Muzu zhodnotit text, nebo ho rovnou predat, nebo vam pomoct..ale ja vytvorit Tema nemuzu.. Takze se v soukromce poradte a nejak vymyslete "uvod"..
Vcera mi psal admin, je to pripravene, ale musi byt znat Vas zajem...bez vas to nelze zprovoznit..jste jak stydlive holky na lavicce za stromem a cekate Zkuste se trochu ukazat.. Vzdyt mate velke plus, i kdyz se vam zda minusem - plus je, ze mate dite..je spousty muzu, ktere prave na maminku s ditetem cekaji

sunnymood
13. jún 2012

@eaka holky já se se svým bývalým seznámila přes seznamku...sice nám to nevyšlo, ale nezatracuji jí..docela mě to bavilo..když se nějaká rozjede, určitě časem budu uživatelkou ..tomu docela věřím - ale bacha! je to návykové..našla jsem si tam i pár kamarádů 🙂 jen teď tedy nemám vůbec chuť se seznamovat - v 7 měsíci těhotenství ani nepředpokládám, že by se někdo seznamovat chtěl 😀 , moje myšlenky teď budou sehnat byt, kam se spolu podějeme, zařídit ho, postavit se na vlastní nohy - takže lítání po úřadech a shánění nějakých peněz na přežití 😅 a pak se stejně budu muset naučit být mámou...ale věřím že časem se budu chtít taky podělit o tu radost a lásku a rozhodně svým optimistickým pohledem věřím, že někde ten bezva chlap čeká! a já si ho určitě najdu...neboť jsme přeci všechny úžasný ženský ne? teď jen najít toho odvážnýho chlapa, který ví, co chce a nebojí se o to bojovat! takže držím pěstičky vám a odvahu... 😉

mery7
14. jún 2012

ja budem tiez slobodna mamicka. s priatelom sme sa rozisli po osem rocnom vztahu. a dovodom bolo ze som otehotnela. na zaciatku tehu to bolo tazke lebo nastali komplikacie a zostala som na to sama ale moje okolie ma podrzalo a vsetko sme zvladli. s odstupom casu sa na nas rozchod pozeram inak, najskor som to lutovala ze to tak nemalo dopadnut ale uz nejde iba o mna ide hlavne o malinke. a on mi dal vpodstate na vyber bud iba ja a on alebo nic, cize chcel aby som isla na potrat. tak som mu hned povedala ze s babenkom radsej ostanem sama ako by som mala ist na potrat a byt dalej snim. potrat u mna neprichadzal do uvahy na take nieco som ani nepomyslela. je smutne ze taketo veci musime riesit v najkrajsom obdoby nasho zivota ale co uz. hovori ze ked sa male narodi tak sa bude starat a ze bude za nim chodit. tak som zvedava ako dlho mu to vydrzi. ale teraz myslim iba na malinke aby bolo vsetko v poriadku ono je pre mna na prvom mieste. vsetci "ockovia" co sa na svoje deti vykaslali to raz olutuju a zistia ze urobili chybu.

sunnymood
14. jún 2012

@mery7 sluníčko, jsi děsně statečná a plná lsky, kterou dáš svému miminku.. 😉 a ono Tobě! drž se a nezapomeň - nikdy nebudeš už sama - máš nás a hlavně největší štěstíčko na světě - svoje dítě!!! 🙂