Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

terezka044
8. mar 2010

katka pre mna bolo tehotenstvo az do porodu najtazsie obdobie mojho zivota, a to som toho v mojom kratkom zivote zazila fakt dost 😔 ale ver mi, ze prichodom malickeho sa to vsetko zmeni, budes zit len pre neho a vsetko bude ine. budes stastna, ze je zdravy, budes sa radovat z toho ze sa na teba pozrie, ze ti zaspi v naruci, stlaci prst v tej malej rucicke.. uz sa sama citit nebudes.

🙂 🙂

mas rodinu ktora ti pomoze? budes s niekym byvat?

deniska2305
8. mar 2010

ahojte baby a buduce maminky,,mam na vas par otaziek.som buduca slobodna mamina a zijem v uk na svk sa nechcem vratit.chcem sa opytat ci by mi vedel niekdo poradit naco mam pravo ako slobodna mamina kolko penazi budem dostavat a este sa chcem spytat,ci staci rodny list anglicky musi mat dieta aj slovensky rodny list?za kazdu odpoved dakuje ☹

terezka044
8. mar 2010

deniska ked sa nechces vratit na sk tak asi nepotreubjes slovensky rodny list, ale netusim ako to je, skus sa popytat mamiciek co ziju v anglicku (regiony)

katarina1234
8. mar 2010

Terezka...nastastie mam maminu, ktora mi velmi pomaha a byvam s nou ale stale ma tazi co sa stalo. Pokial som chodila do prace, tak to bolo celkom fajn aspon sa na to nemyslela ale ako som nastupila na MD stale na to myslim aj ked sa snazim stale nejako zamestnat ale den je moc dlhy aspon teraz. Ja sa uz tesim, kedy sa drobec narodi spon pridu ine myslienky a nebude cas omyslat. Len som chcela vediet, ci je to normalne alebo som taka precitlivela. Dakujem za povzbudenie 🙂

terezka044
9. mar 2010

je to uplne normalne, a aj po porode to moze byt vselijake, tie hormony tam lietaju jedna radost. ale aspon uz nebudes sama - nikdy 😉 😉

nicky11
9. mar 2010

katka suhlasim s terkou je to uplne normalne.ja som cely posledne dva mesiace preplakala a to som sa fakt posledny mesiac dokazala uz rozplakat koli kazdej kravine ako napr ze tatko mi zabudol kupit moju oblubenu salamu a pod... 🙂 🙂 neboj to je v pohode a ked bude na svete babeno hned bude cely svet krajsi 🙂 sice aj po porode som bola citliva na vsetko ale to uz bolo ine.. 🙂 🙂

katarina1234
9. mar 2010

Dakujem kocky potesili ste ma 😀

nicky11
9. mar 2010

terka nemam nejake vebstranky skor pozeram tak ze na co v googly narazim a hlavne z casopisov.. 😉

terezka044
9. mar 2010

jaj a nemas dake tipy v oblubenych linkoch

nicky11
9. mar 2010

fuuha terka to len tak nahodne naco naraziim 😉

matus.
9. mar 2010

ahojte žienky🙂
mozem sa k vam pridat..sice nie som zena..ale tiez svoje dieta vychovavam sam bez jej "matky".. mam 19mesacnu sikovnu dcerku wanessku🙂

lucinkax20
9. mar 2010

matus...teda priznam sa ze som sa este nestretla s takym chalanom ale tak vitaj🙂

matus.
9. mar 2010

lucinka dakujem za privitanie.a viem takych chlapov je malo

terezka044
10. mar 2010

vitaj medzi nami 🙂
ja som stretla jedneho a ten bol snad horsi nez ta matka co to dieta opustila 😖
dufam ze su aj normalni chlapi!

a matus odkial si, kolko si s malickou sam a ako to zvladas? 🙂

terezka044
10. mar 2010

inak mas peknu fotkuu 🙂 co ze si zavital na forum?

nicky11
10. mar 2010

🙂 hah ahoj matus.... 🙂 🙂 koookso ze super ze chlap je tu medzi nami..povedz nam nieco o sebe 🙂 🙂

matus.
10. mar 2010

ja som s malou sam od jej narodenia.. a so z kosic.. a moja ex malu neopustila ale radsej ju vychovavam sam ako keby mala mat taku matku...

matus.
10. mar 2010

terezka a dakujem za pochvalu fotky... a co ja tu na fore sam neviem.. nieco som len tak hladal na internete a natrafil som na toto forum.. a tak som zavital🙂

martinka17
10. mar 2010

ahoj MAtus,

tak vitaj u nás, ja som ináč tiež z dedinky Košice 😀
Je fajn, že si sa tu objavil, aspoň si pokecáme a zase to tu ožije. Bez terezky a nicky by tu nikto ani nechodil 😵

katarina1234
10. mar 2010

Tak vitaj Matus, to je velke prekvapenie ze zavital medzi nas chlap 🙂 aspon mozeme porvnavat nase skusenosti 😀 Klobuk dole, ze sa stras o malu dcerku, vela chlapov by to nezvladlo.

terezka044
10. mar 2010

to je super tak vitaj 🙂 🙂 som sa aj vdruhej teme pytala ze odkial si sa potom nezlakni ze som blba alebo co, som si to len neskor otvorila 🙂 🙂 kazdopadne vitaj medzi nami dufam ze sa ti tu bude pacit a s cimkolvek budes chciet poradit alebo sa podelit tak sa potesime 🙂

ako to zvladas? hlavne financne? pomaha ti niekto?

petula.m
10. mar 2010

Ahoj matus.... vítej mezi námi 🙂
chtěla jsem se jen zeptat... píšeš, že matka jí neopustila, ale že ji radši budeš vychovávat sám... To s tím ona souhlasila nebo ste měli soud a ten ti ji svěřil???
Zajímá mě to, protože můj ex se nezajímá vůbec o nás, nepřispívá ani korunu, nezajímá se, jak těhotenství pokračuje, to, jestli jsme v pořádku, ale stejně vyhrožuje, že mi malou vezme...
Málokdy se totiž novorozeně svěří do péče otce, proto by mě zajímalo, jak to bylo u vás. On se nezajímá a já si myslím, že nemají důvod mi ji vzít...

terezka044
10. mar 2010

petula myslim ze ona bola na drogach

nicky11
10. mar 2010

matus tak drzim palce... 🙂 🙂 vsetko bude dobreeee 🙂 🙂

petula.m
10. mar 2010

terezka: aha, protože doufám, že není jen tak jednoduché, aby mi ji vzal, ještě k tomu když nejeví teď ani zájem, není s náma v kontaktu a jediné co umí je, že vyhrožuje... Sociální pracovnice a lidi kolem mě mě samozřejmě uklidňují, že bych musela být feťačka, alkolička nebo něco podobného, aby mi ji vzali, ale mě to trochu zaskočilo, že ji má od narození, proto jsem se ptala... Já totiž malou dát nechi ☹

martinka17
10. mar 2010

petula
neboj, veď sme Ti to už písali, nebude to mať ani náznakom ľahké, naopak, veeeeeľľľľmmmmiiiiiiiiiiiiiii by sa musel snažiť a to on nerobí, takže namá šancu 😵

matus.
10. mar 2010

martinka ja niekedy ani nemam tolko casu byt na nete..ale posnazim sa..

terezka ja som predtym vlastnil s kamaratom dve restauracie ktore nam dost dobre vynasali financne.. a ked sa wan narodila tak som svoje podiely predal.. takze na cas mame z coho zit a ked mi skonci materska tak sa nejaka praca snad najde..

nicky dakujem🙂

petula ked si normalna zodpovedna zena tak ti babo nevezmu... to by si musela byt na tom uplne zle-- ale ked si normalna pohodova zena tak ti ju nezoberu🙂

martinka17
10. mar 2010

to s nedostatkom času asi pozná každý. Krpček nedávno zistil, ako je super otrieskavať klávesnicu NB......takže teraz k netu sadnem iba keď spí...a to je cca hodinka denne a večer, takže nic moc. Ale na bazariky a koníka to stačí. 😀 😀

Ináč ja sa už tak teším na jar, slniečko, teplúčko....a to počasie je stále také hrozné.

matus.
10. mar 2010

wanesske sa nastasite technika nepaci.. ona zasadne na zem a sa hra..priapdne vyhrabuje hlinu z kvetinaca 😅..

ja by som uz tiez prijal leto teplucko🙂 opet vytiahnut velky sportiak a ja na korcule a mala prespat dlhe hodinky v kuse🙂

martinka17
10. mar 2010

joj, spánok dlho, to nepoznám. Najprv spal š krát po 30 minút, potom 3 krát po hodinke a teraz tak hodinku, niekedy 2.

Samko má tiež rad kvety, len neznáša špinavé ruky. Takže ked má hlinu na prstoch tak chodí a mračí sa🙂