Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

matuska133
9. máj 2013

@maatuulka Jasne ze sa nehnevam.. 😉

mimuska1115
19. máj 2013

@maatuulka aj ja vas chcem poprosit o ppzvanku, mocdakujem 🙂

michell153
30. júl 2013

čaute baby. Možno to bude trošku mimo témy, ale aj tak dúfam, že sa tu nájde aspoň nejaká čo mi poradí, pomôže.
Môj priateľ má hemofíliu 😒 . Veľmi ma bolelo, keď mi raz s plačom hovoril, ako veľmi, by chcel mať rodinu a deti, ale nikdy ich mať nechce, pretože by nedopustil, aby sa jeho deti trápili tak, ako aj on. Mám ho strašne moc rada a snažím sa ho podporiť a vysvetliť mu, že to dieťa nemusí mať tú chorobu, pretože ja nie som prenášačkou a z internetu viem, že chlapec by mal byť v tom prípade zdravý, ibaže dievča by bolo prenášačkou. Mám len 18 a priateľ 19 a určite by som si vedela s ním predstaviť život a mať s ním rodinu. Prosím poradte mi čo mám robiť, či riskovať zdravie tých detí, alebo nie. Nemôžem sa pozerať na to ako trpí tým, keď vie, čo ho čaká v budúcnosti. Neviem ako mu to vysvetliť a povedať, ešte sme sa až takto o tejto téme nebavili. Ale ak by k tomu náhodou došlo, aby som nezostala nakoniec slobodnou mamičkou, aj keď myslím, že ho poznám už natoľko, že to by nespravil, ale trápil by sa, určite by sa veľmi trápil a to rozhodne nechcem..... 😢

buducamama
30. júl 2013

@michell153 - neviem, ake vselijake ma tvoj priatel obmedzenia... Ake mu to sposobuje problemy okrem moznosti vykrvacania v pripade zranenia? Nosi asi karticku o chorobe vsade, ale v com konkretne ho to obmedzuje okrem sportovania a pod.? Ako trpi okrem obmedzenia? Neviem, no napr. uz len okuliare su urcitym obmedzenim, zas berie na to lieky, vies kolko chorob ludia maju? To by sa ludstvo prestalo uplne mnozit ked takto premyslas..

michell153
1. aug 2013

@buducamama - no napríklad také, že potrebuje odpočívať, stále ho niečo bolí a z toho je norvózny. Pri jeho chorobe by vôbec nemal robiť prácu akú robí. Pracuje v hore ako pilčík. Ako trpí? trpí tým keď premýšľa nad budúcnosťou....

buducamama
2. aug 2013

@michell153 - tak napr. ja mam od malicka zhorsujuci sa zrak, v momente, ked sa mi ustalil a pol roka nemenili dioptrie tak som sla pod laser, mala som dooost vysoke, a to si pis, ze to obmedzovalo. A uz 10 rokov mam bolesti chrbtice, ked od bolesti vraciam. Len tak ma napadlo-kto tie zdravotne problemy nema? Mama trpela na migreny-dalo sa plnohodnotne venovat 3 detom pocas migreny? Musela... Je mnoho dedicnych chorob, keby mal kazdy takto uvazovat tak tie deti fakt nema nikto. Skor mam pocit, ze ma depresiu, a s tym treba robit nieco ine. No a pracu by mal fakt zmenit.

sandorko213
2. aug 2013

prosdim vas o radu mam problem z druzku a zazuje mi syna ked poviem ze dijdem sa vyhraza policatami a syn ma aj moje meno .....aj v RL mozem k nej dojst a zebrat si maleho???

andrejka1994
17. sep 2013

Ahojte,chcela by som sa s vami podelit o moje pocity a zaroven sa aj spytat ci ste aj vy mali uz na zaciatku tehotenstva depresie,navaly smutku,plac 24hod.denne ,uzkosti a pod.
Ja som velmi smutna a zdrvena s toho ze moj uz byvaly priatel ma nechal ,opustil ma,a som na babätko sama, som sice v 10 tt ale aj tak to zamrzi,prec si ho dat nechcem ani nebudem ,ved je predsa moje nebudem ho sudit ,nemoze za to,a ja ho lubim najviac na svete. Skusala som mu aj povedat ako mi je s toho zle ako to je a jedina jeho odpoved bola : "A ty si to chces este nechat ? " .... to ma zdrvilo uplne,moja mamka je jedine pri mne ze stoji pri mne, psychicky mi pomaha ale som na tom zle,nevladzem uz.....
Ak je moj prispevok otravny tak sa ospravedlnujem,len hladam niekde oporu aj ked takto. Pekny vecer vam prajem zatial. Dakujem.

erikaaaa4
25. sep 2013

@andrejka1994 ja som na tom podobne a depky som mavala 25 hodin denne ale nemysli si depky v tom obdobi mavali aj stastne vydate zeny :D to je uz tak dane ...potom ta to prejde a asi tak v 5-6 mesiaci zase vrati :D hold tehotenstvo je zlozite na psychiku :D

erikaaaa4
25. sep 2013

@maatuulka aj mne posli pozvanku prosim :D

chrissa
8. okt 2013

@andrejka1994 ahoj andrejka, mavala som aj ja vsetko to, co popisujes...mozem ta len upokojit, ze dnes - maly mal 4 roky, s odstupom casu, je to uplne ine. Lepsie. Uvidis, aj tebe sa to podari, s odstupom casu vsetky bolesti, smutky ustupia a bude aj vela radostnych chvil, pretoze tie deti prinasaju, aj ked sme na ne same mamy. Len netreba stracat nadej a treba "bojovat", nepoddavat sa osudu. Drzim palce a prajem vsetko dobre.

kveta
8. okt 2013

@andrejka1994 Prvy mesiac tehu som mavala cele dni depky a to som ani nevedela o tehu. Hormony robia svoje..

scarlet
23. okt 2013

@andrejka1994 Andrejka, ja som prezila podobne tehotenstvo, plne strachu, depresii , zdravotnych problemov a smutku pod tlakom vyhrazok, aby som isla na potrat. Ani neviem ako som to vsetko zvladla a ustala, boli to najhorsie dni mojho zivota a mam krasneho, zdraveho synceka a vela lasky a nehy v srdci. Som sama a vzhladom k tomu, ze sa mi priatel vyhrazal aj tym, ze to nesmiem tahat k sudu a ziadat vyzivne inak bude velmi zle a kedze uz viem, ze od neho to "velmi zle" je naozaj zle, nechcela som ho rozzlostit a zostala som ako mamicka samozivitelka 😒 Ale som presvedcena, ze s laskou v srdci clovek bude po istom case opat velmi stastny a vzdy je nejaka cesta... 🙂

miska22200
30. okt 2013

je tu nejaka maminka ktora potrebuje vecičky?najlepšie z Nitry ... pre babo už nema ale take väčšie od 2-3 rokov,hlavne chlapčenske,par mam aj dievčenskych.....ozvite sa prosim hned ,lebo vypraznujem skrine

scarlet
1. nov 2013

Najde sa tu nejaka slobodna mamicka z Dubravky?

macocha
4. nov 2013

@scarlet Tu! 😎 A prečo?

scarlet
4. nov 2013

@macocha No rada by som sa s nejakou priatelila 🙂

michaelarobko
5. nov 2013

No je vazne lepsie byt stastna a sama s malym ako sa trapit s chlapom.V mojom pripade som sa pred skoro dvomi rokmi zoznamila uz teraz manzelom vybavil. Stale ma otravoval,chodil za mnou ako ma chce,miluje a podobne,dal by mi modre z neba,chel rodinu boli sme spolu dva mesiace a zrazu dve ciarky... Bol to šok ved sme este dost mlady ludia.ale ked rodinu chcel ostala som pokojna a on sa potesil ako to dopadlo.vseto vyzeralo super.No povedali sme to jeho rodicom a zacalo sa peklo.Hned sme boli sprosty,nechceli aby sme dieta mali,ani aby sme sa vzali nic.No napokon sme sa vzali, svadba bola uzasna a vsetko vyzeralo krasne.potom zacali spory s jeho rodinou,stale mali pripomienky,narazky a podobne,nastali neustale vadenice a manzel nevedel na ktorej strane stat..tahalo sa to ,tahalo a prisiel na svet maly.Pomahal mi vo vsetkom,vsetko bolo usper aj ked bol bez prace. Praca sa nasla,zacali troska hadky ale sete celkom pohode..Ja som bola vycerpana,ubolena a unavena,manzel nemohol prezit ze viac a stale sa venujem nasmu synovi a tak zmenil pracu a nastali problemy.Zacal ma urazat,prestal sa starat,prestal pomahat, chodil zavcasu do prace a neskoro z nej vzdy s nejakouz vyhovorkou,a slo to dalej a dalej.. potom som zistila ze ma podvadza a ked om mu to povedala vysmial sa mi do tvare .Boli sme od seba ,ale kvoli malemu som chcela zabudnut a zit dalej aj s nim.Zacalo byt zase vsetko fajn,zacal za nami chodit ( ale zistila osm ze chodil a bl mily len aby mi zmazal dokazi o nevere o som nanho mala) a potom zase nastalo zlo,nechcel s nami zit ze nema peniaze na to aby bol s nami a jedneho dna mi zavolal stym ze : uz neche s takou prijeb...osobou ako ja zit a chce okamzite rozvod,po rozvode mi vezme maleho a zacne si uzivat.........a Dnes sa sudime o maleho a sme v rozvodovom konani.......

macocha
7. nov 2013

@scarlet môžeme dať niekedy stretko 🙂 Ale tak pozerám, že máme dosť vekový rozdiel medzi deťúrencami. Moja mala nedávno 6 rokov. Tvoj tuším 6 mesiacov, že?

silvia31
10. nov 2013

Baby, ako to bude keď ostaneme sami s malým? Ja chcem koniec, mam veľa dovodov na to, proste to je zložité a komplikované hrozne a už nemam chuť riešiť to, ale bojím sa aké to bude, ostať sama s malým, ako stíhate a zvládate všetko samé? Dá sa to? Od blbého defektu na aute až po pracovné veci a kombinácia so školkou a všetko... ? Mám trochu obavy aj

bambola
20. nov 2013

@silvia31 asi mas dovod, preco rozmyslas o rozchode. tak si odpovedz, si schopna ten dovod znasat dennodenne, a postupne bude isto narastajuci, najblizsich cca 15+ rokov?

nati78
3. dec 2013

@scarlet ja som, ale som z ruzinova, este aj deturence mame podobne stare...🙂

lusmel
17. dec 2013

ahojte, nasla by sa tu mamicka z Petrzky na pisanie a priatelenie sa ? 🙂

itwasajoke
7. jan 2014

Babulky pomoooooooc!!!ste tu niektora taka co ste sa rozisli s otcom svojich deti z "rozumu"?!?! ☹

misiak.ke
7. jan 2014

Aj ja by som chcela patrit do skupiny.mam dilemu.maly ma ist v septembri do skolky.ale je oktobrovy a ja mam trvale bydlisko v ruzinove ale chcela by som sa prestahovat napriklad do karlovky ale vsetky skolky pisu ze uprednostnuju deti podla trvaleho bydliska a vraj ked je oktobrovy bude problem ale moja lekarka sa ma snazilauchlacholit tym ze som slobodna mamicka a vraj mam prednost ale skusenosti su asi ine ci?nemozem riskovat poslat ziadost do karlovky ale v ruzinove su skolky o dvadsat eur mesacne drahsie ako v karlovke..

macocha
13. jan 2014

@misiak.ke Moja je tiež októbrová. Môžem povedať, že som škôlku ako samoživiteľka v pohode dostala v Dúbravke tak, že v septembri pred 3. narodkami nastúpila, zrejme ma uprednostnili. Ale teda neriešila som sťahovanie a bolo to už pred 4 rokmi. Už vtedy bol problém s miestami, ale platilo, že uprednostnia sa najprv 5-6 ročné deti, potom súrodenci a až na koniec samoživiteľky.

misiak.ke
13. jan 2014

@macocha ved prave ze viem ze sa uprednostunuju najprv staršie deti potom vraj podla trvaleho bydliska ale ja ho mam v ruzinove a chcela somn ho dat do skolky v karlovke ale vraj je mala pravdepodobnost ze tam my ho vezmu

17mishel17
29. jan 2014

Ahojte maminy alebo budúce maminy...v mojom prípade druhá varianta...nevedeli by ste mi poradiť ako sa mám vymotať s kolotoču depresíí ktoré mám neustále kôli môjmu bývalému partnerovi? Aby som upresnila situáciu...som jedna s tých naivných slečien, ktoré donekonečna odpúšťajú a myslia si, že sa ich partner zmení...kedže som tehuľka, rozchod je pre mňa veľmi ťažký, neviem kam s konopí, po večeroch vkuse to isté pustené sladáky a popritom neutíchajúci plač, striedanie ľutosti a nervov je to vkuse stále to isté dokola... v mojej situácii ani neni možné nejak si zamestnať myseľ. Do podnikov nechodím kamarátov som od seba všetkých rozohnala pretože som zistila, že aj tých málo čo bolo, bolo falošných...len sa vkuse zožieram myšlienkou kde je môj "drahý" ským a čo robí...prečo? Kto by sa nebál ked som mala rok a pol na krku pána casanovu a jeho prechodné bydlisko = krčma. Obetovala som mu moju mladosť myslela som to sním vážne dieťa som moc chcela aj on myslela som že ho malý zmení...som v 8 mesiaci a jediné čo si budem s tehotenstva pametať je smútok, nervy a plač. Neviem sa jednoducho vyrovnať stým že mu viac záleží na kamarátoch a hlavne alkohole ako na mne a na tom nenarodenom špuntovi. Každý jeden deň dúfam že sa zmení ale je to len zbytočná strata času mojich nervov. Počítam dni kedy príde malý na svet už mu ubližujem nechcene príliš dlho :( Babeny čo by ste robili na mojom mieste? Nedokážem na neho zabudnúť nikdy pretože ho stále milujem aj ked mi celý ten čas ubližoval...nie je to normálne milovať niekoho kto za to nestojí ale srdcu nedokážem rozkázať a mojej hlave ktorá nad ním rozmýšľa tak isto.

lusmel
2. jún 2014

slobodna mamicka na popisanie pokecanie popripade niekam vybehnut von s deturencami .... najlepsie Petrzalka, dcerka mala 2,5 roka