Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

rora
3. dec 2011

@wewe22 my sa rozchadzame da sa povedat odkedy som zistila ze som tehotna a ako to zvladam?? no nezvladam, stale sa utesujem ze to bude dobre a odmietam uverit ze sa mi stalo to co sa stalo. vzdy som tuzila po stastnej rodinke 😢 jedine kto ma drzi nad vodou je moja mama a mala dcerka, ktora ma teraz moju maximalnu pozornost. ale fakt neviem ako to bude dalej, hlavne po financnej stranke...

gemini2
4. dec 2011

@rora ahoj, mali ste vo vztahu problemy, neveru, malo lasky...?

rora
4. dec 2011

@gemini2 ahoj, celkovo by som problem mohla nazvat nezrelostou priatela pre spolocny zivot, neschopnost prijat zodpovednost... a ta laska z jeho strany neviem ci vobec bola laska, skor majetnictvo... 😢

bureska
4. dec 2011

ahoj holky, taky se k vam pridavam. Ja jsem sice vdana, ale manzel ode me odesel na zacatku tehotenstvi k jine, ted jsem v 18. tydnu a jsem na to sama. Jeho nase mimco nezajima, je zaslepeny laskou k ni, ona ho ockuje proti mne, takze s nim neni rozumna rec...tehotenstvi si ale uzivam a na mrnouse uz se tesim...

zuzkaaterezka
4. dec 2011

aoj holky ja od pritele odchazim s malou nejak v lednu zas si zaridim bytecek,myslela jsem ze to stihu do vanoc,ale ne.takze jsem porad u pritele a pomalu spolu nemluvime jen kvuli male.donutila jsem se udelat vyzdobu a upect cukrovi,stalo me to hodne sil,ale jsem rada ze jsem to udelala.nevim jak stravime stedry den.ale uz chci aby byl novy rok.potrebovala bych obejmout, chytit za ruku,uz nechapu ze nic a nic

rora
4. dec 2011

@zuzkaaterezka tu potrebu objat mam aj ja a je mi hrozne ked si uvedomim ze nikto ma neobjime,neda pusu,ze som jednoducho ostala sama, nelubena.... je to o nervy 😢

zuzkaaterezka
4. dec 2011

@rora jo presne tak,moje mam misto toho aby mi trosku omohla rekla hezke slovo, tak porad reje ze jdu do vseho hrrr a ze vse uspecham(vztah s chlapama).
kamos rika ze by prijel abysme si pokecali,ale porad bydlim u pritele tak by bylo zle.takze to vydrzim az se prestehuju a pak pujdu na kafe a to utesovani taky bude.snazim se myslet na novy rok ze pride den a ja s malou budu spat poprve v nasem novem domove

rora
4. dec 2011

@zuzkaaterezka ja sa bojim dna kedy s malou ostanem sama, aj ked to teraz nie je o nic lepsie, doma ma cakaju len same urazky,stres, tak som vacsinu dni radsej u rodicov ☹ najhorsie ze idu sviatky, tak som sa tesila na pokoj a klud prvykrat v trojici a namiesto toho mi je do placu. neviem uz ani cim sa mam utesit.

margotka33
4. dec 2011

baby ja som s malou sama uz 2 roky. je nam fajn, teraz dokoncujeme nase nove byvanícko ale fakt je, ze laska a pohladenie chýba... Niekedy mi je luto, ze nie sme normalna stastna rodinka. Tretinu tehu som tiez prezila sama.. Viem ako Vam je a niekedy to nie je ono ani ked ste 3ja...

zuzkaaterezka
4. dec 2011

tak jed k doricum na svatky.taky jsem se letos moc tesila na vanoce,loni to mala moc jeste nevnimala,ale letos uz bude sama rozbalovat darky. ja nevim cim te utesit, rikam si ze clovek se nema trapit moc dlouho,vzdyt jsme na svete jen jednou.nevim co se to deje se svetem,ale jde to do....tenhle rok jsem si uzila jen s malou jinak ne

margotka33
4. dec 2011

@rora, nebud smutna, ja som prve vianoce, nemohlaist ani do nakup. centra... ani neviem ako som nakupila darceky asi v predstihu.. viem, ze som nikde nebola a koledy a cela ta atmoska mi robila hrozne zle.. kedze byvam na dedine v podstate to slo mimo mna. Vianoce som stravila s malou u nasich a citila som sa zas ako dieta. Je dobre, ked ma clovek rodinu ktora ho podrzí.. Na jednej strane mi bolo luto, ze sme same dve, ale na druhej strane som vedela, ze nemam za cim banovat ked to vsetko dopadlo, tak ako dopadlo..

natasio
4. dec 2011

@rora Držím palce, ale neboj, určite sa to nejako vyrieši. Ja som sama s takmer dvojročným synom, ktorý mi dáva energiu.Je to moje slniečko.

natasio
4. dec 2011

@rora Presne viem ako sa cítiš. My sme mali mať minulé vianoce naše prvé v trojici. Hrozne som sa na to tešila, ale bohužiaľ ostala som s malým sama. Niekedy je to ťažké, ale musíme ísť ďalej.

mahalo
4. dec 2011

Mamicky obdivujem Vas a drzim Vam palce velmi! Otecko nemusi byt biologicky aby bol pravy a verim a prajem Vam aby ste takeho nasli..a aby bol lepsi ako bio 🙂)

rora
4. dec 2011

@natasio dakujem za utechu, viem ze treba ist dalej, rozum mi to hovori kaslat na neho, ale v srdci ma to velmi boli a boli ma aj to ze moja mala bude v neuplnej rodine 😢 ved kazda mama chce pre svoje dieta to najlepsie a ja sa citim tak mizerne, tak neschopne...

zuzkaaterezka
5. dec 2011

dekujeme Mahalo,me uz prijde ze neni laska a vzttah ktery by vydrzel treba 15,20let.jednou bych se chtela vdavat a vdavat se z lasky,ja vim mam jeste cas,ale srdicko je moc bolave.

Margotka33 ano kdyz ma clovek rodinu jde vsechno lepe,muj tata mi moc pomaha, pridal mi penize na byt sehnal firmu na opravy a proste vim ze je,ale mama je je jen porad co jsem v zivote udelala spatne vlastne cely muj zivot,teda od te doby co jsem si nasla prvniho kluka byl spatne,same chyby atd.
strasne me to srazi na kolena.

Rora ja vim ze je tezke odejit,ja taky rok takhle zila,pak jsme zacli chodit do poradny,pritel byl cely aktivni,pro malou domecek na hrani a jine veci,ale ja citila ze je pozde.
prijde den kdy ucitis ze musis odejit,kdyz budes mit klid zkus se zamyslet jaky mas ted zivot, co bys chtela udelat pro to aby byl jiny atd. jen at se netrapis nekolik let.

Mala je uz ted hodne fixsovana na tatu porad jen tata,tata.

wewe22
5. dec 2011

@rora mozno som hlupa ale vratila som sa domov po porode dala som mu sancu ale po tom vsetkom co medzi nami bolo uz k nemu necitim ziadnu naklonnost on sa zacal ku mne spravat pozornejsie no mne ta jeho pozornost zacala vadit sice nie som sama ale citim sa tak aspon ze mi pomoze so starostami okolo nasich princezien ale myslim ze je len otazka casu kedy sa to skonci uplne

rora
5. dec 2011

@wewe22 presne ti rozumiem, ja uz som niekolkokrat odisla domov s tym ze je koniec no potom sa z naivity a zo strachu zo samoty zas vratila, chvilu bolo dobre a potom zas zle, nervy som mala v kybli 😢

natasio
5. dec 2011

@rora viem, presne o čom hovoríš. Tiež ma najviac zo všetkého táto situácia trápi kvôli malému.

svetlanka111
5. dec 2011

ahojte kočky,som tu nová.....s priateľom sme sa pohádali a nemám sa komu vyrozprávať.. 😢 takže v skratke. sme spolu rok a pol som v 12tt. dieťatko sme neplánovali ale pozor sme si nedávali. nechávali sme to na osud. dieťatko by nám nevadilo,skôr naopak priateľ ho veľmi chcel...keď mi lekár potvrdil bol nesmierne šťastný..ja menej..bála som sa ako to s nami bude, lebo na môj vkus sme spolu málo a ešte spolu ani nebývame. ale priateľ ma stále ubezpečoval že to zvládneme a že ma ľúbi a že na dieťatko sa velmi teší....ale odvtedy to ide dolu vodou..neviem či som sa zmenila ja alebo on..je akoby iný povahou,je nervný, výbušný, začali sme sa hádať čoraz viacej, už nie je ku mne taký milý, pozorný, neviem akoby ma bral samozrejmosťou....dnes sme sa pohádali kvôli zajtrajšiemu obedu (uplna blbosť, priateľ opäť vybuchol)..zobral sa a odišiel preč. toto urobil prvý raz. zostali mi len oči pre plač...som toho názoru, že muž ktorý miluje, od ženy neodchádza...teraz sa mi hlavou víria myšlienky, že keď sa takto bude správať naďalej budem na dieťatko sama...finančne neviem ako to zvládnem, pretože som nikdy nemala šťastie na prácu a nemám nič ušetrené a navyše mám minimálnu mzdu...ale horšia je tá druhá stránka. tá bolí viac.že priateľ ma očividne nelubi tak ako vraví...a keďže sa takto hádame na dieťatko som sa prestala tešiť..a trápi ma to. bojím sa,že si k nemu nenájdem cestu.ale dúfam,že sa to zmení a budem ho milovať viac než všetkých chlapov dokopy!!

zuzkaaterezka
9. dec 2011

@svetlanka111 je mi to moc lito co ted prozivas,je to na nic kdyz jeste budou vanoce.ja otehotnela tri mesice co jsme se znali,taky asi blba nebo najivni,ale dva roky ubehli a nastala krize,nejdriv jsem se trapila sama bylo to jen ve me ze se neco deje a neni neco v poradku.

muzu ti poradit jen jedno,soustred se na to male stesti v brisku a zkus jestli teda jeste pracovat neco nasetrit aby to pritel nevedel,kazde penize jsou dobre.
ale nevim jestli se to zmeni,mozna na nej toho je moc,snit o diteti je neco jineho nez vedet ze uz je na ceste nebo se o nej starat

biba07
16. dec 2011

Svetlanka111 viem ako sa citis ja som na tom podobne mozno ten tvoj sa spamata ael ten moj uz nie, takze aspon viem vopred ze budem sama aj to bude tazke ale k tomu babu si najdes cestu hned ako ho uvidis neboj, to je proste pud, ja sa skor bojim ci si niekoho este budem schopna pripustit k sebe lebo po tejto skusenosti vidim ze nemam stastie na normalneho cloveka chlapskeho rodu... Drzim palce vsetkym buducim alebo aj terazjsim slobodnym mamickam nech to dobre zvladneme.

gemini2
16. dec 2011

zienky, ak je medzi vami nejaka, ktora potrebujete pomoc, akukolvek....ozvite sa. (IP) ja som bola a som v tej situacii, viem ake je to tazke- ci uz s peniazmi, byvanim...porozpravame, popiseme....ak by ste chceli a potrebovali to- darujem vam nieco z mojho bazarika....neostavajme v tom same.... 🙂

natasio
21. dec 2011

Babenky, všetkým Vám želám pekné vianoce a nech sa Vám splní všetko o čom snívate. Držte sa.

natasio
21. dec 2011

Ozaj baby, neviete ako to je, keď mám ani nie 2 ročného syna a jeho otcovi dovolím chodiť za malým kedy chce a koľko chce, ale v poslednej dobe vymýšľa, že chce malého vziať aj mimo domu - to znamená že k tej jeho k....a ja som samozrejme proti, tak sa stále pohádame. Neviete, že keby sme sa súdili, že koľko hodín týždenne by ho mohol vidieť a či má vôbec nárok ho vziať mimo domu???

lelask
4. jan 2012

Ahojte mamicky,
som studentkou soc. prace a zaverecnu temu mam - osamotene matky na trhu prace.
Boli by ste mi ochotne vyplnit anonymny dotaznik?
Dakujem

renatka737
4. jan 2012

Ahojte maminy, som sama s malou,kt.ma dva roky. Byvam s otcom a bratom. Domov teraz neprispievam nicim lebo som na MD . chcela by som strasne byvat s malou sama,ist do prace a malu dat do skolky. Neviem aku pracu si hladat kedze mozem pracovat len do 16tej-17tej. Na prenajom by mi to nestacilo, ako to robite vy? dakujem

laila22
4. jan 2012

@renatka737 ja mam pracu do ,,16 - 17,, ale poviem Ti bez maminy by to neslo.. casto musím ostavat aj do 18:00 a po malu treba ist do skolky, alebo ak je mala chora, moze byt s maminou, teda s babkou.. Pre malu do skolky ide ten co je najskor doma z prace. Niekedy chodím na sluzobky na cely den aj mimo SR. Takze neviem praca co o 16:00 padla v dnestnej dobe uz asi neexistuje a ak existuje tak asi sama z takeho platu domacnost a podnajom neutiahnes.Ja byvam sama, ale rodina pomaha, lebo sama by som to asi fakt nezvladla, myslím to chodenie po malu do skolky a PNky a stráženie, ked musim ostat dlhsie v praci. Opatrovatelku si dovolit nemozem. 🙂 Drzím palceky nech si najdes pracu a nech sa ti splní po com tuzis... 😵

martinka17
4. jan 2012

@renatka737 pridávam sa k @laila22, bez podpory inej osoby je to ťažké, halvne, teraz prvý rok je des, 4 dni v škôlke a 2-3 týždne doma....keby že nemám rodičov, tak ma dávno vyhodili ☹

laila22
4. jan 2012

@martinka17 podobne... ked mi doktorka na zaciatku decembra povedala, ze mala nemoze ist do konca roka do skolky tak som bola stastna, ze mamina je doma a moze ju mat.. inak by som si tiez mohla rovno pisat vypoved a to nehovorím o tom, te presne 2 dni v skolke, dva tyzdne doma..