Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

klaudia90210
8. aug 2007

Medvedik a co keby si sa porozpravala s manzelom a povedala mu co ta trapi ? aj ked mozno nebude s tebou suhlasit ale aspon to vyskusas 😉

vedela by si zvladnut vychovu dietatka sama*?? v dnesnej dobe je to velmi tazke a preto obdivujem vsetky slobodne mamicky ...

a suhlasim s nazorom ze dietatko otca potrebuje v kazdom pripade,,,, ja som vyrastala s oboma rodicmi a neviem si predstavit ze by som vyrastala bez otca ....
😔

medvedik21
8. aug 2007

manzel to vie..a vecsinou aj so mnou suhlasi..svokra mi povedala ze som lahostajna matka..a kopu inych peknych veci..takze sa mi nediv ze ju nemam v laske
sme v teme slobodne mamicky takze predpokladam ze ste slobodne?ja som povodne chcela len vediet ci sa to da...
asi da..

vilca
8. aug 2007

Ahoj holky, pročítám tady vaši debatu a musím se zastat medvedika... Já jsem totiž v hodně podobné situaci, teda možná v úplně stejné situaci. No a myslím si, že lepší je vychovávat dítě bez otce, než ho vychovávat v nepříjemném a nepřátelském prostředí, kde je matka nešťastná...

mirka414
8. aug 2007

medvedik ja som bola slobodna matka a dokonca pred narodenim nasej dcerky som bola skoro 3mesiace pred a presne 4 mes.po narodeni dcerky od manzela 1000km.je to sakra tazke,boli sme v kontakte len cez telefon..nechcem viac zazit ten pocit ze nemozes svojmu blizkemu cloveku ukazat ako sa dietatko smeje zo sna,ako rastie,co ho boli...a este nieco v nasej dedine mi to poriadne osladili lebo ma iba skoro 500obyvatelov a stare p..e tam sa do vsetkeho starali a vyzvedali a za chrbtom ohovarali a rypali do mojej maminy,ze preco som sama,ci je babo nemanzelske...ale poviem ti ze som bola ako dracica a kazdemu jasne povedala priamo co si myslim!!pises ze tvoj manzel je taky ze kde ho polozis tam je!no mne ty pripadas tak isto.preboha ved tej jezibabe zavri dvere pred nosom a nebav sa snou a basta!vzduch je vzduch!ale brat dietatu otca pre staru strigu?prepac tu mi nieco nesedi...

martinadt
8. aug 2007

Ahoj medvedik nesledujem tuto diskusiu od začiatku ale aj ja som viacmenej vyrastala bez ocina a moja maličká teraz tiež nemá ocka aj keď môj ujo jej je ako ocko ale ako to tu niekto spomínal, keď tvoj malý bude starší a bude bez ocka tak si uvedomí, že všetky detičky majú ocka a chodia s ním hrať futbal alebo také niečo tak bude sa stále spytovať čo je s jeho ockom a prečo ho nemá. Ja osobne mám z toho strach keď toto príde aj na mňa, ale aj podľa mňa by si to mala skôr skúsiť tak, ako ti radili, že vymedziť si svoj priestor a svokre povedať, že ak chce robiť rozbroje medzi tebou a manželom alebo drobcom, tak že si neželáš jej návštevy alebo ak sa chce stýkať s malým, tak nech s tým prestane alebo niečo také. Možno to nevyznie najlepšie ale predsa svojho manžela ľúbiš a ak on ľúbi teba tak by to odlúčenie kôli jeho mame bolo úplne zbytočné a bolelo to nielen teba a jeho ale aj tvojho synčeka. To je len môj taký názor.

siduska
18. aug 2007

ahojky holky
tak jak to z vami vypada?

mirka414
18. aug 2007

ahoj siduska u nas super prave sme sa boli kupat a teraz pojdeme grilovat s priatelmi.obyvacka je uz tiez hotova-je tiez prima mala tam ma letisko a bez koberca...

musko
19. aug 2007

Ahoj dievčatá!
U nás tiež - mam tu sestru s dcerou na prázdninách, išli s mojim mužom von, ja si upracem kuchyňu a trochu požehlím a potom pojdeme na výlet do Valtíc a najeme sa vo Valtickej rychte! Mňammmm....
Medvedík, ako sa máš, čo nové? A Ty Siduška, čo manžel, už poslúcha?
Mirka, máte tam krásne fotky, malá je úžasná!!!

mirka414
19. aug 2007

ahoj musko dakujem.tiez by ma zaujimalo ako sa ma medvedik pisala ze malinky ma bolesti bruska tak asi nema kedy pisat...dnes sme sa rozhodli len tak cusat na terase a konecne sami od svadby akoby sme boli verejny dom 😀 stale je niekto na navsteve...krasny dnicek prajem.rozhodla som sa ze idem robit to dis....neviem co s fotkami a kedze som antitalent tak to bude trvat..

medvedik21
19. aug 2007

Ahojte.My sme boli tento tyzden v nemocnici.Maleho povysetrovali a ze "len" kolika.Poviem vam nam tam bolo tak dobre.Ani sa mi nechcelo ist domov.Maly bol ako anielik.Velmi som si tam oddychla.
Po prichode prisla svokra ze aka je rada ze sme uz doma
/pritom sme tam isli hlavne koli nej..ale uz to mam v papieroch ze je to kolika a nie ze ja som zla matka ako tvrdila..tak jej tu prepustaciu spravu oj..em o hlavu pri najblizsej prilezitosti/
ale som jej povedala ze nam tam bolo dobre a ze maly skoro vobec neplakal. 😎

siduska
19. aug 2007

ahojky mirka takze uz mate obyvacku za sebou, a co manzelstvi?
musko
no manzel pocuva,musi .o), ne zmenil sa ozaj, stara sa, ma vecsi zaujem, a hlavne viac spolu travime cas, navzajom si pomahame, myslim, ze si asi uvedomil o co by asi prisiel, tisc kra denne mi opakuje, aky je spkojny ze nas ma a ze nas velmi miluje, ale samozrejem tak ako kadzy sa i pochytime a pohadame.a ty ako sa mas?
medvedik ta tvoja svokra asi neni ani normalna, ja by som ju na tvojim meste ani do bytu nepustila ked sa tak aprava, ved ani ty sa jej nestaras do zivota, tak co vlastne po tbeb chce?

nomisek
19. aug 2007

ahojky holky. Každá žena dokáže vychovat svoje dítě i bez otce. Ale musím uznat, že tomu dítku do určitě aspoň malinko chybí. Vidím to teď na své Zojence. Možná si to moc připouštím, ale přijde mi, že hodně tíhne ke švagrovi a kdykoli jdeme po ulici a potkáme nějakého chlapa, tak se zastaví a koukám po něm 😀

siduska
19. aug 2007

ahojky nomisek.
tak to hej to jej chyba, chudacik malicky.a to ten tvoj sa vobec naozyva? to mu vobec nevadi, ze ma nekde vo svete dcerku, ktora ho potrbuje, ved mala zoe mu to vsetko neskor vrati, ja myslela, ze uz se mate dobre .o(

mirka414
20. aug 2007

siduska manzelstvo klape super chodime sa kupat do krytej haly,mc donaldu,na zmrzku.teraz chystame party pre leonie k narodeninam a potom si uz dave volno na tento rok.buduci rok chceme opravit dlazky hore v izbe asi tam dame drevo a kupit auto a bazen do zahrady.a hlavne ist konecne na slovensko.markus tam este nebol.pozdravujem vas.idem sa trapit s tymi fotkami.paaa

nomisek
20. aug 2007

siduska, máme se dobře 😅 Jenom mi občas přijde, že mě malá chce uhnat nějakýho chlapa 😀 😀 😀 Dnes jsem byla u doktorky a malou jsem vzala s sebou a v čekárně byla jedna rodinka a tatínek si hrál holčičkou, která se řehnila na celou čekárnu a ona tak na ně koukala. Až jsem si myslela, že jí snad začnou téct slžičky. Bylo mi jí tak líto. Ten její táta na nás kašle. Vůbec už nemáme kontakt a jsem ají docela ráda, že to takhle je. Je nám totiž dobře, když nás nenervuje. 🙂 A co vy? Koukala jsem, že jsi psala, že to není všechno stoprocentní. Ty chlapy jsou asi nepolepšitelný 😔

medvedik, někdy je lepší, když dítko žije jenom s mámou, než v nepřátelském prostředí. Ale až je teď Zojenka větší, tak poznávám, že to není takové peříčko jako na začátku. Je člověk na dítko sám. Takže má únavy za dva 😵

mirka414
21. aug 2007

nomisek je mi to luto ja som sice otca doma mala no napriklad doteraz si pametam ze nikdy s nami nebol na kupalisku a ked vidim ako sa markus jasi s leonie vo vode vzdy si na to spomeniem ☹ tiez ma to boli a viem ze na take veci dieta nezabuda...chystas tiez oslavu s tvojou rodinou pre zoe?my ano uz na tom pracujeme.pekny dnik prajem.

nomisek
21. aug 2007

ahojky mirko, tak je mi líto ☹ Nechápu, jak takový chlapy s tím mohou žít. Mě by to asi rvalo srdce. No co ale zmůžem ☹. Ano chystám velikananananaskou oslavu. Chci, aby na to Zoe nezapomněla. Možná si to nebude pamatovat, ale něco určitě. Chci, aby se cítila moooooooooc dobře a byli kolem ní všichni lidi co ji mají rádi. Budeme mít takovou rodinou oslavu, ale jelikož nás je moooooooooc, tak to bude maxi oslava 😀 😀 😀 Už se nemůžu dočkat. Těším se na to víc než Zoe 😀 A co vy plánujete?

siduska
21. aug 2007

ahojky mirka
tak to som rada i za tebe
nomisek
no je to smutne, ale urcite stresnes to praveho a narady zoe tatinka a budete spokojny
no neni to 100 procentni, ale nazime se

mirka414
21. aug 2007

no urcite balonky,tortu a ohnostroj s konfetami a nasich kamosov...leonie dostane urcite bycikel a nejake peniazky a urcite kopec inych veci.mozno pridu aj nasi zo slovenska ale to uz potom bude zasa nieco ako mala svadba 🙂 .

nomisek
25. aug 2007

ahoj mirko, tak to teda malé závidím, protože takovou obří oslavu mít nebudem 😨 Ale myslím, že malá bude mít i z takové radost 🙂

mirka414
25. aug 2007

nomisek ja by som priala skor nieco mensie ale su to vsetko ludia co moju dcerenku miluju a viem ze by ich mrzelo keby tam neboli.vies mi sme prezili narodenie dcerky len same s mojou rodinou na slovensku.markus tu vo svajciarsku pomaha vela ludom na poliach skoro zadarmo je to jeho konicek a oni sa odvdacia tak ze vzdy nieco daruju leonie ci uz par koruniek na jej ucet alebo vzdy nieco pekne.a neboj ja tu mam kamosky co robia este vecsie parady co je skoro nieco ako luxus ale to my nepotrebujeme...hlavne je ze tam zoe bude mat teba a tych co ju maju radi.a co ty uz sa ti nieco risuje,nejaky vztah?

nomisek
25. aug 2007

právě pořád nic. Ale já to nějak moc nehoním.... Počkám si až se nějaký objeví 🙂 Stačí mi, že mám zoe a to mi je nejlepším darem. Lepší se starat jenom o dítko, než ještě o chlapa 😀

mirka414
25. aug 2007

tak to mas pravdu aj ked ten nas je poklad.zrovna po celom svajciarsku a nemecku zhana darcek co som si priala pre dcerusku k narodeninam 🙂 .je to taky dreveny vozicek nieco ako kara a dieta si tam moze sadnut a ty mozes ist na nakup.bolo to aj casto v reklame na milku cokoladu.ale je to dost pouzivane v rakusku tak dufam ze nam to zozenie 🙂 teraz som sa pustila robit pre moju rodinu uz vianocne darceky fotky s digiskapom ale som s toho tupa neviem ci to do vianoc stihnem chcela by som spravit nejaky kalendar.takze idem sa drvit co a ako dalej...

musko
26. aug 2007

Ahojte!
Tak vidím, že rozoberáte oslavy narodenín!
My máme za sebou oslavu druhých - malý dostal kopec darčekov, tortu so sviečkami, boli tu ľudia, čo ho majú radi.... Bol z toho úplne hotový - spať šiel s autom aj bagrom. Skoro v postieľke nemal miesto pre seba ( potom to vyberanie tých hračiek keď zaspal - to bol zážitok 😀 ). včera sme bolo na svatbe Petríkových krstných rodičov, tak to bol ďalší veľký zážitok. Priedáme nejaké fotečky, keď sa mama naučí z foťáku staihnuť fotky do počítača 😉

mirka414
26. aug 2007

tak ja musim nanovo stahovat ten program dokelu ja to spravim asi az ked bude mat leonie 18rokov 😀 😀 ale ked su to tak nadherne veci a tie kalendare,no super...

mirka414
4. sep 2007

ahoj dievcata my sme boli teraz vyberat darceky pre nasho milacika.dostane krasny bycikel,plysakov malinku karicku na vozenie babetka(boze ako som ju ja vzdy chcela dostat...)uz sme kupili aj taniere,a ozdoby na stol a velku bombu co robi v izbe ohnostroj.a to vsetko od tatina 😅 je strasne zlaty a malinkej znesie aj modre z neba.bolo mi trosku smutno lebo moj otec taky nebol,ale co uz hlavne ze moja dcerenka bude stastna...pridala som aj fotky 😉

mirka414
10. sep 2007

siduska,nomisek,musko kde ste?potrebujem poradit,kde zozeniem hupacieho kohuta???

musko
12. sep 2007

ČAuky Mirka!
No s tým kohútom Ti asi nepomožem. Skús si dať inzerát. Veľká oslava sa blíži, že? Tak to všetko krásne nachystaj a užite si to!

musko
12. sep 2007

Ahoj!
Na www.maxik.cz sú krásne drevené húpadlá. Ale klas. kohútov som nenašla ☹

mirka414
14. sep 2007

uz sme dostali s dracika nadherneho ponika je skoro ako nas TIMO.fakt odporucam mamickam...poslem foto ano dnes mame nadhernu oslavu asi 20ludi.tesime sa bezkam na pripravy...