Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

latvia
10. dec 2009

huuuuuuuuuuuu 😀 tu som, kde su ostatne??? 😝

evulinkab
10. dec 2009

Ahoj holky,
mužu se přidat?Jsem také svobodná, 24letá máma..mám krásného chlapečka, který je pro me vším, ale také mívám depky, že nemám chlapa, který by se o nás postaral a že malý vlastne nezná svého tátu.U nás je to trošku složitejší, jeho táta a muj ???přítel???, je 32letý nezodpovedný chlap, který neustále slibuje, slibuje, ale skutek utek.Není ani ženatý, ani rozvedený, jen je proste nezodpovedný puberták, který má rád svobodu, není pro rodiný život a je rád, když si muže delat co chce a neohlžet se na rodinu.takže s náma nechce ani bydlet, vzít si me taky nechce, prý svatba na co?, jsou to je papíry.Nemám s ním žádnou jistotu, na malého mi neplatí, vídí nás tak jednou za týdny.Takže já jsem nakonec ta, kdo se rozhodl, že to skoncuje.
Takového chlapa jsem si vedle sebe nepředstavovala, chci nekoho, kdy se o nás postará, bude mít zájem s náma být a budu mít normální rodinný život.I kvuli malému.

latvia
10. dec 2009

evi, dobre si urobila...nasrat na takeho chlapa

danfal
24. dec 2009

Krásné Vánoce všem, dneska nesmutnit a užívat si to!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

annalena
26. dec 2009

ahojte 🙂 tak ako sviatkujete. my tak posmutne, esteze sme u nasich, ale ani to nieje niekedy ruzove, moja mama ma totiz trosku ine predstavy o vychove ako ja, takze obcas to zaskripe 😀 ale inak to je v pohode....
a nas slavny "otecko" si na malu absolutne nespomenul, ani slovickom, takze tolko k jeho kecom o tom, ako mu na malej zalezi...co uz. ☹ Je mi jej len luto, zasluzila by si ocina, ktory by ju mal rad. Je taka zlatucka.
evi dobre si spravila, ja som, odkedy nemame kontakt, ovela kludnejsia a uzivam si malickej...

mici111
28. dec 2009

ahojte, chcela by som sa spytat, ci by ste mi vedeli poradit..ked chcem uviest do rodneho listu otca - nechcem, aby tam mal drobcek moj napisane "otec neznamy", to sa ako presne robi? myslim, ze som pocula nieco take, ze bud prizna dobrovolne otcovstvo - tiez neviem akym sposobom, alebo potom jedine sud a testy DNA??? dakujem..a ako je to potom s vyzivnym?

lucinkax20
29. dec 2009

mici111...ak chces aby bol otec zapisany v rodnom liste tak s tym musi aj on suhlasit.Musite ist spolu na matricny urad a on musi pospisat otcovstvo,hodite tam par podpisov a je to.Tiez sa vas tam bude pytat po ktorom z rodicov bude mat babätko priezvisko. A s vyzivnym je to asi tak ze si musim zajst na Urad prace soc.veci a rodiny a tam to pomozu spisat ziadost o urcenie vyzivneho, oni to poslu na sud a potom ti pride domov papier kedy bude sudne konanie. A jemu samozrejme takisto. tak drzim prsty

sasulec
31. dec 2009

Mici,vela stastia a sil do velkeho rozhodnutia,caka ta dlha cesta,ale nedaj sa odradit..drzim palceky 😉
Vsetkym dievcence zelam vela zdravicka,stasticka a lasky do Noveho roka 🙂
a eurace nech sa sypu,ked uz ma byt ta vyssia materska 🙂

martinka17
7. jan 2010

mic
otec ak nie je v rodnom liste, tak je len NEUVEDENÝ 😉 😀 😀 😀
A ako píšu baby, ak on sám nebude súhlasiť, tak ťa čaká dlhý boj. Držím palce 😵 A nezabudni, že existujú organizácie, ktoré Ti za istých podmienok vedia poskytnúť bezplatné právne poradenstvo.

buchova
12. jan 2010

ahojte

mici
moja mala mala tiez v rod.liste ze otec neznamy lebo nemal zaujem priznat otcovstvo..este aj na sude sekal hrdinu lae ked mu sudkina povedala akly je to dlhy proces a ze ked vide najavo ze je otec tak sa velmi buchne po vacku tak tam si to aj hned rozmyslel...takze vobec sa nemusis bat daj si navrh na urcenie otcovstva s tzym zze on nesuhlasi a hotovo..ked nieco chces vediet napis

julinka2787
12. jan 2010

ahojte dievčatá!smiem sa pridať? takisto som ostala bez partnera.ale radšej bez neho a ko s ním. vykľul sa z neho preukrutne žiarlivý násilník, ktorý ma nehcel ani z domu púšťať a keď som odišla mala som po príchode domov pár hodín vyhrážok a teroru.

lucinkax20
12. jan 2010

julinka2787...vitaj medzi nami 😉 dobre si sa rozhodla ked si ho pustila k vode...budes mat dietatko a to je ten najkrajsi dar!Niekedy je ozaj lepsie ostat sama ako byt s niekym ako je on!Drz sa 🙂

rybka7826
13. jan 2010

dobre ranko, tak ja sa k vam tiez pridavam - psycho som uz zazila a tak som sa rozhodla, ze je lepsie byt sama s malickou, ako byt s nim - aj tak k nemu citim dnes uz len odpor, aj ked on chce "kompletnu rodinku"

mici111
13. jan 2010

dakujem za radu..no uvidim, ako to nakoniec dopadne..ci bude ochotny priznat otcovstvo alebo nie..a som velmi zvedava ako to bude nakoniec s vyzivnym, lebo je oficialne nezamestnany..aj ked prachy ma..ale nie na papieri..neviete ako v tom pripade postupovat? asi by bolo najlepsie sa dohodnut mimo sudu a ak nebude ochotny, tak ist na sud, ale predpokladam,ze ked je teda oficialne nezamestnany, asi velmi vysoke vyzivne nebudem moct cakat, nie?
a dnes som bola na poradni, a lekarka hovorila, ze gulky nevidi, takze to bude asi dievcatko 😵

julinka2787
13. jan 2010

ďakujem lucinkax20!aj ja som si tak povedala.ale platiť bude mudieť.to mu len tak neodpustím.o to budem bojovať! 😠

martinka17
13. jan 2010

babenky
ak máte násilných "akožeotcov", tak skôr ako ho dáte do RL a budete chcieť výživné, tak sa poriadne zamyslite 😨 .
Ak bol agresívny ku vám, ako sa asi bude správať k dieťaťu, ktoré sa nevie brániť???
Pretože, povinnosť platiť sebou nesie aj privilégium styku. Ja som práve preto prerušila všetky kontakty, aby chrústik nikdy nezistil, aký polopsychopat je jeho otec. Aby nikdy nezažil to čo ja. Radšej bez peňazí, ale šťastné dieťa ako mať pár stoviek a vystresované bábo 😉 .
Ináč to výživné v SR? to je tiež story, aby ste nedostali výživné 25 EUR a povinnosť návštev každý víkend. 🙄 😠 😠 😠 😠

tinus20
13. jan 2010

ahojte babky zabky,tak uz som tu zas po dllllllllllhej dobe,prave sa mi snad skoncilo najhorsie obdobie...Maly bol na operacii ,vobec som to nezvladala, psychicky ani nijak,byvali mi nedal pokoj a cim bol rok blizsie ku koncu tym viac som sa rutila az som sa skoro zrutila...ale dosiel novy rok a asi 5.januara v jeden krasny den mi doslo zle a kym som bola na WC tak to WC sa zrutilo so mnou 😀 nevymyslam ,padol (skoro)na mna hajzel... 😠 este ze som sa stade nejak vymotala a od vtedy sa mam uplne super..vsetko je az MOC dobre co sa mi tiez nepaci 😉

julinka2787
13. jan 2010

martinka17 máš veľkú pravdu aj v tomto. musím si to nejako premyslieť, lebo to by som nedopustila, aby ublížil drobčiatku. ako sa to všetko dá zvládnuť sama z tých pár korún?

tinus20
13. jan 2010

No to hej ,neda sa to zvladnut...keby nemam mamu tak to tazko zvladam , ale verim ze za par rokov jej to vsetko vratim a vyrovname sa 😵

filipal
14. jan 2010

ahojte 🙂 🙂 🙂
veru sa pripajam k nazoru Martinky. a nielenze otec bude mat svoje prava, ale ak si raz najdete dobreho partnera,
nebude si ho moct osvojit, ani nosit meno ako vy, cela nova rodina. jedine, ze by sa ho biologicky otec zriekol. a to samozrejme
neurobi, uz len aby sa vam pomstil. otec, ktoreho uvediete do rodneho listu dokonca moze ziadat o striedavu vychovu a aj ked sa mu to zrejme nepodari, môze vas s tym terorizovat cely zivot.
vyzivne 33€ plati aj mne ex na velkeho syna, takze ziadna pomoc to nie je. a do vsetkeho sa stara a obvinuje ma
zo zlych vychovnych postupov...
keby som mala vratit cas spat, radsej ho nepriznam ako otca...

martinka17
14. jan 2010

presne. bez rodičov to ide ťažko. ja mám našetrerné peniaze, dosť na 2 roky. Ale je to aj o pomoci s malým. Aby si nebola vyčerpaná, aby si sa mala s kým podeliť o radosť aj starosť....mne moja rodina veľmi pomáha, od začiatku ma podporujú, hlavne psychycky. Lebo mať bábo je ťažké, aj keď máš partnera, nie to ešte sama. Aj keď niekedy ani ten partner nepomáha, lebo je stále v práci a nemôže, alebo, čo je horšie, nechce sa mu pomáhať 😝

filipa
úžasné výživné, na 17 ročného, to tak asi pokryje obedy v škole a tam to hasne. 🙄 😠

filipal
14. jan 2010

Martinka, tiez som sa bala samoty, ze kto mi pomoze a kto postrazi dieta, ked budem musiet nieco vybavit.
ale nakoniec to ex aj tak nebol. nikdy nepostrazil syna a v nicom nepomahal, ani peniaze nedaval...
takze naozaj lepsie je v takom pripade zene samej. pomozu kamaratky, dnes uz aj v materskych centrach postrazia deti...
vsade su detske kutiky. kedysi to bolo tazsie!
a to vyzivne je vysmech! ti , co nechcu platit si to vedia vyspekulovat, majetok a firmu maju napisane na ineho a oni chudacikovia ziju zo zivotneho minima!

martinka17
14. jan 2010

presne tak, ak nechce platiť, tak je zrazu pod minimálnou mzdou chudáčik, aj keď mal predtým nadštandardný príjem 😝

julinka2787
14. jan 2010

ja mám tú výhodu, že môj ex je úplný, a to fakt, debil. on netuší na čo má právo, na čo mám právo ja a tak...

martinka17
14. jan 2010

julinka
to je super 😵 len bacha, aby mu to niekto neporadil 😖

julinka2787
14. jan 2010

no nemyslím, že má kto. aj jeho rodičia a sestry sú právne na rovnakej úrovni. podľa nich nemám nárok na to aby platil výživné aj mne, nie len malému, lebo sme neboli zobratí.

martinka17
15. jan 2010

to poznám ,prvý mal takú matku. Odišiel z nášho bytu a oni plánovali predať ho a zaplatiť dlhy z gemblovania....a sa sekli, lebo som mala papier, ako to v prípade rozchodu bude a podpísal to aj on. Tak najprv nemali na právnika, a keď ja som si jedného zohnala...tak zrazu mali aj oni 😠

latvia
15. jan 2010

ja som tiez nakoniec nepytala vyzivne lebo bol nezamestnany....ale je tu este jedno riesenie, vklude si vychovat dieta a v nejakom tom vyssom veku zaziadat vyzivne, vratanie vyzivneho co neplatil od narodenia 😝

martinka17
15. jan 2010

latvia
bacha na vec, spätne pokiaľ viem max 3 roky.
Ja nechem výživné, ale poctivo odkladám všetky bločky od tehu. Že ak by sa darca spermií chcel hrať na otca, tak mu to "zrátam". -ale ten je príliš veľký slaboch 😀

latvia
16. jan 2010

martinka, nebudem sa hadat,lebo neviem ako to je 😉 kazdopadne, trestne stihany bude ked nezaplati po sebe 3 mesiace vyzivne, takze vlacit ho po sudoch, vysudit 300 korun a bude to platit kazdy treti mesiac aby sa vyhol vazeniu, je teda fakt onicom....ak ma matka financie, nech sa na dotycneho vy...... 😝