Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

filipal
30. júl 2010

@anezka14 ked si to tak pekne vsetko rozpisala, tak sa mi najviac paci to riesenie cislo 3.
ale musis byt na to pripravena. aj ked na nieco take clovek nikdy nie je dost pripraveny! 😝

podla mna prva a druha moznost iba predlzi tvoje trapenie.
jedine, ze by sa stal zazrak, ale ja na zazraky moc neverim....

ta dobre platena praca je mozno znamenie, ze to mas skusit. novy zivot, v novom meste....
ak tvoj priatel o vas este stoji, tym si ho len pritiahnes....

anezka14
31. júl 2010

ahoj mamky,
filipal, si mas pravdu. Tiez som nad tym takto uvazovala, keby som zvolila akukolvek inu varintu, tak by to podla mna bolo iba docasne. I keby sme tam par rokov zili a on by potom prisiel a kludne by nas vyrazil. Je to nepredstavitelne, ale mozne. Zatial sa sprava ku mne i ku synovi pekne, uvedomil si, ze mam ublizil, ale ja nechcem zit v takom strachu.
No ten pocit z neznama,....nic prijemne....
zatim diky,

latvia
31. júl 2010

@anezka14 beriem tiez varianktu 3. a viem co je to byt sama v cudzom meste aj state, a da sa to, ja som dost nekomunikativny typ, ale znamychsi najdes.... prve mesiace budu tazsie, ale pojde to.... 😉 a tam, kde tera zbyvas, ci obklopena stale ludmi? pomaha ti niekto? chodis s niekym aspon na kafe? lebo ak nie, tak je to na stejne...ci v novom aleb o starom meste...

pink_lady
31. júl 2010

ja niekedy rozmyslam ze by som rada isla kdesi prec, do ineho mesta, kraja, ,,,nech mozem zacat odznova, novi ludia, znamosti atd... 😝

laila22
31. júl 2010

ahojte trosku som prestudovala vasu temu a ja som sice rozvedena mamicka.. ale citim sa ako slobodna.. aj pocas tehu som sa tak citila, lebo som ho zvacsa travila sama..3mesiace som byvala sama u rodicov, potom sme byvali spolu, ale on ma ignoroval.. ked sa mala narodila, tak som ho vyhodila.. potom sa vrtila a nakoniec som sa s nim rozviedla.. tak a teraz byvame same s malou.. ja sa tiez citim byt slobodna, ale niekedy osamela.. a niekedy ma odrovnava, ked mam ist niekde medzi ludi, kde narazam na stastne rodinky.. vtedy citim tu krivdu voci malej, ze nama uplnu a stastnu rodinu.. ale radsej ziadnu rodinu ako tu co sme mali....
baby ja by som sa vas chcela spytat ako ste sa zaradili do zivota po materskej.. ja som doma uz 4ty rok.. materska o chvilu konci a ja mam chut pracovat, ale citim sa ako paralizovana.. neviem odkial mam zacat.. pozeram pracu na profesii ale tam nic moc nie je a tam kde som pracovala sa uz neda vratit.. a na druhej strane zvazujem, aby to bola taka praca, aby som aj malu stihala dat a vybra zo skolky.. citim sa nemozne, napriek tomu, ze chcem pracovat..

latvia
1. aug 2010

@pink_lady niekedy je to potrebne,ta zmena 😉

@laila22 ahoj, nuz, ja sa dufam zaradim buduce leto tiez 😅 aj ked si to tiez neviem dobre predstavit...maly do jasiel,ja do novej prace..... a ake si mala predtym zamestnanie?resp. v ktorom odvetvi by si mohla pracovat? mozno ti nejak poradime 🙂

lucinkax20
1. aug 2010

Ahojte...chcem sa spytat ako je to s platenim vyzivneho ak je moj ex momentalne v base? ak ma niekto skusenost s takym niecim alebo mate nejake info tak mi poradte 😉 vdaka

martinka17
1. aug 2010

@lucinkax20
skúsenosť nemám, ale ak správne viem, máš nárok na náhradné výživné. Skoč na spádový úrada práce a socialných vecí, tam ti poradia, ako ďalej 😉

latvia
1. aug 2010

@lucinkax20 tak ako vravi
@martinka17 alebo napis IP uzivatelke gapa, ta tusim radi taketo pravnicke vecicky

lucinkax20
2. aug 2010

vdaka kocky 😉

martinka17
7. aug 2010

Ahojte babenky

idem s probou na tie, ktoré si farbia vlasy farbami od Schwarzkopf, teda Palete a Brilance...neposlali by ste mi čiaraky z krabičiek, jasné že za poštovné 😀

pink_lady
7. aug 2010

@martinka17 no ja si farbim palete ale obaly vyhadzujem 😀 ale akurat dnes som pozerala ze musim si prefarbit tak mozem cosi poslat 😀

martinka17
8. aug 2010

@pink_lady
no ja používam brilance, lebo tá mi aspoň 3 týždne ostane vo vlasoch, iné zmyjem za týždeň 😠 😀
Ak budete mať, napíšte ip, dohodneme sa🙂

Maťa
resp. ak niečo zbierate beby, napíšte, možno vyhadzujem ja 😀

katarina1234
9. aug 2010

Ahojte kocky, tak dnes presne mesiac po odbere krvy na testy DNA som dostala vysledky. Otcovstvo je potvrdene na 99,999966% 😀 Len skoda tych 400Eur co to stalo, to mohol radsej dat svojmu synovi 😠 ale hadam teraz sa uz vsetky veci pohnu rychlejsie ked nieco splietali pred testami o dohode. Tak uvidime ale som rada ze to dlhe a nervozne cakanie mam zasebou 🙂

@martinka17 ja mam dva s Palete tak mozem poslat staci napisat adresu 🙂

martinka17
9. aug 2010

@katarina1234 gratulujem, neboj malý nie je okrátený, veď súd mu to ešte zráta 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pink_lady
10. aug 2010

@katarina1234 gratulujem 😅 neboj este bude lutovat ze ho nepriznal dobrovolne 😕

babule, nemali by ste zaujem o sukromnu temu? kde by sme mohli pisat o ex otvorene...ja som mala napr. cez vikend total incident so zivotadarcom a tiez som zistila ze to tu cita a vie kto som, tak ma to tak napadlo...ci by nebolo lepsie daku sukromnu temu moj ex alebo nieco podobneho nazvu 😎

latvia
10. aug 2010

@pink_lady som za, zalozis ju?tuto nechame otvorenu pre nove mamicky ktore by sem este chceli prist

martinka17
10. aug 2010

@pink_lady
som za 😉

pink_lady
10. aug 2010

ok idem na to 😅

latvia
10. aug 2010

😀 skvely nazov, tesim na nazov temy 🙂

pink_lady
10. aug 2010

@latvia porad ja som omylom zalozila dve temy teraz neviem ako to vymazat

pink_lady
10. aug 2010

a ktore budete chciet byt pridane - hlast esa

pink_lady
10. aug 2010

hlaste sa - najlepsie do IP 😅

borocka
10. aug 2010

ahoj zeny, mozno si este niektore spominate....
tak co sa stalo nestalo, manzel dostal rozum a uz mesiac zijeme znovu spolu...neviem ci je to dobre alebo nie, neviem ani co to znamena, ako sa vsetko vyvrbi ani co si mozem slubovat. ale vratil sa a zatial sa snazi. dnes som uz mudrejsia a citovo vychladnuta takze nebudem mat problem ho po prvom preslape poslat do riti.
tolko zatial k mojmu pribehu. ale nevylucujem ze o par mesiacov vam napisem ze sa rozvadzame a teraz uz definitivne...ved kto vie, co ma s nim este caka

martinka17
10. aug 2010

@borocka
tak ešte rýfchlo napíš pink lady, aby ťa pustila do našej súkromne témy 😀 😀 😀 😀

martinka17
10. aug 2010

@borocka joj, v prvom rade, držíííím pršteky, nech sa fakt snaží a nech to dobre funguje 😀 😀

borocka
10. aug 2010

@martinka17
no, ked nieco bude tak vam pisnem sem ( ak tu este budete chodit) a snad sa do tej sukromnej da pridat aj po case. nechcem radsej predbiehat udalosti. ved mozno ostanem stastne vydata do konca zivota :D
a dakujem🙂

martinka17
10. aug 2010

@borocka jasné, ja si to tu asi budem aj naĎalej sledovať, kopec mamičiek má malinkých krpčekov, takže sa sem mrkne len občas 😀

Tak asi napíšem, snáď nebude dôvod písať,nie 😵 😵 😵 😵

kwa_kwa
16. aug 2010

Viete mi niekto poradit, ci existuje nejaky prispevok pre slobodne matky??????

martinka17
16. aug 2010

@kwa_kwa nič extra, jediná výhoda od štátu je predĺženie materskej o 9 týždňov, ak dobre viem 😉