Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

risiacik255
4. okt 2010

@katarina1234 mohla by si prosím poslať tú žiadosť o priznanie oslobodenia aj mne? ďakujeeem 🙂

katarina1234
4. okt 2010

@tilda to co ti napisala Julinka je pravda, ze tvoj ex nema pravo aby ti zobral dieta bez toho aby si bola pri tom a to do 3 rokov ale bacha aj jeho rodicia maju narok aby sa s nim stretavali. To budem teraz riesit ja, bolo mi povedane ze sa mam pripravit ze aj ked otec nejavi zaujem maju jeho rodicia maleho vidat tak dufam ze nebudu mat an oni zaujem ale je to najlepsie nech to stanovy sud a mas pokoj.

katarina1234
4. okt 2010

@risiacik255 napis mi prosi mail

katarina1234
4. okt 2010

@tami_tami ja som podala otcovstvo a vyzivne v aprili a mala som sud 01.10 takze cca 5 mesiacov

risiacik255
4. okt 2010

@katarina1234 uff, tak to je riadne dlho, som myslela, že to skôr riešia...si teda počkáme 😒

tilda
4. okt 2010

@katarina1234 maju narok aj ked sme neboli zobrati? jejda, fakt nech radsej aj v nasom pripade nejavia zaujem som si uzila od ex matky kopec urazok a ponizovania...
som rada, ze do troch rokov nemusim riesit aspon to, ze ju k tym ludom vezme a ja budem potom cicikat rozbabranu malu... :(
drzim ti palce

katarina1234
4. okt 2010

@tilda bohuzial aj ked ste neboli zobraty, ja mam to iste a ta predstava ze by som sa mala stretavat s tymi hyenami co ma vyhodili v noci na ulicu v piatom mesiaci aj zo vsetkymi vecami je mi z toho na grc. Tak dufam ze aj tvoj ex aj jeho rodicia ti daju pokoj. Aj ja drzim palceky.

katarina1234
4. okt 2010

@risiacik255 najhorsie je prave na tom to ze pokial sa vsetko vyriesi ci uz dokazanie prijmu hlavne ak zmenil zamestnanie ak nie tak je to ok alebo sa sud odroci kvoli nepritomnosti tak odrocenie trva cca1,5 mesiaca takze vsetkym prajem nech sa to vyriesi na prvom pojednavani nie ako mne sa vsetko taha.

risiacik255
4. okt 2010

@katarina1234 no to teda áno...ja ti držím palce moc, nech ti to už skončí a hlavne nech to dobre skončí

tilda
4. okt 2010

@katarina1234 cooo??? ako neblazni... odmietam davat cudzim a zlym ludom moju dceru...

katarina1234
4. okt 2010

@tilda ja tiez a ked sa budu sudit tak to tam vytiahnem a poslem ich ku spychologicke ale aj tak im ich nedam 🙄

liana81
4. okt 2010

ahojte babenky, chcela by som sa k vám pridať do diskusie, možno mi to pomôže možno nie, ak by vám to nevadilo samozrejme, teraz nestíham, ale neskôr sa tu ešte zastavím a napíšem vám o mne, možno mi poradíte, možno ma povzbudíte, no ak by vám to nevadilo

tilda
4. okt 2010

@katarina1234 ani za svet... nechcem sa s nim sudit, chcem sa dohodnut, ale v tomto pripade som ochotna... banda psychopatov...

katarina1234
4. okt 2010

@tilda nemyslim ze sa s nim dohodnes podla tvojich predstav ale prajem ti dohodu ako sa vlacit po sudoch. Su to usetrene peniaze aj cas a hlavne nervy 🙂

tilda
4. okt 2010

@katarina1234 ma mi ju dnes vecer poslat mailom 🙂)) som velmi zvedava veru....

katarina1234
4. okt 2010

@tilda tak drzim palceky nech sa zbytocne nerozculujes 😝

liana81
4. okt 2010

viete mi poradiť, čo ma všetko čaká a neminie? Aspoň v skratke......Mám 16 mesačnú dcéru, s priateľom sme sa nezobrali, ešte bývame spolu ale už asi rok máme doma dusnú atmosféru, kopec problémov a chcela by som sa s ním rozísť, lenže kým som na materskej tak nemám v podstate kam, sama s malou sa neuživím v žiadnom podnájme ani keby som nastupila späť do práce. Teraz bývam na strednom slovensku u priatela, ale ak odídem, tak sa vrátim nazad na východ......Priatel sa mi aj vyhrážal, že môžem ísť, ale bez dcéry, že mi ju proste nedá a pod. A že ak, tak chce ju do striedavej starostlivosti rodičov, čiže 2 týždne u mňa a 2 týždne u neho......čo je absolútne, ale vraj od 1.jula tohto roku vyšiel taký zákon, že je to možné, neviete o tom niečo? A poprípade aj iné podrobnosti, čo ma všetko čaká...a ako by to bolo, ak vlastne by bola medzi nami vzdialenosť 300 km? To sa malá nacestuje, a najlepšie by bolo ak by sme ho už v živote nevideli, ale asi to nepôjde :(((( Je to pre mňa samozrejme ťažké urobiť ten krok, ako to bude mala znášať a pod.... Ďakujem

katarina1234
4. okt 2010

@liana81 co sa tyka tej striedavej starostlivosti tak to sa tyka len rozvedenych a druha podmienka je aby ste obaja byvali v tom istom meste takze tochto sa bat nemusis a nemusis sa aj bat ze by mu dcerku zverili do jeho starostlivosti. Jedine keby si bola narkomanka,alkoholicka...a to si myslim ze nie si 😎
Musis sa ty rozhodnut ci pojdes k rodicom pokial budes na MD alebo budes znasat jeho maniere ale ak by si sa nahodou rozhodla odist tak by ste sa mali dohodnut na alimentoch, stretavani v tvojej pritomnosti mas na to pravo do 3 rokov dietata a ak sa nedohodnete tak potom sudnou cestou. Prvotny narok na dcerku mas ty ako matka takze sa ho neboj to su len silne reci. Drzim palceky.

liana81
4. okt 2010

@katarina1234 Ďakujem katarína, narkomanka, alkoholička nie som ani nič podobné....čiže ak dobre chápem, keby som aj teraz odišla, a aj tou vzdialenostou by to bolo tak, že do 3 rokov by vlastne mohol prísť pozrieť malú na východ? Lebo ja by som sem určite nechcela cestovať a on ak by prišiel v mojej prítomností, tak to by bolo tak na jeden deň

No a k rodičom nepôjdem, v podstate nemám kam ísť, lebo tí su proti aby sme sa rozišli, lebo možno poznáte také reči, že "máte spolu dieťa" a nech sa snažím, atď....ale to proste nejde, dosť sa hádame, občas je ku mne drzí, arogantní a najmúdrejší, sem-tam do mňa strká a to všetko pred malou a to sa mi nepáči, ale tak sama do podnájmu si nemôžem dovoliť

čo sa týka tých alimentov, tak to sa budeme asi tiež naťahovať, lebo on je živnostník a určite si to spraví tak, že on je najväčší chudák na svete....no neviem, nemám s týmto skuseností ako to chodí na súdoch

katarina1234
4. okt 2010

@liana81 Dobre si ma pochopila. Tvojich rodicov nechapem su silny katolici? Drzat nieco pokope co nefunguje a dokedy pokial ta fyzicky nenapadne? A myslis si keby si sa zbalila a zazvonila u vasich, ze by ta vyhodili, myslim si ze nie aj ked na zaciatku by to asi boli same vycitky ale ked ta maju aspon trochu radi tak ta prijmu.

Alimenty to je kapitola sama o sebe, pokial s nim zijes este v jednej domacnosti tak by bolo dobre si zabezpecit nejake dokazy co sa tyka nelegalnych prijmov ak sa da a vsetky jeho luxusne vystrelky ak nejake ma a inak sa berie do uvahy danove priznanie zo minuly rok.

nikka23
4. okt 2010

Ahojte babenky, pridávam sa k Vám slobodným mamičkám. Dlho som sa tomuto pojmu vyhýbala, ale život je už taký. Momentálne sa chystám budúci týždeň na súd, kde budeme riešiť výživné na moje dieťa (návrh som podala začiatkom augusta). S priateľom nie sme spolu, teda spolu nebývame cca 3 mesiace. Síce mne osobne to trvalo dlho, kým som došla na to, že si nás nezaslúži. Dneska som mala s ex-priateľom dosť zlý rozhovor ohľadom stretávania sa dcérky s ním. Zrazu zistil, že má dcérku a treba sa o ňu starať. To, že sme spolu bývali rok v byte, tak chodil za nami asi 2 - 3 krát do týždňa. Ostané dni ostával u svojej mamy, kde má aj dieľňu. Je živnostník a vyhováral sa na robotu. Jeho mama býva asi 15 minút autom vo vedlajšej dedine. Ale k tomu rozhovoru. On ju chce na celý víkend a pritom s ňou nebol pól dňa osamote. Keď som mu hovorila,že nech chodí častejšie, že ho potrebuje, tak nič. Keď sme boli choré, tak tiež neprišiel. Malá mala horúčku a aj ja, no nemohla som sa liečiť. A teraz si tak strašne nárokuje ma malú...som strašne zničená...o človeku s ktorým som chcela stráviť zvyšok života má takéto reči...že nemá peniaze....že má nárok na dcéru...že súd rozhodne a ja sa budem musieť prispôsobiť....že prečo sa môže s malou stretávať len za mojej prítomnosti...je toho veľa a ani to poriadne neviem napísať.. Prosím poradte, ako sa cez to nejakým spôsobom povzniesť...nejako to prekonať

liana81
4. okt 2010

aha, ano sú katolíci, ale ja by som tam aj nerada išla, lebo poznám, že by mi celý čas hučali do uší a stresovali ma, musím porozmýšlať ako aspoň do 2 rokov tu vydržať i keď niekedy by som hneď išla... ☹ a jednak si ani neviem predstaviť tam len tak zazvoniť u našich, aj keby som sa tam dostala vlakom, ale čo všetky veci, ktoré tu zostanu.....naši by ma doviezli nazad m 😠 vcbv

ncora
4. okt 2010

@tilda Ahoj malu bez tvojej pritomnosti do 3r si tvoj ex nemoze nikam odviest....stary rodicia nemaju na malu narok....je len na tebe ci sa s nimi bude stretavat alebo nie..mala by si si zapisovat niekde ako a kedy mal tvoj ex zaujem o malu aby v pripade sudu /ked sa nedohodnete/ si mala doklad ze ma maly zaujem a je to prenu cudzi clovek...moj ex zije v zahranici a maleho stretava iba ked je na Sk a aj to ja rozhodnem ci sa s nim stretne ,kedy a ako dlho a iba v mojej pritomnosti (maly ma skoro 2r).....a stary rodicia ak ju chcu vidiet tiez je to rozhodnutie natebe....drzim prsty a so starymi rodicmi si nerob starosti...ja rodicov ex nemusim a tak sa k nim aj spravam..pridu na hodinku a odchod.. 😀

tilda
4. okt 2010

@ncora to dufam, on ma tlaci do toho, aby som v dohode privolila, ze aj bez mojej pritomnosti, ale ani za svet !!! ludia, ktori mi chodili nadavat ked som bola s malou v nemocnici, ze neveru ich syna (len 7 mesiacov pocas mojho tehu) len prehanam - nechcem aby moje dieta mali bez mojho dozoru. vy mate s ex dohodu alebo ste sli cez sud, ked pises, ze mozes rozhodnut ty?

tilda
4. okt 2010

@nikka23 jejda nika, oni su ako cez kopirak - plne usta prav, ale povinnosti nic... drz sa.. vydrzime to 🙂

martinka17
4. okt 2010

@nikka23
@liana81 vitajte 😀 😀

@tilda ako ti poradili, starý rodičia nič nezmôžu, pokiaľ ty nesúhlasiť. Teda minimálne ešte 2,5 roka vnúča nebudú mať doma 😉

@liana81 neviem, akých máš rodičov, ale ak sa chceš ešte pol roka premáhať skús najprv jedno. Pozri sa na svoju bambuľku, keď sa bude krásne smiať a predstav si, že v tom "dusnom" prostredí ten úsmev postupne zmizne. Vieš si to predstaviť, že tvoje dieťa sa nebude vedieť smiať? Ak nie, ak miluješ jej úsmev, tak skús ísť domov. Horšie ako s ex to nebude. Mnohých starých rodičov nakoniec dieťa odmäkčí. Okrem toho, iste si nepovedala doma všetko, ako vlastne žiješ. Tak to povedz, aby boli v obraze 😉

martinka17
4. okt 2010

Ešte maminky ma napadlo. Nebuďte smutné, že ste sami s bábom a ak sa neviete odhodlať....je to lepšie ako sa zdá. Jasné, nie je to med lízať, ale je to krajšie ako sa trápiť vo vzťahu. JA žijem v KE, teda veľké mesto, tak som sa ešte s negatívnou reakciou nestretla. Skôr naopak, každý ma "obdivuje", aj keď nie je čo🙂 A každý sa mi snaží pomôsť, niekto dá vecičky, niekto dobre poradí.....ale hlavne mi povedia, že soms a správne rozhodla. A to aj moja babka, má 83 rokov, samozrejme katolíčka a jej reakcia bola, tak to bude lepšie. 😀 😀
Život je krátky, aby sme sa trápili "blbosťami" a preto treba hľadať to pekné. A môj krpček je to najkrajšie, čo som zatiaľ našla 😀

tilda
4. okt 2010

@martinka17 uf, padol mi kamen zo srdca 🙂 dakujem

katarina1234
4. okt 2010

@martinka17 pekne si to napisala 😀

martinka17
4. okt 2010

@katarina1234 Katka, no nie je nám dobre 😉