Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

martinka17
23. jún 2008

Je to strašné keď otec nemá záujem o dieťa a robí drahoty. Ale ja by som teraz niečo také prijala viacej, lebo ten môj "otec" ma terorizuje a nalieha, že sa k nemu musím vrátiť, lebo je to jeho dieťa čo čakám, lebo dieťa potrebuje otca, prípadne reči, že ak ju nebude vychovávať aj on, tak ma zabije. Už mám z neho normálne strach. Ale ja mám zatiaľ len 9tt, takže sa ešte veľa vecí môže zbehnúť. Ale aj tak to má každá žena ťažké ☹
Len škoda, že mi teraz sladké nechutí, teda mne vôbec nič nechutí a ja si nemám čím obaliť nervy 🙂

siduska
23. jún 2008

ahojky hillary
nebola som tu cely vikend tak vobe cnesom prehlade..., mam sa dobre , aspon to tak vyzera
a co ty ako to zvladas???,

zuzana1710
23. jún 2008

MIRKA,je mi to jasne,ze je tam riziko unosu..a aj mi to viac krat povedal,ze malu si zoberie do svojej chudobnej krajiny.ale to by som nikdy nedovolila..aj moja mama povedala ak nahodou pride na slovensko,tak nech si vyhodi z hlavy,ze bude s malou co i len sekundu sam...bo mu moj otcim gule odreze 😀 a to sa nebojim,ze by mala jeho priezvysko a narodnost..tu v espani dieta automnaticky dostava obcianstvo a narodnost po matke a o priezvysku tiez rozhoduje matka,tak to je najmensi problem.len ked nebude otec zapisany v RL,tak sa mozem rozlucit s tym,ze nejake alimenty dostanem od neho.slubil mi sice,ze bude posielat 200euro a viac,ale ja mu uz neverim ani slovo...a ked dostane vyplatu,tak vzdy musim ja od neho vypytovat peniaze.sam mi nikdy od seba neda.a ked budem na slovensku,tak to bude tazsie vypytovat ich..moze ich poslat,ale aj nemusi. 😒 tak je to take vselijake...necham sa prekvapit co bude...teraz aj tak moc toho neporiesim pokial malinka este neni na svete. 😲

SORRELIA,mne ani nejde o hanbu..ze by sa mala hanbila za otca,ale ide mi len o tie alimenty...a ak nahodou najdem takeho muza ako je moj otcim,co sa dokaze postarat a lubit moje babo,tak potom ho beriem vsetkymi piatimi... 😀 ale momentalne ma ziadny muz nezaujima...
ako moze chlap urcovat co potrebuje dieta a co nie??a hlavne co sa tyka zdravia?ako ten moj sa stara pokial je malinke v brusku..napriklad ma up[ozornuje aby som nechytala macky,aby som nerobila velmi.aby som sa setrila.tak som zvedava ci sa tak bude starat aj o babo,ked bude uz medzi nami...hadam ked bude malinka uz tu a on ju uvidi,chyti na ruky,tak hadam sa vsetko zmeni..nechcem predbehovat udalosti..ale zatial sa sprava divne... 😠

zuzana1710
23. jún 2008

ROSIE,ja by som asi nedokazala zit s tym mojim...ako nemozem povedat,ze by mi ublizoval..nikdy na mna ani ruku nezdvihol,ani nezakrical.praveze,ked nieco zle urobil,tak som ho zvozila a on sklopil usi..ale bohuzial nasiel si iny zivot a inu rodinu.je to na dlho.a som rada,ze budem vychovavat malu podla mojich predstav..lebo nase nazory sa dost rozchadzali co sa tyka vychovy.a este len vtedy by boli hriechy... 😨

MARTINKA,tak tuto situaci ti vobec nezavidim..ved mu skus vysvetlit,ze ty teraz potrebujes klud a nech to riesi,ked sa male narodi.skus si ho nevsimat a sustred sa len na malicke v brusku..aj ja som mala dost stresy prve 2 mesiace...a bala som sa,ze malinke stratim...ale udrazlo sa 😉 ale zacala som sa sustredit len na malicke a hned bolo lepsie..nemozes mysliet negativne...ani tomu malickemu to nerobi dobre.prve mesiace su najrizikovejsie,tak davaj pozor na seba.ja som do 5 mesiaca vracala,nic som nemohla jest,ani vodu pit.akonahle som sa napila,tak hned islop vsetko von.schudla som 16 kg.a vidis babo je stale so mnou.je to velky bojovnik...a tvoje tiez,len treba verit.a vsetko bude ok.moje tak zlato teraz kopka.som ho zobudila,bo mi chybalo 🙂
inak citim sa total pod psa.asi na mna nieco lezie.zacala ma boliet hlava a tiez hrdlo...ach jaj. 😅 a to este dnes do prace.vobec sa mi tam nechce,ale musim.. 😒

plasta
23. jún 2008

rosie....
mas pravdu... aj ja moja mala ma v RL zapisaneho otca a bojim sa tej chvile, ked bude poriadne rozmyslat a ja jej budem musiet vysvetlit, kto to je a preco sa vola ako on... ako jej vysvetlim, ze sa jej "tato" z jedneho dna na druhy zmenil, ze mu drblo v bedni? kokos, no uvidime... proste chapli su divne tvory, cest vynimkam, ktore maje dostatok citu a rozumu....
pozri, na sude kvoli otcovstvu som tiez bola za stetku a velmi dobre vedel, ako som sa na to vzdy hnevala, ked v tejto nasej "dedine" chodili hocake klebety o mne, hlavne v case, ked som tu nebola, vraj som chodila na dovolenky so starymi chlapmi... a ja som sa pritom pekne v skole sedela 😠 😠 😠 ...
a este len budem zlatokopka, ked ma nahneva... 🙂
a co si taka sudkyna moze mysliet... ona ma byt maximalne nestranna a ked sa jej to nepaci, nech da pripad kolegovi.... 😒

sorrelia
23. jún 2008

dievcata ... moj maly nema exa preto v RL lebo on jak za nieco plati dozaduje sa prav... a kedze je velmi impulzivny a nemysli na dosledky mam strach, ze by mohol maleho uniest ked by bol starsi... on by to neurobil kvoli synovi ale kvoli tomu aby mi ublizil - on je dost chora hlava aby to urobil a uz veru mal take tiky
nie nie toto mi nestoji za ziadne peniaze... takto nema nan ziadny dosah a keby sa dacoho dozadoval mozem s kludnym svedomim nanho zavolat policiu... ved maly ma v RL prazdnu kolonku otec tak si moze piiiiskat

emilyz
23. jún 2008

Caute,
dakujem za odpoved, teda najma martinka. Urcite je to velmi tazke, mam taky pocit, ze ten tvoj uz zo zufalstva chyta zbran zvanu nasilie. Co sa tyka toho bytu, mas urcite pravdu. Na druhej strane sa zda, ze nevie prezit, zeby dieta vyrastalo bez neho - ved otec je aj on.
Mozno by stalo za to sa este raz porozpravat a v klude si veci vyjasnit..
Mozno budem kruta, ale mala som moznost spoznat roznych ludi, ale asi preto treba toho potencionalneho otca dlhsie spoznavat, nie?
No kazdopadne drzim palce...teraz sa uz treba zamerat najma na dieta, aby bolo stastne. Verim, ze bude 😉

plasta
23. jún 2008

sorrelia
tak toho sa bojim aj ja, ze mi raz malu zoberie a nevrati... ale ja mam zasa papier, ze je zverena do mojej opatery a tiez mozem s kludnym svedomim zavolat policiu... ale toto by pre neho asi nedopadlo dobre.... ja mam totiz velmi dobre vztahy s tunajsom policiou, mama mojej super kamosky tam robi zastupkynu a keby pocula, ze ten chmulo mi zobral malu, tak neviem ako bto vsetko dopadlo 😀

martinka17
23. jún 2008

zuzana 1710 - dík za podporu, ja sa práve preto nútim jesť, volám kámoškam a riešim ich problémy aĺebo svoje bežné ako je problém s bankou...aby som na nehonemyslela. Prestala som mu odpovedať na maily, na sms, neberiem telefón a zase to začína byť ok. Uvidíme v pondelok v poradni 😉
emilyz - normálny rozhovor s ním neexistuje. Je zaslepený a všetko vidí zo svojho pohľadu. Ale čo sa týka spoznávania, s tým prvým exotomo som chodila 4,5 roka a potom keď sa prevalilo, čo je zač, tak všetci známy, kolegovia nechápalai, že ten milučký tichý chlapec bol v skutočni obyčajný alkoholik a gambler? To nie je možné - ale možné je všetko, veď oklamal aj svojich vlastných rodičov, čo potom cudzích 🙂
Ale nebudem sa ľutovať, ja som mala dosť šťasti a mnoho ľudí je na topm podstatne horšie. Bábo sa musí mať dobre, tak sa idem najesť 😀

naifka
23. jún 2008

ahojte baby mam otazocku... neviete ako to je? ak otca neuvediem do rodneho listu, mam narok na nejake vyzivne? alebo ako to vlastne funguje ?
dik moc a pekny vecer prajem

sorrelia
23. jún 2008

naifka
v takom pripade nemas narok navyzivne... iba na jednorazovy prispevok v nudzi, potom prispevok na byvanie ak mas taku malu matersku a to je vsetko ☹

hillary23
23. jún 2008

sorelia

sak nevadi sak pozeram ja vzdy ked mi dakto napise abo co inak niee..a sak mam sa dobre sak moc prace mame teraz nam davaju okna nove na barak a mala moja nechce spat horko jej je a nechce ani jest..taka je nesvojaaa..co ti poviem...a to je dobre ze sa mas fajneeee:D:D

naifka

no nemas narok na nic..ak sa jedna o vyzivne kedze otec dietata neni uvedeny v rodnom listee...iba materska a rod.pridavkyy...a ked byvas sama tak byvanie v nudzi tak dajak sa to vola...

sorrelia
23. jún 2008

hillary
juuuj aj nam je teplo a nechceme spat ... ale papat to ano - uz bude z neho maly slonik 😀 ...
aaach jo musela som predat kocik 😒 kedze nie su peniaze a je ich treba ako sol 😖 a ten debil je proste debil... taky krasny parik si ho kupil - boli velmi mili obaja a tak z nich srsala laska klud a pohoda 😵 ... tak velmi zavidim ich babatku, ze pride do stastnej rodinky - kde sa na neho tesi mama aj tato ...
no jo tak vcul dufam, ze mi bude stacit satka
aj na to mi ex povedal, ze je to blbost 😠 ... keby nie satky, maly asi nespi... to je jedine miesto kde sa cez den vyhajka
ma reflux tak musi byt po papani aspon pol hodku na rukach, ale ja ho mam aj viac, lebo vracka aj po hodine ...
skoda reci ...

naifka
24. jún 2008

SORRELIA uff a co teraz? kupis si iny kocik casom ? alebo ako budes fungovat ? ☹
inak pekny dnik Vam vsetkym baby...

martinka17
24. jún 2008

sorrelia
je hrozné, keď takto musíš riešiť neschopnosť otca drobčeka, zase moji rodičia sa stále smejú, že ja osm mala len hlboký kočík, na 10 mesiacov som už sama chodila a tak mi športový ani nikdy nekúpili. Možno sa drobček tiež rozhodne, že na vlastných je mu lepšie a za kočíkom ani nebudeš ľutovať 🙂

naifka
aj ja by som nehcela dať toho psychopata do rodného listu, ale zastavili ma, že splácam úver, musím platiť nájomné a úspory mám len na pár mesiacov. Tak dúfam, že donosím a potom nájdem odvahu ho tam napísať. Aj tak by si dal robiť testy DNA, pretože plánuje dieťa vychocávať bezo mňa ☹ Dúfam, že ho psychiatri vylieča, ináč neviem, ako to dopadne.

sorrelia
24. jún 2008

naifka
no peniaze na novy kocik nie su 😒 teraz treba na ortopeda a potom o 3mesiace na ockovanie ...
takze budem fungovat na satke... mame sice sportak ale do toho je drobcek este malinky

martinka
drobec ma len mesiac ece nechodi 😀 ... ale hadam, ze dakde naaly hlboky kocik zozenem, uvidim popytam sa znamych

plasta
24. jún 2008

sorrelia...
wow, tak ten kociarik mozno bude casom chybat, ale neboj sa vsetko sa vyriesi... keby si byvala blizsia a nie na druhom konci republiky, tak ti s radostou poziciam tan nas... nie je to sice hlboky, taky sportovy, ale Saska v nom bola od troch mesiacov a nic sa jej nestalo...
a nahodou, ta satka je super, aspon je babatko kludnejsie... ked bola moja mala taka malinka a nemohla zaspat, tak som si ju polozila na seba a spinkala....

martinka...
to akoze dobre som pochopila, ze chce vychovavat dieta sam.... to co mu je... mu teplo ubija mozgove bunky... ved nech da aj testy urobit... oplieska takych 13000,-Sk a potom ho to prejde... co ti chlapi uz nevymyslia....

martinka17
24. jún 2008

plasta
on vyrastal bez mamky od 11 rokov a teraz je jeho snom rodian - poriadna rodina. Strašne chel dieťa, lenže teraz by ho chcel za každú cenu pre seba. Pre neho nie je problém v peniazoch, myslí si, že by ich zarobil aj s diaťaťom. Pre neho je problém, že som ho vyhodila a teraz sa mi vyhráža, že aj matke sa niečo mlôže stať. Bojím sa ho, ale už sa lieči u psychiatričky a ja verím, že mu pomôže. Keby som nemal 32 ale len 23, tak zo strachu by som išla potajme na potrat a jemu by som tvrdila, že to bol následok tých stresov. Ale ja som už stará na takéto veci ☹
Sorrelia
prepáč, to som si neuvedomila, chápem, že Ti kočík chýba a keby som vedela ko, hneď by som pomohla.

naifka
24. jún 2008

SORRELIA a co s ortopedom? nejaky problem?
inak ja mam tiez pikosku dna 😒 ... dnes som sa konecne po dlhom case odvazila poslat "oteckovi" sms, ze planujem dat si urobit 3D ultrazvuk, ci by nebol ochotny mi prispiet polovicu... a takejto uzasnej odpovede sa mi dostalo citujem... "Naco ma otravujes takymito zbytocnymi pi..vinami, som s frajerkou na dovolenke v karibiku, roaming je drahy, tak mi daj laskavo pokoj ! "

sorrelia
24. jún 2008

Naifka
ideme na klbiky k ortopedovi a tam sa plati 400Sk, lekarka nas poslala radsej tam kvoli horkam - inak by sme sli normalka do nemocnice ale tam sa caka aj dve tri hodiny kym ta vezmu... radsej ozeliem peniaze, malemu je teraz v tych horkach blbo

COOOOO ??? pardon ale to je OBRKOK... idiot !!! nechapem ... naifka kasli na neho vazne, nepis, nevolaj odstrihni vsetky kontakty lebo takto ta bude iba trapit ...
ozaj kludne mozme vybehnut dakedy von - prideme obe na ine myslienky 😅

Martinka
neospravedlnuje sa nemas sa za co... nemohla si vediet... a tomu tvojmu tiez riadne zahrabava... ale asi to bude tym teplom...

Plasta
dakujem... ja daco vymyslim - mozno budem mat od znamej, ale neviem ju zohnat teraz su na dovolenke, tak snad ked sa vratia volaco poriesim

martinka17
24. jún 2008

Naifka
fakt je to oberblbec - nepíš mu, nemá záujem, možno je to tak lepšie, aspoň Ti nebude chcieť bábo vziať a na súde sa to dorieši...bude musieť🙂 Ja viem, peniažky chýbajú, ja som teraz nabehla na núdzový režim, pretože len na byt mi treba 10000 mesačne a to mi rodičovská nezaplatí a ísť do práce od polročného bába, to by bolo kruté. Tak som naškarabal aspoň na ďalšie 4 mesiace, uvidíme, či to nerobím zbytočnem po tých stresoch, to sa dozviem možno už v pondelok 😒 Držím palce, aby Ti to dobre na tom 3D dopadlo a drobček ukázal tváričku a nie zadoček🙂

sorrelia
si zlatá,aj keď ono to nie je teplom, podľa jeho psychologičky je skrátka veľké decko..ale to nič, bude aj horšie, vždy prídu aj horšie časy, už som si zvykla. Keď sme ešte len začínali, tak som si vravela, užívaj si, je to dočasné...a tak bolo. SKrátka som si zvykla, že život nie je med lízať a preto sa teším z každej maličkosti a zároveň vždy čakám to zlé, takže to dobré ma prekvapí. Veď aj tento pošahaný koniec má jedno plus, ak sa nič nestane, tak by som sa po rokoch čakania a plaču mohla stať mamou a to som chela zo všetkého najviac 😀 A preto som ho tak rázne vysťahovala, aby som si aj tento sen nepošľapala vlastnou blbosťou.
A drobčekovi držím pršteky, možno vám víde aj počasie a trošku sa ochladí, v KE bola dnes pekné prehánka, celkom to na pár hodín schladilo vzduch...

zuzana1710
24. jún 2008

ahojte babule...
ja som bola dnes v praci a nevyspata..celu noc som nespala...

Sorrelia,ty brdo,tak to mi je total luto,ze si musela predat kocik...je to brutal,ze musis babu odtrhat od pusinky...napisala by som to just tomu co je jeho tato,co by na to povedal...pre boha.ved ten drobcek nemoze za to...aj ja som sice tiez kupila kocik z druhej ruky..bo tiez musim setrit,lebo mam strach,ze budem v krize,ale ten moj trulo mi polovicu prispel...sice mal ho zaplatit cely,ale mna potesilo aspon ta polovicka...co uz?

Naifka,a tak toto ma dorazilo...neprajem nic zle tomu co mas s nim babo,ale neboj sa vsetko sa mu vrati a 3 nasobne...je to hajzel bez chrbtovej kosti...ze nema hanbu toto napisat..tak on ma na dovolenku v karibiku so slapkou,ale na maleho nema a ani na sms nema???tak ja nechapem ake netvory sa dokazu narodit...to neni pre mna clovek... 🙄

naifka
24. jún 2008

no... asi tak.... no coment....
dnes som v takej krize, ze dovidenia...
keby som dnes za kazdu vyronenu slzu dostala 100 korun, tak uz som vazne milionarka !
a potom by som vam vsetkym tie peniazky rodelila, lebo ako tam pozeram, kazda je v nejakej riadnej srack... ☹

zuzana1710
24. jún 2008

naifka,aj ja mavam niekedy divne stavy..ale to je tym tehotenstvom..sme citlivejsie...tiez placem za hocico..napriklad aj za to,ze mi nechceli predpisat tabletky,tak som to brala total tragicky a mala som pocit,ze vsetci su proti mne..a teraz sa na tom smejem..ale este pride vela takych dni...hlavu hore...vsetko bude ok.usmej sa a neplac..ani to neni dobre pre drobca...ono place potom s tebou..radsej sa smej... 😀 ..pozri na nete vtipy a citaj si ich a nemysli na blbosti.. 😉

naifka
24. jún 2008

hm...keby to tak lahko slo.. ale nejde... 😒

zuzana1710
24. jún 2008

naifka,viem presne ako ti je...s kym byvas??s rodicmi??

naifka
24. jún 2008

ved to, ze sama... rodicia su dalekoooooo...a este to ani nevedia, to ma tiez riadne tazi ☹

zuzana1710
24. jún 2008

naifka,tak to mi je luto..aj ja som sama a rodicia su daleko..aj rodit budem sama,ale uz sa s tym zmierujem..ja som hned mamine dala vediet,ze bude babka akonahle mi vysiel pozitivny test...vraj sa opila,nevedala to preglgnut,ale teraz sa na tom smeje a velmi sa tesi...a pomaha ako sa len da...a kedy to chces oznamit vasim??a kolko mas rokov?

zuzana1710
24. jún 2008

keby to slo,tak by som ta vzala sem ku mne a prezivali by sme spolocne tehulkovanie...hned by nam bolo veselsie 😉

naifka
24. jún 2008

ZUZI si zlata...normalne som sa dnes prvykrat usmiala...pri predstave ze tam slzime dve bruchane, niekde daleko od domova... 🙂 dik za rozveselenie, si mila 😀
no oznamit by som im to rada co najskor, ale najradsej osobne ...cez telefon mi to pride take strasne divne a neosobne ☹ a cez mail tiez ☹
a o tyzden mam ist domov, takze snad to zo mna vypadne...teda aj keby nevypadlo, myslim, ze mamca si to hned vsimne 😉
a mam cez 30 a ty ?
a nenapadlo ta, ze by si sa vratila na slovensko a odrodila tu ? a odkial si zo SK ?