Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

malaskoricka
15. júl 2008

martinka nebooj nepodari sa ti ho stretnut

vas docitat to je problem....neukazala som sa par dni kedze sme stravili vikend v nemocnici 😔
mojmu ex som pisala ze sme v nemocnici ze stat sa moze cokolvek on ani neodpisal ani nezavolal..sme mu uz uplne ukradnuti 😠 ☹

martinka17
15. júl 2008

ahoj škorička
mrzí ma, že ani niečo také s ním nepohne. Ja som si včimla vo Februárovkách, že si mala zlý víkend. tak dúfam, že lieky zabrali a je to lepšie 🙂

A dík za držanie palcov 😀

hillary23
15. júl 2008

sorrelia

vies skoda uz ich aj spominat aj ja som sa hnevala vtedy na cely svet ze jeho nic neserie ze ma tu dieta zdrave a peknu dceru..ale ja mu tiez uz serem na hlavu..debilovi..ale sak uvidime co nam zivot prinesie ale je to tazkeee...

plasta
15. júl 2008

no baby...
uz kaslime na nich... clovek musi kracat dalej a nie sa stale obracat za tym co bolo.... ja viem, ze to nie je lahke a ze sa hnevame na tych druhych, ale im sa to aj tak vrati... zivot je spravodlivy, aj ked sa nam to teraz nezda... staci cakat a vsetko bude tak, ako ma byt... po burke vzdy slnko vyjde...
a raz budu ti chrapuni istotne lutovat, ze sa nestarali o svoje deti, tak ako sa mali, lebo raz im tie deti ukazu... nic sa nebojte....

martinka
no vidis, ako to herec zvladol... ja som od ex odchadzala len s jednou igelitkou, chvalabohu, zbalil mi veci... zato ja som prisla s dvomi plnymi taskami a s kociarom, ktory sme si "museli" vtedy pozicat od jeho sestry, lebo akoze nemal opat raz peniaze....

sorrelia
no neviem, aky mas nazor na homeopatika, ale mne to pomohlo... proti bolesti je CEPHYL... treba sa potom opytat v lekarni, ci to mozes... ja som bola na homeopatikach strasne dlho, lebo som vobec nemohla spavat a bola som stale v strese a tak...

martinka17
15. júl 2008

plasta
tak to je fakt super, keď si tak naľahko odišla, to sa zachoval ako chlap. ☹
Nemalo to byť naopak, že on si mal prísť pre veci a tebe tie tvoje doniesť? Exot, pravda.

Ja mám ináč dnes z toho počasia a problémov v práci depku. Mám pocit, že sa nedočkám dovči..nech už je piatok večer🙂

sorrelia
15. júl 2008

mate praaafdu dievcata kaslat na nich... co uz mi s tym nic nerobime na to sme mali pani... ale Bozie mlyny melu pomaly ale isto !!! takze snaaaad to raz pochopia co vsetko npachali... alebo aj ked nepochopia aspon sa im to vrati.

Plasta
homeopatika su super.. akurat som nevedela, ze je daco aj od bolesti hlavy... dik moc za radu na buduce si to vypytam v lekarni... Momentalne som na medovke 😀 z crepniku - lebo uz som mysllela, ze mi asi hlavu roztrhne od bolesti... Inak som si riadne saaahla do vacku a kupila drobcovi druhu satku a latkove plienocky... Uf to bol vydavok... Ni co by clovek pre babo neurobil 😎 😝 ...

martinka17
15. júl 2008

sorrelia
tie šatky smáš už dve, teda sú fakt také super. Stále sa mi to zdá zlaté, máš ho blízko pri sebe, cíti sa v bezpečí, aj keďna dlhšie trate je asi trošku ažký, nie? A Matejkovi sa páči viacej v šatke alebo v kočíku?
Strašne ma to zaujíma. Kočíky sa do výťahu väčšinou nevmestia a to sa mi zdá lepšia aleternatíva, teda aspoň na začiatok🙂

sorrelia
15. júl 2008

martinkanas drobec je viac noseny ako vozeny... uz od malicka (tusim mal 3 tyzdne ked som zacala nosit)... Krpec straaasne plakaval, mal tusim koliku a v satke sa to upravilo... Babatko mozes nosit vsatke od narodenia (uvaz upravis podla veku babatka)...
A maleho nosim a 4 hodky v kuse... Ak mas dobru satku a spravne naviazane - nic netlaci... Je to lepsie ako klokanka, lebo satka imituje fiziologicky spravnu polohu babatka - kdezto klokanka nie...

Kocik mame kvoli babke lebo babka nechce nosit... v podstate je to na tebe co ti je blizsie ci nosit alebo kocikovat 😉

hillary23
15. júl 2008

sorrelia
vies, co moze sa im to vratit ale ani nemusi co vies co bude?? poznam aj take baby co ich otec sa nikdy ale nikdy o ne ani neopytal a nezakopol..a idu dalej bez nich..clovek si postupom casu znechuti toho cloveka a kor ich deti...ked vyrastu..ale pravdu detom povedat to sa musi ako to bolo cele a potom to uz je nanich co urobia ale asi nic..radsej..naco to stale len spominam a utapat sa v spomienkach uz som to tu raz pisala.netreba sak zivot ide dalej mame skusennost a z tej ja cerpam aspon ja ze nikdy sa ot tak uz nestanee nikdyy!!bo to vyzera ako kebyze nas iba nabuchaju a odhodia bo sa zlaknu..a potom uz ide tie povery ze ta ta je taka mlada a uz je v tom??a kto je otec??vies toto taketo otazkyy..proste si s malym .hlavne je to ze je zdravy ze mas zdraveho syna a ot je hlavne a jebat s prepacenim na tvojho exaa!!!kukaj moj ex je uz zasnubeny a oc mam teraz??nic nebudem ho kaslem na hlavu nech sa ozeni ..ale o par rokov ci to uz bude o 5,10,15,20r.sa spametami ver aj keed bude mat svoje deti..bo te jeho decka budu vedet pravdu ze maju nevlastneho surodenca a ti budu chcet videt moju malu.sak pozeravam postu pre teba..tak asi tak..taky je dnesny svet a sa pozri ze nejsi sama!!!..musime brat 2v1..ulohy otca aj matky..je to tazke ale musis byt silna nie len ty ale aj my vsetkyy..napriek osudu aky je a ky ese len bude!!!a fakt je nefer ze kk..!!si uzivaju a nemyslia na to co splodili ale kukaju na to co maju..ich vobec netrapi ze dakde maju dieta ktore potrebuje ich..ale zase si to zober ze zit v takom vztahu to nema vyznam kor len pre deti.sak to by len trpelo..radsej neskor im povedat pravdu ako to cele bolo a staci..uz zalezi naich co urobia,nie?mne raz ex povedal ze ale pozor, som ese ja ktory ked sa daco stane jej poviem pravdu..z mojej strany..a jaze hmm..ty vies prd tak..ja sa uz len mu mozem smiat a vykaslat sa nanho..asi tak

sorrelia
15. júl 2008

hillary
ja viem mas uplnu pravdu - toma len ta depka s migrenou dostali do starych kolaji... ja viem snad sa im to vrati a mozno aj nie a my musime zit svoj zivot...
Ja exa mozem tiez kaslat... Si ani len vo sne neviem predstavit ze by maleho chmatal na ruky 😠 ... Prosto asi len tie prachy su problem - rod. prispevok je na nic a dake koruny by bodli... no na druhej strane - potom ocuvat tie reci - ake tazke peniaze mi musel davat (ja viem ze to nie pre mna ale pre drobca - to len jeho chory mozog to takto chape - ze vyzivne je pre mna) aaach nie nepotrebujem byt s nim v kontakte...
az ho bude chces maly vyhladat a spoznat - nech... bude to jeho vec... ale viac ma ten clovek nezaujim, lebo nepotrebujem sa zase trapit a vycitat si veci co ani niesu pravdive...

Aaaach jo niekedy je to o hubu este ze sa tie nase deturence vedia na nas tak nadherne usmievat 😵

hillary23
16. júl 2008

sorrelia
vies moja,moj ex videl malu ked mala 2mes.a ovtedy nic len fotky a take som mu posielala..bo je otec nie?ale potom som zistila ze dajak ani to nereaguje nic ta som sa na to co?vyj...!! teraz mu uz nic neposielam ved naco..netrebaa.mala je len moja a ja si zijem svoj zivot a on svoj..to sme si povedali ze kazdy ideme svoju cestu..ja s malou on bez nej...a tak to aj bude..a ked pride za mnu kebyze sa dakedy uvedomi ho poslem kade lahsie nech ma aj prosin na kolena..malu moze videt je jej otec ale inak ja a on..nieeee..co bolo to bolo a co bude sa stanee!!!vidis ako ti to ublizujee???neboj maly bude mat rok a vtedy sa uz nadtym len pozasmejes uviidis ako jaa!!moja mala bnude mat uz pomaly rok aj pol a ja sa mam fajne..uzivam si leta flakame sa na dovolenky chodime..teraz ma caakaju dve..super mi budee!!hehe..treba zit a sa usmievat a nie sa deptaat!!!mne vyzivne neplati aj napriek sudu..a co sa mam posrat?peniaze mi chybaju sak mala potrebuje z dacoho byt ale co mam robit??ked n sa nesbazi..ja mozem len cakat co sa stane na sudee..nic ineee..on sem na sudy nechodil tak coo.ked je taky..my sme od seba 450km.je to daleko ale vtedy mal aj vedet d coho idee..nie len ma okecat ako tu najhorsu spinu na svete a vsetci mu aj veria..pravda je inaa!!on je spina a najvacsiaa!!!bo nas opustil a malu nechal tak..

hillary23
16. júl 2008

a ese ti poviem ze ked ju videl vtedy tu aj bol vozieval ju ne secko ok bolo.a som oddychovala len vtedy tu uz bol s cajou svojou...teraz ma uz uplne inu.ale je mi jedno..ale vtedy som bola spokojna ze ho tusim ta mala aj oslovila ale to bolo take herecke ..fakt..potom uz cez net pisal inak ako mi tu povedal do ocii.a je to mu rok..pomaly co ju videl naposledy!!aj jej kupil veci vsetko a potom bum!!taky je zivot mojaa

sorrelia
16. júl 2008

hillary
no jo .. tos co narobime ? asi nic... taky chlapi boli i budu... Hanba je to priznat, ale moji strykovia su taky isty ako moj ex... Ich ani nesere, ze svoje deti nepoznaju. Tak dlho ich nevideli, ze by ich ani nespoznali na ulici. Ale to uzsu dospeli ludia a maju svoje rodiny. Hmm. Az ma zaraza ta ich lahostajnost. Vsetci ziju len pre seba a na inych im nezalezi... To su taki ludia je im jedno co je s inymi, hlavne, ze oni sa maju dobre

martinka17
16. júl 2008

ahojte babenky
tak vidím, že zase máme smutnú náladu, to nič. Ja mám za sebou rannú depku🙂
Tie hormóny sú strašná vec.
ALe super je, že som bola na ultrazvuk, bábo dorástlo, dokonca je o 2 dni väčšie ako by "malo" a podľa výsledkov vyzerá, že aj zdravotne je ok, všetky merania sú v norme 😀
Tak som sa vytešovala, aj mi pustil srdiečko...no skrátka paráda 🙂

sorrelia
16. júl 2008

martinka
no super !!!tesim sa s tebou, ze je vsetko ok 😵 ...

danielkapo
16. júl 2008

AHOJKY, mozem sa k vam pridat? Uz dlhsie sledujem vasu diskusiu, no akosi som nemala cas niecim prispiet...som ako vy slobodnou maminou..mam malu simonku ktora ma dva mesiace a je to to najkrajsie co som mohla dostat...s jej otcom som sa rozisla v tretom mesiaci teh. a teraz viem, ze je to to najlepsie co som mohla spravit. Neuviedla som ho ani do rodneho listu, tu almuznu od neho nepotrebujem, radsej sa uskromnim a neviem si predstavit situaciu, ze by sem chodieval robit cirkusy a chcel mi ju bravat na vikendy resp. sa domahal vidiet ju po tom vsetkom...spociatku sa chcel zenit do vsetkeho hr hr...no kedze sme sa nepoznali dlho (3 mes.) tak som chcela pockat..zacali mi prekazat rozne veci, napr. top ze mamickin milacik vo svojich 26 zije s rodicmi a sedi na riti nic nerobi...a ani nemal zaujem si najst robotu a pod...no a tak sa "tato" zacal zmetat a zapotil "tak potom chod na potrat" a to podotykam na konci tretieho mes.- ked som sa vytesovala ao krasne uz babo na uzv vidno...a tak sa prestal ozyvat...este sa zmohiol na sms ze "to dcko co nosim v bruchu nie jeho" a podobne nezmysly...uboziak...no a to vsetko v najtazsom obdobi zivota..ked sa ma stat zena matkou, boji sa o malinke aby bolo ok...co isto vsetky poznate a navyse este som bola v poslednom ocniku na vyske...no vdaka podpore rodiny som vsetko zvladla a som na to hrda..v maji sa mi narodilo nadherne zdrave dievcatko, o mesiac neskor som uspesne zostatnicovala a dotycneho pana absolutne nepotrebujeme...uzivajme si deticky, su to najdolezitejsie...a ti chudaci nech su nam ukradnuti, v koncnom dosledku su to oni co stracaju...

martinka17
16. júl 2008

danielka
vitaj🙂
Tak to je zase story. Chlapi, ktorí nechcú svoje vlastné dieťa, tých je stále viacej. Ale je super, že sa Ti všetko podarilo dokončiť. Hlavne školu, teda klobúk dole, ja keď som mala štátnice, tak som bola uzlíček nervov...keď si predstavím teraz svoje stavy, depky, nevoľnosti...poklona 😀 😀
A Ty si ďalší príklad, prečo je lepšie radšej sa vzdať pár bubáčikov a mať pokoj, ako sa s ním potom naťahovať... 🙂 🙂

martinka17
16. júl 2008

práve som na zozname čítala, že vo Francúzsku otec ZABUDOL svojho dvojročného syna v aute a ten drobček zomrel. V aute bolo 45 stupňov. tí chlapi sú strašné stvorrenia. Viem, že pár ich stojí zato,a ko môj ocko...ale zabudnúť dieťa? BOže 😢

sorrelia
16. júl 2008

Danielka
Kurnik sopa akoby som o sebe citala sedi to temer do bodky !!! Este aj nase babanka su rovnako stare 😅 ... Ozaj kedy si rodila ? Moj Matko sa narodil 6.maja...
Ach jo toto som potrebovala citnut taketo daco super pozitivne, o niekom , kto bol na tom skoro rovnako ako ja. Vies, ze si mi kocka zdvihla neskutocne naladu 😵 ?!

Martinka
aaach jaj... no to je nestastie 😢 - chudako babo...

Inak pred par dnami som mala maniu udat toho nanichodnika ako otca do RL, aaaale kocky ste mi zdvihli naladu aj sebavedomie... Nie nedam - nie som sama co tak funguje s babatkom... A asi je to lepsie ako stale stretavat biochrapuna a triznit sa znova a znova tym co bolo... Keby boli co k comu sami od seba prispeju na svoje dieta. Ale kedze su to mizerni niktosi tak to tak aj vyzera... Jaaaj kocky kraaasny den vam prajem...

hillary23
16. júl 2008

sorrelia

no no presne ale uz ich nechajme tak tam kde suu...sak onu obanuju co stratili..mozno hej abo mozno nie..oni nevedia o co dochadzaju ze dochadzaju o vlastnu krv...

martinka17
16. júl 2008

sorrelia
blahoželám, že si nezmenila názor. Mne tu ktori radil, nech si uvedomím, že sa môže stať, že 7-8 rokov alebo aj viacej sa neozve a potom príde a povie: Som otec a chcem svoje dieťa každý druhý víkend. a súd mu dá za pravdu a tvoje bábo by muselo každé dva týždne odísť s pre neho neznámim človekom. to by len bol stres☹
Takže super, lem tak Ďalej.

plasta
16. júl 2008

martinka
ale co... ved to bol jeho byt a ja som mala aj tak vacsinu veci doma, byva od nas pat minut cesty, tak som nepovazovala za dolezite nastahovat si vsetko do jeho bytu... a dobre som urobila...
teraz som si spomenula aj na posledny rozhovor v tom byte ako sa mi vyhrazal, ze vsetko okolo otcovstva sa bude vybavovat strasne dlho a ze mi isto pride na kontrolu socialka a ci to takto vsetko chcem, lebo sa mozeme aj dohodnut a pojdeme na testy len tak, sukromne... a nakoniec to aj tak dal na sud... no, chrapun je to...

danielka
vitaj medzi nami... klobuk dole pred tebou....

sorrelia
aj moja mala je majova, len o dva roky skor, sa narodila siedmeho... a keby si chcela este dake info o homeopatikach, len sa pytaj, moj tatko studuje na univerzite tretieho veku tento odbor, takze ked daco... su tam aj nejake "lieciky" pre deticky... a pomahaju... 😉

martinka17
16. júl 2008

plasti, on je fakt strašný chudák...bože, až sa mi to hnnusí.

No ja na dnes začnem baliť a idem domov varič...papa zajtra

paegaska
16. júl 2008

ahoj kolegynky-maminky,
ja jsem mela taky depky hlavne po rozchode s byvalym pritelem (nevim pro se exom stale rika pritel , pro me je to spis nepritel) a je fakt, ze po porode a v tom kolotoci to bylo desne, ale ted uz fakt super. A ze se nestara, s tim jsem se uz smirila, mame vse uz usporadane podle sebe a jsem rada, ze mam pokoj, kdyby me stale stresoval byla bych totalne zbrzdena.
sorrelia
tak tu satku jsem nemel, bohuzel, ani neskusila
mela jsem klokanku chicco, ale ta byla fakt nanic, delat se s ni nedalo nic a maly v ni nechtel byt
martinka
kocarky se vlezou do vytahu - aspon tady so nasich jo, akorat jsem treba musela sklopit rukojet

vitaj-vitej danielkapo

co se tyka kdyby otec maleho projevil zajem o styk s nim, jsem totalne rozhodnuta, po tom vsem co udelal a protoze vim, ze ma opravdu psychicke problemy, ze budu trvat na kompletnich psychiatrickych vysetrenich,
vim, ze je v tom pripade budu muset podstoupit i ja, navic se vse plati a ne malo, ale nebudu co se tyka syna uz nic riskovat.Cim je ten maly vetsi, tim vic ho miluji.

Pravda je, ze kdyby u nas ty sceny co byly, byly v tehu a ne az po porodu, tak se velmi rozmyslim uvest otce.
Je to smutne, ale ten egoista by byl nakonec rad, ze se vyhne placeni.

byla jsem si dnes trosku poschoppingovat, vsude jsou vyprodeje, nohy me boli desne, navic mi vcera vecer dovezli okurky, tak je dnes budu nakladat
uz jsem dlouho okurky nenakladala, loni s malym jsem absolutne nic nestihala

sorrelia
16. júl 2008

Pegaska
na zaciatku sme mali aj mi chicco klokanku a ako hovoris bola k nicomu... to doniesol byvaly malemu ako alternativu satky - lebo klokanka bola z bazaru za 3 stovky a satka stala viac ako 2 tisicky... No a on by na taku podla neho sprostost nevysolil tolke prachy (vies kolko by to bolo piv a cigariet ?)

Takze satku som si kupila za svoje, a jednu dostala od maminky. Je to super. Maly mi v tom zaspi. Netrpe sa mu hlavicka sem a tam, ma ju krasne fixovanu. No jedno velke plus - je nalepeny na mne a pocuje moje srdiecko - takze sa citi ako v brusku.

hillary23
16. júl 2008

danielkapo

vitaj medzi nami a tu poslednui vetu mas pravduu!!!ale netreba sa vracat tam do minulosti musime ist dalej s dietatom a oni nech sa aj to...heh..

martinka17

no to sa moze ale aj nemusi stat si to tak zober...ze si spomenie na svoje dieta o par rokov...nemusi..a ked tak ja by som mu ju nedala bo mala by ho nepoznala a bol by pre nas uplne cudzii...a malej uz duplom

martinka17
17. júl 2008

ahojte babenky
tak samé chvály píšete na šatku, len ja mám rodiť v zime, tak to šatku asi veľmi nevyužijem, ak tak len doma🙂

ináč mne je dnes zase zle, som unavená, nevyspatá....ale to patrí k veci. Stále si spomeniem ako včera cmúľalo bábo ten palec 😀 A asi sa jej nepáčilo, že ju doktor ruší, tak mi to dnes "vrátila" aby som videla ko to je, keDň emáš svoj kľud 😒

paegaska, uhorky mám doma aj ja ale akosi sa mi nič neche robiť. Ale v nedeľu musím mať prázdnu chladničku, tak sa budem musieť dnes prinútiť ich naložiť, je ich síce len pár, len to deko pri varení tak smrdí 😝

lenuska74
17. júl 2008

ja síce niesom slobodná mamička ale sem tam tu zablúdim, lebo viem že to nemate ľahké ale keby som ja natrafila na takých chruňov ako vy /čo som nemala ďaleko od toho, lebo keď bol v dosahu 1km iba jeden tak ten sa na mňa nalepil 😀 / no nakoniec som dala šancu takému čo som mu nemohla prísť na chuť až raz moja mama poznamenala že už by som sa mohla umúdriť a dať mu šancu a potom povedať nie a keďže bol vytrvalý tak sa mu to podarilo 😀 😀 a mám ho na krku už 14r. 😕 a aj keď to s ním nieje ľahke niekedy tak sa dá na neho spoľahnúť /vždy stoji zamnou a somnou a našou rodinou za čo si ho vážim a milujem/ Tak vám držím palce nech ten svoj život s ľahkosťou zvládnete
a martinka17 skús znojemské uhorky: 7dcl sklo - na spodok dáš:3PL cukru, 1KL soli, 3ks nové korenia, 3ks čierne korenie,trošku kôpru,5 krúžkov mrkvy, 3kružky cibule a naložiť uhorky doliať 1dcl. octu a studenej vody po vrch, zavrieť a dať sterilizovať /ja nechám iba zovrieť a nechám v hrnci vychladnúť/ Vyzerá to zložito ale nie je a sú perfektné 😉 🙂

plasta
17. júl 2008

martinka
ani nehovor, my sme vcera zavarali aj uhorky aj broskyne.... kokos, tak sa mi do toho nechcelo, ale do vecera bol pokoj...

martinka17
17. júl 2008

no ja osm dnes na trhu kúpila pár broskynky a tiež baracky a budem chystať všetko na džem...mňam džemík milujem, hlavne s kakaokom...na tom som závislá🙂
A potom zajtra budem stáť pri šporáku a plakať, že čo som vymyslela, už teraz viem ☹

Lenuška,

dík skúsim, lebo cibulu a mrkvi naložené milujem🙂