Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

sorrelia
12. sep 2008

adina

deti su strasne vnimave... ak vyciti niekedy tvoje dieta tvoj hnev na jej otca - moze si to kludne brat osobne... deti rozmyslaju v diametralne inych uzasnych suvislostiach ako my dospeli... ona to moze casom chapat tak, ze je odmietana a ak jej to bude niekto zdoraznovat, ten pocit bude intenzivnejsi...

ja som to vyriesila asi takto - moj ex je otcom mojho synceka, nemienim ho zatahovat do nasich problemov... to, ze ON opustil Matka je JEHO problem nie Matkov... Nechcem aby bol obetou moj syncek a preto mu poviem pravdu - tu, ze jeho otec ho ma isto rad, a, ze odisiel ? Kazdy zijeme najlepsie ako vieme. Ak odisiel mal na to dovod. Mozno sam vytusil, ze synovi nema zatial co odovzdat, lebo nedozrel na to ten spravny cas. Nedovolim mu aby bol na otca nahnevany a aby mu chcel nieco oplacat. Nie - lebo tym by sa dostal do ulohy obete a on predsa nie je obet. On nie je na vine, ze jeho otec nedozrel. Takto nejako to vnimam.

adina22
12. sep 2008

sorelia - v tomto s tebou sushlasim.Otec mojej malej je este nezrely a to doslova,mlade ucho.Deti nemozu za to akych maju rodicov,a ja nemienim prenasat svoj hnev (ak ma este chyti) na jej otca na malu.V tom som s nasimi za jedno,dohodli sme sa ze nebudeme pred malou hovorit o jej otcovi v zlom,ani som to nikdy nemala v umysle.Jednoducho jej poviem,ze ocino je tam a tam a ze zije inde ako my a tak....ale nedovolim si pred nou ho nejako osocovat.Moj otec je vystudovany pedagog s dlhorocnou praxou,takze verim ze v pripade potreby sa obratim na nho.Podla mna ked bude vacsia sama pochopi,ze keby chcel tak je s nou alebo sa jej aspon venuje.
Ja som vo svojej podstate optimista,necakam len to zle.Aj ked sa priznam,ze ked sme sa rozisli tak u mna prevladal viac pesimizmus.Ale uz sa to lepsi 🙂

nelka24
12. sep 2008

caute baby,aj my sme sa s nasimi dohodli,ze pred malou nebudeme nic zle hovorit na jej otca,aj ked to bude pre mna urcite tazke,ked si na neho spomeniem,aky looser a klamar to bol
cele roky mi vyznaval lasku,tvaril sa,ze chce dieta,snazili sme sa o neho spolu a nakoniec ked prisla mala,tak bola len problem pre neho,uz nebola pravda nic z toho co sluboval a co vravel
baby ja sa citim ako ta posledna naivna krava,ze som mu vsetko pekne "papkala" a verila.......... ☹

adina22
12. sep 2008

nelka - nie si naivna krava!To len preto,ze si niekomu verila?Proste sme len nemali stastie na tych pravych....Ja som tiez verila,cely cas...ked som mu povedala,ze som tehotna tak sa vytesoval ako maly,dokonca bola rec o svadbe,atd..No ale ked prisla mala na svet tak sa vsetko zrazu otocilo..nezvladol to proste.

martinka17
12. sep 2008

bebenky
teraz budem sebecká..ale verte mi, že vám závidím ten nezaújem-bože , čo by som za to dala 😢 .
Ja som teraz šťastná ako blška, že sa nestará...mám už mesiac, teda skoro 2, pokoj. Ale je to len ticho pred búrkou. Až teraz som pochopila, že on ráta s tým, že bude v rodnom liste a že sa bude určovať, kto má dieťa v opatere. On mi totiž pred tým napísal, že nikdy mi to dieťa nezveria...to som vtedy nevedela, že sa to tak robí, ak rodičia spolu nežijú. 😒

adina22
12. sep 2008

martinka - neboj aj ty to budes brat po case inac,a ked sa narodi malinky prioritou bude on.No ja tiez vlastne cakam burku,lebo chystam sa na neho podat trestne oznamenie pre neplatenie vyzivneho....no a ked mu to dorucia,alebo ho skontaktuju tak mne zase zacne peklo,vyhrazky atd.

angua27
12. sep 2008

ahojte,
martinka, myslím, že Ťa čaká ešte ťažký boj. ale súdy väčšinou držia stranu matke. matka je pre dieťa dôležitejšia, aj keď občas (ale to je len v málo prípadoch), by sa o dieťa staral lepšie otec. ale to nie je prípad ani jednej z nás. a prečo si myslí otec Tvojho malého, že by ho Tebe nedali do opatery? ak o tom nechceš hovoriť, nemusíš. len som zvedavá.
ja som rada, že môj bývalý nad týmto ani neuvažoval. automaticky bral, že Maťko patrí ku mne. aj keď ja budem rada, keď sa na jeho výchove bude podieľať. predstavujem si to tak, že by sme nemuseli bývať ďaleko od seba, aby Maťko mohol chodiť a prespávať aj u neho. proste by mal detské izby dve. uvidíme, čo prinesie budúcnosť, ale zatiaľ to vyzerá dobre. bývalý sa zaujíma, stará, chodí za malým. a nikdy pred ním nebudem o jeho otcovi hovoriť v zlom. nám dvom to nevyšlo, ublížili sme si navzájom, ale to pred malým vyťahovať nebudem. len u mňa bude ťažké, mu raz vysvetliť, prečo som jeho otca opustila. dúfam, však, že to raz pochopí, aj keď čakám, že príde aj obdobie, keď ma bude za to nenávidieť.

martinka17
12. sep 2008

babenky vďaka za podporu, ja teraz jednoducho neviem racionálne premýšľať, akosi som vyšinutá 😝
JA si nemyslím, že by som nemala lepšie podmienky pre výchovu - ja mám vlastný byt, on žije s otcom a sestrou v rodinnom dome, kde má 1 izbu, takže to sa skoro vyrovná. Lenže okrem toho ma psychycky týral...čo mi potvrdí aj moja rodina, psychycky sa zrútil a je o tom záznam u lekára - poznám našťastiemeno a sídlo ambulancie, mám stabilnú prácu, mám lepší plat.....na druhej strane. On je strašný klamár a viem, že ma bude všelijako očierňovať. A bojím sa, že podplatí sudcu...lebo pre neho sú peniaze všetko a vie zarobiť dosť, keď sa mu darí...teda "zarába" - podvodom príde kpeniazom. Buď predá niečo za 2-násobok ceny, alebo robí čachre v zamestnaní so zákazkami......skrátka, nájde si cestu k nekalým prachom. A to mi naháňa ten strach. JA som strašne poctivá a viem, že aj keby som musela, tak ja o jeho obchodoch nebudem rozpráva....lebo by sa to otočilo proti mne. a okrem toho, za celý čas sa len raz pýtal na bábo - chcel vedieť phlavie. Ale vývoj, zdravotný stav bába, moje problémy...to ho netankuje..aj to vraví proti nemu? A nedal mi ani halier, teda ani na lieky, ani na stravu..skrátka, teraz má hlavu v piesku a čaká, kým mu porodím dieťa, aby si ho prišiel vziať. Každý mi vraví, že súd dá malého mne....ale bojovať s ním, dúfam, že budem mať dosť sily a hlavne peňazí. Veď len testy DNA ma budú stáť cez 10 tisíc..až mi oči otvorilo..ale neustúpim a do RL ho nenapíšem..neuľahčím mu to 😠
Logicky, nič by s nemalo stať.....tehulkovsky, som nadne 😢 A ináč až dnes mi došlo...chlapček - riziko hemofílie....akrátka tie hormóny ma asi zabijú.

Ale vďaka, že ste ma "počúvali", akosi mi za chrbtom zrazu vyšlo slniečko a verím, že predsa len bude dobre....joj ste zlatunké, ako moja butľavá vŕba 😀

mercy
12. sep 2008

Martinka, ak ho neuvedieš v rodnom liste, môže sa rozkrojiť.K ničomu ťa nedonúti, nie ste zobratí,žiadny súd nebude ani nemá dôvod byť.Hlavne ho neuvádzaj v rodnom liste.

martinka17
12. sep 2008

angua
ešte som zabudla, nemyslím, že ťa bude nenávidieť. Možno, ak bude mať nejakú takp povahu, trošinku sebeckú..ale ak budeš od začiatku taká férová, tak by to mal pochopiť. Skrátka, občas vzťah nevýde..a vy ste sa celkom v pohode rozišli..keďže sa snaží otecko byť oteckom 🙂 😅

adina
ináč, ja nebudem o ňom rozprávať vôbec pred malým....zatiaľ je vo mne len strach a hnev..to by krpec nechápal a postupom času, uvidíme čo bude otec robiť. Ale podať pravdu by znamelo priznať, že ocko sa viacej bál o svoj sen o veľkej svadbe ako o zdravie vlastného dieťatka, keď mamka na kolenách s plačom prosila, že je jej zle, nech ju toľko pred návšeevou neponižuje, tak mi povedal...a to si majú myslieť, že som pod papučou?. Alebo mu mám povedať, že mamka nevedela celé týždne poriadne spať a prosila ho večer, aby ju nechal spať, tak do 12 sme rozoberali jeho problémy a to ako veľmi mu moja sebeckosť ubližuje a že on nebude ustupovať, musím ja a potom ma ešte o 5,00 zobudil, lebo chcel pohladkať bruško. JA som v práci odpadávala...on sa poobede 2-3 prespal a v noci to pokračovalo. Takže nie, pekne o ňom nebudem rozprávať, radšej vôbec. A fotku nemám ani jednu, všetky ostali v notebooku, ktorý mi vzal ( bol to dar, ktorý som si nezaslúžila)

martinka17
12. sep 2008

mercy
to vážne? Nemôže ma k tomu nikto donútiť? Bože, ty si dnes moja hviezda...sorry babenky, vy ste moje stálice...ale ja som myslela, že súd ma môže prinútiť.
Až skoro revem od šťastia.

mercy
12. sep 2008

Samozrejme, že nie.Súdy chránia matku!! Ako on dokáže, že je otec dieťaťa? Nemá ako, cica 😉 Choď za tou právničkou, upokojíš sa. Ak ho neuvedieš, nemá na malého žiadne právo a keby ti ho násilím zobral, je to únos

angua27
12. sep 2008

martinka, všetko, čo píšeš hovorí za seba. ja nevidím dôvod, prečo by mali dieťatko dať jemu. a neboj, silu nájdeš, už len kvôli tomu malému batôžku. mne Maťko dodáva takú silu, že by som vedela svetom pohnúť, keby bolo treba.
tak som si našla čo je to hemofília, som blbá, doteraz som o tom ani netušila. martinka a Ty si prenášač? alebo, prečo si myslíš, že je u vás riziko? inak, ja som tiež do tehotenstva išla s rizikom, že ak budem mať syna, bude pravdepodobne trpieť na cukrovku. dedko s otcovej strany na ňu trpel, pravdepodobne bude na ňu trpieť aj môc otec a ja ako jeho dcéra, túto chorobu v sebe prenášam a môj syn ňou asi ochorie. ale išla som do toho. pretože si myslím, že riziko je 50 na 50 a Maťko môže byť aj úplne zdravý. a veda a zdravotníctvo ide dopredu a kým u neho choroba, ak v ňom drieme prepukne, môže byť veda tak ďaleko, že ho vyliečia.

angua27
12. sep 2008

martinka, súhlasím s mercy. ty dieťa na testy DNA dávať nemusíš, nemusíš ho dávať do rodného listu a pri vašej situácii neverím, že by niekto jemu zveril dieťa.

martinka17
12. sep 2008

angua
čo sa týka toho prenášača....neviem to, pretože na genetike mi síce spravili testy, ale zistiť to nevdeli...vraj je to teraz skreslené tým, že som tehulka...tak mi to nevedela povedať ☹ Bratranec to mal jeden, mám ich ešte 2 a 2 synovcov..ale tí sú všetci zdraví...tak neviem...budem musieť počkať. Ale ináč na tej genetike mi nakoniec zistili kopec iných vecí, okrem iného mám vraj perdispozíciu na "hustú " krv..teda prílišná zrážanlivosť a tak ma začali sledovať, tak apsoň na niečo to bolo dobré 🙂

martinka17
12. sep 2008

babenky
na dnes sa lúčim, idem domov a budúci týždeň sa asi neozvem..neviem, ako sa mi podarí dostať na net. lebo idem na služobku..a ďakuejm za dnešnú podporu 😀

adina22
12. sep 2008

martinka - urcite by som si nechala poradit tou pavnickou,bude ti lahsie na dusi.a tak ako uz baby pisali sudy stoja pri matke,navyse ked mas na nho tu vec so psychickym zrutenim.Takze neboj!!!Len mu nijak nedaj najavo,ze sa ho bojis to by bol hned na koni.Mslim na teba (vas) 🙂

petruci6
12. sep 2008

ja si myslim,ze keby sa s nou chcel sudit,tak moze poziadat sud o testy DNA,nie?ale kazdopadne to bude mat urcite tazsie,ked nebude mat ani jeho meno,ani nebude zapisany v rodnom liste
martinka a preco ste sa vlastne rozisli,ked teraz chce maleho do opatery?vacsina z nas je tu preto slobodnych mamiciek,ze oteckovia nemaju ziaden zaujem o svoje deti a ten tvoj Ti dokonca chce maleho zobrat?
keby ten nas javil aspo trocha zaujmu pocas toho co sme este boli spolu,tak by som od neho neodisla,ale jeho to vobec netankovalo,ze odchadzam aj s dietatom,skor naopak,vyhovovalo mu to,ze bude znova slobodny a moze si robit co sa mu zachce 😠

nelka24
12. sep 2008

baby je tu z vas niekto,kto uz ma noveho priatela,otecka pre svoje deticky?neviem ci taki chlapi este nevymreli,co by mali chut starat sa o "cudzie"dieta
co mate v plane na vikend?

danielkapo
12. sep 2008

martinka
uplne chapem ze mas strach...neviem si ani predstavit ze by mi chcel malu zobrat....asi by som bola schopna vrazdit... 🤐 ale neviem co je na tom pravdy, no kdesi som pocula cosi v tom zmylse ze je velmi tazko dokazat otcovstvo v pripade ak zena zapiera ze to dieta je od daneho chlapa...myslim ze ani ziaden test DNA nevyjde na 100% ...no to si niesom ista uplne ako to riesia v takom pripade na sudoch..lebo tam zvycajne ide o klasicke pripady kedy zena poda navrh na urcenie otcovstva...teraz mi napada oblubeny vyrok jedneho ucitela na vyske co sme s nim mali pravo..."matka je vzdy ista" ... ale otec nie..teda z pravneho hladiska🙂 na tvojom mieste ho tiez nepisem do RL...a uz nestresuj..bude to fajn...

nelka
ja si myslim, ze urcite niekde este existuju aj skutocni chlapi...iste je tazsie ked mas dieta, ale zas nikdy nemozes vediet co/kto ta kde caka...ja osobne mam na urcity cas chlapov po krk...ale zas clovek nikdy nevie;)
vikend bude plny oslav..mama so sestrou (marie) maju dnes meniny, ja mam zajtra narodeniny tak budeme zurovat 😀 a co ty?

angua27
12. sep 2008

danielka, tak s predstihom všetko najlepšie k narodeninááááám. 😀

ja mám víkend už celkom hutne naplánovaný. zajtra si doobeda berie Maťka jeho otec, ja som dohodnutá na kávičku s kamoškou. poobede sa budem venovať malému a večer piecť tortu. nedeľa bude celá v znamení Maťkovej narodeninovej oslavy a v pondelok som si práve dohodla stretko s blogermi, kde blogujeme aj my s Maťkom. teda hlavne sú všetci zvedavý na Maťka, keďže jeho fotky sú tam hlavne. už sa celkom teším. spoznáme nových ľudí a tak.
add nový chlap: ja sa nevzdávam nádeje, že niekde po svete behá chlap, ktorý bude mať rád mňa aj Maťka. a dúfam, že ho raz stretnem. 😉 a myslím, že na svete sú chlapi, ktorý sú schopný milovať, starať sa a vychovávať aj nie svoje deti.

danielkapo
12. sep 2008

angua vdaka🙂 a mas pravdu urcite ze suuu...len kde:P ale hej hej su a pridu presne vcas🙂

tak nech vam vyjde oslava...nech sa podari torta aj vsetko🙂

adina22
12. sep 2008

danielka - aj ja sa pripajam vsetko najlepsie k narodeninam...ozaj aj moja sestra a mamina su Marie,okrem toho ocino oslavuje zajtra narodeniny,takze to budeme mat tiez pestre.

angua - aj ja verim,ze niekde beha ten pravy a nebude mu prekazat,ze Natalka nie je jeho a predsa ju bude mat rad.Len dufam ze ho nestretnem uz o palicke a bezzuba 😀 angi a ked mas nejaky dobry receptik na tu tortu,mozes mi poslat do IP,rada peciem.

Pekny vikend vam prajem babule 😉

angua27
12. sep 2008

adinka, torta bude čistí improvizácia. keď sa podarí, pošlem recept. 😉

nelka24
13. sep 2008

bre ranko,aj my ideme zach oslavovat Mariu,ako vidim,tak vsetci cez vikedn oslavuju,tak vam prajem pekne oslavy,plne bruska samych dobrot 😉

paegaska
13. sep 2008

ahoj. vsecky moc zdravim.
dlouho jsem tady nebyla. Mela jsem toho hodne v prci, protoze se vybiraly dovolene a zustalo nas malo a odpoledne jsem si uzivala ty horka venku. No a nakonec jsem se rozhodla s kamaradkou odjet k mori, takze muj maly stihnul more poprve jeste prd druhymi narozeninami.Krasne nam vse vyslo, pobytovy zajezd je sice s tak malym ditkem docela akcni, ale stejne potrebuji zhubnout.

Zuzana 1710, moc ti blaqhopreji k dcerusce a napis jak se mate, fotky jsou moc krasne.

Hillary, jak se mas ty ?

Jinak co se tyka urceni otcovstvi, kdyz zena neuvede otce do rodneho listu ditete tak u nas v ČR je to tak, ze potencionalny otec ma pravo zazadat na soude o urceni otcovstvi a pak nasleduji testy DNA, ktere matka nema pravo odmitnout, dite pokud by uz bylo plnolete tak odmitnout muze.Dle zakona je v zajmu ditete mit oba rodice.
Takze napr. kdyz otec tak ucini v 5 letech ditete a ziska pak veskera rodicovska prava a povinnosti, tak zpetne alimenty muze matka vymahat pouze 3 roky zpet.

At se vam zadari vsechny oslavy !!!

mercy
13. sep 2008

Paegaska, myslím, že na Slovensku to tak nie je.

paegaska
14. sep 2008

Mercy, tak je jasne, ze otcu, kteri nejsou zapsani v rodnem liste a usiluji o
vsechny prava a povinnosti je minimum. Ale par jich je.

Ten nas biochrapun by byl stastny, kdyby zapsany nebyl a nemusel platit. Jenze u nas nejvetsi krize nastala az po porodu, takze zapsany je. Tohle jsem neresila, ale s tim co vim dnes bych hodne vahala ho do rodneho listu zapsat.
Je velmi mstivy a urcite si dodnes nepripousti, ze by on udelala nejakou chybicku.
Mam fakt strach, aby se mi jednou pres maleho nemstil a tim vlastne bude ublizovat hlavne malemu, ale to mu nikdy nedojde.

adina22
14. sep 2008

paegaska - nemame mi toho isteho byvaleho?U nas to tiez skoncilo par tyzdnov po po porode,takze este stihol byt zapisany v RL.Ale myslim,ze teraz ked som ho dala kvoli neplateniu vyzivneho k sudu a hodlam podat trestne oznamenie ked nebude platit dalej,tak to uz davno lutoval. 😉 S tym pomstenim to budem riesit,ked to nastane ale tiez mam z toho obavy.

plasta
14. sep 2008

no, tak to asi mame viacere chybny model chlapa, ktory zdrhol niekolko mesiacov po poroode... ten nas to vydrzal tri mesiace a potom mala nebola jeho.... a kazda z nas ma asi strach, ze sa nam raz cez deti ti chrapuni pomstia, a mozno to bude presne naopak...