Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

migaska
22. máj 2009

jojo užívám si každého pohybu je to nádhera a dodává mi to moc síly.Jen už aby byl venku moc se na něj těším 🙂 akorád si pořád nedovedu představit to že budeme bez tatínka

angua27
23. máj 2009

migaska, neboj. to sa poddá. budete si užívať jeden druhého s bábom. 😉

ako víkendujete, dievčatá?
ja som dnes celý deň bez malého, tak som upratala, spravím si manikúru, pedikúru, trošku sa skrášlim, aby som sa malému páčila, keď už nemám komu inému. 😒
užite si krásny deň. 🙂

adina22
23. máj 2009

angua - akoze sa nemas komu inemu? 😉

angua27
23. máj 2009

adina, veru nemám. dotyčný sa už týždeň neozval, takže to beriem za uzavreté. ☹ 😎

glizinka
23. máj 2009

Ahojte.Ak môžem pridám sa k Vám.Mám 18 rokov.Keď som priateľovi oznámila,že čakám bábo opustil nás 😒

adina22
23. máj 2009

angi - tak to mi je luto.Ja tym chlapom uz prestavam naozaj rozumiet.Tak v tomto som na tom podobne tiez... pisali sme si od decembra,uspesne rande (ani som nepisala,aby som nezariekla) a predsa asi nic z toho.Predvcerom ze mi zavola,vcera nic a uz nebudem iniciativna.Ked tak sa ozve,ked nie tak nie. 😔

glizinka - jasne,ze sa mozes pridat.Vitaj medzi nami 😉

glizinka
23. máj 2009

adina ďakujem pekne 🙂
ako to zvládate bez chlapov?

danielkapo
23. máj 2009

angua, skoda, no to nevadi, asi nebol ten pravy 😉 adina taktiez...ja nejak nemam energiu riesit vztahove zalezitosti 😅 verim, ze este mam tooho kopu pred sebou, takze sa niet kam nahlit, radsej si uzivam to krasne obdobie, v ktorom simus prave je 😉
glizinka ahoj a vitaj 😉

glizinka
23. máj 2009

danielka ahoj ďakujem 🙂

danielkapo
23. máj 2009

glizinka mas prekrasnu babiku 😵 a bez chlapov je to tazke, no lahsie nez s tymi nespravnymi 😀

glizinka
23. máj 2009

danielka ďakujem pekne ja som práve pozerala tvoju Simonku je zlatučká 🙂 tá moja zatiaľ stále spinká.Pomáhaju mi rodičia bývam u nich ale prerábajú nám byt

adina22
23. máj 2009

danielka - ono ti pride nejak samo,ta energia 😉 Ale mas pravdu niet sa kam nahlit.

glizlinka - veru bez chlapa je to tazke,ale nie nezvladnutelne 😉 a Jessi je naozaj krasne babo. 😵 Mozem byt smela a opytat sa ako dho ste boli spolu a kedy si to biologicky otec rozmyslel? 🤐

chulieta
24. máj 2009

ahojte, baby ako riesite styk dietata s Vasim expriatelom?
u mna je to tak ze pride za malou pozriet tak raz za dva tri mesiace. ale najradsej by som bola keby vobec nechodil... niekedy sa na neho aj hnevam,ze mi pripada ze o malu nema zaujem, ale na druhej strane asi lepsie, ked by chodil pravidelne kazde dva tyzdne a mutil jej hlavu. takto ho aspon nebude az tak vnimat... alebo sa mylim? co myslite?

glizinka
24. máj 2009

Ahojte adinka Ďakujem 😉 Boli sme spolu rok a pár mesiacov a hneď ako som mu povedala,že čakám bábo zdrhol 😒
chulieta môj ex zatiaľ malú nevidel ani som mu nedávala vedieť keď sa narodila nič.Nejaví vôbec žiadný záujem 🙄

zuzu1202
24. máj 2009

Glizinka: Ak tomu spravne rozumiem tak sa zlakol zodpovednosti....hm.to sa stava a dost casto. Kym sa to neprihodilo mne ani by som neverila kolko je takych chlapov. Ale nezabudaj co das to sa ti vrati....a to plati aj na tvojho ex....

angua27
24. máj 2009

glizinka, vitaj.

chulieta, ja som tu asi jedna z mála, ktorá má s exom dobrý vzťah. malého si bráva každý víkend na jeden celý deň a každý druhý víkend na dva dni a jednu noc (väčšinou od piatka obeda do soboty večera). malý je s ním rád a ex Maťka miluje. nebojím sa nejakého mútenia hlavy a tak. 🙂

babuľky, zajtra idem za právnikom, aby pripravil zmluvu o vysporiadaní spoločného majetku. náš spoločný byt je predaný, takže už len zmluva a ex ma vyplatí. tým bude celý náš rozchod definitívne uzavretý. som s toho trošku nervózna, ale však hádam to celé dobre dopadne. 😉 tak na mňa zajtra myslite.

danielkapo
25. máj 2009

Pekne ranko
angua drzime na dnes palce, nech to dopadne bez stresov a co najlepsie 😉
glizinka, potom zrejme nemas za cim lutovat a urcite ta v zivote stretne nieco lepsie 🙂

ja akurat pijem kavu a papam kolaciky....vcera sme mali oslavu, bracek mal 1.svate prijimanie, bolo super, mali sme to v takej restike vonku, tak spociatku sme mali obavy ako to dopadne s pocasim, ale vsetko vyslo vyborne, mala bola uzasna, taka dobrucka uz dlho nebola.... 😉 spala asi dve hodky v kociariku, po dlhom case som sa normalne najedla 😀 😀 😀 bez toho, aby som popritom pozerala co vystraja 😅 takze fajne...dnes opat vyzera, ze bude krasne
pekny den vsetkym

miriam17
25. máj 2009

ahojte tak nasla som tuto temu tak sa k Vam pridam aj ja....tiez som slobodna mamina,byvam a rodicmi a oni my pomahaju ako sa len da za to som im mooc vdacna...s byvalym nie som ani v kontakte uz on teraz zije v cehach nasiel si tam daaku slecnu..teda...je rozveena a mma 2 synoch.... 😖 ..trosu divne..ale ja sa na tyum uz netrpim co bolo bolo... 😉 .....lenco najviac stve je ze od kedy sa narodila dcerka to je u zskoro 3 r..teda v septembry bude....tak neplatil nic..a sud iba cakame cakame a cakame....mozno sa dockame

.................poculi ste niekedy nieco take ze slobodne mamicky mozu dostat nieku vypmoc so socialky?....mne to vrvail pred nedavnom jedened znamy a jemu zas riadilke socoialky...je to mozne alebo nie...??

danielkapo
25. máj 2009

ahoj miriam, tak ja osobne neviem o nicom, jedine nejaky prispevok ma byvanie, ale neviem ake su tam podmienky...najistejsie je ist sa spytat priamo na urad prace, soc.veci a rodiny v mieste tvojho bydliska....
a to s tym neplatenim je cudne, ze uz tak dlho cakas... 😕 fakt sila...drzim palce nech sa dockas cim skor

angua27
25. máj 2009

mirka vitaj medzi nami. ja teda tiež viem len o príspevku na bývanie, ale tam sú tvrdé podmienky. len čo si pamätám, tak musíš bývať sama, myslím, že vo svojom a tak.
a s vymáhaním výživného by si nemala už dlho čakať, aby sa na to nevzťahovala premlčacia doba a neprišli ste s malou o tie peniažky. 😉

no a dnes som mala stretko s právnikom a večer aj s bývalým. právnik mi poradil pár vecí, takže sme sa exom dohodli, že teda podáme na súd dohodu o výživnom, zverenie do starostlivosti a tak. ale veriť tomu budem, až keď to bude vybavené. zatiaľ to ide príliš hladko. 😉

zuzu1202
26. máj 2009

Ahojte baby a miriam17 vytaj medzi nami, fu. dneska je zas pekelne horuco, s tym mojim bruskom ledva fucime....a som unavena ako nikdy!

angua27: tak drzim palce nech to dobre dopadne, ved vsak si uz zasluzis aby bolo dobre. ozaj co ten chalan neozval sa?

Miriam17: Chod sa okolo toho prispevku popytat a daj vediet, mna by to tiez zaujimalo, ja viem o tom, ze nesmies byvat s rodicmi, aby sa ti prispevok vyplacal....A co sa vlastne stalo s tvojim ex??nechces mi napisat svoj pribeh? Ked ho nechces zverejnovat tak mi ho mozes napisat do posty. budem rada.....

Baby dnes je to presne o mesiac co mam termin. 26.6. by to malo byt ale ja dufam, ze uz o dva tyzdne to dojde. juj!!Uz by som rodila aj zajtra!!! 😉

terezka044
26. máj 2009

Ahojte krasavice.. tak mame alexka na svete, kuknite fotky 🙂 🙂

luciaakubko
26. máj 2009

Terezka, je krasny 🙂 gratulujem 😉

danielkapo
26. máj 2009

Terezka, alexko je fesak, po maminke prekrasny chlapcek, taky drobnucky chrobacik....boooze, kedy mi simik tak vyrastla 😅 uzivaj si ho a sem tam napis ako sa vam dari, ak si najdes cas 😉 uz ste doma z porodnice?

sorrelia
26. máj 2009

jééééj ahojte

terezka babenko je prenádhernééééé 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
aj ja chceéééémm béééé 😅
Bože je kráááásny 😵 🙂

terezka044
26. máj 2009

dakujemeeeee 🙂 🙂 🙂 🙂
Malinky je, narodil sa 2630g a 47cm, ale je sikovny, na brusku si pretaca hlavu a pozoruje svet, srandovny je, natahuje sa... male moje 😵 😵 uz sme doma, dnes sme dosli, ale stehy ma strasne bolia ☹ a na velku nemozem ist nedostanem to zo seba 😢

angua27
26. máj 2009

terezka, Alexko je nádherááááák nádherný. a neboj, on doženie všetko (váhu, výšku). aký bol pôrod? v pohode? rodila si prirodzene, či cisársky? to je ale otázok, čo? prepáč... 😎 ak Ťa stehy po normálnom pôrode bolia, skús si spraviť sedavý kúpeľ z dubovej kôry. dobre to pomáha. no a na veľkú, mala by si sa posnažiť ísť, lebo každým dňom to bude horšie a horšie. skús si kúpiť glycerínové čípky, alebo Yal gel (to je prírodný klystír) no a papať veľa mliečnych vecí (acidko, jogurtíky,...) a čo kojenie, darí sa vám? keby si potrebovala s niečím poradiť, tak sa ozvi. 😉 a užívajte si jeden druhého. posielame Tebe aj Alexíkovi pusinky.

zuzu, neboj ten mesiac preletí ako voda a budeš mať drobca pri sebe. 😎 no a neozval sa, ale už na to nemyslím, užívam si Maťka, teplo, výlety, návštevy,... 😀

ach, jaj, ja chcem tiež znova také malé báááááááboooooooo. 🙂

luciaakubko
26. máj 2009

juj, teri, ja som si mesiac nemohla sadnut-porod oproti tomu malina 🙂 davala som si ibalgin od bolesti, v noci som spavat nemohla, tak ma bolela rana.uz je vse zabunudnute, aj tebe prejde 🙂 este v repiku som sedavala 😀

sorrelia
26. máj 2009

terezka
hmmm tak ma napadlo, že keď si namočíš sušené slivky na večer a ráno vypiješ tú vodu tak to pôjde 😉
a na mliečko mi pomáhala vinea /vybublinkovaná/ vraj sa dá aj taká kúpiť, ale ja som takú nevidela, potom zasmažené polievky, a ešte také homeopatiká, ale neviem ako sa volali musím pokukať 😵
jáááj držte sa 😵 😵 😵 😵

adina22
27. máj 2009

ahojte babulky

terezka - alexik je tak naaaadherne babo.taky drobcek drobunky 😵 😵 Ale tie nase deturence rychlo rastu.Drzte sa obaja 🙂 tie homeopataika na mliecko sa volaju ricinus communis,teda myslim 😉 Ale ked popytas v lekarni,tak urcite poradia 🙂 A napis ako si prezivala porod,ja som si cca 2 tyzdne nemohla sadnut,jedla som po stojacky a kojila po leziacky 😉 S velkou som problem nemala,ale tak ako pisala sorrelia pomaha slivkova stava 😉

angi - mne sa nakoniec ozval ,ale stale som v strehu nejakom neviem,cez vikend by sme mali ist na vylet k nemu a niekam von,tak som zvedava ci to znova nepadne 😔

mirka - vitaj medzi nami.O ten prispevok,neveim o tom ze by bol nejaky specialny,iba ten prispevok na byvanie a tam musis dokazovat ze zijes sama,nezijes s rodicmi a dokladovat prijem a tak...O ziadnom inom neviem a to som sa pytala.Na vyzivne neplati premlcacia doba,takze ak ho das k sudu a nebude platit,bude sa to s nim tahat stale...drzim palceky