Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

musko
24. dec 2007

Siduš, prajeme Tebe aj malej pohodové sviatky - u Vašich Vám bude isto fajn!

mirka414
24. dec 2007

ahoj sidus,musko my sme vcera boli v zurichu a s pozvania do retiky sa vyklul mcdonald 😠 😠 ale zato bolo s manzelickom a dcerkou super 😵 😵 .
tiez prajeme nadherne vianoce vsetkym 😵

siduska
24. dec 2007

Ahojky musko, dakujeme, urcite nam tu je lepsie, ale vies akot je doma, je najlpeise, ale aspon babicka pomze mi s malou a ja si trosku dodychujem 😀
Mirka tiez dobre, mcdonlad je tiez dobry, nied na fajnu restiku 😀 😀 😀 😀
prijemne sviatky

julia225
24. dec 2007

Prajem krasne vianoce , tym mamkam, ktore su dnes bez polovicky alebo tym, ktore polovicka opustila, alebo proste same vychovavaju dietatko.... musime byt silne, a aj nas cas pride....
a ak sa vam zaslzia ocka, pri pohlade na susedovcov ako sa stastne vsetci guluju alebo hraju v zahrade so svojimi detickami, alebo prave ozdobuju stromcek..... tak nieste jedina... ale aj tak MERRY XMAS 😉
a malo slziciek 😒

siduska
24. dec 2007

Julia
hmm je to smutne, smutny pohlad, ale musime to nejako prekonat, ked tie nase polovicky si nevazili co maju a neviada o co prisli.Oni na to pridu ,ale to uz bude neskoro.
A ty si s malou uplne dnes sama???????

julia225
24. dec 2007

nie sme u nasich, byvame tu... 😒 myslela som, ze budeme coskoro s nasim daddym ale nevyzera to tak, ..... no co 😎 ruzove okuliare a usmev na tvar a zijeme dalej, nie 😉

mirka414
24. dec 2007

julka a co ak nieje sneh? 😀 potom sa nieje mozne stastne gulovat 😀
nie ja viem ake je to hrozne 😠 co su to za ludia ty chlapy...
aj tebe stastne vianoce a pusu pre malinku 🤐

julia225
24. dec 2007

no, my tu daky mame, hmmm neviem co namiesto tej gulovacky 😀
pekne sviatky aj vam.... krasne meno ste dali ... 😉 a mas perfektne motto, u nas momentalne aktualna rozpravka a pre mna ako vysite motto... 😒 🙂
smile on my face 😀

mirka414
24. dec 2007

a dalsie meno bude pre dievcatko YASMINE a pre chlapceka asi JANIK 😉 .

nomisek
25. dec 2007

Ahojte holky budeme silní stáááááááááááááášně moc 🙂 U nás byly Vánoce úžasný 🙂 Malá byla nadšená z dárků...... U nás zvítězil mobil od větnamců za 19 Kč 😀 Takže bychom ušetřili 😀 A co jste dostali vy děvčata, já dostala to nejkrásnější co ženská může dostat...... ZOJENČINY ÚSMĚVY A ROZZÁŘENÁ OČÍČKA 😵 😵 😵

mirka414
25. dec 2007

ahoj nomisek doteraz som davala fotky do albumu po vianociach...boze nasi susuedia vo svajciarsku sa zblazdnili kazdu chvilku bol niekto u nas s darcekom 😵 pre leonie to bolo nadherne od susedou malinku maju velmi radi a teraz nas caka iba chodit nazad na navstevy a popijat vsade kavicku 😀 .leonie mala naj radost s detskeho kocika a hradu.teraz si uz chceme najst len nejakeho psika 😵 a budeme mat vsetko stastie sveta...
ozval sa na vianoce aj otecko Zojky?

mirka414
25. dec 2007

a pridaj si nove fotky do albumu chcem pozriet ako malinka narastla 😵

nomisek
25. dec 2007

tak to máte dobré sousedy, u nás to tak žhavé není :( Tatínek se neozval, ani zprávu ani dárečky 😔 Musím se už nějak s tím smířit, že to prostě tak bude a že zůstaneme spolu samy 🙂 Fotečky bych ráda přidala, ale nějak nestíhám, ale pokusím se 🙂

mirka414
25. dec 2007

nomisek je mi to luto ale mal dost casu prejavit sa ako ocko a aky vysledok len vase zlomene srdiecka ☹ uz ho nechaj tak on si nezasluzi byt otcom tvojej dcery 😠 .viem ako ti je aj ked som bola vcera obrovsky stastna vduchu som myslela na minule vianoce bez otca leonie ☹ a niekedy si len tak pomyslim co ak sa take nieco zopakuje a necha nas 😢 no viem ze vtedy pojdem jednoducho dalej s najvacsim pokladom na svete s mojou dcerkou a viem ze u rodicou mame ako dcery vzdy dvere dokoran otvorene 😵 ...

julia225
25. dec 2007

nomisek , ani nas a to sa uz zdalo, ze budeme spolu naveky!!! 😢
ale radost ź malej Desiree mi to nepokazilo ani nahodou 🙂 , aj ked mam cele dva dni v krku hrcu ako svet!!! 😢

nomisek
26. dec 2007

mirka moc ráda, bych chtěla zapomenout, ale je to už dlouho a stále zapomenout nejde 😢

julia, a jaký je váš příběh holky???? Přeji brzké uzdravení 😵

mirka414
26. dec 2007

nomisek da sa to aj ked to boli ☹ 😢 len mu neukaz svoju bolest,lebo ho to bude tesit 😠 hor sa hlavu hore a zacni bojovat za prava svojej dcerky 😉
ako ma napisane julia225 usmej sa na toho,kto ti ublizil,aby nevidel ako ta to boli ☹

julia225
26. dec 2007

mirka 😀
viete aka som rada, ze vas vsetky mam?! 😉
krasny vecer 🙂

mirka414
26. dec 2007

ved aj my si nasa teda ste nase aj s malinkou 😉 😉 😉

jana06
26. dec 2007

Ahoj holky, můžu k vám? Přemýšlím nad tím, že opustím přítele. Celý moje těhotenství mě masíroval jak se dá. A včera udělal věc, kterou mi ublížil nejvíc. Měli jsme jít k mým rodičům na "druhého" ježíška, kde se každoročně scházíme celá rodina. Sestra, její děti a manžel (pravda toho on nemá rád, ale je to vzájemné). Celé dopolko to bylo fajn. Balili jsme společně dárky pro naše a najednou, pět minut před odjezdem mi řekl, že nikam nejde. Nepomohlo přemlouvání.
Poslendí dobou mě sjíždí jak vypínač. Všechno dělám špatně. vylévá si na mě zlost. Na moje narozeniny mi dal opravdu dárek. Dostala jsem od sestry tričko. Prvně ho ocenil jako hadr na utírání řetězu na kolo a pak mi přede všemi řekl, že jsem v něm tlustá. (3 měsíce poporodu, kdy mi navrchu zbyly cca 3 kila).Zůstali jsme všichni bez dechu. Pak mi vykládal, jak mám pěknou postavu. Chachá, protože chtěl sex. Jenže já se před ním uzavírám čím dál tím víc. Bohužel mám kvůli němu dluhy. Sice chodím na brigády, když to jde, ale i tak jsem na něm finančně závislá. Je mi z něho na blití 😝
Nevím, co mám dělat.
už i můj otec, který ho doslova žrel, řekl, ať se na něj vykašlu.
Blíží se 30.12 a to jsme měli jet k jeho rodičům. Oni bydlí 180km od nás. Já jsem mu řekla, že pokud on nebyl u našich, já nepojedu k našim. A to mi řekl, že jsem mstivá. A teď pozor na paradox. Jednou, když hlídala malýho moje sestra, tak i když jsem jí dala odstříkané moje mlíko, musela dát malýmu Nutrilon. Bohužel jí kelímek s mlíkem vypadl z ruky. To se stává a já se na ni nezlobila. Jenže malý z toho měl boleníčko a tenkrát řekl, že ZAKAZUJE dávat malýmu Nutrilon. Ale včera začal malýmu vykládat, jak pojedou k babičce na dva dny. Na to jsem mu řekla, že asi těžko, bo já nemám odsátý mlíko. No a odpověď? Tak dostane Nutrilon, no bóže. Připoměla jsem mu jeho poznámku, že to byl on, kdo ho zakázal a že já si to prostě nepřeju, protože s tím pak měl největší problémy malý to strávit. Byla jsem ta nehorší.
Chová se opravdu jak děcko.
Je mi líto jeho rodičů. Za Adama by dýchali. Ale jednou už mu ukázat musím, že dooost přestřelil. Zatím jsem mu to vždycky odpustila a jelo se dál. Ale tohle nemůžu. Bohužel to asi bude znamenat konec a nejvíc raním lidi, kteří za to nemůžou,. Nevím, co mám dělat. Naštěstí je moje rodina při mě. Ale kdo bude při mě, až budu matka samoživitelka? ☹
Poraďte, co mám dělat prsím, Jet, nejet, nebo co?

julia225
26. dec 2007

tak takto, je to tazke, to vyzera ako domace psychicke tyranie, podla mna.... no ale neviem, opustat ho? neskusili by ste poradne pre manzelske pary? je to super vec.... aj kniha muzi su z marsu zeny z venuse,ale musia to chciet obaja.... a stan sa nezyvisla.... chod plavat, cvicit, uzivaj si relax.... chod k vasim na par dni alebo aj k jeho rodicom, bez neho.... proste nevis na nom.... aj ked viem ako tazko sa to robi a hlavne ked mas mimi... a este zavisle plne na tebe... 😒 urcite by som mu navrhla, ze bud sa ideme obaja pobit o nas vztah aby mal maly uplnu rodinu... alebo odchadzam, samozrejmme, musis mat kam odist a aj vyzivne si dopredu poisti!!! teda nejak na papier, za pritomnosti notara...to urob isto... neviem asi tolko odo mna na zaciatok

julia225
26. dec 2007

a dufam, ze ti riadne pomaha s malym, chlapi si totiz ani nahodou nevazia ked nieco robis za nich a ked si myslis ze nieco nedokazu, tak sa do toho uz nikdy nepustia... t.z. ak mu povies aj tak ho nevies poriadne okupat, alebo ndoverujem ti s malym.... uz nikdy ti nebude chciet pomoct s tou danou vecou...

simone
26. dec 2007

jana,
no ja nevim,neni to treba krize po porodu??Rika se,ze prvni rok s mimcem je nejhorsi pro par.My to doma zazili.Ale zas jestli vam to neklapalo ani pred tim a uz ho nemas rada,tak odejdi.Lepsi driv nez pozdeji.A pokud ti s malym nepomaha,tak neni vubec co resit

mirka414
26. dec 2007

ahoj janka vitaj medzi nami.teda ja som len votrelec,lebo moj drahy je teraz anjel no vdaka nemu som bola tehotenstvo a aj nasledny porod celkom sama aj s malickou ☹ ,tak viem ako je tu dievcatam...
julia ma pravdu ved ty si clovek a po tehotenstve citliva nemoze a nema pravo stebou takto jednat ako so sluzkou!moja odpoved je aj keby som mala jeho rodicou akokolvek rada NESLA by som a bodka!Im by som dodotocne vysvetlila ako to bolo a preco.a za mliecko ak sa to neda na jeho prikaz raz tak ani druhy x ked ho chce davat on a bodka.
no v poslednej otazke ohladom penazi ti neporadim lebo v takej situacii som este nebola mne platil moj este pred narodenim malinkej doslova vsetko a to boli ine sumy ohladom toho nemozem nanho povedat ani jedno krive slovo 😅 ...
a opustit alebo nie je tiez tazke radit to sa musis rozhodnut sama 😖 viem to je tazke ked mas dietatko a ocko je prec to viem napr.ako je nomisek,ktora stale dufala ze jej za to ten jej stoji a on sa im na sviatky ani len neozval 😠 😖 .no dakujem pekne znasat poznamky tipu si tlsta ked si mu priviedla dieta na svet ved to je teror!!!to radsej sama ako s takym niekym a co ma hovorit moj ked ja mam po porode 15mesiacov 10kg navyse???
kto bude pri tebe?v mojom pripade ked nas mamina mna alebo sestru vydavala tak povedala,ze doma mame VZDY dvere dokoran otvorene 😵 😵 a aj slub dodrzala ked ma prichylila aj s malinkou a nadherne nam pomahala a ja som jej potom malinku zasa odviedla prec uz k mojmu manzelovi a otcovi malinkej a ona povedala,ze nase stastie je prvorade aj napriek tomu ze sme 1000km prec a jej je tak hrozne smutno a tak strasne malinku miluje 😵 😵 tak asi tolko.mirka

nomisek
27. dec 2007

ahojky Jani, tak to je docela dost vostrý..... Já bych od něj utekla a kord když máš k němu již odpor. Především to přenášíš na malýho, když se ti nežije moc dobře s ním..... Moc ti fandím a přeji, aby to bylo všechno ok. Já jsem také sama bez chlapa a stojí při mém štěstí při mě rodina, tak se to dá zvládat. 😀 Já chodím k jednomu psychologovi a ten mi řekl, že děti do tří let si život moc neuvědomují a zvládají rozchody svých rodičů lépe než po třetím věku... Každá žena má největší strach, že bude s dítkem sama. Občas je to drsný, ale dá se to zvládat... Já jsem asi možná zvláštní, ale jsem šťastnější, když jsem sama, protože než se starat o dvě děti, tak to raději jenom to dítě, než k tomu ještě chlapa 😒

julia, holky přeji vám, abyste měli štěstí a vše se urovnalo 😵

mirka414
28. dec 2007

super nomisek to su dobre slova ale mu uz hlavne nabuduce nenalet a ked ti bude aj nieco slubovat tak mu pripomen vianoce a ze ti dodnes nedal ani korunu na malinku a to otcovia nerobia 😒 ...

smejuska
28. dec 2007

Ahojte maminy 🙂 Chcela by som sa opytat...kazdym dnom cakame s partnerom babatko a tak ma napadlo, ze na vybavenie rodneho listu sa dava sobasny list, no my, kedze nie sme manzelia. Budeme teda potrebovat nejake cestne prehlasenie o otcovstve, alebo nieco take... neviem presne ako sa to vola. A tak by ma zaujimalo, ci je na to nejake zauzivane tlacivo, alebo to musime napisat sami a ako by to malo vyzerat... Vedeli by ste mi trosku poradit?

jana06
28. dec 2007

Smejuska, my taky s přítelem nejsme manželé. Před narozením malého jsme šli na matriku a vyplnili papír, kde přítel potvrzuje svým podpisem, že je otec dítěte a kde se uvádí jméno dítěte. Preventivně pro holku i pro kluka. Tam to tak podepíšete a pak už může jít jen partner sám vyzvednout rodný list, protože Ty veškeré papíry ještě podepíšeš v porodnici a od tam je sociální pracovnice, která to má v porodce na starosti pošle na matriku. Není to nic složitýho 😀

smejuska
28. dec 2007

jana, takze este pred porodom ist na matriku vyplnit papier spolu a potom uz len on pojde po RL?

jana06
28. dec 2007

Ano, tak to bylo u nás a bez problémů