Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

alana
13. jún 2007

hanka, dakujem velmi pekne za tvoje slova, mas uplnu pravdu, ja viem, ze by som mala odist c najskor, viem, te jeho spravanie k nam ma od lasky velmi daleko,ale ja som za posledny rok stratila aj zvysky sebavedomia, neviem, ci by som sa o malu dokazala postarat sama, aj ked vlastne to robim cely cas
musim sa pozbierat uz kvoli dcerke, uvedomujem si, ze cim bude starsia tym viac bude vsetkemu rozumiet
len viete, ja som vyrastala v uplnej rodine, maminka, tatko, neviem si redstavit ke by to bolo bez ocina v rodine, chcela som malej dat vsetko

siduska
13. jún 2007

je hrozny cim si my zeny musime projit a chlapi se tvaria ako keby se nic nestalo.

hanka274
13. jún 2007

alanka, uz to ze mas zaujem dat malej vsetko, svedci o tebe, aka si... 🙂 😵
ja som tiez z uplnej rodiny, tiez si neviem taketo nieco predstavit...
naopak muz neni z uplnej, ale tak isto je opak svojho otca...
to ti verim, ze si stratila silu, lepsie povedane sebavedomie ako pises. Proste sa ti podlomili kolena a nedokazes sa postavit. Ja nechcem radit, pretoze nevidim do toho, ale postavi ta na nozky mozno novy muz. Len nerob nieco z trucu, na rychlo, bezhlavo. Neni nic na tom vychovavat dcerku sama, radsej sama hrdo,a mat otvorene dvere:teda ty rozhodnes kto bude vychovavat tvoju dcerku s tebou ako mat muza pochybneho, byt uzamknuta v zcelenej rodine /myslim tym spojenej svadbou/ sa tazko odchadza...mozno pisem jak debil, snad rozumies co pisem...

a este jedno zname...nie je ocko ten co splodil, ale ten co vychova, lubi....rozumies... 😉

nebojkaj, a co rodicia?? podrzia ta, alebo ti vyhadzuju na oci, ze co si si nechala spravit babo....

alana
13. jún 2007

hanka, nasi nevedia, co sa deje, nechcem im davat starosti, ale myslim, ze tusia...ved su to rodicia, stali by za nami, nech sa deje cokolvek, mame pekny vztah, aj ked som tehotna zostala sama, prvej som volala mamine a zverila sa
ja veim, ze keby som malu vychovavala sama bolo by to lahsie, nemusela by som sa trapit, kde priatel je, s kym, preco...a hrozim sa obdobia, ked by sa to pytala dcerka, az mi je do placu
je najvyssi cas riesit to, som rada, ze som sem napokon napisala, je mi lahsie
hanka, velka vdaka za rady a za vypocutie

hanka274
13. jún 2007

alana, neboj sa toho obdobia, podla slov si velmi mila a ked sa dcerka opyta na ocka-uz niekoho budes mat, ci "opraveneho, vymeneneho" otca biologiceho, alebo ocka, toho druheho, ale v konecnom pripade TOHO SPRAVNEHO !!!
a naozaj je najvyssi cas to riesit, viem urcite, ze je to tazke sa do toho pustit, budes este vela plakat, ale pravda je, ze riesit to treba a co najskor-tym lepsie pre vas obe!!!naozaj!!
kolko ma dcerka??
a dobre je, ze mas fajn vztah s rodicmi, aj ja mam, ale takyto pripad by som nemohla s nimi riesit, to ich poznam dobre 😉 ...

nomisek
13. jún 2007

ahojky Mirka, máš pravdu. Chtěla jsem svoje dítě ušetřit zklamání ze svého otce a raději, aby nevěděla kdo to je..... Není to pro mě jednoduché a hlavně mám velký strach, že jednoho dne by mi ji chtěl vzít 😢 to bych asi nepřežila....

siduska, tak to u nás bylo to samé. Potom mi ale musíš dát vědět, jak si dopadla. Přeji vám oběma, aby ten váš to myslel vážně
😉

alana, tak stím ponižováním, ot bylo i u nás. Také jsem se totálně ztrapnila. Ale on se k nám nevrátil. Tenkrát jsem kvůli němu málem potratila. 😢

nomisek
13. jún 2007

alana, to já malé chtěla dát také všechno, a taky jsem jí dala. Veškerou moji lásku. Zoe má jenom jednu babičku a dědečka a jenom mě Mámu, ale je stejně spokojená. Myslím si že možná by byla méně veselá, kdybysme žili s naším tátou. Jo a v jedné knize jsem četla, že pokud není matka spokojená, tak to na dítě působí také negativně a že se může stát, že se potom bude přiklánět na stranu otce, jelikož ten má větší potenciál.....
děvčata máte štěstí, že máte oporu i v rodinách od těch "otců". Také jsem měla pěkný vztah s přítelovým otcem, ale když jsem mu řekla, že jsem těhotná, tak mi řekl, že to je problém jeho syna a ne jeho a že to za něj řešit nebude. Můj přítel asi doma poté oznámil, že to není určitě jeho. Ale už jsem sebrala odvahy a půjdu také do boje. Půjdu k soudu 😀

siduska
13. jún 2007

nomisek
mas pravdu jdi k soudu nech si nemylsi, ze mu to len tak prejde
tak mu to ukaz se si silna a ze se nicoho nebojis.drzim palecky
ten moj se chche ke mnë uz zijtra vratit, chapes tu rychlost, to se mi nejka nezda je to nejaky podozrivi.

mirka414
14. jún 2007

monisek to ja som toho mojho pre istotu hned varovala,ze ak sa len pokusi ,mi malu niekedy zobrat musi pocitat ze ja ho zabijem a to doslova!!a pojdem aj cez mrtvoly.ale zaroven som ho poprosila ze nikdy nespravime nieco zle pre nas pokladik.ona musi byt od vsetkeho zla uchranena.len jedno radsej by som mala v papieroch napisaneho takeho hajzla ako otca akoby sa mali mojmu dietatu smiat s prepacenim ze je bastart ktory nema otca...viem ze to znie kruto ale viem o com hovorim....prepac to je len moj nazor ktory ti nechcem nukat,ale prazdna kolonka tak vyzera..

nomisek
14. jún 2007

siduska, tak to koukám...ale je to divné, fandím ti moc a moc, ale nechci tě strašit, buď opatrná. Nedokáži už žádnému chlapovi věřit, protože jak tak koukám, tak je nás docela dost, které jsme na tom stejně. Tak už nevěřím, že chlapy takových věcí nejsou schopni.

mirka, můj chlap ten je takový, že možná by byl schopen mi ji časem vzít. Neudala jsem ho kvůli mým rodičům. Mysleli si, že to bude tak lepší. Hodně mi pomohli po tom všem co jsem jim provedla a tak jsem si říkala že budou mít asi pravdu, když bude mít prázdnou kolonku. Ale teď už přemýšlím, že aspoň by mohl platit. Chtěla jsem svoje malé děťátko uchránit od zklamání ze svého táty, ale stejně tomu nezabráním. Když bude chtít, tak jí zničí život, i když nebude napsaný v rodným listě. Je už schopen všeho 😢

mirka414
14. jún 2007

ocom to tu vlastne kecame ako by ti mohol vziat dieta ak sa on riadne staras??a ako si to predstavujes ze sa bude on starat?neboj to nezvladne ziadny chlap!ale poznam pocit ked deti nadavaju detom ze su bez otca.vies rodny list je potrebny vsade...a neokradaj svoje dieta o to co mu patri!!myslim alimenti do 18rokov je to kopa penazi!!ja som povedala ze moju budem ak sa rozideme s manzelom(dufam ze sa to nikdy nestane)nahanat po skolach az do30rokov aby musel na nu tolko platit! 😀 .to je len zart ale predsa 1plus1korunka su dve koruny.

nomisek
14. jún 2007

s těmi penězi máš pravdu. ale my asi moc z něj nedostaneme. Pracuje totiž u svého otce jako obyčejný dělník, takže to asi moc peněz nebude. Ale stejně se dozví o tátovi a tak proč ho neudat. Škoda jenom, že stejně to zkončí jenom u těch peněz. Kdyby se jí věnoval, tak bych byla šťastnější. Ale třeba se to změní 😵

mirka414
14. jún 2007

nomisek mozno sa to zmeni ani to sa neda vylucit...ten moj nebol snami cele4mesiacky a ked sme prisli za nim(slubila som jeho otcovi ze mu vnucku za kazdu cenu ukazem)a zbadal malinku tak si ju zobral na rucky velmi velmi opatrne a neskor som aj pocula ako jej povedal prepac.a teraz nedal by ju za nic na svete.uz jej zohnal ponika a ja sa bojim co vymysli nabuduce.strasne casto sa pyta aka bola vtedy ked bola po narodeni a aj neskor.treba len cas a dufat.ja som mu a jeho otcovi stale posielala fotky(stalo to kopec penazi)no svokor mi povedal ze ho casto zazrel prezerat si ich dokola.a to bol aj moj ciel..

nomisek
14. jún 2007

tak to závidím, toho mýho otec se o nás nezajímá. 😠 😠 😠 Je mu to jedno, že má vnučku, přitom se na to první moooooc těšil, ale když to nevyšlo, tak asi změnil názor. Drží se asi názoru, že to není jeho vnučka ale někoho jiného

mirka414
14. jún 2007

moj svokor je uzasny clovek povedal ze ak sa moj nepostara spravne o malinku tak ho vyhodi z domu a cely dom napise na drobca.on je riadne cislo dokonca prijal aj ked jeho zena priviezla z detskeho domova dvoch chlapcov na adopciu.dnes su to dospely chlapy no dodnes mu hovoria otec!a moj chlap sa im podaril ked mali obaja50rokov!ja budem musiet zrat tabletky asi do sto rokov 😀 .

nomisek
14. jún 2007

tak to je opravdu asi OTEC. Musí to být hodný pán....Taky bychom si takového přály. Dříve, když jsme s přítelem ještě chodila, tak jsme si s jeho otcem hodně rozumněli. Opustila ho pak žena, tak jsem mu pomáhala se s tím vyrovnat. Po 20 letech ho opustila a on byl z toho špatný. Vždycky jsme si povídali, byl to super chlap. A ve chvíli, kdy jsem potřebovala pomoci já, tak řekl, že do toho zasahovat nebude. Takže se jim raději vyhýbám a když je občas potkám, tak raději přejdu, abych se snimi nemusela vůbec setkat 😔

mirka414
14. jún 2007

to je vazne smutne nas dedko ma uz87rokov a stale mi dokaze krasne ustrazit malinku ked idem do obchodu tak sedia spolu na baalkone a cakaju kedy sa objavim na ceste.hrozne plakal ked som odisla na slovensko k nasim na jeden mesiac a po 2tyzdnoch som uz bola nazad.jednoducho im dedkovi a markusovi malinka prirastla k srdcu.som velmi stastna.zrovna doniesol markus krasny novy slnecnik na buginu ruzovej farby.malinka ma dnes 9 mesiackov.krasny darcek.ale dokaze aj od kolegov,ktory si ho velmi vazia ziskat kopec starsich veci po detoch.mame kociar na3kolieskach co tu vo svajciarsku stoji na nase okolo15000sk a je skoro ako novy a tiez sedacku do auta.vzdy sa ma pyta ci mi to nevadi ze ak ano tak kupi nove...

mirka414
14. jún 2007

alana odkaz pre teba.ja som bola donutena okolnostami odist v7mesiaci na slovensko porodit moju dcerku...vies si predstavit v dedine ktora ma 5oo obyvatelov a kde este nepoznali a nevideli mojho chlapa tie reci a ako to tam osladili mne a mojej mamine???boze tie reci za chrbtom a ja som len utocila nazad a potom som si uvedomila ze je to zbytocne ze tie stare aj dievky a aj babky nic nezastavy a musia si najst svoj ciel.ja som mojmu povedala ze sa nechcem vydavat ze chcem zostat slobodna on suhlasil,ale im to nevysvetlis!ale teraz som im zobrala temu s ust!dna07.07.07mame sobas chudiatka ocom budu teraz kecat 😀 ...okolnosti nas prinutili zobrat sa inak by som aj ked mojho milujem zostala radsej slobodna.

nomisek
14. jún 2007

tak takového chlapa bych si taky přála.... 😉

musko
14. jún 2007

Mirka414, presne viem, o čom si písala, tiež som žila v osade kde žilo cca 100 človekov, no a nevedela som si zvyknúť, že každý prepieral iných a pred svojim si nezamietol.... Ale po čase som dospela k inému mysleniu - jednak ak im len to ohováranie a klebetenie chýba ku šťastiu, tak nech si ho majú, no a kým sa o mne rozpráva - som stále populárna - takže čo?!! Reči sa hovoria a chlieb sa je a každá senzácia trvá 3 dni - na reči sa vykašli. Je to Tvoj život a nik Ti zadarmo nič nedá.
Aj my sa berieme teraz - 29.6.07 o 12 hod. Pod tlakom okolností, nám to treba nie je....

mirka414
14. jún 2007

tak to uz mas ozaj len za par!mas velku svadbu?my len asi okolo20ludi ale asi to este zriedim.to slovo ,,clovekov,,bolo super nasmiala som sa!!vela stastia prajem.

musko
14. jún 2007

Svatbu máme malú - len rodičia a svedkovia, rozlúčka so slobodou 23.6.-24.6. - pre kamarátov na prenajatom statku - super to tam vyzerá - kuk na www.rezidenceposledniraj.wz.cz
Aj Tebe veľa šťastia a spokojnosti!!!!

mirka414
14. jún 2007

fakt to tam super vyzera tam by som chcela mat aj svadobnu party.

nomisek
18. jún 2007

ahojky holky, tak to vám závidím ☹ já jsem měla vysněnou svatbu, ale možná ji nikdy ani nepoznám 😠 chtěla jsem celou naši a druhou rodinu a přátelé a všechny plány jsou fuč, protože chlap není 😀 😀 😀

mirka414
18. jún 2007

ajoj nomisek vies ja som mojmu odpustila to co spachal v case narodenia nasej dcerky a pred jej narodenim,no neviem ci by som mu dokazala odpustit a este si ho vziat za muza keby ma podviedol s inou zenou?myslim ze skor nie ako ano!teda urcite nie.ten moj ma strach lebo vie ze som na slovensku sebestacna a ze mam tam aj s decrkou kde bit.ty sa neboj tiez raz pride niekto iny kto vas bude aj s dietatkom lubit...este si nezazila ako sa chlapy otacaju za zenou co ma dieta??? 😉 😉 teda ja som mala na slovensku co robit aby som ich odhanala jeden mi dokonca navrhol aj ze si osvoji moju dcerku a to vedeli ze ja stojim pri markusovi!!! 😝

nomisek
18. jún 2007

jo tak to jsi měla štěstí, protože o mě ani pes nezakopne 😖 jeden by se tu našel, jenže já nedokáži být s nějakým chlapem. Hnusí se mi 😔

janula_nz
18. jún 2007

ahojte .

nomisek ale no tak. hlavu hore. nech ta aspon tesi, ze som natom presne tak isto ako ty. tiez som slobodna mamicka a bez partnera. ale chyba asi bude teraz uz vo mne, pretoze som sa pristihla, ako muzom nedoverujem a mam odstup od nich.

ale priznavam, uz by som tak moc chcela byt vydata, mat tu svoju rodinku a uzivat si zivot naplno. blizky clovek veru velmi chyba ☹

nomisek
18. jún 2007

janula_nz tak to chápu. Mě také chybí protějšek, ale také nedokáži s nějakým mužem si něco začít. Mám totiž strach, že se ukáže stejný jako "tatínek". tak raději nic. 😵

nomisek
18. jún 2007

janula_nz tak to chápu. Mě také chybí protějšek, ale také nedokáži s nějakým mužem si něco začít. Mám totiž strach, že se ukáže stejný jako "tatínek". tak raději nic. 😵 ale nevzdávám se, myslím si totiž, že je to v tem, že se musím stím nějak pořádně vypořádat a hlavně už jsem tak v pohodě, že jsem se rozhodla, že půjdu podat na něj žalobu na určení otcovství. Přeci ho nenechám jen tak žít 😎 😎 😎

nomisek
18. jún 2007

janula_nz tak to chápu. Mě také chybí protějšek, ale také nedokáži s nějakým mužem si něco začít. Mám totiž strach, že se ukáže stejný jako "tatínek". tak raději nic. 😵 ale nevzdávám se, myslím si totiž, že je to v tem, že se musím stím nějak pořádně vypořádat a hlavně už jsem tak v pohodě, že jsem se rozhodla, že půjdu podat na něj žalobu na určení otcovství. Přeci ho nenechám jen tak žít 😎 😎 😎 Hodně mi v tomhle smíření pomohla kniha od Jordánové - Dítě jako šance pro tebe. Po dočtení knihy, jsem se konečně dala dohromady. Přeji hodně sil a nevzdávat to 😉