Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

adina22
25. mar 2009

joj ved prave sa z toho zjasim...topanocky na jar,sandalky na leto a papucky k tomu a mam po materskej 😨

danielka - mmb?Co je to dani,nejaky bazar? 😕 😉

zuzkafuny
25. mar 2009

Adina www.mimibazar.sk
tam kúpiš aj malého boha... 😉 🙂 😀

zuzkafuny
25. mar 2009

Ja tiež len na tom fičííím...!!! 😀 😀 😀

danielkapo
25. mar 2009

heh zuzi presne 😀 obcas zistim ze kupim aj to co netreba, no ale ked je to take pekne 😅

terezka044
25. mar 2009

to je zavislost ta stranka, potvrdzujem 😀 a mnoho dalsich s oblecenim 😅 😅
btw baby dala som zoznam stranok do Vybava- e-shopy. tak pozrite, je tam toho dost, na 1.stranke 😉 😉

sorrelia
25. mar 2009

baby diiik 😀
nj ked tak na to pozeram, tak tiez papucky budeme musiet kupit a nejake topanocky na von... a na leto sandalky a tenisky keby prsalo a cela materska je v cudu 😒

danielka

pocuj a nebojis sa, ze malickej topanocky nesadnu 😨 ??? ja by som tiez kupila cez MMB, len sa toho obavam, ze nam nesadnu... no a co potom ??

cherries
25. mar 2009

Tak neviem ako vy ale pre mna musia topanky splnat urcite kriteria a hlavne kriterium musia byt nove nenosene a splnat zdravotne a bezpecnostne normy pre dieta a v takom pripade som ochotna dat aj 30 eur za jedne hoci viem ze este vela ich potrebujem ale co uz ked treba tak treba .-... ja som s malim v deichmanne vyskusala kopu topanociek pokial mu sadli na nozku tie jedne cez net by som sa bala objednavat aj keby ze objednavam pouzite co nehrozi ...

adina22
25. mar 2009

dakujem baby za tip 😉

cherries - verim ti,ze chces pre maleho len to najlepsie ako kazda mamina,ale mna momentalne tlaci financna situacia,inac by som jej kupila aj modre z neba 😉Takze ak sa da kupit nieco lacnejsie,tak preco nie?Ale pravda je ,ze s kupovanim topanociek z bazaru nemam skusenosti.

danielkapo
25. mar 2009

nuz ja som malej kupovala takto obuv teraz prvy krat, ak neratam capacky ...a ide o nepouzivane (nove) topanocky...pouzivane by som nekupila z dovodu, ze topanocka sa prisposobi nozke...
sorrelia, pravdupovediac tiez mi napadlo, ci jej budu dobre, aj ked rozmery som mala...no a mali sme stastie, oboje jej sadli akurat 😅
sandalky jej pojdem kupit s nou, plus este nejake klas.topanocky
cherries kazda mamina chce pre dieta to najlepsie, no musi zohladnit aj svoju situaciu financnu...30eur za prve topanocky nie je az taka tragedia 😉 aj ked sa daju s troskou stastia kupit aj lacnejsie. ja napriklad povazujem za usmevne ako sa niektore maminky pysia znackovymi vecickami pre babo a myslia si, ze cim drahsie kupia, tym lepsie to bude pre dietatko....

angua27
25. mar 2009

ahojte,

potvrdzujem mmb je naozaj závislosť. 😀 kupujem odtiaľ 90% Maťkovho oblečka, zbytok istí Tesco. ale ako cherries, na topánky mám vysoké nároky a keďže ja mám netradičnú nohu a nie každá topánka mi sadne, tak aj Maťkovi radšej odskúšam, bojím sa kupovať cez net. no a ceny? to ani nehovorím, ako tu už bolo písané min. 500,- Sk, max aj 2500,- Sk. ale napr. nedávno som kúpila kvalitné slovenské papučky za 6,- Eur (180,- SK) a to nové. inak ja kupujem Maťovi topánky tak, že má vždy max. dvoje ktoré aktuálne nosí + papuče. strašne rýchlo mu rastie noha a je zbytočné, aby mal 4-5 párov. momentálne má dokonca iba jedny zimné + papuče, ale v piatok ideme do Deichmanu a kúpime nejaké tenisky už. a ja sebe tiež, lebo mám iba jedny eleg. topánky a v tom sa nedá chodiť na ihrisko. 😎

inak, ešte som chcela, mám kopec vecí pre deti od 6-9 mesiacov do 1 roka. väčšinou body krátkorukávové, dlhorukávové, overaly, tepláčiky, ponožky, pančušky a pod. všetko je to po mojom malom, ale myslím, že v dobrom stave. ak by ste niekto mal záujem, nafotím a pošlem fotos. ceny ústretové 😉

danielkapo
25. mar 2009

angua ahoj....no my mame tiez oblecka kopu...uz dnes na mna mama hucala nech uz nic nekupujem, ze to niet kde skladovat 😅 fakt je, ze nieco nestihne ani ponosit, no vzdy sa vyskytne nieco co treba dokupit, niekedy sa neda odolat 😅 a k obuvi...este...ja najradsej chodim v zabkach 😀 uz aby biolo leto 😀 ani drahe nie su 😅

cherries tebe uz maximko chodi? sui spominala, ze uz spravi zopar krockov, vsak? a davas mu doma topanocky (papucky)? Simka este nechodi, stoji pekne, aj krocik uz spravila, dnes dokonca dozadu 😅 ale topanky stale zobuje 😠

baby dokedy vam deturencevydrzali prevazat sa vo vajicku? Simka uz hrozne v nom vystraja...asi sa jej nepaci ze je opacne a asi aj tym, ze je naobliekana, no zrejme uz budem musiet uvazovat nad dalsou sedackou 😒

monky1
25. mar 2009

ahojte dievcata,

obcas k vam nakuknem...vidim, ze riesite detske topanocky....tie, ktore su z vychodu, mozu nakupit super kvalitne topky a za vynikajucu cenu v Bj. Aj ked treba dat na cestu, aj tak to vyjde lacnejsie. Uz som tuto predajnu - presnejsie dielnu (tam sa totiz siju) poradila kamoskam z Kosic, z Vranova, z Presova... a su fakt spokojne. Ja sama tam chodim nakupovat topky pre Hanu na kazde rocne obdobie. Maju dokonca aj zdravotne sandalky pre deticky, kt. maju ploche nôzky.
ide o Slovobuv, kde sa ceny prvych topiek pohybuju AK SA NEMYLIM od 320 Sk - uvadzam v korunach, lepsie sa v tom orientuje a tie ostatne cca 380 - 420,-. Zvyknu mat velky vyber a bola som zhrozena, ked som videla, ze v PO v jednej predajni predavali od nich 3 modely za 860,-. Tu je ich stranka http://www.slovobuv.sk/index.php?option=com_zoo... - mozno to niekomu pomoze 😉

dani, nasu haninku si videla, je trosku vacsia na svoj vek, ale vo vajicku sme sa trapili do roka!!!!!

zuzkafuny
25. mar 2009

Krááásne topky... 😵
ale nemajú tam cenník... 😠 alebo už nevidím 😕 😕 😕

angua27
25. mar 2009

danielka, Maťko bol vo vajíčku iba do 7 mesiacov, nemal nič proti tomu. ale mali sme požičané také to menšie vajíčko a začínala mu tam jemne trčať hlavička, čo je dosť nebezpečné, tak sme kúpili rovno autosedačku od 9-36kg. a je v nej spokojný. teraz už aj vidí pekne z okna a keď dám dole opierku hlavy na spolujazdcovom sedadle, tak aj dopredu a to sú Ti objavy. vidí na cestu, takže sa zabáva ukazovaním na autá, čo idú okolo. 😀

ešte k topánočkám ma napadlo. Maťko začal chodiť cca. v 9 mesiacoch, v 10 už behal ako šarkan a topánočky-papučky nosí až od 11. ja som na niekoľkých fórach a od niekoľkých odborníkov čítala, že klenba sa začína vyvýjať až okolo druhého roku, takže dovtedy topánočky nemusia mať klenbu a nemusí byť bábo stále obuté. topánočky sa síce snažím kupovať s klenbou, ale v lete pobehoval doma bosý, strašne sa mu v papučkách potila noha, tak som ho nechcela trápiť. 🙂

topánočky sú nádherné. škoda, že je to tak ďaleko. ☹ ale možno, keď pôjdem v lete na východ, mrkla by som cestou. 😀

adina22
25. mar 2009

danielka - my auto nemame,a ked uz niekam ideme autom tak si poziciam autosedacku.Ale ak sa vozievate autom,tak uz sa oplati kupit tu vacsiu 😉

angua - suhlasim 🙂 citala som to aj ja o tej klenbe,myslim ze aj v Mama a ja sa k tomu vyjadroval nejaky odbornik.A naboso je na zaciatok najlesie,pretoze ta nozicka je nutena sa prisposobit povrchu po ktorom stupa a tak sa vlastne zapajaju svaly na chodidle a klenba sa tvaruje prirodzene.

monky - supeeeer,dakujeme za tip..Rozmyslam tuho,ze tam pojdeme nakupit 😉

sorrelia
25. mar 2009

monky

tie topanocky su uzasne, prekrasne 🙂 🙂 🙂 😵 😵 😵 😉
ach skoda, ze to je tak daleko ☹ 😒

ale ked tak nad tym uvazujem, kocky nechysta sa tam niektora z vas ???
ja by som vam korunky poslala aj s fotkou topanociek aj s ciselkom a vsetkym... hmmm ???

adina22
26. mar 2009

Dobre ranko dievcata, ach som k.o.....Natalka sa mi nejak zjarila a vstava mi skoro rano.tyzden to bolo o 6,to som este rozchodila,ale vcera uz vstala o pol 6 a dnes dokonca buntosila od 5.Vyskusam jej posunut cas ked ma ist vecer spat.Chodievali sme tak o stvrt na osem,posuniem to na 8 a uvidime.Lebo inac neviem ako na nu...

sorelia - ak by sme sa vychystali,tak ti dam vediet.Musim totiz zohnat niekoho s autom..ak sa mi podari 🤐 🙂 🙂

yukki
26. mar 2009

adina u nás detto, 5.15 a to som ju ešte na chvíľu prehovorila nech ostane v postieľke kým nanosím drevo a zakúrim....oni asi tušia, že v sobotu sa nám to posunie! 😀

adina22
26. mar 2009

yukki - tiez si myslim,lebo inac si to neviem vysvetlit,ze si to z nicoho nic posunula.Boli sme nastavene,ze vstavame o 7,ale nie o 5 😕 😕 🙂

yukki
26. mar 2009

Veď aj Kika bola tak zvyknutá a ja som si ráno porobila od tej piatej kadečo, čo sa mi cez deň s ňou nedobre robí, alebo nedá robiť...a večer ju už posúvať nechcem, chodí o pol osmej, ešte kým zaspí je osem...dnes je v Spišskej otvorené nejaké materské centrum, len štvrtky a utorky. Asi tam ale nechodíte, čo?

adina22
26. mar 2009

yukki - no ved mne sa to tiez nezda posuvat,mame takyto spaci rezim uz cez rok,tak by som to nechcela menit,Aby sa jej to uplne nerozhadzalo...Budem dufat,ze sa jej to upravi samo 😉 No spominali baby na novembrovych babatkach,aj by som rada sla.Len to cestovanie,je dost narocne.A vraj to centrum je az na mieri,skoda ze nie niekde v centre.Aj by som mala cas si nieco pokupit 😉

yukki
26. mar 2009

Ta veď, aj my keby sme šli tak cestujeme vyše hodiny-ale od stanice by sa dalo šmyknúť kolo Kauflandu na mier a tak nejak...keď neprestane takto vstávať tak sa tam skočím kuknúť dakedy.

adina22
26. mar 2009

yukki - daj potom vediet,mozno sa pridame 😉

zuzkafuny
26. mar 2009

Toto moje sa tiež prebralo o pol šiestej... 😖 Niečo je vo vzduchu... 😀

terezka044
26. mar 2009

oni to citia, ze sa presuva cas, aj bratove deti vstavaju skor, na porazenie 😀

a tie topanocky su fakt skvelee 🙂

jaj baby dnes sa mi snival taky sen... ☹ a mi je tak smutno ze som sama.. teda otecko by s nami aj bol, teda aj je.. ale.. ja ho uz nejako nemozem vystat, sprava sa jak hlupak a pochybujem ze sa to niekedy zmeni. ☹

danielkapo
26. mar 2009

AHojky

monky dik za tip....mozno to spojime s nejakym vyletikom do kupelov...heh ja uz zas vymyslam pre moju malu aktivity, ktore asi nie su vhodne k jej veku 😅 no ale mama ma v Bj nejaku kamosku tak ju mozno prehovorim na babsku jazdu niekedy ked bude teplejsie....topanocky nadherne a ta cena bezkonkurencna...fakt sa oplati.

adi ja osobne auto nemam, ani vodicak som nestihla akosi, ale autom chodime casto, otec moj nas vozi, alebo ked ideme s kamoskou a jej manzelom autom...inak chcem vodicak si spravit, auto mozno budeme mat, oco chce kupit nove casom, tak nam by nechal to co teraz....

angua my mame vajko do 13kg a hlavicka jej netrci zatial, este tam ma dost rezervu, nozky sice trcia, ale z hladiska bezpecnosti to nevadi vraj...no mam dojem, ze jej prekaza ten polosed/pololah v ktorom je....tak uvidim, ci nebude lepsie ked uz nebude taka naobliekana v nom, pripadne poziciame vacsiu a ked v nej bude lepsie tak investujeme do sedacky 😖 😅

ja som tiez citala, ze nejaky ortoped dokonca odporucal aby dietatko ked moze tak chodilo co najviac bose...ze sa nozicka prirodzene vyvinie...no topanocky simka aj tak na nozke necha max.5minut a uz hladam po byte... 😅

my vstavame bezne medzi 5:00-5:30....ked spi do 6, to uz uspech, ale uz som si zvykla...zas chodi vecer uz pred siedmou...a po presunuti casu bude uplne super 😀

zuzkafuny
26. mar 2009

Danielka...
ja som mojeho malého tiež nechávala bosého... dokonca si ťažko zvykal na topky 😅
a keď sme sa chodili kúpať, tak po skalkách behal tiež bosý 😀 😀 😀 a ako sa mu to páčilo 😵

sorrelia
26. mar 2009

adina
dakujeeeeeem moooooc moooooc moooooc 🤐 🤐 🤐 😵

juuuj tak autosedacka - aj my musime kupit novu, lebo vajicko by sa patrilo uz aj vratit... no a ked tak ratam - topanocky, papucky, autosedacka uff... cela materska v cudu a este som nezaratala mliecko, plienky, a pod...
ach jaj

inak u nas snezi jak sproste a to ma byt o chvilku april... ja chceem teplooooo 😠 uz aj hned 😀 😀 😀 😀 😀

buchova
26. mar 2009

ahojte

aj my uz potrebujeme autosedacku!!vajicko je do 13kg aleked je tam naobliekana tak chudaledva tam dycha!!
tak na zaciatku aprila b ysom ju kupila uz ma vyhliadnutu tak dufam ze mi ju nikto nevyfukne!!
co sa tyka auta mam svoje a nasi tiez!!je to perfektna vec sadnem si a idemkde chcem a nokomu sa nemusim prosit!!len keby to auto islo na vodu!! 🙂 som schopna 1000sk prejazdit za tyzden 😠 uz sa hnevam sama na seba ale co mam robit doma sa mi nechce stale trcat!!

u nas je tiez spanoch hruza je tak strasne nervozna hlavne v noci nevie sa ulozit do kym zaspi tak je to aj hodina!v noci je tisickrat hore nechce ani pit ani papat mliecko ani v kociku!!myslim si ze ci neni nervozna aj s tych antibiotik!!no a o 5,30-6,00 je hore !!!!

ale musim sa vam pochvalit ze mame 8 zubkov a uz hovori amamam alebo mam a to ked place je podarena!!

aj u nas je sproste pocasie raz snezi raz svieti slnko na na nervy!!!

cherries
26. mar 2009

Ahojte tak aj ja mam este vajicko ale uz tiez treba kupit novu autosedacku lenze aspon v jednom mam teraz stastie ze moj otec ju ide kupit za svoje a ani ja nemam auto ani vodicak ale zato mam osobneho sofera brata 😀 chuda moje ale ked chce mat auto a vozit sa 😅 mne treba kupit okrem ineho sportovy kocik uz mam vyhliadnute aj plavat idem uz konecne od polky aprila tak ja mam toho dost este maleho narodky v maji a kopu dalsich veci radsej nepocitam peniaze lebo budm mat depku

😖
danielka - ano moj mali uz chodi ale velke vzdialenosti to este nie su prejde mi od detskej do kupelky sam ale to je dost na zaciatok a topanocky davam po byte tak 2 hodiny denne aby si zvykol

buchova - aj moj mali zacal tak ako tvoja amam v takom veku , teraz uz mi normalne povie mama a uz vie aj baba , ded - to je dedo , gab - gabik moj brat a aj auu , bee , daj , mnam , ta a take siahodlhe vety huci ale nikto mu nerozumie 😀