Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

siduska
10. dec 2007

ahojky zuz tak tu je nas asi vela, ako si na to prisla,????

musko
15. dec 2007

Ahojte babule, kde ste? Miri, Ty stálica, kde sa túlaš? Alebo tak vehementne chystáš Vianoce? A tomi a siduš? Čo máte nové?

suzana121
15. dec 2007

tak to je nas vela slobodnich matiek o to viac nezodpovednich chlapou

siduska
15. dec 2007

ahojky musko tak u nas je to nic moc, budeme sa rozvadzat,ale nejak mi to neulahcuje, zistili sme , ze vieme zit aj bez neho, a jemu sa to nepaci.
a co ty ??? ako sa mas????
suzana121 ako to myslis? ze ty tiez? zapdas mezdi nas ☹

musko
15. dec 2007

siduš, myslím, že to je pre chlapov vždy najhoršie zistenie - že nie sú nenahraditeľní - že si vieš poradiť a zariadiť sa aj sama. Ale pre Teba je to fajn - myslím tak, že Ti to posilní sebavedomie a zvýši vlastnú hodnotu 😉 . Si šikulka, tak určite všetko zvládneš - a malá tiež. Na Vianoce idete k Vašim na Slovensko, alebo ostávate tu?
My v popho, dieťa je momentálne u susedov "na prázdninách" tak som si urobila cesto na perníčky a zajtra to upečieme as budeme zdobiť 🙂

suzana121
15. dec 2007

ano zapadam opustil mna pretoze som sa rozhodla dieta si nechat a este som skoncila ako ta najhorsia na svete.bol sobec a sobcem ostane a dieta si vraj neprizna ale mne to je jedno bozi mlini melu pomali ale iste!!!!!!!!!!ver ze to bude prenho toho tvojho dobra tafka ale maju co chceli

mirka414
16. dec 2007

ahoj musko,siduska,nomisek a ostatne dievcata tak sa po dvoch tyzdnoch stravenych na Sk vraciam teda uz som nazad vo svajciarsku.doma na Sk mam tak pomaly internet,ze nez sa mi nacitala stranka tak presla aj hodina 😠 a mala som stres,lebo na uradoch sa mi zasa snazili sprijemnit vianoce 😠 a musim vybavit kopec papierovaciek odznovu strasne.ale inak bolo super leteli sme lietadlom nakupy v rakusku 😵...

musko
16. dec 2007

No Mirka, konečne! Ale ako vidím, tak si si to užila "se vším všudy".... Tie úrady Ti nezávidím, ja som to absolvovala teraz, ešte mačaká niečo dovybavovať a bude koniec, ale mám toho plné zuby 😝 .
Takže na Vianoce ostávate vo Švajčiarsku? No, my budeme na Štedrý večer tiež na Morave - sami - a 25. 12. ráno vyrazíme na SK k našim. Dúfam, že bude dobré počko 😉 . S mužom sme si kúpili pos stromček kolieskové korčule 😎 - takže možno si rozbijem pusu - ale chcem sa to naučiť.... Ešte nám chýbajú chrániče, tak ich snáď zoženieme.
Tak sa mi dievčatá opatrujte. A nomi, čo je s Tebou, ha?

mirka414
16. dec 2007

ahoj musko konecne mam rychly internet.tie urady no katastrofa 14mesiacov bolo vsetko v poriadku a zrazu si nieco nasli co musim teraz vybavovat zasa cez 2staty 😠 .krasny darcek na vianoce 😠 ano a toho roku budeme vo svajciarsku s tatinom kedze minule sme boli este odseba ☹ ale teraz sa naramne tesim na vianoce s tatinom a s dcerenkou a svokrom.markus stale poslucha a nadherne nas rozmaznava 😵 .viac stastia ani neunesiem.ozvem sa zajtra idem si po 2tyzdnoch uzit muzicka.paaa

musko
16. dec 2007

Tak si teda užívaj! Papa a dobrú noc! 😉

siduska
17. dec 2007

musko to ano, jeho to strasne stve , ze som sebestacna teraz sa hraje na velkeho tatinka.Hovori, ze by nam chcel urobit pekne vianoce aby sme mali vsetko, je fakt horzny, si mysli, ze mu na tu jeho hru skocim.
Mirka ahoj
my sme tiez asi mali ist na slovensko ,ale asi ostaneme tu v cechach, spoznali sme pekneho, dobreho muze, tak uvidime co to bude, zatial sa to vivija velmi dobre 😀
Nomisek kde si???
ako sa mate???

mirka414
17. dec 2007

ahoj siduska dufam ze to vide a najdi nejakeho chlapa aj pre nasu nomisek tiez pekneho a mileho 😀 najlepsie este do vianoc 😀 .ozaj kde je tolko nomisek idem jej napisat postu ze nas zanedbava 😠 .

siduska
17. dec 2007

Mirka tak keby sa dalo, tak by som jej nasla, aby bola uz stastna a spokojna
ja sama neviem ako mi to dopadne.
Napis jej, ze nam tu chyba 😀 😀

mirka414
17. dec 2007

uz sa stalo napisala som jej snad sa jej dobre dari.treba si len verit a uvidis ze aj dobry chlapy existuju moj je toho prikladom.je to anjel.isla som na 2tyzdne na sk aj s malou a za ten cas vyhodil s izby kde spi leonie koberec uz bol stary a trusil sa a dal spravit plavajucu podlahu a to povedal ze to budeme robit spolu ked pridem nazad. 😵 hned to inak vyzera.a pod stromcek dostaneme psika a zevraj aj auto 😵.

musko
17. dec 2007

No, Mirka, tak to si potom anjel aj Ty, nie, keď Ťa tak obdarováva....

mirka414
17. dec 2007

nie ja som cert 😉 niekedy si takeho super chlapa ani nezasluzim.ja chcem len vsetko stastie sveta pre malinku na nicom inom mi nezalezi ani to auto nepotrebujem.viem co znamenaju vianoce bez neho ked som bola slobodna mamicka sice s mojou rodinou na sk ale bez otca leonie tak hrozne sama ☹ .

nomisek
19. dec 2007

Ahojte Holky zlaté. Neuvěříte, ale měly jste pravdu, zatím nic nemáme. Nemáme tatínka a dokonce jsme se docela pohádali, protože jsem to už nemohla vydržet, tak jsem si řekla svoje a výsledek? že se vůbec už neozývá. Říkala jsem si, že si uděláme krásné vánoce a nebudeme si je ničím ničit, takže tomu nechávám volný průběh a po Novém roce valíme podepsat papíry a když ne dobrovolně, tak jdu k soudu podat žalobu. Už mi přetekl hrnec nervů, takže to bude ok 😀
siduska, nezoufej hlavně. Chlapy za to nestojí. Máme to ale pech, že? 😢

mirka414
19. dec 2007

tak moja mila nomisek to ja by som urobila tiez krasne vianoce tomu sebcovi a este pred vianocami by som mu to riadne osladila na sude,ved to nieje clovek!a to som ti uz bola skontrolovat ci su saty na svadbu ciste ☹ .
tiez som stretla na sk kamosku ma take krasne dieta a ten otec si to tiez nevazi co su to za ludia,ze im su vlastne deti ukradnute 😠 ...neboj raz sa niekto najde kto vas bude mat rad,prajem ti to a tvojej malinkej.

nomisek
20. dec 2007

snad časem ano, ale nevím nevím..... Je mi líto takových dětiček, protože jsou to oni, co nejvíce trpí... Jenže ty chlapy to nechápou o co ošizují děti 😢 Mirka myslím, že už se stejně k sobě ani nevrátíme, protože jak to tak vidím, tak tu svoji nechce opustit a mě drží tímhle jenom v šachu 😔 Už jsem se strašně těšila v skoro každou noc plánovala jakou bych chtěla svatbu, ale nyní zjišťuji, že asi mám hold v životě poslání být sama a dostávat jednou za čas nějaký ten kopanec, abych se v tom životě čím dál více zdokonalovala 😅 A další věc je také moje zdraví. Protože od doby, kdy tohle začalo nemůžu pořádně jíst, byla jsem nyní na operaci slepého střeva, pořád mi je špatně. Je to pech to zdraví 😠

mirka414
20. dec 2007

nomisek ty uz pises akoby si mala 100rokov,ved si tak mlada a pretoze jeden chlap bol blby to este nemusia byt vsetci taky isty!viem ze by si najradsej mala toho vasho tatina pri sebe ale âk to ma byt s problemami a stresom tak je potom lepsie ak budete sami a v pokoji.a ako pises to ze ak niekto dostane kopanec tak treba dalej vstat a neukazat mu bolest ale v tvojom pripade bojovat za prava tvojej dcerky a on neho vysudit aj posledne alebo chces darovat tej jeho priatelke to co patri tvojej dcerke?jemu je lahko nic neplati a tak moze brusit dalej frajera pred tou jeho.ja by som mu to osladila nech to randenie nema take lahke...

nomisek
20. dec 2007

taky to už jsem se rozmyslela, že určitě do toho půjdu. a vysoudím z něj i to co teďka nedal 😀

mirka414
20. dec 2007

spodky nechaj tej jeho 😀 uvidime ci ho bude mat potom este rada 😀

nomisek
20. dec 2007

no pokud bude pouze platit, tak ho bude mít ráda, ale jakmile by si ji chtěl brát, tak to by ho opustila 😀

mirka414
20. dec 2007

teda ja by som takeho chlapa nechcela co opustil vlastne dieta a zenu 😠 a uz by som ani nebojovala aby sa vratil.

suzana121
21. dec 2007

to fak je to tazke ale zivot ide dal nas nechal tatinek na zacatku tehotenstva a akosi som sa z toho dostala.ale oni ti chlapi za to nestoja babo sa narodi naraz si spomenu potom ho chcu vidat a je ale platit to ne

nomisek
22. dec 2007

no tak to je pravda, vídat by chtěli, ale platit už se jim nechce 😠

mirka414
22. dec 2007

dievcata ake budete mat vianoce?

musko
23. dec 2007

Ahoj Mirka!
No, dúfam, že pekné 😎 . Dnes ešte doupratujem, v noci nazdobím stromec a zajtra budeme čakať na Ježiška 😀 . 25. ráno prcháme na Slovensko, už sa teším.... 1x budeme vlastne úplne sami ( manželov otec umrel pred 3 mes). Tak som zvedavá. Spravíme si to na poschodí, ja tam veľa miesta a nie je tam telka!!!! Čo je úplne super, inak by bola tá bedňa isto zapnutá 😠 .
Pre malého máme darčeky dávno a dúfam, že navzájom si to nebudeme preháňať - je to hlavne pre deti.... Sviatočné menu tradičné Slovenské ( len bez opekancov). Tak si to užite a šťastné, veselé a pohodové Vianoce dievčatá!!!!!

mirka414
23. dec 2007

ahoj musko.
my ideme dnes nakupovat este darceky do zurichu a papat pecene gastany 😵 a markus nas pozval do restiky na obed 😵 .na vianoce budeme len so svokrom.ale sme uz rodina tak pekne spolu s tatinom tesim sa 😵 .tiez prajem vsetkym dievcatam nech sa im splnia vsetky ich tajne sny a vela stastia a lasky.

siduska
24. dec 2007

Ahojky dievcata, tak ja sa tu dostanem teraz len malokedy, pretoze ten manzel mi uz fakt ten pocitac vzal, iny nechcel, ale na oplatku mi zhanal novy, lenze ja som bola rychlejsi 😀 ,objednala som si ho ale pride az nekedy po svatkach, takze asi az potom sa ozvem, teraz som u nasich, tak len na skok.
Inak vsetkym prajem Krasne a vesele Vianoce.