Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

nomisek
3. jan 2008

tak jsem tam byla, máme to sepsané a teď už budu jenom čekat, až mě vyzve soud a pak se to bude řešit 😀 dokázala jsem to!!!! 😀 Je mi tak dobře 🙂

siduska
3. jan 2008

Ahojky dievcata
Nomisek, ak to si super, ja uz sa asi 2 mesiace rozhodujem kedy tam na ten sud zajdem, nemozem sa nijako prinut, ale v pondelok uz si to chcem vsetko vyriesit, tka snad budme mat na to odvahu
ja ti budme drzat palce.

julia225
3. jan 2008

gratulujem... vy aspon mate co riesit.nas daddy je anglican a az tam nase urady nesiahaju, a oni maju taky zakon, ze ked nerobi, nemusi platit, ja som z toho vol, ... a nikde neexistuje ani zmienka o tom kto je jej otec.. 😒

musko
3. jan 2008

julia, a koho si teda uvádzala do rod. listu?
Nomisek, no to si teda super kočka! Držím palce a verím, že máš dobrý pocit 😉 .
Siduška, naťahovaním nič nevyriešiš, tak do toho!

nomisek
4. jan 2008

siduska, je to jednoduché 🙂 u nás byli na mě moc hodní a v pohodě jsme to celé sepsali 😀 Je to blbý pocit, když tam jsi, ale když odcházíš, tak si připadáš, jak kdyby jsi se narodila 😀 😀 😀 Dej si frťana a vyraž, za ten pocit to stojí 😀

julia, děkuji moc a přeji vám také abyste si konečně vše vyřídili a neměli problémy. Pak je člověku lépe. Řeknu ti, že jsem do té doby než jsem byla na úřadech měla problémy se žaludkem..... UŽ JSOU PRYČ!!!! 😵 Držte se holky.....

musko, taky děkuji, mám až moc dobrý pocit 😀

siduska
4. jan 2008

ahojky musko, to ja viem,a le musim pozbierat odvahu.

Nomisek ja uz som to raz davala tie papiere , ale asi po case som ich zase stiahala a teraz zase mam s toho vsetkeho strach, ale musim to urobit, pretoze inak sa nic nevyriesi.

fiska
4. jan 2008

caute baby,

nahodou som na vas narazila a rada by som sa niekomu zdoverila s mojim problemom a pocula aj vas nazor, co mam teraz robit.
som velmi smutna a zufala..
Nie som momentálne slobodna mamička, ale vyzera to tak, ze o chvilu budem.
S mojim terajsim manzelom sme spolu chodili 6 rokov a rok a pol sme uz manzelia - dokopy skoro 8 rokov spolu
tesne pred svadbou som potratila a zrutil sa mi imunitny system, postupila som 2 gyn. operácie a 2 roky navstevovala imunologiu, aby sa moje telo dalo dokopy a mohla som otehotniet.
Konecne sa nam to podarilo, zaciatkom oktobra som zistila, ze som tehotna - naše vytuzene dieta.
nakolko manzel pracuje na hranickej policii, poslali ho ne cely mesiac v novembri na Ukrajinu, odisiel a mna nechal lekar doma s rizikovym tehotenstvom.Manzel sa vratil 16.12 , ale bol z neho uplne iny clovek, skryval sa na VW a v kupelni, telefonoval, posielal sms, choval sa odmerane, schudol 8 kíl, no proste velka zmena.
Presne na Vianoce 24.12 som ho pocula telefonovat s nejakou babou, po stedrovecernej veceri mi povedal , ze si musi vsetko rozmysliet a nevie mi dat odpovede na moje otazky.
26.12. odisiel na polovacku a na chatu., kde sa stertol s frajerkou, s ktorou je vraj uz rok v kontakte a od septembra s nou ma aj intimny pomer.Jednoducho viedol dvojaky zivot a spaval s dvomi zenami.
Ked uz som sa dozvedela , ze ma inu a sam sa mi stym aj potom priznal, pisal predo mnou sms tej frajerke, a vobec ho netrapilo, ze lezim vedla neho.Bolo to velmi tazke na psychiku.Cele noci som nespala a stale vracala.
Rozhodla som odist k rodicom, mala som strach ze potratim.
Na Silvestra odisiel za nou a mna nechal samu, s tym , ze ju miluje, so mnou si nevie predstavit dalsi zivot, chce predat nas spolocny dom a na dieta mi vraj bude prispievat.
Terar byvam u rodicov , on uz sa vratil od nej a je sam v nasom spolocnom dome.
Rodicovsky dom ako aj nas dom s manzelom su v tej istej obci.
Vcera som bola s nim, isla som si po nejaake veci a povedal mi, ze ide prec - zasa za nou pravdepodobne.
Teraz neviem , co mam robit - cakat, ci sa vrati spat ku mne, alebo mam s nim spolocne byvat doma a mat tichu domacnost a divat sa na neho, s akou nenavistou sa na mna a na moje rastuce brusko pozara.
Mam strach z buducnosti, sama vychovavat dieta, ktoremu bude chybyt otec, ktory ho ešte pred pol rokom tak velmi chcel

dakujem za kazdu radu a dobre slovo zuzu

andrea1158
4. jan 2008

zuzu: hmm, tak toto, čo sa stalo tebe, sa môže stať ktorejkoľvek z nás..musíš byť silná a dokázať od neho odísť. Daj si šancu žiť ešte krásny a plnohodnotný život. Plož sama sebe otázku. Dokázala by si s týmto človekom ešte žiť, milovať ho, odpustiť mu? Ak je tvoja odpoveď nie, len zbytočne strácaš čas a to najlepšie zo seba. Vykašli sa na neho kým je ešte čas a časom sa v tvojom živote objaví iný muž, ktorý bude stáť o tvoju lásku a bude milovať aj tvoje dieťa. Je to ťažké, ale musíš dokázať sa od neho odpútať. Držím ti palce.

julia225
4. jan 2008

musko, nema v RD nikoho 😉
fiska - ako som aj ja na to prisla, RADCEJ ZIADNY OTEC AKO TAKY DEBIL!!! 😠 drz sa a radsej sa tes na malicke, ono nemoze za tvojho nemozneho inseminatora 😀 tes sa ze pride novy zivot, nove starosti a radosti... dietatko si ta zasluzi usmiatu a stastnu uz kym je v brusku, predstav si ako sa citi ked furt places, mysli si ze on to sposobil a ze mas problemy kvoli nemu, babetka su vnimave... a ty nechces mat nervaka uz vo vankusi, vsak? !!! tak sa prestan lutovat, namaluj sa, daj si na seba nieco sexi, hlavu hore a chod kupit tie najkrajsie veciecky pre tvoje babo!!! zasluzi si to a aj ty. a mozno pri nakupovani narazis na nejakeho sarmantneho muza, ktory vas bude lubit najviac na svete... a sme tu pre teba dievca, ale vzchop sa a vyser sa na nho, zariad si bytik malicky pre teba a babo!!!!!!!!! zi... neumieraj 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 jasne????!!!!!!!!!!!!!! 😉

nomisek
5. jan 2008

fiska, tak to je teda mazec. Je to pěknej Hajzl, promiň mi ten výraz..... Já ty chlapy fakt nechápu. U nás to bylo podobné s tím rizikem v těhotenství. První miminko jsem taky potratila a u toho druhého, kdyby mě neposlal někam, tak jsem potratila též.... Ty nervy na to mají velký vliv. Ten první potrat jsem také dávala za vinu svému příteli, protože z těch nervů mi to taky padlo 😢
Je to těžké ze začátku, já trpěla i nervovými záchvaty, ale je lepší, když se rozejdete, protože až by se mimuško narodilo, tak toto prostředí by se mu asi nelíbilo 😢 Poradím ti jedině : "Mysly jenom na miminko a že se mu budeš věnovat a dáš mu lásku za oba". Dá se to totiž zvládnout. Chce to brát sílu u miminka 😵

mirka414
7. jan 2008

ahoj dievcata ani neviete ako ste mi chybali,mala som abstak 😀 nesiel mi 4dni internet ja som myslela ze sa zblazdnim 😅 nomisek pochopila som spravne on neprisiel ked si mu dala ultimatum na urcenie otcovstva na matrike?

nomisek
7. jan 2008

jo přesně tak 😢 Ale pak jsem mu napsala, že jsem teda podala žalobu a pak hned začal komunikovat!!!! 😠 Že teda půjdem na matriku a tak. ale zatím se ještě nedostavil 😠

julia225
7. jan 2008

nomisek urob len to kedy ziskas na mle viac prachov, teraz ty bud vypocitava!!! 😠

fiska
8. jan 2008

andrea a julia , dakujem vam obom za krasne slova
v piatok sme sedeli spolu s jeho rodicmi, ktorí chceli ešte nieco zachranit, no jeho stanovisko je pevne
odist prec, predat nas spolocny dom, o dieta ani o mna nema zaujem, ale zospovednosti sa nezrieka, bude platit...( jeho slová), uz vraj dlho rozmyslal nad nasim rozchodom, vraj skoro cele dva roky od našej svadby boli nanic...., tak nepochopim preco som v septembri ostala tehotna...
vraj o rozvod poda vtedy, kedy mu poviem ja, to boli jeho posledne slova a zacal zasa telefonovat s tou svojou novou babou a v sobotu za nou odisiel na vikend

teraz neviem, ci mam vyckavat, co urobi on - ci zavola, kedy pojdeme do tej realitky dat na predaj ten dom, v ktorom mimochodom on stale byva a ja som u rodicov...alebo ho kontaktovat, aby zacal nieco riesit

na druhej stane si neviem predstavit, ze by som teraz alebo o par mesiacov neskor mala daco balit a stahovat, aj tak mi nema kto pomoct, rodiacia su stari a bratia pracuju v zahranici.

mam z toho vsetkeho, co pride hrozu, teraz to nejako zvladam, ale stale rozmyslam nad spolocnymi chvilami, ze som na nic neprisla

julia225
8. jan 2008

fiska a odkial si? ja by som ti aj pomoct prisla 😒 vazne... ty by si sa pohrala s mojou malou a ja by som balila a keby som uvidela toho tvojho chrena, este by som ho a niekam nakopala za teba a penis na kolieska psom!!! 😠
pardon ale taketo svine ma vedia vytocit...
chod do realitky a riadne sa nabal a nieje napoly ale ty 3/4 a on 1/4 ved cakas jeho dieta preco by si daka ku..va mala uzivat este aj tvoje prachy a rozvod ined, nech ma male uz tvoje meno!!!kedy mas termin?!
to zvladnes, najdi si oporu u dobrej kamosky alebo kamosa 😉 obvolaj vsetkych co ti urobil, sprav z neho pred vsetkymi monstrum, ver mi on to o tebe tiez rozprava, aby mal ospravedlnenie za svoj cin... 😠

mirka414
9. jan 2008

julinka ty si vazne nahnevana 😀 tvoj ma asi stastie,ze je tak daleko nechcela by som byt v jeho kozi 🙂 ale radis fiske dobre veru aj ja by som vysudila aj posledne spodky co ma a pytala by som si aj vyzivne pre mna a cast penazi na oblecenie pre babetko!!!najst dobreho advokata.a kamosky ma predsa nas tu ak nieco potrebuje my pomozeme 😵 😵

katka73
9. jan 2008

ahojky pročítam si vaše trapení taky jsem si zažila své před 6lety mě manžel vyhodil z dětmi tak jsem šla bydlet na ubytovnu a to vše kvůli sousedce do které se zamiloval.neměla jsem to lehké nejmladší dceři bylo tehdy jen 11měsíců prostřední chodil do školky a ta nejstarší do školy.stale bydlím tady před rokem jsem se zamilovala miloval a miluje mé dětičky,ale před vanoci jsme se rozešli kvůli blbosti urazil se pro sms kterou jsem mu poslala kde jsem se ho ptala kde bude na vynoce a silvestra,on totiž bydlí jinak pomalu 100km od nas,a to ještě se svoji bejvalou přítelkyní,takže to nebylo jednoduché.uražlivy a ješitny chlap.pro takovou blbost bych se určitě neurazila a nerozešla se kdo ví co v tom vůbec je a nebo kdo. 😠 horší to je že nejmladší dcera které je teď 7let si na něj tak zvykla že mu říkala tati a teďkom ji takto zklamal,chtěl koupit barak abychom nebydleli na ubytovně,bylo všechno už tak na dosah a stroskotalo to.mrzí to mě i mé děti,nejvíce ale trpí malá,a nevím jak ji to mam pořed vysvětlovat.je to opravdu moc těžké.vždy říkam že si připadam jako prokletá,nikdo mě nechce.možna někdy bude lépe.

julia225
9. jan 2008

mirka niesom nahnevana...na mojho nie... on je chory, ale uz ma chlap podvadzal a to mu nepreslo som ho pripravila o vsetko a to sme neboli ani vzati 😉
katka73 moja mala bola so svojim otcom dokopy asi 9mesiacov a ma 26mesiacov, ale maju medzi sebou take velke puto... sice ma len dva roky, ale ked vidi jeho fotku povie mi, mami? daddy mi moc chyba, ja jej len poviem co citim+pravdu, ktora je, ze nezvladol liecenie, ale on nam raz isto zavola, ze je pripraveny na to byt ockom...
alebo vidi lietadlo a povie, aha daddy prisiel na chvilku pozriet co robime(on je z UK)
velmi ma to vzdy trapi a aj trapilo a trapit bude...
uz si ani nepamatam, kedy som nemala hrcu v krku... a staci mi ze sa na nu pozriem a chce sa mi plakat, je to jeho zmensenina ineho pohlavia 😉
chapem ta, je to tazke... ale vo vasom pripade teda ak za tym nieje nieco viac len zlyhala komunikacia... a dialka...? fuuu o tej nehovoriac... 😒 vse dobre...
fiska?! a ty ako moja draha? uz si si zbalila paksamenty 😀 tesis sa na male? v kolkom si tt? a ake mena mas pre male? uvidis, bude to dievcatko a neopusti ta nikdy... bude to tvoja naj kamaratka...
ja mam taku svoju verziu, ze zena ktora je odsudena zit bez partnera ma s nim dceru...teda myslim bez neho alebo nevydata, alebo tej u ktorej su uz zaciatky s babom tazke a osamote...ale nam je dobre!!! 😀

katka73
10. jan 2008

julia no necham to tak jak to je malé řeknu pravdu co se stalo a budu čekat že se možna někdy objeví někdo kdo nas bude mít rad a nebude se jen přetvařovat a nebo jen flirtovat.život jde dal sice bez lasky ale tu lasku mi davají aspon mé tři dětičky pa a držim vam taky všem palečky ať se vam splní sny 🙂

fiska
10. jan 2008

ahoj Julia,

dakujem ti za tvoje slová
som na začiatku 5 mesiaca, mená ešte nemám, ale zelam si dievcatko..
to je jedno, co to bude, len nech sme zdravi
ja som zo Skalice- to je na záhorí, na českých hraniciach
ja som u rodicov a on stale funguje na tom dome, nevolá , nepíše, vobec nekontaktuje, hlavne , že chce predavat barak..
stale rozmyslam, preco tak zrazu zmenil svoje chovanie a postoj ku mne, mam pocit, ze sa vnutorne nejako obvinujem... nie je to dobre, treba ist dalej , ja to viem,len teraz to nejaako nejde vyhodit z hlavyy

stale sa sama seba pytam, prečo mi nepovedal skorej, ze ma druhu a chce odist a cakal,
az kym zostanem tehotna, pritom sme sa dohodli v juli, ze vysadim tabletky ...a v septembri som otehotnela a zrazu chce zmenit zivot... je mi z toho nanic ..
mam strach z budúcnosti, teba i ostatne baby, andreu a nomiska obdivujem, ako to zvladate...

sama pises, ze cakas, ze ti tvoj byvaly zavola, ze je pripraveny byt otcom a ja mam strach, ze taketo pocity budem mat aj ja celý zivot...

julia225
11. jan 2008

fiska, nedakuje, sme tu jedna pre druhu...
tie pocity, to budes mat,... ja som v podstate v rovnakej situacii bola, nikdy pri nas nebol ked som to potrebovala, ked sa mala narodila, ked mala pre sopliky, ked boli vianoce, narodeniny, este nikdy s nou nebol na narodky..
mozno budes mat tie pocity, to ma kazda z nas. a aj ty to zvladnes uvidis, len sa uz netrp a nic si nevycitaj... hlavne kvoli malinkej.... a zacni vyberat mena!!! ake sa ti pacia? je tu aj taka tema o menach... 🙂 a co uz mas daco pokupene? mam kocik hlboko sportovy ak chces, proste neotalaj opytat o pomoc... za symbolicke ceny myslim,ze aj baby daco maju... neboj nic.mame ta rady a sme tu ...
poslem ti IP, hej? 😉

katka73
11. jan 2008

holky jsme přece silné a dokažeme všechno překonat.můj exmanžel neviděl dětičky 6let a než jsme se vůbec vzali ja jsem čekala tu nejstarší tak jsme taky byly od sebe vratil se až se mala narodila ale nebylo to růžové byl s nami chvilku a zase odešel potom se vratil asi po 4měsících a že zůstane s nama to byly zrovna vanoce za další 5měsíců jsme se vzaly ale většinou jsem byla stale sama,a je to takto stale.Dokonce chodí a vyklada že děti nejsou ani jedno jeho,té nejstarší to řekl do očí tak ho začala pořadně nenavidět,ale oni jsou jako jeden.no sousedů jsem měla okolo sebe hodně 😀 ale nikdy by mě nenapadlo že řekne žemam za sousedem a ještě k tomu když to byl dost starší pan,no je to velice směšné ale jak říkam jsme silné a vydržíme hodně a než se trapit s chlapem tak raději vychovat dítě sama.uvidíš že si tak zvykneš že ti to potom ani nepříjde.Narozeniny a svatky tak i vanoce jsme všechno slavili sami bez něho za celé roky si nevzpoměl ža ma děti a tak je to i s alimentama,které 6let neposíla je to zmetek tak pače a drž se držím palečky 😉

suzana121
11. jan 2008

katka73 to su chlapi mne muj byvali vinadal cez mob jaka su svina atd len proto ze sem sa na poslednu chvilu rozhodla nechat si nase babo.coskoro dojde na svet a uz sa nan tesim.pred nedavnem mi napisal ze mu mam dat pokoj a on to vraj nrchcee urovnat .a pritem sem mu nic nepisala asi mu uz hrabe potajomki sa chodi kukat na fotky na nete a babenka .a ktemu sa mi nedokazal podivat do oci jednodusi bilo mi vinadat cez mob.chlapi su neco ale aj na nich dojde

mirka414
11. jan 2008

fiska daj vediet aj ja rada pomozem ak budes potrebovat 😵 paaa

mirka414
15. jan 2008

dievcata super stranka a funguje 😵 je aj dama.cz

nomisek
16. jan 2008

ahojte holky, tak já ten život mám jak vystřiženej z bijáku..... 😠 Dnes mi přišel papír, abych zaplatila poplatky za soud, jinak soud neproběhne. Takže jsem naštvaná!!!!! 😠 😠 😠 😠 Ten můj už na moje výhružky kašle, takže mám smůlu 🙄 I když jednu povzbudivou věc dnes mám 🙂 Malou mi dneska hlídala jeho sestrad a u nich. Prej si potřebovala odskočit na poštu, tak nechala malou na hlídání tatínkovi.... Škoda jen, že jsem neviděla, jak se o ni sám staral (on ji totiž sám ještě nikdy nehlídal 😅 😅 😅

julia225
16. jan 2008

fuuuha, nomisek, tak takto riskujes 😅 ale super, no... len sa moc nenamotaj aby si nebola smutko 😒 ale vela stastia... ty si ako ja, kazda mala nadej ma potesi... 😉

mirka414
16. jan 2008

no to by som chcela vidiet tatinka v akcii 😖 nomisek a nemozes povedat,ze ti tvoj peniaze nedava tak to nemas ako zaplatit 😠 obrat sa na socialku alebo policiu o prozbu o pomoc...kolko su tie poplatky?

musko
17. jan 2008

nomisek, ako možu chcieť platiť poplatky, keď ešte nič neprebehlo? A súhlasím s mirkou - choď na sociálku - tam by Ti mali poradiť - povedz im, že Ti otec malej nedáva peniaze a jednoducho to NEMÁŠ z čoho zaplatiť - veď práve o to ide, nie, aby si mala peniažky pre malú..... ☹

nomisek
17. jan 2008

dneska na sociálku vyrazím, ale v tom dopise psali, že to musím uhradit a pokud požádám o osvobození od poplatků, tak mi ale tuhle 1000 už nevrátí 😠

julia, to máš pravdu, každá naděje mě potěší 😒 Také včera, když jsem šla z pošty s tou obálkou a šla jsem k nim pro svoji malou berušku, tak jsem celou cestu hudrovala, že mu asi něco udělám, jestli budu muset kvůli jeho "debilitě" zaplatit tolik peněz...... Ale když mi jeho sestra řekla, že ji minutku hlídal, tak jsem polevila..... Už jsem jenom říkala, že mu budu nadávat 😀