Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

leonnie
4. aug 2012

baby, ako je to s vyskou vyzevneho? kolko je primerane? je na to nejaky vzorec, podla coho sa to vypocitava?

sunnymood
4. aug 2012

@leonnie nevím jak je to v SR ale abys měla představu, jak to funguje v ČR: http://www.zbynekmlcoch.cz/informace/vztahy/roz...
maminka expartnera je bývalá sociální pracovnice a sama navrhla synovi, aby mi platil na malou 3tis. měsíčně (samozřejmě netuším, zda on mi je bude chtít dát) ale pokud by dával, pak nebudu protestovat, protože pokud by došlo k soudu a on přiznal pouze plat 15 tis. měsíčně, pak bych mohla dopadnout až o polovinu hůř ☹

leonnie
4. aug 2012

@sunnymood dakujem. je to ako som myslela cca 10% z platu. dufam, ze sa dohodneme bez sudu.

natasio
10. aug 2012

@leonnie presne ako hovoríš. Ja som s malým sama od jeho 6tich mesiacov a teším sa z toho, že ho mám a že sme zdraví.

natasio
10. aug 2012

@blueberry21 ahoj. Ja som s malým sama už dva roky, ale som šťastná. Som rada, že sú tu aj také pekné a pozitívne príspevky ako si dala Ty. Netreba predsa strácať čas trápením sa na ex keď ten čas môžeme využiť na naše deti. Nie je nič krajšie a lepšie ako byť maminou.Všetky baby hlavy hore :o)

dorotka_
12. aug 2012

ahojte, ja som sice zatial vydata, ale je otazne ako este dlho, som akurat na zaciatku 16 tyzdna, ale mame s polovickou dost velky problem, pretoze on je uz na 95% rozhodnuty, ze uz so mnou nechce byt, a to teraz ked sa nam konecne podarilo po 4 rokoch snazenia cakat nase babo, osud je nevyspitatelny, nemam ani sajnu ako sa ma s tym vsetkym vyrovnat a bojim sa aby tieto moje emocionalne stavy nevplyvali na babo, som rada,ze je tu tato skupina, povzbudi ma to a doda energiu a silu ze to zvladnem vychovavat sama svoje vytuzene babatko, ale je to riadna ironia, naraz prezivam to najkrajsie obdobie a zaroven z partnerskeho hladiska to najhorsie dufam, ze budem dost silna a zvladnem to 🙂

sosovica
12. aug 2012

Ahojte aj ja som slobodná mamička.Nerada sa s tým priznávam ale je to pre mňa a moju dcéru najlebšie ako žiť alebo sa vydávať za otca malej ktorý je nenapraviťelný klamár.Urobil mi mnoho zlého nielen on ale aj jeho rodina vlastne jeho mama ktorá ma chcela zraziť keď som bola tehotná!!!!Pretože tvrdila že to nieje jeho dieťa.Otec malej sa jej vzdal keĎ som bola tehotná a povedala že to nieje jeho že nato sa pozrie.Dala som mu ešte niekoľko šanci aj napriek všetkému ale bez zmeny.Bola som v 25týždni tehotenstva keď som išla do nemocnice s tým že som bola mokrá a moja mamina mu zavolala a viete čo povedal?....Niečo vybavím dopijem kávu a prídem.Nestál primne počas tehotenstva a všade sa chválil že bude mať dcéru a bude otec.Aj na FB všetkým oznámil túto radostnú správu.Čakáme na súd o výživne a ja verím že to niako urobím aby sa s nou vobec nestikal lebo neviem prežiť myšlienku že sa bude vytešovať jeho mama s malou keďže býva s ňou ☹

natasio
12. aug 2012

@dorotka_ určite to zvládneš... hlavu hore... keď nás môj ex opustil, tak som si myslela, že sa mi zrúti svet a nič horšie už nemôže byť. S malým som sama už dva roky a to, čo sa mi zdalo byť najhoršie na svete je nakoniec fajn a som rada, že už s ex nie sme spolu... uvidíš, všetko bude super

dorotka_
13. aug 2012

@natasio dakujem za povzbudzujuce slova, viem ze cas vsetko vylieci a strasne sa tesim na to male a som velmi rada ze som tehotna 🙂, v mojom pripade je horsie to, ze som si tuto celu situaciu zavinila sama a preto sa mi s tym bude tazsie vyrovnavat resp. dlhsie, pretoze nebyt toho ze som to pokazila sme mohli byt jedna stastna rodina ale clovek sa niekedy spamata az ked je uz neskoro

natasio
13. aug 2012

@dorotka_ z ničoho sa neobviňuj a teš sa na malinké... uvidíš, že všetko je tak ako má byť a budeš šťastná... viem, že ešte prídu aj ťažké chvíle (aj ja ich občas mám, keďže som na všetko skoro sama ), ale som šťastná... držím palce, nech ste aj s malinkým zdraví a nech máš každý deň dôvod na úsmev... ak budeš potrebovať radu, pomoc psych. podporu ozvi sa :o) pekný dník

kacenkalm
13. aug 2012

@natasio
@dorotka_
@sosovica baby,tak velmi by som vas chcela podporit,ale nejak nenachadzam tie spravne slova...budte silne,dieta je dar,a ked sa to male narodi,tak ta radost zatieni tie smutne myslienky...tiez som sama s malou takmer 2 roky,zijem v zahranici,nemam tu ani rodinu,co by mi pomahala,a s mamou mam tiez vselijaky vztah a sestru ani nepovazujem uz za sestru....po rozchode s ex,ked mala mala rok a 3 mesiace som sa takmer zrutila a musela navstevovat chvilu psychologa...jedine co ma drzalo vtedy nad vodou bola a je moja dcerka....je to tazke,ale my to zvladneme...

@dorotka_ mozno sa mi to lahko hovori,ale naozaj sa netrap,teraz ked si tehotna...drzim palce

martinka17
14. aug 2012

@dorotka_
@sosovica babenky, iste to zvládnete na 1. Je to iné, v niečom ťažšie, ale v mnohom ľahšie. Horšie je to so strážením, ak starký nie sú nablízku, a s bubákmi ani nevravím. Ľahšie, že sa staráte len o seba a svoje slniečko. To sa ináč delí čas 😎 ....a odmena je tak krásna, každé ráno milujem-ten rozospatý úsmev...celý deň je slniečko , a každý večer sa teším na nový deň viacej ako ten čo skončil 😀 😀 😀 😀

dorotka_
14. aug 2012

@natasio
@kacenkalm
@martinka17 dakujem vam baby za podporu, velmi ma vase slova potesili a povzbudili a som rada ze sa ma clovek moznost zdoverit a nacerpat od vas pozitivne odhodlanie a vieru ze to bude dobre, ja sa teraz strasne tesim na prvy pohyb mojho drobca urcite to bude uzasne, tak zatial pekny den a nech mame v zivote co najviac krasnych chvil 🙂

sosovica
14. aug 2012

@martinka17 je to ťažke ale da sa to zvladnuť čo narobime ja verim že niekedy sa najde niekto kto sa o nas postara a bude nas lubiť aj keby bolo najlebšie keby to bol otec mojej malej ale čas všetko ukaže čo bude.Veru tak ten usmev vynahradza uplne všetko na svete 🙂

martinka17
14. aug 2012

@sosovica jj, zajtra bude lepšie a o rok sa nad tým všetkým možno už len pousmeješ 😉

sandrikacsg
14. aug 2012

kocky pridavam sa k vam 😉

blueberry21
17. aug 2012

@natasio dakujem prajem vela zdravia tebe aj synčekovi.. 🙂

ivka2012
19. aug 2012

@bubu4125

Dobre rozhodnutie. 2x do toho isteho hovna nevstupis! 😉 (hovori sa rieka ale toto je viac vystizne)

ivka2012
19. aug 2012

Ahojte
Pred 5 dnami ako som sa vratila z dovolenky na SK som mala teda privitanie (zijem v UK). A tak som slobodna mamicka dievcatka 5. Co najskor chcem sa odstahovat z nasho domu a vybavujem papiere ist na Slovensko. Bola som tu uz 10 rokov tak neviem ako to na sk vlastne aj funguje! Stahujem sa do Banskej Bystrice je tu niekto z BB?

lendam
23. aug 2012

@martinka17 Martinko, to je svatá pravda, ty sluníčka nás obohacují a chlap neví, o co přichází...Co jsi říkala malému, když se zeptal kde je táta? Je na to nějaká dobrá rada?

martinka17
23. aug 2012

@lendam no tak popravde, ešte sa nepýtal.😀

myshalka
23. aug 2012

aj ja som slobodná mamka, a veru, nebolo to ľahké, ale teraz to považujem za najlepší krok, že som od otca malej odišla...malá bola pre mňa "vykúpením" a otvorila mi oči, a máme jedna druhú a sme zdravé,a to je najdôležitejšie na svete :D veď koľko žienok by chcelo detičky a nemôžu,alebo tak....
držím palce každej slobodnej mamine, pretože je to fakt boj, ale po boku máme vždy našich "malých vojačikov" ktorí stoja za všetku radosť sveta :D naše milované detičky :-*

lendam
23. aug 2012

@martinka17 a máš připravené, co mu řekneš? může to přijít kdykoli,,,

martinka17
23. aug 2012

@lendam ale áno, pravdu 😉 aby sme sa v niečom nezamotali 🙂

karolinka2427
9. sep 2012

ahoj je tu nejaka maminka z okolia poprad na spolocne kocikovanie debaty 🙂

dorotka_
9. sep 2012

ahojte baby 🙂 , chcela by som sa spytat ci nahodou niektora neviete ci sa da, teda ako to funguje pri narodeni dietata dat do rodneho listu ze otec neznamy a po case dopisat ho, ak by som si to rozmyslela, dakujem

sunnymood
12. sep 2012

@dorotka_ no určitě..pokud nejsi vdaná, pak by otcem byl autom.manžel, pak se do kolenky otec píše neznámý, pokud nemáte dopředu uznané otcovství... 😉

brmbalica
14. sep 2012

@milacik65 ....v zianom pripade sa nevracajte na slovensko!!! ...je to perfektna sanca aj pre tvoje dieta ,mat sa lepsie ...ja zijem sama s dcerkou vo Viedni,hladam tiez kamosky,ozvy a mi ,budem sa velmi tesit ...

maatuulka
18. sep 2012

ahojky maminy, ja som si bola vybavit vyzivne.. na podnet mojej tetusky som tam supla vyzivne 100eur.. no a hen, za tyzden mi prisiel dopis zo sudu, ze musim znizit vyzivne.. Bude to asi tym, ze mlady pan ma este jedno dieta.. No teraz mi stale tvrdi, ze on sa chce dohodnut mimo sudne.. Ze mi bude davat nadalej kolko budem chciet. :D som sa zasmiala.. ale ved uvidime, za par dni by som mala byt bohatsia.. :D

eaka
18. sep 2012

@maatuulka To je problém Tvoj a Tvojho dieťaťa, že on má aj ďalšie dieťa??