Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

katarina1234
4. okt 2010

@martinka17 mas 100% pravdu je nam dobre a lepsieako o z nejaky blbim chlapom 😀 Ja som sa tiez bala byt sama a teraz som rada ze mojho exa nevidim a ze to tak dopadlo lebo asi by to dlho nevydrzalo a potom by to bolo mozno este hosrie ako vtedy. Cas vsetko vyriesi 😀

martinka17
4. okt 2010

@katarina1234 ja si to pamätám a veľmi som sa potom potešila. Hlavne, že sa už netrápiš a že sa to všetko raz vyrieši, to je isté.

ncora
4. okt 2010

@tilda ..Nie nesli sme cez sud lebo mojmu ex som jasne vysvetlila ze nikdy mu sud nedovoli aby mi bral maleho bez mojej pritomnosti kedze ho maly nepozna lebo ho nevidava casto .....a my sme sa vlastne nedohodli..proste som mu ja povedala svoje podmienky a bud ich bude respektovat kedze ja vychovavam dieta alebo ma smolu.... 😀 ..argumentoval sice chvilku ze je to aj jeho dieta....ale hned som ho zrusila ze mal nato mysliet ked si nasiel inu ked som bola v 8 mesiaci a potom ma podvadzal este veelmi dlho..v podstate este maleho ani nevidel a tym co urobil sam rozhodol ze s malym zit nechce tak nech sa nehra teraz na otca....a mam pokoj... 😀 ...a strach rodicov fakt si nemusis vsimat.. 😀

ncora
4. okt 2010

@katarina1234
@martinka17 ...mate cistu pravdu...radsej byt s detmi same ako sa trapit vo vztahu co nefunguje....ja ked som sa rozhodla ostat sama tak som si povedala.....Radsej zacat od nuly ako zit s nulou.....a sme stastny....

tami_tami
4. okt 2010

@boddez @katarina1234 dakujem za odpovede... mne to pride odveci ze to neriesia hned - resp. v nejakom kratkom case - som dufala ze je na to tiez nejaka lehota do kedy to musia riesit... ked ziadam o vyzivne tak asi preto ze mi to nevychadza... a cim dlhsie cakam tym vyssie vydavky mam s rastucim dietatom - ved to je hrozne 😒

tilda
4. okt 2010

@ncora ako otras, preco su ti chlapi take svine? (niektori, nasi). ja som v tom este velmi emocne zaangazovana... ako vidis 🙂
a peniaze si s nim ako v yjednala?
starych si velmi rada nebudem vsimat :D jupiiii

ncora
4. okt 2010

@tilda ..ja som bola tiez na mraky z toho vsetkeho kedze som odchadzala od neho na 2X lebo sme zili v zahranici a tak som sa vratila v podstate do nicoho...ale nelutujem to....ono to preboli...len to chce cas...vyzivne sme riesili dohodou...povedala som nech povie on sumu na kolko si ceni standard syna a aj ja som povedala sumu a dali sme uprostred....

tilda
4. okt 2010

@ncora standard syna - asi slusny chlap, ked ste sa vedeli dohodnut uprostred? u nas tolko a tolko a basta fidly, nepohnem nim, ale ok... nema ani tusenie, co jeho dcera mesacne vsetko potrebuje, kedze s nou zil tri tyzdne... fuj... kedy to uz preboli?

julinka2787
4. okt 2010

@katarina1234 katuška a keď mám auto na mňa napísané, to nevadí??, aj tak mi to uznajú? nevieš??

boddez
4. okt 2010

@tami_tami ja ziadam tiez o vyzivne a kedze jej matka ...nema koro nič tak ma určene 25eur vyzivne ani to si neplni a kedze nemam ani určene sudne zverenie do mojej vychovy aj ked svoje male dievčatko vychovavam uplne sam od narodenia nedostal som ani prispevok pri narodeni ani ziadne ine prispevky...hlavne je ze je moje male slniečko zdrave..ale naozaj ...dokedy to che trvat tie sudy netušim ...maju na vsetko čas... 😖 😖 😖 😖

ncora
4. okt 2010

@tilda ..pravdu povediac..vysoko si ten standard neocenil...ale som rada ze aspon nieco dava... 😒 ved si skus spisat vsetky vydavky na malu nech ma doklad co vsetko mala potrebuje.....a hlavne si tu dohodu medzi vami spiste a podpiste obaja..aj co sa vyzivneho tyka....nech sa potom nevyhovara.....neboj uvidis ze to preboli..ja som sa naplakala ti poviem ...ale uz nato nemyslim....treba sa odstrihnut od minulosti a myslien na buducnost svoju aj svojej dcerky....niesi prva ani posledna slobodna mamicka...

tami_tami
4. okt 2010

@boddez mas to tiez pestre a tazke no mas moj velky obdiv a sklanam sa pred takym otcom ako si ty!

tilda
4. okt 2010

@martinka17 boze zeny, uprimne vam zavidim 🙂 ale aj prajem... ste takym svetielkom, ze sa to da zmaknut... nemate nejaky manual? 🙂

nikka23
4. okt 2010

@boddez ja ťa osobne obdivujem, lebo mi maminy nosíme dieťa pod srdcom, tak máme s ním pevnejšie puto. No ako vidím sú veľké výnimky, o to viac si vážim, že si sa rozhodol starať sa o svoje dieťatko 🙂 a čo sa týka súdov u nás na slovensku no comment

boddez
4. okt 2010

@tami_tami zvladame to ...je zdrava to je najdôležuitejsie...a nesklanajte sa bude vas boliet chrbat nepotrepim si nad takym..🙂)) 😀 😀

boddez
4. okt 2010

@nikka23 neexistuje pevnejsie puto..ked rodič svoje dita miluje...tak ...to pusto sa vytori napriklad sofinkina mater si ziadne puto nevytvorila v zivote malinku nepohladkala ked bola v brusku nehovorila s nou ..nič... 😖 😖 ale tatik jej to vsetko vynahradil sofinka ma tolko lasky ze sa jej z toho uzliky robia za uškami..je to moje všetko...nadovšetko ju milujem ..nikdy som nikoho tak nemiloval ako ju..je to to najkrajsie puto ake cclovek môze zažit ta najkrajsoia laska..na svete... 🙂 🙂 🙂 🙂

tami_tami
4. okt 2010

@boddez mas pravdu zdravie je na prvom mieste 😉 a nebud skromny len maloktory chlap by sa zachoval tak ako ty a taktiez len maloktory by sa dokazal uplne sam starat s laskou o babatko... teba treba dat zaramovat a dat ako priklad vsetkym otcom a hlavne tym co si svoje deti nevazia a nestaraju sa o ne... 😉

julinka2787
4. okt 2010

@tami_tami máš veľkú pravdu čo sa týka boddeza. je to fakt milujúci otec. 🙂

tami_tami
4. okt 2010

@julinka2787 krasna fotka v profile 😉

julinka2787
4. okt 2010

@tami_tami ďakujeme!!! 😉

liana81
5. okt 2010

@martinka17 Ďakujem Martinka za reakciu a privítanie.....ja som sa inak tiež sem presťahovala z Košíc a ak by som sa vrátila, tak do KE a tam vieš aké su drahé podnájmy pre slobodnú mamičku s dieťaťom, rodičov mám pri Trebišove, takže to by som zase ďaleko mala do práce....a chodila som tam na týždeň, ale uplne mi to stačilo, to proste ťažko pochopíte ich povahu.....nejako to budem musieť zvládnuť na vlastnu päsť

risiacik255
5. okt 2010

@martinka17 nádherne si to napísala, pravda pravda 🙂
ja síce bývam na dedine, takže reči že som ... a tak (neviem či tu j nie som dokonca jediná slob.mamička) , ale kamaráti a rodina sú skvelí, takisto mi hovoria že som sa správne rozhodla a keby už, tak len na ich názore záleží, ostatní sú mi ukradnutí...a ako vravíš, moja maličká je to naj naj naj v mojom živote a povedala som si, že spoločne sme silná dvojka a všetko prekonáme 🙂

risiacik255
5. okt 2010

@katarina1234 Katka, prosím ťa,chcem sa opýtať, čo si písala o tej striedavej starostlivosti, to sa fakt týka len rozvedených a len v tom istom meste? a keď on je čech?

risiacik255
5. okt 2010

dievčatá, ja keď tak nášho slobodného ocinka čítam, tak mám sto chutí tu všetkých našich ex a im podobných tu dotiahnuť, nech to aspoň prečítajú (aj keď...neviem ako vašim, no tomu môjmu by to nedošlo...on sa má na to moc rád...) 😠

boddez
5. okt 2010

@tami_tami a to je smutne že maloktorý tatik...ma takýto vztah k vlastnemu babtku..boze ved je tot najkrajsie čo existuje...nič krajsie a milsie som nikdy nevidel.. 🙂 🙂 🙂

boddez
5. okt 2010
liana81
5. okt 2010

@boddez fiha, až teraz som si všimla, že je tu aj otecko, ktorý sa stará o dieťatko....a môžem sa spýtať, čo je so Sofinkinou matkou? Ona s ňou nechcela byť, či ako? Ak chceš odpovedz, ak nie tak nie, ale zaujímalo by ma to

boddez
5. okt 2010

@liana81 heheh prečiitaj si to v mojom blogu... 🙂 🙂 🙂

liana81
5. okt 2010

@boddez už som si, až som mala zimomriavky, lebo nepochopím, ako sa môže matka vzdať dieťaťa, ale samozrejme mi neprináleží súdiť, už každý sám najlepšie vie......tak držím palce, nech to takto naďalej zvládate, klobúk dole, že si sa neotočil maličkej chrbtom.....je krásnučka

boddez
5. okt 2010

@liana81 toto nieje smutny pribeh tot je vesely pribeh u nej .by malinka bola odstrkovana v postielke ..plačkala by ..ako keby to vidim...ona sa nevie postarat o seba samu nieto este o dietatko...u mna jej je super plno lasky nehy opatery stale sa jej niekto venuje harmonicke prostredie klidek..samozrejme ze som sa neotočil je to moja dcerka vytuzena...moja mala laska... 🙂 🙂 🙂 🙂