Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

adina22
24. nov 2008

katka - ved prave preto by ti mal platit!!A hlavne on ma zo zakona povinnost platit na malu vyzivne.A malu ti urcite prisudia,to by si musela byt alkoholicka,narkomanka alebo by si sa o nu nestarala,aby ju dali jemu.Neboj sa 😉

buchova
24. nov 2008

katka
dnes je normlane vyzivne 2000sk
ja som dala na navrh 3000sk daj radsej viac oni ti to aj tak znizia ale radsej viac ako by si si mala at zase malo..
ked to posles tak ti pride zaplatit 2000sk ako poplatok za navrh ten zaplatis a sud bude pokracovat v tvojom pripade..
tak ako pisu baby musis sa pozerat na seba a malu a nie na neho...on sa ako zachoval ked si potehotnella??????bral na teba nejaky ohlad??nebral!!!v dnesnej dobe to je asi tak ze ked ty nebudesd svina tak bude on!!on uz bol tak teraz bud ty!!! neboj sa nicoho

adina

mame sa vyborne mala mi teraz vonku spinka 2hodiny..vonku sa jej najlepsie haja..vytesujeme sa spolu je taky smejo.rano o 7 sa zobudi a pozera sa na mna a hned sa smeje a ked jej idem dat papat tak usmev od ucha k uchu je podarena 😀 A ty co,??ako sa mavas??

nelka24
24. nov 2008

caute baby, wau ako ste sa dnes rozpisali 🙂
mna za par dni caka navsteva matriky s bio,aby som si mohla sama potom vybavit RL po porode,takze bude debatka aj o porode...uvidime

adina22
24. nov 2008

martinka - neboj sa aj ty sa cochvila dockas svojho drobceka a pre teba bude to najkrajsie babo na svete 😉

buchova - to je dobre,ze je mala taky smejko 🙂 ..mne moja tiez vstava o 7.Robi mi radost aj ked je take sidielko..teraz po novom rada tancuje,ked pocuje nejaku hudbu uz vykruca tym malym zadkom 😵 No a na bio som poslala exekutora a podala trestne oznamenie...stale len sluboval a peniaze nikde,tak to riesim takto.Ty uz si bola na sudnom pojednavani?Ako to dopadlo?

nelka - daj potom vediet ako dopadla debata o porode 😉

buchova
24. nov 2008

este som nebola na pojednavani len mi prisiel papier o zaolarteni poplatku 2000sk a ze potom sa bude pokracovat talk om zvedava...
to je super ze je take sidielko a s tym zadkom to musi byt super 😀 😀 😀
uz musim mala je hore.potom dobehnem..cafte

nelka24
24. nov 2008

adina jasne,ze dam 😉
inak ja ho tam mozno aj chcem,komu by som inemu nadavala v bolestiach,ze za to moze?? 😀
nech vidi,ze to neni ho.. rit porodit JEHO dieta!!! a nech sa na nu pekne aj pozrie od prvych minut,nech mu aj srdrce pukne,co zahodil 😠

martinka17
24. nov 2008

buchova
niekde na paragrafom som registrovala, že keď si na MD, tak by si mala byť od poplatkov oslobodená, skús sa tam mrknúť...veľmi som si to nevšímala.Ale viem, že pri rozvode iste neplatia baby na materskej, tak či to neplatí aj pri výživnom??? 😉

adina
dík, už len 9 tt...to snáď rýchlo zbehne, hlavne ak sú tu vianoce 😀

adina22
24. nov 2008

buchova - ja sa tiez cudujem,ze platis nejaky poplatok..ja som neplatila nic 😨

danielkapo
24. nov 2008

Ahojky, katka tak ako pisu baby, to by musel mat riadny dovod na to aby malu prisudili jemu....v podstate nema sancu, o to sa neboj..a navyse, myslis, ze by to vobec chcel? 24hod.denne sa venovat dietatku? myslim, ze by si to velmi skoro rozmyslel...toho sa podla mna obavat nemusis...
A nie je to o tom "byt svina"...jednoducho na to mas narok...teda mala...a mat to potvrdene sudom je poistka pre teba aj pre nu....
Moja otca v RL nema, ale to je o niecom inom, mozno niekto povie, ze je to len moja hrdost a ze som hlupa, ze by mal platit...mozno je to aj tak...ale ja som omnoho spokojnejsia....mne tie peniaze od neho nechybaju,ani malej, on sa rozhodol nemat s mojim dietatkom nic spolocne a ked vidim ako sa zachoval tak som tomu len rada..az bude mala dost velka, sama sa rozhodne co dalej. Kazda spravi to co povazuje za najlepsie pre svoje dieta a az potom pre seba... 🙂
buchova, mala je teda podareny smejko....aj simonka krasne vonku spavala...no teraz dost von vystraja, nepaci sa jej, ze je naobliekna 😝
adina, no super si ma upokojila 😀 to uz aby moja mama spratala vsetky kvety z podlahy 😀 lebo budeme pestovat stonky
nelka, to je na tebe ci ho budes mat pri porode alebo nie....hlavne pri tom neber ohlad na to,ze on tam chce byt (ak si to nerozmysli) Porodis babo tak ci tak ty 😅 ja osobne radsej bolest znasam sama...vtedy ma strasne rozculuje ked niekto pri mne co i len je... 🤐
martinka, uvidis ze zbehne rychlo;)

buchova
24. nov 2008

tak potom neviem..prisiel mi papier ze ked zaplatim poplatok tych 2000sk tak potom sa bude pokracovat v mojom pripade a ak to nezaplaim tak sa to pozastavuje...
nehovotim ze mi neni dat luto tych 2000sk ale radsej ich dam a mam svaty pokoj a dusu na mieste ze sa s tym bude nieco robit..

danielkapo
24. nov 2008

buchova skus na paragrafoch sa popytat, lebo aj ja som pocula, ze sa da poziadat o oslobodenie od sudnych popalatkov v takom pripade....

buchova
24. nov 2008

dnes som to uz zaplatila takze uz mi to aj takk nikto nevrati...
ale do navrhov som napisala ze nech vsetky trovi aplati on

adina22
24. nov 2008

buchova - a navrh si si pisala sama,alebo si mala nejakeho pravnika?Ja som to spisala s jednou pani zos socialky,ona bola potom pritomna aj na pojednavani...ale ziadne poplatky,ty by si mala byt oslobodena.Ten poplatok ti prisiel zaplatit zo sudu?

martinka17
24. nov 2008

danielka
nie si hrdá, ak ho nemáš v RL a nechceš jeho peniaze. Ak sa správa ako sviňa, tak radšej prerušiť kontakt. A simonka ak bude chcieť, tak ho vyhľadá, veď meno poznáš, aj adresu🙂

buchova
24. nov 2008

ano prisiel mi zo sudu..mozno mi to potom vratia neviem.. 😅

angua27
24. nov 2008

katka, držím palce, aby to dopadlo k Tvojej spokojnosti a spokojnosti malej. neviem, presne ako sa to rieši, ale mám pocit, že tak ako baby písali, pokiaľ kojíš, musíš byť na stretnutiach prítomná. a počítam, že to biootca o chvíľu prestane baviť, ak tam budeš aj Ty. 😉 ja na Tvojom mieste, by som tiež dala na súd, aby Ti bola malá zverená do opatrovníctva. ja mám našťastie dobré vzťahy s exom a zatiaľ som neriešila zverenie súdnou cestou. dúfam, že ani nebudem musieť. výživné platí, myslí si, že malý patrí ku mne a chodí ho pravidelne navštevovať.

buchova, za žiadosť o vrátenie nič nedáš. buď Ti to vrátia, alebo nie, za pokus to stojí. 😉

ja som posledné dva dni na nervy s malého. začína skúšať moju trpezlivosť, začal robiť veci, čo má zakázané a robí ich až kým nedostane po riťke. ešte, že tam má plienku a je to len také pohladkanie. už nech toto obdobie prejde. 😒

buchova
25. nov 2008

a ako mam napisat tu ziadoat????alebo co tam mam napisat?dakujem...
co varite? 😉 🙂

martinka17
25. nov 2008

buchova
ja ti síce neviem poradiť ako sa to píše, ale v paragrafom je jedna kočka - tuším alexandra...a tá sa v tom dobre točí. Skús mrknúť na diskuise, prípadne vytvor tému, ona tam často pozerá, poradí ti 😀

Ja mám dnes obed s nedele..dojedám,k ale na zajtra budem mať rybku na paradajkách a zemiakovú kašu a vo štvrtok asi fazuľkový prívarok a vajíčko, mňam 😀

adina22
25. nov 2008

angua - to skusanie trpezlivosti poznam 😉 a ked k tomu hodi este usmev,typu Sak sranda,nie? ide ma niekedy rozhodit.A to sa este mozme tesit na obdobie prveho vzdoru (medzi 2 a 3 rokom) 🤐 🙂

buchova - v tej ziadosti ti neviem poradit,ale ako pise Martinka obrat sa na Alexandru,ona v tom vie chodit.Dnes by mal byt kelovy privarok,ten ja mozem,mnam. 😉

danielkapo
25. nov 2008

Ahojky, ako mate? Ja sa vytesujem zo snehu, ktory tu cez noc napadal,...tak planujem uz simku zobrat von, normalne sa tesim 😵

My dnes mame take masovo-zeleninove fasirky a zemiaky...mnamky ..ale vari moja mamina takze mne od nej chuti absolutne vsetko....

Pekny den vam....a Katke vsetko naj k meninkam

buchova
25. nov 2008

skusim tam mrknut.dakujem...
same fajnovosti varite ja este neviem co budem 🙂

martinka17
25. nov 2008

danielka
presne to som si ráno, keď som videla to kopisko snehu, povedala...to sa budú detičky vytešovať, ako je vonku kráááásne.

buchova
25. nov 2008

baby,volala som na sud a ta krava mi poedala ze ona mi v tejto veciporadit nevie nevie mi ai povedat co mamk robit..tak som sa rozculôila a povedala som jej ze na aku rit tam teda je ked to nevie??? 😠 😠 😠 😠 😠 normalne mam take nervy ze az..... 😠 😠

martinka17
25. nov 2008

buchova
joj, to ber tak, si ju vyrušila v jej ničnerovení, to jej zaberá skoro celý deň. A navyše si od nej chcela, aby pritom ešte použila aj mozog...toľko vecí naraz?????
Tak skús tu Alexandru..ona je zaltunká 😵

buchova
25. nov 2008

pisala som jej povedala mi ze mam ist na sud a poziadat o oslobodenie....tak som tej krave zavolala za co budem potrebovat a tak, jasne ze som ju vyrusila lebo to zdvihla so smiechom... a ten mozog jej chyba asi od narodenia..jaj,rozdrapit ma ide. 😠

slunicko552
25. nov 2008

Buchova já jsem psala ve třech vyhotoveních-Žádám o svěření dítěte....do své péče.Napsala jsem jak dlouho spolu nežijeme,že jsme se dohodli na výživném.Ty můžeš napsat,že nejste dohodnutí a žádáš o určení výše výživného a jestli se stará nebo ne.A to zanes přímo na soud na podatelnu.Pokud Ti tam bude něco chybět oni Ti pošlou dopis ať ještě uvedeš to a to.Přeju hodně štěstí 🙂

angua27
25. nov 2008

ahojte,

slunicko, buchova už žiadosť o zverenie dala. teraz rozoberáme, že ako požiadať o oslobodenie od poplatkov, keďže je na materskej. 😉

my sme dnes boli na kontrole vajek a všetko ok. dnes ešte nevarím, my máme kuriatko s ryžou z nedele a malý rybičku na paradajkách s ryžou (vybrala som z mrazáku), lebo to super kuriatko mi bojkotuje. ešte musím porozmýšľať, čo spravím zajtra, ale tie mäsovo-zeleninové fašírky znejú super. 😉

slunicko552
25. nov 2008

Aha tak to jsem nepřečetla celé.Ale koukám,já jsem nic neplatila ani po mě nikdo nic nechtěl 😨 .Žeby to u vás bylo jiné než u nás?

martinka17
25. nov 2008

buchova
tak nad tým mozgom tetušky na súde som sa dobre zasmiala.....ale neviem, asi potom len ísť osobne, alebo neveim, súd som ešte neriešila 😢

danielkapo
25. nov 2008

No my sme teraz dosli z prechadzky.-..super bolo, simka ma krasne cervene licka 😀 a ja zmrznute ruky, lebo som zabudla rukavice a tlacit kocik....no ale fajne...by mohlo snezit celu zimu 😵

buchova....nerozculuj sa...zbytocne 😉 urcite bola pani zaneprazdnena...