Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

tmonika81
autor
25. sep 2007

Dominiccka budem Ti drzat palce, aby si sa z toho dostala, a aby si mala dostatok síl.. Ja som tym tiez presla, no rodicia stali pri mne a som im za to nesmierne vdacna 😵 Neboj sa, ked uvidís to malé ked sa narodí, zabudnes na vsetky bolesti, ktoré ti sposobil ten tvoj byvaly 😉 Aj ja som uz zabudla.. Kazdému sa vsetko raz vráti 🙂 a Ty uz nikdy nebudes sama 😵 😵 😵

m.ajka
25. sep 2007

Dominicko, né moc hezký příběh. Zažila jsem něco popdobného, ovšem můj partner se na miminko těšil i když to dával najevo dost divným způsobem...Když jsem byla v pátým měsíci, snažila jsem se ho vytáhnout z hospody od automatů, to je jeho droga. Teď už tak půl roku nevim že by hrál ale obávam se že to příjde. No, maminky já se chtěla zeptat jak hrozný to musí být ve vztahu aby se maminka rozhodla odejít od partnera s dítětem v náruči? Doma poslkouchám jen to jak všechno dělam špatně, už pár sprostých nadávek jsem si vyslechla, nepomůže mi, nepodrží ani psa nevyvenčí... Dřív to bylo jiné a já byla připravená na jedno dítě, ne na tři(dcera, partner a pes). pořád váham jestli mam odejít nebo ne. Bojim se že to finančně neutáhnu a že přestane mít zájem o malou...nevim,nevim

tmonika81
autor
25. sep 2007

m.ajka ja by som to nedokázala... zit s takym muzom 😠 vsak Ty más doma peklo.. ked budes vkuse nervozna, to sa odzrkadluje aj na malej 😨 a co tvoji rodicia? k nim by si nemohla s malou?

geegee
25. sep 2007

m.ajka...skus si odpovedat na otazku: Ma zivot s tymto chlapom buducnost? Podrzi ma? Je dobrym otcom pre nasu dceru? Co najhorsie by sa mi mohlo stat ak by som odisla a ako by som to zvladala/riesila?

tmonika81
autor
25. sep 2007

presne 😉 ked sa moj byvaly chcel vrátit, zobrala som do úvahy vsetky za a proti, a nakoniec som sa rozhodla, ze ho nechcem spat... vsak aky zivot by ma cakal po jeho boku, ked je taky nespolahlivy? a myslím si, ze som sa rozhodla správne 🙂 som stastná, a hlavne kludná mamicka, co je vidiet aj na mojom syncekovi 😵 😵

m.ajka
25. sep 2007

teda, a já si furt říkala že to neni až tak hrozný... sakry, tak nevim jak to udělat. Jak to holky zvládáte finančně? To vám dává stát ještě jiné peníze než mateřskou?

m.ajka
25. sep 2007

A to že se to odráží na malé je opravda, když jsme sami doma, jsme obě v klidy
u a jakmile přijde táta dom, jsem nervopzní já a netrvá dlouho a rozeřve se i malá, to mě mrzí nejvíc. Myslim že pro ni jako po psychické stránce bude lepší pro její vývoj když budem sami, ale nevim jak dokázat ji dostatečně hmotně zabezpečit, nechci aby strádala i finančně.

tmonika81
autor
26. sep 2007

m.ajka ja mám to stastie, ze rodicia mi pomáhajú aj po financnej stránke. ale od byvalého nedostávame ani korunu, lebo som ho nechcela dat zapísat do rodnéhu listu malého. a vela vecí sme dostali aj od sesterníc, ktoré majú este malé deticky. u nás je materská 5000 sk, neviem, ci by to stacilo na vsetko, co maly potrbuje. ved on vkuse nieco potrebuje 😎 no a tych 20tisíc, co som dostala ako prvorodicka, som dala na vyrovnanie dlhov, co moj byvaly nechal na mojom krku 😠

nomisek
26. sep 2007

dominicka, tak to tě musím také podpořit. Zažila jsem něco podobného, ale ne tak brutálního jako ty 😢 Je mi líto, že si vůbec nějaká žena tímto prochází. Žádná z nás si to nezaslouží a to dítě už vůbec ne. Také jsem poznala, že moje rodina za mnou stojí a nenechájí mě ve štichu. Moje dceruška v rodném listě nemá tatínka a já jsem docela za to ráda 😵 ON SI TO TOTIŽ NEZASLOUŽÍ 😉

nomisek
26. sep 2007

m.ajka řekla bych, že si obě dvě takový život s ubožákem nezasloužíte. Finančeně na tom sice nebudete nejlíp, ale myslím, že je to stokrát lepší než takový "blbec" doma, ne? K vánocům jsem dostala jednu krásnou knížku, jmenuje se Tvoje dítě jako šance pro tebe a napsala ji Jordánová. Ta se zabívá takovou metodou a v té knize píše o různých příbězích ze života dětí a jak pak končí v dospělosti. Psala o jedné paní, která se nechala takto "okřikovat" chlapem a pak když už toho měla plný zuby a odešla (dítko už bylo skoro dospělé), a rozhodovalo se s kým dítě zůstane. Samozřejmě se přiklonilo k otci. I přesto, že mámu i mlátil, křičel..... Přidalo se k tomu silnějšímu, protože vidělo, že máma se nedokáže ubránit a otec je silnější, tak chtělo zůstat s ním. 😖 S paní Jordánovou v tomto musím souhlasit, protože i já to doma tak cítím. Moje mamka vždy u nás doma vládla a táta byl ten hodný a klidný táta. Mamka vždycky vše řešila a táta jenom když dostal příkaz od mámy. Teď v dospělosti to cítím tak, že si více rozumým s mamkou a přikláním se spíše na její stranu a táta, ten je ten hodnej dědeček, kterej si z ničeho nic nedělá 😀 Takže jsem spíše po mámě 😀 To otec dcerky prostě nechápal, že já nejsem ta, na kterou může řvát 😀

DRŽTE SE ŽENY!!!!!!

mirka414
27. sep 2007

tmolika81 dostanes od statu 20000sk pre dieta a pochvalis sa ze si ich minula na dlhy?to sa mi trosku nepaci pripada mi to ako okradanie vlastneho dietata...na to tie peniaze urcene neboli.

mirka414
27. sep 2007

a jeden chrapun sa niekde smeje ako dobre sa mu to prepieklo a este aj nemusi nic platit na dieta...

malena
27. sep 2007

M.ajka, dá sa to zvládnúť,všetko ide ak sa chce. Mne pomáhajú rodičia, ale v rámci normy, čo sa týka oblečenie nejaké som dostala, a tiež nakupujem na mimibazare, mám odtiať hromadu krááááásnych vecí, niektoré priam malé skvosty a za veľmi prijateľné ceny, čo sa týka stravy, zatiaľ kojím a rada by som kojila čo najdlšie /dcérka ma 7mes./, na seba takmer nemíňam, aspoň vynosim tie stohy handier v skrini, jednoducho žijeme skromnejšie, ale vôbec mi to nevadí, viem, že to najdôležitejšie: lásky a pozornosti má dostatok. Žila som dlhú dobu v zahraničí a videla som deti vyrastať v materiálne zabezpečených rodinách, ale šťastnejšie neboli. Videla som darčeky-nerozbalené sa váľať v kúte,atd. Ak by si nebývala s rodičmi, sociálka prispieva myslím, 2tis. na bývanie, ale sumou si nie som istá.

tmonika81
autor
28. sep 2007

mirka414 a to by bolo lepsie, keby ma dali na súd, a zaplatila by som 2x tolko? keby si sa dostala do takej situácie, neviem, co by si urobila. maly vtedy uz mal vsetko, co potreboval. a vobec som sa s tym nechválila

mirka414
28. sep 2007

mna len mrzi ze chlapom sa to tak lahko prepecie...ja by som tomu mojmu stiahla aj spodky,keby to spravil nasej dcere a bojovala by som o posledny cent!!

tmonika81
autor
29. sep 2007

ale on je dobrovolne nezamestnany, pracuje v zahranicí, platil by mi len minimum, okolo 500sk. a mali by sme len zbytocné natahovacky... takto nemá ziadne nároky, nebude moct vyskakovat, ked si to po case rozmyslí, a bude chciet vidiet svojho syna.

nomisek
29. sep 2007

mirka, občas jsou i v životě takové situace, kdy peníze za takové problémy nestojí. Třeba u mě je to totéž, místo peněz bych měla samé tahanice a možná nakonec o malou i přišla. Jsou prostě na světě chlapy, kterým je jedno, že ubližují dítěti a ne matce 😢

Moniko, souhlasím s tebou. Já se dokonce v mém případě ptala i psycholožky, která mě měla v péči delší dobu a věděla o mém případu vše, tak mi řekla, ať otcovství neurčuji, že bych měla jenom problémy..... Sice mi je líto, že si na malou ani nevzpomněl na narozeniny, ale hold je to tak. Člověk musí jít dál a držet se, aby děti byly šťastné. To je to nejdůležitější 😵

m.ajka
15. okt 2007

Ta kjsem holky nasbírala všechnu odvahu a prvního listopadu se s dcerkou stěhuju. Můžete mi některá která už to máte za sebou poradit kam mam jít co nahlásit? Mam nárok na nějaké dávky? S partnerem jsme se dohodli na 1500 výživném, bere přes 20 tisíc, nemam zažádat o víc? A nemá tatínek i vyživovací povinnost na maminku když je na mateřský? To že budeme sami už jsem překousla, ale ty peníze počítam pořád a nějak mi to nevychází... Poraďte prosím.

andreafa
15. okt 2007

ahojte baby, mozem sa k vam pridat 🙂 otec malej sa zbalil, ked mala malicka 3 mesiace a vratil sa k byvalej... z jeho bytu sme sa pred tyzdnom prestahovali k nasim, lebo nas mierne povedane s celou jeho familiou vyhodili.. mne plati na malu 5000 Sk, co je pomerne slusne a zaplatil mi aj prerabku izbicky pre malu + nabytok.
m.ajka aj ty mas narok na vyzivne od otca dietata, u nas je to tak, ze do veku myslim 2 rokov dietata. ale je to na dohode. podla mna ziadaj viac!!!!
ja som malicku este nikam nenahlasovala, mame stale trvaly pobyt u neho,ale od noveho roku uz nasich. no a od aprila 2008 budem musiet ist do prace a malinka do jasiel ☹
ste tu aj take, co vam babatka chodia do jasliciek? ja neviem, ci to psychicky zvladnem 😢

sweetberry
15. okt 2007

ahojte aj ja sa mozem pridat tiez

nomisek
16. okt 2007

majka, myslím že máš nárok na víc, když vydělává tolik. Za 1500 Kč si skoro nic nekoupíš... Nechci abych vyzněla jako chamtivá ženská, ale když já jsem teď taky sebrala odvahu a šla se dohodnout po dobrém s mým chlapem, tak on bere 10tis. a domlouvali jsme se na 2000Kč.....

adnreafa, tak to musí být těžké rozhodnotu se pro jestličky.... Já jsem teda s malou stále doma a do práce vyrazím až půjde do školky, i když ona, když je mezi dětma, tak mě ani nepotřebuje ☹ To spíš já teskním víc než ona 😀

siduska, mirka, kdepak jste? Jak se vůbec máte... Musím vám říci novinu....
Konečně jsem sebrala svůj mozek dohrsti a vydala se bojovat u Zojenčinýho táty 🙂 Zatím chce čas na rozmyšlenou, protože mu jeho nynější přítelkyně dala nůž na krk a řekla, ať si vybere. Buď ona nebo Zojenka..... Mluvili jsme spolu před týdnem a ještě se neozval, ale říkala jsem si, že mu dám čas do konce měsíce, protože to možná už budeme mít svoje bydlení a nebudeme u našich 😎
Holky ani nevíte jak jsem šťastná, že jsem se k tomu odhodlala, protože jeho mladší sestra mi teď skoro pořád malou hlídá a já mohla začít dělat vyšší post v Avonu 😎 Takže vydělávám aspoň nějaký korunky navíc a jsem mooooooooooooooc šťastná a budu ještě víc, když Jirka uzná otcovství a bude se jí věnovat 😀 Tetička se Zojence tak věnuje, že vždy když si ji jdu vyzvednout, tak plače a nechce nikam jít od ní.... Je s ní mooooooc ráda a mě to také těší 😎

Mirko, doufám, že jsi se minule neurazila, nemyslela jsem to zle. Jenom jsem říkala, že někteří chlapy nemají vůbec žádný stud a je lepší se jim vyhýbat, než pak zkončit třeba ........ Nebudu raději ani říkat kde 😢

mirka414
17. okt 2007

nomisek ty si u mna teraz tak strasne postupila,ved aj za to otcovstvo som ti hovorila uz davno a ruku na srdce nemas teraz lepsi pocit,ked ju uzna za svoju dceru?ved to je hrozne ta prazdna kolonka v R.L. 😠 A co ak jeho priatelka bude mat raz dieta a jemu sa nieco stane ved aj tvoja dcerenka ma na nieco potom narok!mozno to vyznie ze mi ide len o peniaze no mne ide o dieta!!ja som sa neurazila,neboj ja som 7rokov pracovala medzi chlapmi co pre nich nebol problem ak neboli peniaze pre deti,no ked chybali peniaze na alkohol tak to uz problem bol!!!ja viem co je zivot,ked som sa sama zbalila a odisla do cudziny s 3mes.kurzom nemciny pracovat na miesto,kde aj chlapy plakali od unavy...no to je o inom ☹ .

nomisek
17. okt 2007

mirka, ono není ještě vyhráno. Uvidíme, jak se rozhodne tatínek. Mám jenom strach, že dobrovolně nepůjde kvůli přítelkyni a to už jsem si řekla, že to nemá cenu úplně, protože naco takového otce, když ji prostě nechce 😢 )
Koukám teda, že sis toho také docela prožila 😒

adriana1
17. okt 2007

Ahojky,
taky sem svobodná budoucí mamča. Mimčo se narodí 12.května. Vezmu to zkráceně. V lednu sem otěhotněla přes prášky ale omimčo sem přišla. Já pak chtěla nové a přítel ne. Pak sem otěhotněla a přítel si našel jinou. Život je těžký ale nemůže být vždy hnusný. Vše zlé pro něco dobré. Budu mít mimčo na které se moc těším a mám prima kamaráda kterej mě má strašne ráda a těší se na moje miminko. Uvidíme jak se to mezi námi vyvine. Všem vám přeji hodně zdraví a úspěchu

mirka414
17. okt 2007

ano ja viem,no ty budes mat ciste svedomie,ze si urobila vsetko pre svoju dcerku!ale jedno ti poviem urcite mojmu som povedala,ze ho povlacim po vsetkych moznych sudoch a na SK bude musiet kvoli tomu dochadzat tak casto,ze sa mu az v hlave bude tocit,ale ja dcerku bez otca v papieroch nenecham!!ale u nas to bolo o niecom inom,mne platil peniaze stale a to boli ine sumy,ale mne islo o to aby bola malinka a dokumenty v poriadku.my sme boli od seba vlastne koli inym veciam,lebo som mu dohovarala,ze pre niektorych jeho takz.priatelov je dobry len ked sa jedna o pracu a ze je velky dobrak,ked to robi a ked on nieco potrebuje od nich tak sa musi skoro plazit aby to spravili a ste vsade vykrikuju ze to ma zadarmo 😠 on to vedel,no nechcel si to priznat,lebo ho to trapilo a uzavrel sa do seba,no ja som vzdy verila ze budeme spolu s nasou dcerkou stastny..
a ako sa chova tvoj k dcerke ked je u jeho sestry?mal ju vlastne uz aj na rukach?

nomisek
17. okt 2007

jeho sestra Zojenku hlídá mimo jejich domov. Bydlí sice ještě společně, ale raději si Zojenku bere ke svému příteli. Její přítel je můj bývalý a tak se k Zojence chová jako k vlastní, tak jí je u nich dobře 🙂

Jo choval ji, když jí bylo asi 3,5 měsíce..... to vypadalo, že to bude zase jako dřív, ale ono ne :( 😢

sweetberry
22. okt 2007

existuje este toto forum???

mirka414
22. okt 2007

samozrejme ved chlapov bez charakteru je stale vela!nomisek ako to pokracuje?sweetberry a preco si tu ty?

musko
22. okt 2007

mirka, čaff!!!!
Ty si taká majsterka - rada tvoríš, tak ti posielam link na super stránky - ja som tam urobila veľkú objednávku - www.aurednik.cz
Dúfam, že sa máš dobre a malá je zdravučká a rastie!

mirka414
23. okt 2007

ajoj musko su tam super veci no teraz si dost objednavam vo svajciarsku,tiez mam super katalog a su tam krasne veci.mame sa nadherne od tatina dostaneme psika tak sa velmi tesime ze sa nasa Zoo rozrastie.malinka rastie ako z vody a uz sme otvorili pomalicky aj temu sestricka alebo bracek 😀 skusam nejake pekne mena zatial mam len pre dievcatko nieco ako JASMIN alebo SUSANE.Ale ved uvidime vsetko ma svoj cas...