Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

lennie7
25. okt 2007

ahojte mozem sa opytat?som tiez slobodna mamicka a malickej "otec"ju ani nevidel-nema zaujem.do rodneho listu som ho zatial neuvadzala.keby som ho tam dala dopisat kolko by bola minimalna suma vyzivneho ked nepracuje?a ake by mal na malu potom prava?mohol by si ju aj bravat aj ked doteraz o nu nemal zaujem a mala ho vobec nepozna?
dakujem za odpoved 🙂

adriana1
25. okt 2007

ahojky lennie7 když ho tam uvedeš tak to půjde přes soud. Výživné se platí podle to kolik bere ale když je bez práce tak nevím. Pak záleží jest-li má o malou zájem. Jest-li jo tak to větčinou bývá jednou za 14dní na výkend.

expertka8
25. okt 2007

...lennie...mas IP 😉

lennie7
25. okt 2007

expertka dik aj ty mas ip 😉

adriana on nema o malu zaujem si ju brat k sebe ale bojim sa aby si to nerozmyslel a nebral mi ju naschval ☹
ja by som ho tam ani neuvadzala ale korunky sa zidu 😒

mirka414
28. okt 2007

ahoj nomisek co mate nove?

nomisek
28. okt 2007

ahojky Mirko, my se máme zatím dobře 😀 Tatínek se ještě nevyjádřil. Prostě neví, jak se zachovat, ale myslím, že se spíše rozhodne pro svoji novou přítelkyni 😠 Zavidím nové plány na miminko 😅 Taky bych brala další časem.

Lennie, koukám, že máme skoro stejně staré holčičky 😀 Já bych s chlapa vybouchala co nejvíce 😀 On už bude živit jenom sám sebe, ale ty budeš živit malou 🙂 A pokud mohu poradit, tak bych spíše volila prázdnou kolonku. Pokud nemá práci, tak by jsi z něj dostala tak 500 Kč, ale pokud se o ni zajímá a chtěl by se jí věnovat, tak bych nebyla proti. Ten náš není také uveden a ani po tom netouží ☹ asi ☹ Měla jsem také strach, že mi bude pak dělat naschvály, ale on je rád, že nemusí platit ani korunu. Ale říkám si, že kdyby platil, tak by se určitě ozýval, jen kvůli tomu, že když platí, tak z toho chce taky něco mít. 😲 Hajzlíci 😲

mirka414
28. okt 2007

nomisek lennie radis,aby vybouchala co najviac,no tomu tvojmu sa to zatial prepieklo celkom lahko.ja byt na vasom mieste tak tych vasich zlatych chlapov povlacim po sudoch az by scernali a sudila by som sa o kazdy halier..no to len moj nazor,viem ze to nieje lahke. ☹

lennie7
29. okt 2007

nomisek dakujem, mas pravdu ze keby uz platil tak chce z toho daco mat.a bola by som proti tomu aby si zobral malu k sebe ked ho ani nepozna a je to pre nu prakticky cudzi clovek ☹

mirka praveze nad tym uvazujem ale aj tak asi nevysudim viac ako tu minimalnu sumu.
myslite ze sa to da aj spätne doplatit za ten rok a dva mesiace co na malu neplatil?niekde som citala ze sa to da spätne doplatit ale len do nejakeho roku, dvoch alebo tak nejak. 😒

andreafa
31. okt 2007

lennie7, vyzivne nema premlcaciu dobu, vcera som bola s pravnikom a mozes si o to kedykolvek zaziadat, ak je v RL a nezaplati 3 x dopusti sa trestneho cinu a nastupia exekutori 🙂

fenrirka
2. nov 2007

ahojte chcela by som sa opytat ze na co mam narok,teda dokoncila som skolu a som tehotna este som nepracovala,pretoze som otehotnela...No a tym padom mam narok na 4500 mesacne a na ten ficou...A pre slobodne mamicky tam nieje nieco navyse???Dakujem

lennie7
5. nov 2007

fenirka pre slobodne mamicky asi neni nic navyse ☹

mirka414
7. nov 2007

nomisek ako ste dopadli uz sa tatinko vyjadril?

nonames
7. nov 2007

Přidám Vám mojí zkušenost,
už jako těhotná jsem zůstala sama,po narození kluka proběhl soud o určení otcovství + alimenty, podstoupili sme testy otcovství. "tatínkovi" jdou ruce do zadu a práce se vyhýbá jak čert kříži, přesto sme vysoudili alimenty 3000kč/měsíčně,odvolal se, ale odvolací soud usoudil,že se práci vyhýbá záměrně.
Další soud na výživu neprovdané matky,"tatínek" stále nepracuje a my opět vysoudili 3000kč/měsíčně (po dobu dvou let zpětně). zatím čekáme ,jestli se odvolá...
Mezitím sme podali exekuci a trestní oznámení...
V RL je kolonka stále prázdná... a ON se o malého nezajímá a nikdy se neviděli (nezajímá se z toho důvodu,že nemá čas-tak mi to odůvodnil)

nonames
7. nov 2007

jsem zapoměla dodat,že za celou dobu nezaplatil ani korunu

mirka414
7. nov 2007

nonames dufam ze to babko co cakas uz nieje jeho ale ze si nasla dobreho cloveka a otecka pre svoje deti 🙂

nonames
7. nov 2007

jasně,že není jeho... 😉

m.ajka
8. nov 2007

Ahoj děvčata, ještě nedávno jsem se Vás tady ptala co a jak když je maminka sama, no a teď se chci pochlubit, už dva týdny bydlím s malou sama, už píšu z dnes nově zapojenýho internetu. Je nám tu s Kačenkou dobře, bydlíme s taťkou ve stejným městě, takže když bude mít zájem si ji může kdykoliv vzít na procházku(moc s tim stejně nepočítam), je to super se takhle osvobodit. Jak budu válčit s penězma to ještě uvidim, ale ten rozhodující krok mam za sebou, tak mi držte pěsti, děkuju

mirka414
8. nov 2007

m.ajka gratulujem a aj ta obdivujem za odvahu.prajem len vela vela stasticka aby ste mali klud a ten tvoj postoj voci ockovi,ze si ju moze brat na prechadzky je tiez podla mna v poriadku aj ked je to smutne ako sa zachoval je to predsa len otec...a ak ti bude smutno napis vzdy ti odpisem.posielame pozdrav malinkej.

nomisek
9. nov 2007

fenirka, jsem svobodná matka a bydlím u rodičů s malou a dostáváme asi kolem 9000 Kc....

mirka, tak nevím. Vypadá to, že nás tatínek stále miluje. Včera jsem byla s ním v hospodě rozprávat, jak to uděláme a on mě začal objímat a strašně moc chtěl, abychom se dali dohromady a nakonec i svatba. Jenže má ještě přítelkyni doma a neví, jak se jí zbavit. Takže nevím nevím jak to nakonec tohle dopadne ☹ Snad pro nás dobře. Byla bych mooooooooooc šťastná. Celou noc jsem nemohla spát, protože jsem si představovala, jak bych asi vypadala ve svatebních šatech 😀

nonames, tak to je teda mazec, co píšeš. Řekni mi, jak takový "tatínky můžou být" 😖 je to hrůza a nechápu, jak nemůžou takový drobítka vůbec nemít aspoň trošičku rádi... 😲

majka, tak to ti gratuluji.... Přeji vám, aby to bylo v pořádku a našly si někoho mooooooooooc hodného 🙂

nomisek
9. nov 2007

siduska, kdepak jsi? jak to u vás vypadá???? Vůbec se tu neukazuješ 😔

mirka414
9. nov 2007

nomisek s vlastnej skusenosti viem,ze sa to moze stat a vela ludi povedalo,ze markus sa hrozne zmenil odkedy sme nazad a za Leonie a mna by aj zomieral.tolko lasky ako dostavame si ani nezasluzime,teda moja dcerka si to zasluzi no ja som obcas komplikovana 😀 .a tiez som nedufala ze sa to moze obratit k dobremu.a ak ti to vide darujem ti moje svadobne saty 🙂 vazne!trosku ma pobavilo to ako si napisala,ze ste to boli rozoberat v hospode 😀 ach jaj tam som ja tiez zazila ked som bola mlada veci a rozoberanie vztahov a teraz mi to vobec ta hospoda nechyba.patrila mne a otcovi a poviem ti ked v case zatvy chodili k nam Cesi a ako pili pivo,tak to som si po dvoch mesiacoch mohla kupit auto 😀 !

nomisek
9. nov 2007

Mirka, nevím zda se ten náš změní, ale hodně jsme si vyjasnili a vypadalo to jeste vcera moc dobre, ale dnes uz zacaly u nej myslenky, jak to te jeho pritelkyni říci. Ale myslím, že snad už se mě zeptá, až jí to vysvětlí. To bych samozřejmě odpověděla : "ANO!!!!" 😀 😀 😀 Šatky jsi měla nádherné a když bych si představila, že bych měla na sobě šaty takového hodného člověka, který je také moc a moc šťastný, tak bych asi už byla ta nejšťastnější na celém světě 😵 Už jen aby se mě zeptal!!! 😀

mirka414
10. nov 2007

ahoj nomisek napis ak budes vediet nieco nove 😉 .ja ti len chcem nieco poradit a povedat moj nazor.my zijeme v cudzine a ako mozno vies pre zivot v cudzine je pre cudzincov ale hlavne ohladom nasej dcerenky lepsie ak sme zosobaseny no ak by sme boli obaja napr.slovaci a zili na Sk tak by som zostala asi slobodna bez svadby.tu nasu nelutujem bola nadherna no velmi som sa do nej nehrnula skor to boli okolnosti co nas prinutili sa vziat.
a tebe aj ked tu svadbu prajem najviac na svete radim tiez este chvilu pockat,zazila si uz s tatkou svojej dcerky krusne chvile a nezaskodilo by sa trosku viac otukat kym do toho vhupnete.radim vam spravit vsetky papiere ohladom otcovstva pre malinku a trebars po roku sa vziat.co na to vravia tvoji rodicia?

droby
11. nov 2007

ahojte mamaicky,
kamoska slobodna mamicka ma poprosila o pomoc - mala problem so spolubyvajucou a zhana slobodnu mamicku na spolocny podnajom.
Ma rocnu dcerku a sama najom nezvladne, ak by ste nahodou mali podobny problem a zaujem o spolocne byvanie, pls ozvite sa mi.
a prepacte ze som vam sem vpadla, len ta kamoska nema pristup na net tak ma poziadala nech vam napisem.

nomisek
12. nov 2007

ahojky mirka, vypadá to spíše, že zase nic nebude. Tatínek se vůbec neozývá 😢 Nevím co se děje, ale uhánět ho teda nemíňím 😠 Asi jsem mu zase naletěla 😢
To je jasné s tím počkáním. Jenom bych docela ráda, kdyby se mě už teď zeptal, zda bych si ho vzala.... Svatba by byla stejně až za rok. Ale pochybuju nyní, že k tomu vůbec dojde 😢
Naši o tom nic nevědí. Nechtěla jsem jim to říkat, protože by byli zase zklamaní z jeho chování. Chtěla jsem jim to říct, až by bylo an stoprocent jasné, že se k sobě vrátíme. Oni by mi to potom stále vyčítali, kdyby to bylo zase jak oni říkají 😔

mirka414
12. nov 2007

nomisek mrzi ma to velmi ma to potesilo,ked si bola stastna... ☹ a teraz toto.stoji ti ten chlapec vlastne za to?viem je to otec tvojej dcerky no podla toho ako sa chova je on len pubertak a ty si nezasluzis iba cakat nato kedy sa on opyta,ved ty mas tiez svoju hrdost,viem boli to ked je dcerka bez otca poznam to ked som bola sama v porodnici a to nam ten nas obcas napisal a posielal cely cas aj peniaze.ohladom mojho markusa to bolo ine on uz nema 20rokov a ja som vedela ze v tom je nieco ine preco sa choval tak ako sa choval 😠 .dobre si to rozmysli ci chces takeho otecka pre svoj pokladik.

musko
12. nov 2007

nomisek, súhlasím s mirkou!
Prajem Ti, aby si bola šťastná, ale pravdepodobne na Teba čaká niekto lepší 😉 .

nomisek
12. nov 2007

mirka, nevím nevím právě. Říkala jsem si, že počkám 14 dní a pokud se nevyjádří jdu přímo podat žalobu a enbudu se s ním vůbec bavit. Teď už si myslím, že peníze si zasloužíme za tohle utrpení, takže ať platí 😔

musko, děkuji ti, ale nevím jak by to dopadlo s jiným. Možná stejně 🙂

mirka414
12. nov 2007

nomisek musis si verit urcite existuje aj princ na bielom koni ten nas je toho prikladom.a tiez som si uz zufala najme potom co som zazila v hospode a ked mi mojho ex pred mojimi ocami odviedli do basy,lebo zbil svoju expriatelku,a ta skoncila na 2tyzdne v spitali/to som si pripadala ako alica v krajine zazrakov,ked som sa na policii pytala ze oco vlastne ide.on tvrdil,ze ma miluje a predsa sa nedokazal vyrovnat stym,ze ho opustila byvala priatelka a s kriminalu mi pisal ako ma velmi miluje 😀 😀

mirka414
12. nov 2007

nomisek a ja mam pocit,ze on vlastne len skusa ci ma u teba este sancu 😠 a testuje co si moze dovolit...a este na tej stretavke v hospode spytal sa aspon raz na malinku chcel vidiet jej fotky,pytal sa ako rastie?