Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

borocka
23. dec 2010

ja mam brutal depku. toto budu najhorsie vianoce.
malinky stromcek, pod nim par darcekov pre pata a stedra vecera bude len taka.......praobycajna. mne samej sa neoplati vyvarat si salat a kapustnicu, kedze patrik to nezje........
uz nech je konecne jar

jakoubka
23. dec 2010

Holky,taky k Vám patřím.
Jako rodina o vánocích jsme byly ,když měl malý 4 měsíce .Pak už né.
Ale prožívám to pořád špatně ....kor ,když ted bude ex se svou novou partnerkou a jejich miminkem (ještě v bříšku)
Sice zítra na chvíli přijede,ale není to ono ☹

Holky,hlavu vzhůru,třeba ty přští už nebudeme sami 😉

paegaska
24. dec 2010

Přeji vám i vašim dětem pohodové a radostné vánoce 😵

Těm kdo jsou po rozchodu přeji ať se s tím co nejlépe a nejdřív vypořádají. Bohužel, chce to čas - ale nezapomeňte, že někdy si musíme i posmutnit abyschom se zas mohly upřímně a vesele radovat a s námi i naše děti.

risiacik255
27. dec 2010

@borocka kočík, jasné, dalo by sa povedať že najpodstatnejšia vec a ani mi to nenapadlo 😀

@katarina1234
@tilda ahojte kočky, tak exo sa nedostavil (čo ma vôbec neprekvapilo, aj keď som dúfala že príde a aspoň niečo sa vyrieši) ale čo ma riadne prekvapilo je, že si prevzal všetko zo súdu (tak to aspoň vravel sudca), no teraz mi skôr vŕta v hlave čo tých chalan sleduje, a vlastne tak celkovo - najskôr mi sľuboval papier o otcovstve a nič a teraz si prevzal predvolanie a neprišiel...fakt neviem
ale sudca ma vypočul, tak aspoň niečo mám za sebou, aj na to som sa klepala jak osika, myslím že som nepovedala ani tretinu toho, čo som si pripravila, ale tak v skratke som to zhrnula a to najpodstatnejšie sa hádam vystihlo...

@tilda s tými právnymi poradňami je to asi tak, pokiaľ nemáš známeho alebo kopec prachov, máš smolu... ☹
určite budem moc rada inšpirácii, ak budeš taká zlatá, veru mi to pomôže, do toho príspevku určite pôjdem, asi ťažko by sa stalo niečo čo by zmenilo môj názor...predtým bych sa na to vykašlala, ale že exo je taký hajzlík, určite to tak nenechám...on si užíva a má za čo, tak nech sa konečne dá aj na zodpovednosť 😀
tak vravíš, že asi dve tretiny, dobre vedieť, pomaličky sa budem aj na to pripravovať a keď skončíme otcovstvo a to ostatné, pôjdem asi hneď na to, nech to máme čo najskôr z krku...máš inak pravdu, v podstate si šetríme 🙂
inak, trošku neskoro, ale predsa prajem aj ja všetkým mamičkám a drobčekom nádherné Vianoce 🙂

pink_lady
27. dec 2010

@risiacik255 som rada ze si prezila sud 😝 😀 a neboj dockas sa coho potrebujes 😉

sylvka
27. dec 2010

ahoj maminky,nedávno jsem vám sem psala,že odcházíme od přítele i s mým chlapečkem.chtěla jsem vám napsat,jak to pokračuje.hned ze začátku měsíce,kdy to všechno začalo,jsme týden bydleli u našich a zároveň zařizovali téměř zázrakem získaný podnájem.můj táta a brácha strašně mákli a tak jsme se brzy stěhovali.přítel celkem nekomunikoval,jen někdy asi to,co mu poradila maminka.nakonec si nechal podepsat,že mi bude každý měsíc dávat 6000 na syna a seznam věcí ,které jsem si vzala z bytu.po nastěhování se vše ukidnilo a mě teprve začalo všechno docházet,celý týden jsem přemýšlela,že jsem martínkovi rozbila rodinu,a najednou se mi stýskalo po příteli.toho mezitím přešel vztek a choval se celkem rozumně.hoůlky,samo jsem udělala tu chybu a nechala ho u sebe jednou přespat,ale hodinu po jeho příchodu jsem cítila že to byla veliká chyba.začal bejt zase drzej,dokola obhajoval svoje rodiče,hl.maminku a musím přiznat,že ráno jsem ho měla dost.někdy se mi stýská,ale pak jsem ráda že mám klid.v penězích je to zatim v pořádku,dal mi 6000 a ještě tak 1000 zaplatil na jídlo malýmu.tak to vím,že je nadstandart,tím pádem není problém ani s návštěvama,protože když nedělá problémy s penězma,tak já nedělám s návštěvama,říkám si,jen aby to vydrželo 🙂

zuzana1710
27. dec 2010

ahojte..prosim vas vie niekto co to hovorili v spravach o tom,ze slobodne mamicky budu mat kratsiu matersku ako ostatne??neviem ci som dobre rozumela,lebo mi tu mala kricala...ak nieto vie o co ide,tak mi to prosim vysvetlite...este som tam pocula nieco o tom,ze to mamicky zneuzivali a zili na divoko a kvoli nim sa to meni...no neviem...

martinka17
27. dec 2010

@sylvka len tak dalej, hlavne si ho drž od tela, a bude fajn🙂

@zuzana1710 ja som nevidela, som zvedavá, čo ti napíšu...popravde, ani sa nečudujem. Mňa tu na koníku skoro ukameňovali v jednej téme:, že keď si platím roky do socialnej, prečo by som nevyužila, vrrrrrr. Ja si ale poviem, že raz jej to život vráti a keď bude v srač...ch, tak si na ten podvod spomenie 😝

borocka
27. dec 2010

@zuzana1710 coze???? to ako?? preco?? co su slobodne mamy nejake menejcenne? alebo ich deti potrebuju menej??? to sa mi zda akosi dost nedomyslene........
ja sice zatial slobodna nie som,ale bohvie ako dlho ostanem vydata na papieri.

@sylvka ze 6000 vyzivne?????? paani, tak ja mozem len snivat. a k tomu dobrovolne!!!!!!!!! nam patkov otec neposlal nic uz dva mesiace (ani na vianoce darcek pre maleho), ale ani sa neoziva, ani sa na neho nepyta .........a ja sa mu netlacim. raz bude on lutovat, nie my!!

olifcek
27. dec 2010

nebude kratsia, len sa nemeni...

bohuzial to tak musi byt, lebo sa toto naozaj velmi zneuziva... preto nepredlzili MD slobodnym mamickam... tie, ktore su skutocne same na babo, na to doplatili, ale tak.. podakovat sa treba tym, ktore to zneuzivaju a je ich vacsina...udajne... ve di ja mam v okoli pariky, ktore sa nevzali len kvoli soc. vyhodam...

olifcek
27. dec 2010

@zuzana1710 vid vyssie moj prispevok

risiacik255
27. dec 2010

ani mne sa to nepáči, ako to vyriešili, ale na druhej strane je to aj dobre, fakt to príliš veľa ľudí zneužívalo...

zuzana1710
28. dec 2010

dakujem za vysvetlenie...tusim tam ide len o 3 tyzdne...

katarina1234
28. dec 2010

Podla toho ako som to pochopila ja tak slobodna mamicka bude mat dlhsiu matersku len o 3 tyzdne 😠 bohuzial mozeme podakovat tym parikom com klamu a oberaju stat o peniaze ktore patria nam co sme naozaj same 😠 Este aj to malo nam zobrali ale my s tym uz nic nenarobime ☹

martinka17
28. dec 2010

aj ja sa pridávam, nám to uškodí, ale bolo to tak hnusne zneužívané, škoda reči 😝
len tak pre zaujímavosť
https://www.modrykonik.sk/forum/rodinne-problemy/je-rozdiel-byt-slobodna-matka-a-vydata-na-materskej/

olifcek
28. dec 2010

@zuzana1710 vydate mali matersku 28 tyzdnov, slobodne 37... teraz je zmena, ze vydate budu mat 34tyzdnov, slobodne nezmenenu dlzku...
@katarina1234 nic Ti nevzali
@martinka17 ako Ti to uskodi?

martinka17
28. dec 2010

@olifcek mne už teda nie, skôr som to myslela ako celok skutočné slobodné maminy 😉 ako naša parta 😵

olifcek
28. dec 2010

@martinka17 neuskodi im to, nic im nevzali... osobne itak nechapem, preco tam ma byt rozdiel s vydatymi... ae ok, bol a je... len mi je smiesne, ked citam ako sa slobodnym uskodilo a pritom to nie je recht 😉

katarina1234
28. dec 2010

@olifcek ocividne nepatris medzi nas a preto ani netusis ako dlho sme bez penazi pokial sa slovenske sudy rozhybu, bohuzial ja som bez penazi uz 9 mesiacov a keby som nemala dlhsiu matersku tak by som byvala pod mostom a teraz sa len zadlzujem ale ty to nepochopis ale to je len moj nazor a viac sa k tomu nebudem vyjadrovat.

olifcek
28. dec 2010

@katarina1234 nie nepatrim... ale moja sestra ano, a ma 4 deticky, nema ani 30rokov... podla mna dlhsia MD to neporiesi, vybav si ine veci, prispevok na byvanie aspon... chces mi povedat, ze tie dva mesiace Ti pomohli tak, ze vydrzis neviem ako dlho?? nie... nepomozu... ja osobne nesuhlasim z rozdielnou dlzkou MD u slobodnych, ci vydatych zien, ale som za inu financnu pomoc mamickam, ktore vedia preukazat, ze neziju s partnerom, ze system nechcu len zneuzivat, ale to je na dlhe lakte asi... keby som mohla, dopriala by som kazdej z vas partnera, ktory by bol zodpovedny a pomahal vam... ja som len reagovala na tie, co ,,kricali,, ako sa im uskodilo, co nie je pravdou, len si zle kukli sparvy...

martinka17
28. dec 2010

@olifcek mne to teda pomohlo, rozdiel viacej ako 300 EUR za 2 mesiace, no sorry. Ak máš partnera, čo ti pomáha, fakt nepochodpíš ☹ . A ak má tvoja sestra už 4 detičky, tak nebude slobodná ale rozvedená mamička a má iste aj výživné, čo väčšina z nás nemá. A socialka....mám vlastný byt, všetko si sama platím, nemám ani alimenty a socialka mi povedala, že nám 250 EUR na mesiac stačí, na viac nemám nárok. Ako sorry, ale to je fakt na prd 😝

@katarina1234 aj mňa sa to dotklo, neboj, nie si sama 😉

olifcek
28. dec 2010

@martinka17 partner, byvaly manzel mojej sestrew neplati, nema vlastny byt, plati podnajom 300eur... jasne, dva mesiace cosi poriesia, ale nepomozu na dlhy cas... taks om to myslela... ak si sama platis byt, asi TI ale ma kto pomoct, ze jo/? ja si nechcem ani predstavit, ake to mate tazke, ja o tom nepochybujem, ale tie, ktore su iba na oko slobodne, tak tie vam znemoznili mat MD dlhsiu o este nejakych par tyzdnov... ☹ no a co sa tyka socialky... treba ich otravovat... ved isti nasi spoluobcania maju tolko vyhod penazi od nich... citat a pisat nevedia, ale taketo veci maju pozistovane do detailov...

nechcela som sa vas dotknut, uz tak ste asi dost zatrpknute... ale zase... asi to bola vasa volba mat babo i ked ste nemali vhodneho partnera, ci? tak ci onak, drzim vam palce, aby ste to krasne zvladali, lebo sa iste starate o babatka najlepsie ako len viete a davate im vsetko, co mozete...

katarina1234
28. dec 2010

@olifcek mne osobne to pomohlo, nakolko som o dva mesiace mohla dlhsie zit bez dlhou a bohuzial sudy na Slovensku tieto veci neriesia promtne ale maju cas ved ich to nezaujima z coho mame zit a potom to aj tak iba nasi ex partneri splacaju po drobnych, bohuzial je to tak a je to smutne. Keby to fungovalo promtneako v inych statoch tak by som nemala problem poberat prispevok tak dlho ako vydate matky a prispevok na byvanie je minimalny ale ine vyhody nemame. Jediny kto ma vyhody v tomto state su nasi pocernejsi obcania a toto mi potvrdila aj pani zo socialky, ze keby sme nikdy nerobili mame vascie vyhody ako ked pekne odvadzame do statnej pokladne 😠 nemame dokopy narok na nic.

olifcek
28. dec 2010

ano, toto je smutne.. nas zdieraju, posielaju od deti do prace, aby mal kto zase odvadzat dane... a ked sami potrebujeme, nema sa stat k cinu... chjo ☹

latvia
28. dec 2010

@olifcek ty dnes perlis 😀 😉 ale v jednom mas pravdu, tie naoko slobodne mamicky nam kazia reputaciu, takisto na to prisli aj cesi, ze naoko slobodne mamicky odrbavaju stat a tam sa predlzena materska v cechach slobodnym matkam zrusila.....

olifcek
28. dec 2010

@latvia 😉

martinka17
28. dec 2010

@olifcek ja tiež neznášam pseudo slobodné maminky 😠 😠 😠 😠

čo sa týka platenia, žijem z toho, čo som si našetrila, keď som mohla.....keď sa minú, musím do práce, čo bude čoskoro.
Socialka, škoda reči, škoda strateného času, nič som nedosiahla 😝

olifcek
28. dec 2010

jj, tie naoko narobili zle.. skoda, lebo je stale dost skutocne osamelych mamiciek, ktore si pomoc zasluzia... prepacte, ak som sa vas nejako dotkla, fakt som to nechcela.. len... nevyhoda pismenok, ze vyzneju niekedy inak ako chceme... prajem pekny vecer, prijemneho silvestra a mnoho, mnoho, mnoho sil do zivota 😵 😵 pa...

latvia
28. dec 2010

a je pravda, ze lepsie ako 2 mesiace predlzenej materskej, by slovodnej matke prospelo mesacny prispevok na byvanie trebars, alebo ina vypomoc financna, ktora by bola kazdy mesiac. hoc nie nejak vela, ale aspon par koruniek mesacne po dobu niekolkych rokov, to by uz stalo za to 😉

olifcek
28. dec 2010

@martinka17 obdivujem zeny, ktore vedia setrit... klobuk dolu... a uz idem naozaj prec, nerada bych vniesla nepohodu medzi vas... 😉