Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

mirka414
15. mar 2008

juli ale aspon nieco a keby ste uz nemohli byt spolu vy dvaja daj sancu aspon jemu a malinkej aj tak sa da fungovat 😵 .

julia225
15. mar 2008

mirka im dvom sancu urcite davam,,,,ani som im ju nikdy nevzala, teda des bol k nam, mozem povedat dost zly ale malej som nikdy nepovedala, ze je zly, vzdy som jej hovorila sice pravdu a to ze pije moc pivka a musi sa liecit, ale nikdy som na neho pred nou nenadavala, aj ked som milionn krat mala sto chuti, ...

mirka414
15. mar 2008

to ti verim,viem,stale o nom pekne hovoris.aj ja som mala pochybnosti ci sa dame po 6mesiacoch znovu dokopy a to sme boli stale v kontakte.ale nam to nastastie vyslo a teraz si uz bez markusa,svokra a leonie neviem predstavit zivot.

julia225
15. mar 2008

ja si bez Desa tiez zivot neviem predstavit a predsa mam strach s nim zit ☹ 😖 je taky komplikovany...

mirka414
15. mar 2008

juli to vedia asi len mamicky co maju cudzincov 😀 ake je to niekedy komplikovane...ale moj nastastie vie aj ustupit a to skor ako ja 😵

julia225
15. mar 2008

moj nie...ja som blizenec a on byk a ja som byka zmeskala o den, takze dvaja tvrdohlavci...a tie jeho navyky alebo zlozvyky..... 😠 pomoc

musko
24. mar 2008

Ahoj dievčatá!
TAk sko slávite Veľkú noc? U nás sneží, ako by mali byť Vianoce 😀 . Chlapi šli na mrskút a ja odpočívam a chystám sa duševne na výmenu okien, čo prepukne v stredu 😀

siduska
25. mar 2008

ahojky dievcata
julia ja ti rozumiem viem o com hovoris, tiez by som sa bala.ale drzim palce, ten moj je baran a ja lev.tiez to bolo tazke.

Mirka
ten moj sa mi uz zacina ozyvat, so zaciatky vyhrazne spravy, telefony a teraz otocka o 100 stupnov, uz len take ako sa mame, ako sa mala, ze posiela jej pusinky a tak. no neviem, tiez by som si uz asi nevedela prestavit zivot s nim, asi by to bolo zase take iste ako pred tym.

mam aj novu znamost, tiez sa bojim sa velmi na neho upnut, lebo sama neviem ake to bude a ako to vsetko dopadne.

Muska

tu tiez je snehu ako na vianoce, no teda ani na vianoce tolko nebolo, horza .o), velka noc za nami, vysibane.

tak tu stredu ti nezavidim, v tej zime.

andy80
25. mar 2008

Ahojte děvčátka. Jen sem nakukuju, protože jsem taky byla svobodnou matkou. Bývalí přítel mě opustil, když jsem byl v pátém měsíci těhotenství. Myslela jsem, že se mi zhroutil celý svět a úplně jsem zanevřela na všechny chlapy. Když se malý narodil, byla jsem v sedmém nebi. Všechno mi to vynahrazoval. Ale myslela, jsem, že už navždycky budu sama. Kdo by chtěl svobodnou matku. No a stalo se, našla jsem si nejlepšího chlapa pod sluncem, vzali jsme se a za pár dní očekáváme přírustek do rodiny.

Přeju všem, abyste taky našli nové lásky a byli šťastné.

siduska
26. mar 2008

andy
no ja som si nasla novu znamost, mam ho strasne rada, len sa bojim noveho zaciatku. 😖

lana121
26. mar 2008

Ahojte mam problem neviem ako mam zabudnut na otca mojho syna .Opustil nas este pred jeho narodenim on dieta nechcel ale akosi neviem naho zabudnut neviem co mam robit 🙂 ?

siduska
26. mar 2008

lana ahojky
ja tiez neviem na neho zabudnut, to sa ani neda, vies co najviac pomaha nemysliet, nepremyslat, len zit dalej ... 😖

babylove
30. mar 2008

ahojte, neviem, ci tu na niekoho natrafim, ale rada by som sa pridala k vam 🙂
doteraz som sa neodvazila, i ked som citala vase prispevky a tak trosku vas uz poznam.
lana,mne sa stalo to iste... je to tazke, ale musime zit dalej a nezapodievat sa nezodpovednymi muzmi. vela stastia ti zelam 🙂

siduska
30. mar 2008

ahojky babylove
jasne , ze sa mozes pridat, len je smutne, ze nas je uz tak vela .o(.

omri
12. apr 2008

ahojte dievcata.
Tuto stranku som odkukala od kolegyne a velmi sa mi tu paci. Mam jednu otazku, resp. jednu dilemu. Mam 27 rokov a priatela cudzinca. Velmi ho milujem a viem, ze aj on ma lubi, ale osud nam nechce dopriat to stastie byt spolu a zalozit si rodinu. ☹ Ja vsak velmi tuzim mat niekoho, kto by ma lubil bez toho, aby od toho nieco ocakaval - tuzim mat babatko.
Stale uvazujem nad tym, ze ake by to bolo, keby som nebola tehotna. Zijem s rodicmi, mam dobru pracu a obavam sa toho, ako budem potom dalej zit.
Pisem do schranky "slobodne mamicky", lebo verim, ze mi pomozete, poradite... ☹

omri
12. apr 2008

opravujem.... *stale uvazujem nad tym, ze ake by to bolo, keby som bola tehotna.

mirka414
12. apr 2008

omri ja som bola slobodna mamicka a stale som bojovala,aby malo moje dieta svojho otca..dieta potrebuje oboch rodicov,tak je to vsade,ci uz u ludi,alebo v prirode...samozrejme ak to neklape,tak pre pokoj dietata uprednostnujem pokoj a mozno odlucenie ale inak je trosku sebecke mat dieta len tak bez otca...tu je kopec mamiciek,co ti povie ake je to smutne,ked sa dieta spyta,,kde je moj ocko 😢 😢 ,,

lussya
17. apr 2008

Jaaaj baby, otazky typu kde je moj ocko nas asi zachvilu tiez caka... ☹ minule mala mala otazky typu kde je tatinko? a ja som nevedela co odpovedat, tak som sa jej spytala ze kde je tatinko? a ona mi povedala, ze v robote. 😨 a ked som sa jej spytala kto je jej tatinko, tak mi povedala, ze Karci. 🙂 to je moj priatel, s ktorym sme spolu uz rok aj sedem mesiacov. 😉 a som stastna... 😀

julia225
17. apr 2008

no my riesime otazky typu kde je daddy denne.... 😢 uz som rezignovala... povedala som, ze on nas uz nelubi a musime si najst dobreho, co by lubil...
srdce mi trhalo, ked som jej to hovorila, ale ona furt nieco caka, a ja uz nechcem a ani necakam nic... 😒

mirka414
18. apr 2008

juli uz vas nelubi?myslela som,ze je to teraz lepsie??skoda 😢

julia225
20. apr 2008

mirus...3/03 zas opustil liecenie...
neriesim... mam toho pokrk a velmi by som chcela aby to bolo ok, ale nevladzem ☹

seherezada
20. apr 2008

Ahoj holky,
tak se k vam pridavam. Svuj problem tu resim uz na jine diskuzi, ale teprve ted jsem si vsimla, ze existuje tato.
S manzelem jsme prave v te nejtezsi fazi - cerstvy rozchod, jeste plni emoci, do toho male dite...

U nas jsem odesla ja, protoze se to uz nedalo psych. zvladat, ale strasne moc mi chybi. Nedokazu se s tim vubec vyrovnat. Nevim, jestli u nej je to poza nebo ne, ale zacal se ted ke mne chovat jak k povlu. Kdyz si bere malou, tak me sotva pozdravi. Pry je mnou znechucen, ze teprve ted si uvedomil, co jsem za cloveka a jak lituje, ze o me kdy vubec zakopl...
Me takova slova strasne boli. Jsem o sobe presvedcena, ze jsem hodny clovek a byla jsem tou nejlepsi manzelkou, jakou jsem dokazala. Verna, oddana, milujici... Moc me tim chovanim ted zranuje.

mirka414
20. apr 2008

juli to mi je luto,toto je vzdydlha put a nie vzdy uspesna 😢 tak trosku to peklo alkoholu poznam ☹

siduska
22. apr 2008

seherezada
No to je normalni reakcia, on sa citi ako opustenej chlap, to oni nemaji radi, kdyby to spravil on, tak je to ok..ale on to bere ako porazku,,, takze casom ho to prejde kym sa s tym zmieri

ked ho mas este rada, tak mu to povec, urcite sa ta reakcia otoci o 90 stupnov do predu, mozno , ze ste potrebovali len chvilku od sebe aby ste si uvedomili, ze si v podstate chybate.

seherezada
22. apr 2008

Uprimne si myslim, ze se o tom spis snazi presvedcit sam sebe, zacina vymazavat hezke veci a vzpomina jen na to zle, aby si mohl o mne udrzet tu predstavu, jaka jsem byla spatna. Problem je v tom, ze uz tomu pravdepodobne zacina verit. A je tak ten rozchod pro nej jednodussi.

Porad citim, ze by jeste nebylo pozde to vratit. Vim, ze ty city z nej nemohly tak rychle zmizet. Ale nas vztah nema budoucnost, o tom jsem presvedcena. Uz u nas bylo tolik rozchodu a navratu...
Nebyla bych s nim stastna, ale bez nej s nejvetsi pravdepodobnosti taky nebudu. To je dilema, ktere ted nemuzu vyresit.
Nekdy si rikam, ze kdybych byla ja ta opustena, tak by to mozne bylo nakonec lehci, protoze bych v tom byla "nevinne", ale takhle to bremeno odpovednosti lezi na me. Nechci, abych to pozdeji brala do konce zivota jako svoji nejvetsi chybu...

nomisek
27. apr 2008

Ahojte holky, trochu vás tady zanedbávám, ale omlouvám se.... Vůbec nestíhám!!!! 😠 Od května nastupuji do práce a možná se budeme konečně stěhovat do svého 😢 a máme už konečně určený soud na 21.5. takže opravdu hooooooodně moc věcí.... Doufám, že to bude postupně odpadávat a já budu mít víc času prouzdat po netu, teď stihnu akorát vyřídit veškeré povinnosti a uklízet 😖 Tatínek s námi nekomunikuje, takže jsem docela tuto kapitolu uzavřela a jsem docela ráda, že jsem si prošla tímto, protože mám na něj konečně jiný názor a už mě tolik nebolí, když vidím jeho nezájem jak o mne, tak o malou. 😠 Snažila jsem se tolik, že to už nebylo ani možné, ale po tom všem jsem zjistila a konečně přišla na to, že si Zoe takovýho tátu zaslouží pouze jako peněženku, proto jsem to dala k soudu, aby měla kam chodit vybírat aspoň penízky. Za to utrpení a o co ji za ten rok a půl ošidil si to zaslouží.... Myslím, že ty peníze budou mnohem lepší, než kdyby měla takovýhodle "fotra"!!!! 😀 A jsem ráda, že mi to nedošlo třeba až v třiceti 😀 😀 😀 😀

julia225
27. apr 2008

jeeeeeeeeeeeej nomisek super, ze budete s malou mat vlastne byvanicko... 😵 😵 😵
drzime palce...
my si uzivame tepla...konecne...
co sa tyka nasho daddyho, nic moc, tiez nas ma na haku ☹ 😠 ale neriesim... v lete by sme mali ist s malou za dedom teda za otcom otca mojej malej na jamaicu...len kde na to vezmem... 😒
dufam, ze nam to vyjde....mali by sme ist aj s tymi malej sestrami a ich maminou...to bude zaujimave 😀

zuzana1710
27. apr 2008

Ahojte..rozhodla som sa,ze aj ja napisem svoj pribeh...odisla som pracovat do zahranicia v septembri 2006..kedze som chcela byt v kontakte s rodinkou,tak som chodila do net cafe na internet a tam ma stretol on.myslel si,ze som ruska a tak zacal na mna po rusky...kedze som sa ucila rustinu,tak som rozumela..pacila som sa mu a pytal sa co robim vecer a ja som povedala,ze idem na hokej..a on tam prisiel tiez.nebrala som ho vazne.vzal nas na diskoteku,kedze sme tu boli len 3 tyzdne a on uz nejaky ten 6 rok,tak to tu poznal...brala som to ako len chvilkovu znamost..dlho za mnou chodil a ja som dlho odolavala az nakoniec som si povedala,ze ved aj tak som sama a v cudzine,tak preco nemat priatela..postupom casu som sa zalubila..skor by som povedala az bezhlavo...od zaciatku ako sme spolu zacali spavat,tak na mna tlacil aby sme si urobili babatko...ja som nebola na to pripravena a tak som sa mu pokusala vysvetlit,ze este nie je cas na babo..ale nedal s tym pokoj vyse roka..a ja som si uz na to aj zvykla a brala som to sportovo..ked mal odist po roku do svojej krajiny na dovolenku,tak mi oznamil,ze je zenaty,ale ze nemam sa znepokojovat,ze neziju spolu a ani netusi co jeho zena robi...ked sa vratil po 2 mesiacoch,tak vsetko bolo ako predtym..boli sme ukazkovy par a mali sme sa velmi radi..v lete sme stale chodili na dovolenky pri more..proste najkrajsie obdobie v mojom zivote...zile sme spolu v jednej domacnosti.ja som zacala chodit do skoly na spanielcinu a mali sme plany,ze otvori firmu,co aj urobil a ze budem mu v nej pomahat...raz ked prisiel pre mna do skoly,tak mi oznamil,ze jeho zena sa ozvala a ze chce ist tiez do spanielska..plakala som,ze vsetko sa skonci a on plakal so mnou.vraj to necakal,ale musi sa o nu postarat,bo maju divne zakony u nich v krajine..no ale po case sa na to zabudlo a my sme si zili dalej spokojne.ona si medzi tym vybavovala viza do espane..blizili sa Vianoce a opat prisiel cas dovoleniek a kazdy do svojej krajiny za svojou rodinou...tak siel aj on aj ja..lenze ja len na 2 tyzden a on na 2 mesiace...doma bolo veselo.nic som este netusila..ked som odchadzala zo Slovenska,tak som zacala krvacat a bola som zhrozena,ze mi prisla menstruacia hodinu pred cestou..ked som isla skontrolovat po par hodinach ako som na tom,tak po menstruacii ani stopa..nerozumela som tomu,ale myslela som,ze to bude asi zmenou prostredia...po prichode do espane isiel zivot normalne..ale ked som zaregistrovala,ze mi ta menstruacia neprisla uz 3 tyzden,tak som spanikarila a kupila som si test.vysiel pozitivne..hned som volala jemu,ze predsa sa mu splnil sen a bude otcom.on bol ticho.ale nakoniec z neho vyliezlo,ze to neni mozne,ze on urcite otcom neni.vraj sa to stalo,ked som bola na Sk.tak to ma dorazilo.uz som zacala tusit co sa asi deje.ked sme spolu volali druhy krat,tak stale ma presviedcal o tom,ze to nemoze byt jeho a mam si to dat zobrat..a ze ak je to nahodou jeho,tak aj tak nebude so mnou zit,bo miluje svoju zenu a bude s nou zit a pridu spolu do espane...nezmohla som sa ani na jedine slovo a preplakala som asi mesiac...ale nad potratom som ani len nerozmyslala..po case som sa s tym zmierila a dala som prednost novemu zivotu a teraz som najstasnejsia a velmi sa tesim na babatko..on sa vratil do espane a priniesol aj manzelku.ale napriek tomu ma nevstevuje a pomaha mi.prve 3 meiace ma nutil ist na potrat..stale som sa s nim hadala za to..a stale neveril,ze som tehotna.tak raz isiel so mnou na ultrazvuk a videl tam to malicke a tak zmenil nazor.a aj celkovo sa zmenil.zacal sa aj on tesit a velmi si prial divcatko..asi pred tyzdnom som mu oznamila,ze to aj dievcatko bude,tak skoro vyskocil z koze.ale zit nechce s nami..takze ja odchadzam na Slovensko a tam budem aj s drobcekom a budem slobodna mamina...mam trosku z toho strach,ale myslim pozitivne.takze to je moj pribeh...a na babo sa neskutocne tesim a vychutnavam si kazducku sekundu tehotenstva..

calisto1
29. apr 2008

Ahoj dievčatá,
bože keď tu tak čítam tie Vaše príspevky je mi z toho úúúúúplne smutno.Som na tom rovnako ako vy.Moj parťák je tiež cudzinec.Rakušan......Tiež nás raz chce a raz nie.......tak uvidím ako to pojde ďalej.Zo srdiečka Vám všetkým želám pevné nervy, lebo ja som síce zatial iba na začiatku, ale už ma to stálo nervov až až.
Babenky buďte silné..... 😉 ....chlapi sú predsa tí čo nič nevydržia 🙂 a mi sme krásne mamičky?alebo skoro budeme a chlap nieje iba jeden na svete. 😎 ....a raz aj nás bude nejaký nosit na rukách!!!!!! 🙂

julia225
29. apr 2008

teda calisto, dufam, ze chytro daky pride , aby ma este udvihol...vsetko si totiz kompenzujem jedlom(sex,hadky, vztah, unava, samota...atd) 😀