Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

titkovamiriam
26. aug 2008

sorrelia - mimo temy idem sa na tu stranku registrovat a kupim si tu knizku aj ja

plasta
26. aug 2008

sorrelia...
no neviem, ci to je polovica nakladov, ale v zakone, je to trosku inak... nevydata matka ma narok na to, aby ju po dva roky financne podporoval otec dietata, premlcacia doba je tri roky.... tento prispevok je urceny na vydavky spojene s tehotenstvom a porodom... a ostatne... ked bude chciet, aby jej preplatil celu vybavicku, tak ju bude musiet preplatit... mna sa to na sude rovno pytala, ci chcem, aby mi to preplatil... ziadna polovica...oni sa az tak velmi nepozeraju na tych otcov ako na cetnych ludi, vies... pozeraju sa hlavne na to, aby bolo zabezpecene babenko a ci ho budes mat z coho zabezpecit....

a ta stranka by sa fakt mala urobit... boze, baby, mne sa teraz o tom lahsie pise, ale ked som ja davala papiere na sud, tak mi nebolo vsetko jedno...

martinka
nic si z toho nerob.... vsetko bude dobre, keby si videla, co robila moja mala v brusku... hotove indianske tance a po mesiaci sa budila len raz v noci a po dvoch spala celu noc.... nestresuj.... a inak... ani ja som nemala brusku, mnoho ludi, ani len netusilo, ze cakam babatko... jedna pani sa ma raz opytala, ked ma videla prvykrat s kociarom, ci vypomaham susedke, bo ona mala asi trojmesacneho chlapcela 🙂

martinka17
26. aug 2008

plasta
tak to je zleté🙂 No neveim, ako bude s mojim bruškom, mamina začína byť nervózna, že málo priberám..teda presnejšie, že som sa ani nedostala na pôvodnú váhu, ale tak už mi chýba iba 1,5kg🙂 A poctivo jem každé 2 hodiny 😀 Ale to sa dobehne..musí 😎
No to by som chela aj ja...kľudné bábo. TEraz je kľudné, nekopká, dáva si na čas, na vyšetrení stále vegetuje....len keby som ja viacej spala. Ráno soms a vytešovala, že som spala od 22,05 do 3,45 bez prestávky a potom som ešte 2 hoďky pospala a koniec ☹ A ja som bola vždy taký spachtoš, tak mi to chýba 😔

titkovamiriam
26. aug 2008

martinka ked sa teraz nevyspis potom sa nevyspis tiez-budes zvyknuta 😀 ,ale nie- spi kolko a kedy sa ti ziada a potom budes spavat ked mimi a hotovo.ostatne vsetko pocka a okolo 3m uz budes mat vsetko zabehnute neboj budes super mama 😀 ,hlavne klud a pohoda-vela svetla,vzduchu a s priberanim uvidis aj to pride a ked nie bud rada ja ti par kil rada darujem 😀 - hlavne nech si zdrava a silna 🙂

martinka17
26. aug 2008

mirka
no popravde aj sa čudujem, že pri takom malom množstve spánku v pohode vládzem...len občas sa mi stane, že večer som grogy a musím si zdriemnuť🙂
A potešila si ma, že max tri mesiace a malo by to byť ok 😀
A popravde, to mimčo je strašný kľudas, lebo ja som taký malý stresman a teraz som kludnejsia...mi dáva asi veľa energie🙂

paegaska
26. aug 2008

ahoj, nejak ted nestiham, docetla jsem, ale mam v tom zmatky

Martinko neboj, na me to taky nebylo moc videt, ale pak od 6.mesice bricho rostlo jak blazen, kazdy mi nakonec tipoval dvojcata.
A pohyby no u meho prvniho ditka jsem o nich ani nevedela a ted u maleho mi bricho rotovalo jako bych v nem mela vetrelce.
Kazde ditko je jine.
Spani je nejhorsi na konci tehu, to uz velmi boli a nekomu i otekaji nohy a dlouho trva nez prestanou bolet i kdyz uz davno lezis. Aspon ja hyperaktvka jsem to tak mela.

plasti, u nas v cr se plati polovina nakladu na vybavicku a to jeste soudy urci otci splatky, pokud se chudacek neciti na to aby zaplatil celou castku.
Jinak na podporu po dobu materske a rodicovke ma matka taky narok, ale musi byt samostatne soudni rizeni.

Knizka vypada skvele, ale ja se priznam, ze jsem posledni knizku co se mi maly narodil precetla v porodnici.

sorrelia
27. aug 2008

plasta
ja sa v zakonoch nevyznam... pisala som orientacne a nejako som nemala potrebu to zistovat bo ja to nepotrebujem ved ked to bude kocka potrebovat v CPP je daju presnu odpoved a aj ju riadne budu navigovat v tom 😉 😵

akaji
28. aug 2008

Hu !
Tak ja sa hlasim po case tiez...
Bola som dnes na morfologickom ultrazvuku, necakane aj biologicky otec predsalen prisiel rano pred gynekologiu, aj ked stekal po mne a bol podrazdeny... chudak - trplitel, jaj.. zaplatila som to ja, ani sa nejak neobtazoval prispiet niecim, ale tak, myslim ze keby mu poviem, zaplatil by to, ale to mi zatial zato nestoji nejakych tisic korun.. na ultrazvuku sa uz tvaril trochu normalnejsie , len ja som sa potom akosi zrutila, ked mi doktor povedal ze to bude chlapec.. 5 mesiacov sa nejak silou mocou zmierujem s tym, ze som tehotna... potom sa mi podarilo utesit sa, ze ved to bude mala Angela a dievca nejak snad zvladnem mozno a budeme si rozumiet a teraz toto, ze chlapec, zas raz sa mi zrutil cely svet a teraz sa budem musiet nejak preorientovat, alebo co... ax, uz ani to malo sily ktore som doteraz citila, necitim... chlapec.. chlapec potrebuje otca ;( mi poskace po hlave, uz sa tesim

a pytam sa dnes pana biologickeho autora ze ci to uz povedal svojim rodicom teda
a reakcia ze
"a naco?"
no
co mu nato akoze povedat
debil ;(

martinka17
28. aug 2008

akaji
kokso...to si ma dostala..to je obmedzený darca spermimí. Fuj..hnmus...
joj, ale fakt je to hnusné, neviem to rozdýchať...
ináč aj ja dúfam, že čakám dievčastko, ale tak ak by bol chlapec, tak dedko by ho dal do laty, to sa nebojím 😀

A prečo si tan uzv platila? Veď to by mala hradič poisťovňa, nie?

sorrelia
28. aug 2008

no parada - drobec mi plakal cca hodinu a ja na prasky... ani na rukach, ani v lehatku, ani v postielke, ani papat, ani cajik, len plac a plac... a v tom sused za dverami a nacuva, mraci sa a kyve hlavou ... potom zisiel dole a horlivo debatil so susedov o tom co som to za zver 😖

no staci vam ?

tweetinkapp
28. aug 2008

akaji
Hm....tak ono to tak byva....ja by som zase chcela naschval a vsetci tvrdia, ze to bude dievca. Nemyslim si, ze by potreboval nejaku chlapsku ruku. Praveze mas prilezitost vychovat poriadneho chlapa, co nebude ako tie hovada 😀 😀 😀 a naucis ho ako sa spravat k zenam.....to bude frajer potom...sa o neho pobiju.
sorellia
heh...no nezavidim....a velmi "lubim" susedov. Uz sa tesim jak ma budu ohovarat, ze babo na svete a obrucka na ruke ziadna.... 🙄 . A akurat budem byvat s babom v izbe, ktora ma spolocnu stenu so susedmi, takymi "miliymi"..tak sa tesim jak budu nadavat.

danielkapo
29. aug 2008

ahojte
no my mame teraz tiez nejake zvlastne obdobie....simonka sa rozhodla ze v noci sa nespi...resp. ma aspon kazdu hodinu zobudi...dufam, ze je to len nejake prechodne obdobie 😕
sorreila
tak to si vobec nevsimaj...susedov si nevyberies treba brat s rezervou,...sa asi ujo nudi a aspon ma temy na debaty...ty zver 😀
akaji
ja som popravde rada ze mam dievcatko...ale ja skor preto, ze uz sa tesim ako jej budem kupovat babiky a cesat vlasky:D ale myslim ze rovnako "dobry dovod" by som si nasla kebyze mam chlapceka...to je konieckoncov jedno...tes sa nan🙂
pekny vikend vsetkym

plasta
29. aug 2008

sorrelia
ved ja som to nemyslela v zlom... a z tych susedov si nic nerob... chapes, oni sa len nudia a nemaju co robit, tak nacuvaju za dverami, aby potom mali o com klebetit....

martinka
no, pozri, ani s priberanim, si nerob starosti, ja som za cely cas pribrala 8,5 kg... a to som normalne jedla... a posledny mesiac som pribrala len pol kila... ale vsetko bolo v pohode, som myslela, ze malinka, bede este mensi drobcek... mala len 2840 g a 49cm... a pozri, nakoniec mozes priberat posledny mesiac ako moja sestra a vsetko sa jej ale nalepilo na babatko... a neboj sa, zvyknes si...

angua27
29. aug 2008

ahojte babuľky,

akaji, hlavu hore. ja mám chlapca, síce som aj chcela. u nás tata nahradí dedo a časom možno nový tato. a tiež som si povedala, že z neho vychovám chlapa, ktorý rozumie ženám a ktorý bude tancovať. 😀

sorrelia a nemá Maťko koliku? mne takto plakal drobec, keď ho bruško bolelo. pomáhali kvapky Sab Simplex, masírovanie bruška a nosenie v šatke. a na susedov sa vykašli. a to isté platí aj pre tweetinkapp. 😉 hlavu hore baby, dôležitý je iba názor ľudí, na ktorých vám záleží.

no a my už máme našu vlastnú izbičku u našich. je pekná a hlavne naša. keď hodím fotky na môj blog, tak sem hodím link. 😉 sa s toho strašne vytešujem a Maťko tiež. hneď sa tam zabýval.

sorrelia
29. aug 2008

plasti
sak ani ja nieee 😀 ... fuu len strasne zly den bol ... nejake blbe tusenie som malal a mrle ma zrali ... a v ten den co Matko plakal - ach, bracho robil s orezavackov a pretal si nechtiac zily 😖 ☹ no a naslaho jeho priatelka(je v 9mesiaci, a este k tomu cele tehu rizikove - tak som sa bala ci ju nahodou este aj ona dodatocne neskolabuje) tak som taka no chnapes

angua
neviem ale v ten den sa aj tak diali u nas divne veci... nosila som na vsetky sposoby - fakt bol zly den vcera... nieco bolo vo vzduchu

Ale dneska sa to da celkom 😉

angua27
30. aug 2008

sorrelia, pokiaľ si bola aj Ty v ten deň nervózna, že sa niečo deje, tak to malý určite cítil a asi preto plakal. neboj, všetko bude ok. brácho je v poriadku? a čo švagriná?

plasta
30. aug 2008

juj, sorrel...
to nic, vsetko sa to da dokopy, uvidis... ale viem, ako si sa citila, moj tata si na vianoce tak zarezal do prsta, ze sa krv liala ako na zabijacke....
a svagrina ako? v poho? dyfam, ze ano.... 😉

angua27
30. aug 2008

babuľky, tak som sa konečne dokopala k tomu, že som si vyhľadala aspoň niektoré vaše príbehy. teda, musím povedať, že mám z vás asi najväčšie "šťastie" na exa. aj po rozchode máme normály vzťah, dokážeme komunikovať a tak. niekedy nechápem, kde tý chlapi chodia na tie ich myšlienky. dúfam a želám nám všetkým, aby sme raz našli toho pravého, s ktorým budeme šťastné a ktorý bude milovať rovnako nás aj naše deti. myslím, že každá na to máme právo. 😉

sorrelia
31. aug 2008

tak baby hlasim sa
u nas uz vsetko v normalke... bracho je zasity 😀 svagrina stale tehotna 😀 Matulo sa vytesuje z novej hracky (kurnik bola draha jak slak 😕 , ze 400 Sk) ach tie hracky su dne straaasne drahe 😖

angua
ja som bola nervna z maleho, potom zo suseda no a potom sme boli nervozny asi jeden z druheho, Matko zo mna a ja z neho 😠 ... ale uz je nam faaaajn 😀

taaaak vam vsetkym kraaasny dnik prajem 😀 😀 😉

plasta
31. aug 2008

sorrel
tak to je super, vidis, ja som to hovorila... nic si z toho nerob, bracho sa vylize, za tyzden vyberu stehy a po rokoch sa budete na tom smiat... ja som sa raz tiez tak so sestrou pohadala, ze som buchla do dveri, do skla a ruku som musela ist zosivat... a na polikliniku ma viezli policajti 🙂 ... a este sme dostali od doktora hubovej, ze sme prisli dve minuty pred koncom sluzby...
a z tych susedov si nic nerob.... my mame taku sprostu susedu, ze az... prave tu na dceru z anglicka na navsteve a sa nevedia do koze vmestit, sa spravaju akoby tu boli sami... taky humbuk nad hlavou, ze sa cudujem, ze mala nesedi v kute ako predtym, kym bola mensia...
maly ako? a vobec? ake mate tam dole pocko, tu v tatrach je fest zima, len 11 stupnov, poobede sa chystame na program, bude rozlucka s letom, tak sa tesim, az na tu zimu.... 🙂

angua
no, vidis, niektori chlapi sa nevedia k problemom postavit ako chlapi... niekedy tak rozmyslam, ci by bolo dobre, ze by som mala dobry vztah s malej otcom, ale po tom vsetkom, co urobil a povedal, neviem, ci by to bolo vobec mozne....

sorrelia
31. aug 2008

plasti

u nas je tiez uz chladnejsie... aspon rano bolo celkom chladno...
inak u nas sme tiez pred par dnami riesili susedov, lebo pan sused si myslel, ze byt si moze prerabat do 10tej vecer 🙄 ... takze veselo vrtal a klepotal... taaaak som sa vtedy nastvala, ze som vyletela hore aj so susedom a teda bolo zle nedobre 😝
inak uz neriesim - nemaaa vyznam... tesim sa kedy u nas na domceku bude urobena kupelka a pa pa Bratislava 😀

Maly sa ma dobre, rehoce sa a tesi sa z novej hracky... je cely uleteny z toho ako to vsade hrka 😀

plasta
1. sep 2008

sorrel
tak to je super, ze sa maly vytesuje... ja som bola minuly tyzden tiez na nakup, ale olecenie som kupovala, tak sa tesila aspon z toho, len ja som sa netesila z tej sumy, no, ale co uz... a to este neprisla poriadna zima... predpokladam, ze bude treba vetrovku, samozrejme topanky, juj... uz sa tesim....
takze sa chystas opustit Blavu... ja som tak minule rozmyslala, ako nam je dobre tu v tatrach... sice tu pomaly nic nie je, ale aspon ten klud a pohoda... lane sa nam pomedzi bytovky prechadzaju... mala sa nevie vynadivat... len krik spusti... mami, aha, dis, Bambi...

a nasi susedia... to skoda reci... nas dedko je domovy dovernik a kym bol v nemocnici, tak som ho zastupovala, no hroza... si mysleli, ze budu mladej po hlave skakat... ale nedala som sa, len jeden nervy furt zerie, vie, ze sa dedo nema rozculovat, ta furt daco robi tak, jak to nema byt... no co uz... blbi lidi, taky lidi...

zuzana1710
1. sep 2008

ahojte babule..chcem vam len oznamit,ze uz aj ja som mamicka..malinka mi prisla na svet trosku skor,ale je v poriadku..narodila sa 28.8,2940g,47cm..je zlata..kuk album..tak a uz aj ja mam svoj uzlicek pri sebe..idem sa jej venovat..ajojte 😉

siduska
1. sep 2008

zuzana1710
tak to ti blahozelam...mala je krasna a vitaj medzi nami maminkami. 🙂 😉

angua27
1. sep 2008

zuzana blahoželááááám. malá je náádherná. užívajte si jedna druhú. 😉

danielkapo
1. sep 2008

Ahojky
zuzana mas prekrasnu dcerku🙂)) prajem ti vela radosti, ale aj sil a malej vela zdravicka🙂

samika
2. sep 2008

Dobre ránko babuľky,
tak sa hlásim po dlhšej dobe. Boli sme da dovči v Chorvátsku. Samko to zvládal na jednotku 🙂 , veľký plavec 🙂 .
Spolubývajúci bol tiež OK. Ale myslím, že z toho sa veľmi rýchlo preberiem a ani sa nenazdám a budeme v starých kolájách. ☹

zuzana blahoželám. Malička je krásna. Prajem Ti veľa veľa radosti z maličkej, veľa mliečka a hlavne veľa veľa zdravíčka obom. 😉 😉

sorrelia
2. sep 2008

zuzka - gratulujem k malickej a tisko zavidim porodnu vahu 😀 (moj bol maly slonik. takze sme take ozaj "male" babatko nemali)

plasti
hii tak toho suseda treba dacim ovalit... niecim tvrdim a zbytocnym (ak sa to pokazi aby ti luto nebolo 😀 ) !!!
Inak som tych nasich susov prerabacov dnes stretla. Ona ledva vyzvatlala dobre rano, a on sice pozdravi,l ale cumel radsej do zeme 😀 😀 😀 😀 😀 mi bolo do smiechu, ale pred nimi som sa smiat nemohla 😀 😀 😀 😀 (ach no a ona ma pozna od malicka od mala - az jej bolo blbô, ze zrovna mna museli pri vytahu stretat 😀 😀 😀 )

Samika
az ta bude spolubyvajuci moc certit prejdeme sa do sadu Janka Krala 😉 doneses jeho fotku, ja donesem sipky a mozme sa hrat 😀 😀 😀 😀 😀

martinka17
2. sep 2008

ahojte babneky
tak sa mi dnes nič neche..ale tak už som stihla jednu súrnu zmluvu pripraviť, bola som v poradni na kontrolu...ale teraz by som išla najradšej domov 😉

Zuzi
krásna babulienka......blahoželám 😀 😀 😀 😀

a čo sa týjka susedov, tak ja sa toho nebojím, lebo mám celkom fajn susedov, tak dúfam, že nebudeme ručiť prílišich ich pokoj🙂 Ale sú to dôchodcovia a sú fajn🙂 A tie pvé dni a atýždne budem u roddičov....tak uvidíme, lebo nad nimi býva primitívna rodina, ktorá straááááááááááášne rada počúva hlasnú hudbu..tak to možno bude problém 😖
Ale zatiaľ som len rada, že je všetko OK a teším sa na ultrazvuk budúci týždeň 😎

angua27
3. sep 2008

ahojte,

martinka, konečne som sa dopracovala k tým tehu nohaviciam, takže dnes ešte doobeda ich hodím na poštu. pribalila som Ti tam aj jednu tuniku a tričko, ktoré sa Ti možno budú hodiť, sú minimálne nosené. a máš tam aj malé prekvapko. 😉 pošlem to 1. triedou, takže zajtra by si ich mala mať.