Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

ncora
2. feb 2011

@jasmina56 Ahoj no keby ze moj ex plati a nemusim ho vidiet a nechce byt na rodnom liste tak jasam od radosti.....na com sa chcete dohodnut,?..proste plati ale nama zaujem o dieta...

jasmina56
2. feb 2011

@ncora No ale nie je to jednoduché, on o dieťa záujem má, aj ho bol pozrieť, keď som niečo potrebovala riešiť okolo malého vždy mi pomohol...len ako sme začali riešiť rodný list tak už nekomunikuje,,, a vlastne ani neviem prečo to robí, vraví že malého má rád a dokonca aj vzal rodný list že to vybaví ale neviem čo sa mu stalo, ide mi hlavne oto že keď je malého otec a dieťa vlastne chcel on tak nech je to podľa pravidiel a nech ma malý otca na rodnom liste.

ncora
2. feb 2011

@jasmina56 Tak ho do toho nenut....ked mozno raz pride nato ze je spravne aby mal maly zapisaneho otca....a maly sa vola po tebe alebo ma jeho priezvisko?.

mortishia333
3. feb 2011

tak aj ja letím sem k vám, žiaľ.
jasmina56: presne toto rovnako ako ty riešim aj ja momentálne. tiež neviem, čo robiť. situácia ako cez kopirák tuším. a aké staré máš bábo? lebo do mesiaca musíš rodný list vybaviť. mne tu baby poradili, že na neho nemusíš čakať, vykašli sa na neho, keď je taký, choĎ na miestnu matriku pre rodný list SAMA , musia ti ho vydať, pod kolonku otec dáš otec neznámy a potom podáš na súd žiadosť o určenie otcovstva, ak sa nedostaví, súd dá žiadosť o testy DNA a potom sa ako otec dá automaticky, ver mi.
Mne sa malý volá priezviskom ako ja, lenže mám aj staršieho - 3ročného s rovnakým mužom a ten má priezvisko po ňom. tak ja teraz riešim, komu prizvisko zmeniť. nemožu predsa súrodenci, ked majú rovnakého otca mať rozdielne priezviská. či?
a rodný list idem vybaviť v pondelok.

martinka17
3. feb 2011

@mortishia333 podľa mňa by si mala zmeniť priezvisko staršiemu, aby ste mali všetci traja rovnaké meno 😉 A možno niekedy, keď sa vydáš, budeš vedieť jednoduchšie dať detičkám svoje nové meno 😉

martinka17
3. feb 2011

som sa chcela len tak zo zvedavost opýtať, prečo niektoré tak veľmi trváte na zapísaní otca do RL? Teda okrem alimentov. 😀

martinka17
3. feb 2011

@jasmina56 lahoželám, vyhrala si JAckpot, tvoj ex prevzal zodpovednosť, záväzky a vzdal sa práv. Tak toto by som ja brala všetkými 20 a aj malému by som stihla jeho 20 😵 😵 😵 😵 😵

pink_lady
3. feb 2011

@martinka17 asi tak 😀 😀 😀

mortishia333
3. feb 2011

@martinka17
aby mi dával výživné, nie? má dve deti a doteraz nedával ani korunu. chcem ho zničiť, za to čo nám urobil, nech trpí aj on 😀
a to prvé: malému asi zmením, len zase vybavovačky s novým RL, zdravotná poisťovna.... čo ešte treba zmeniť potom? hm? nevieš?

pink_lady
3. feb 2011

@mortishia333 aha, ja som to pochopila ze ak ou jasminy, ze jej dava peniaze ale nechce byt v RL..no to priezvisko budes muset dat na sud, zmenit meno, on bude muset suhlasit....

drobik1
3. feb 2011

no ja som bola tiez pät rokov sama s dcerou az kym som nenasla toho praveho ateraz mame spolu najkrajsie babo na svete..ale pri prvom teda mam dceru sme sa rozisli ako sa dozvedl ze som tehotna anechcel ju.tak nie je ani v rodnom liste uvedeny ako otec..dcera ma uz 10rokov a v zivote ju nevidel ani nemal zaujem az doteraz.prednedavnom sa mi ozval ze ma stale lubi a chce nas spät..no ja som mu napisla ze mam svoj zivot a planujeme svadbu!on sa uz neozval! 🙂

martinka17
3. feb 2011

@mortishia333 priezvisko neviem, malý ho má po mne, otec neuvedený 😀 Ale podstatné je, že máme pokoj, malý netuší, čo je to stres z návštevy "otca" 😝 ..a to je pre mňa podstatnejšie, ako nejaké peniaze, tie nech si nechá tam, kde je 😠
a ako ho zničíš? Tým že malému vezmeš priezvisko? Lebo myslím, že to ho fakt dorazí 😵 😵 😵 By som ho chcela vidieť, keĎ to zistí 😅

mortishia333
3. feb 2011

@martinka17
závidím ti 🙂 no, zažívali sme samé stresy, domáce násilie a tak... chcem mu to oplatiť, nech vie, aké krásne deti stratil. a to musí on povoliť? zmenu priezviska??????

pink_lady
3. feb 2011

@mortishia333 zial, musi...ked nebude suhlasit, tak sudne 😔 ale myslim ze by si nemala problem to vysudit...
@drobik1 drzim palce, nech zije uz len svoj sen 😵

martinka17
3. feb 2011

@mortishia333 zmenu áno, to musí.
Aj ja som zažila týranie, ale bola som na začiatku tehu, keď som to skončila a preto nie je v RL, aby nemal prístup k malému a nikdy to nemohol spraviť jemu. Predstav si, že príde pre deti a vráti ti ich zmlátené a povie, že spadli a ty budeš musieť na súde najprv dokázať, že ich bije, kým mu zakážu styk. To si predstav, skôr ako sa s ním pobiješ o záznam do RL. Lebo povinnosť znamená aj právo, okrem iného právo styku. Ak je násilník, chceš, aby sa stýkal s tvojimi detičkami??????? ☹

mortishia333
3. feb 2011

Ak majú rodičia maloletého rôzne priezviská, zmena priezviska rodiča, ktorého priezvisko má maloletý, sa vzťahuje na maloletého, ak s tým súhlasí druhý z rodičov.

mena alebo priezviska v ostatných prípadoch – 99,50 €.

SUPER..... ☹

mortishia333
3. feb 2011

@martinka17
NECHcEM, JASNE, ZE NECHcem, ale nas starsieho bude mat pravo, sudime sa a sud mu to asi povoli, nie?

martinka17
3. feb 2011

@mortishia333 to neporadím, poradia iné. skús uviesť to domáce násilie, zožeň si dôkazy 😉

mortishia333
3. feb 2011

skusim 😉

jasmina56
3. feb 2011

@mortishia333 Moj syn má 6 mesiacov, ja už rodný list mám, vlastne nie ja ale on ho má u seba...pretože rozišli sme sa keď som bola v 5 mesiaci tehotenstva, a mesiac pred porodom sa mi ozvala jeho právnička že on si chce plniť svoje vyživovacie povinnosti a dohodli sme sa zaplatení výbavičky a výživnom, s tým je aj všetko v poriadku, ale keď som išla rodiť nemala som vybavený papier, ktorý je potrebný nato aby mi ho nalísali ako otca, takže nechala som to tak lebo mi bolo slubené že to potom vybavíme, ale zatial si moj ex niekojo našiel a prestal to riešiť a keď bol na Vianoce tu povedal že hneď po Novom roku rodný list vybaví a nič, nekomunikuje ani, a ja to tak nechcem nechať ...tak preto som si pýtala radu, že kde to treba riešiť, či aj takéto veci sa riešia cez súd, keď zas výživné platí... a od toho aby bol v rodnom liste uvedený nikdy neustúpim...je to otec je, tak nech to aj je na papieri ...

jasmina56
3. feb 2011

@martinka17 No nie, možno to vyznie chamtivo, ale ak nebude uvedený na rodnom liste nikdy po nom moj syn dediť nič nebude a to nedovolím aby jeho dcéra mala všetko a moj syn nič ....

martinka17
3. feb 2011

aha

martinka17
3. feb 2011

@mortishia333 daj vedieť, ako to dopadlo 😉

betkav
3. feb 2011

@borocka ahoj, myslim ze moj drobec ma oci uplne v poriadku, vidi aj to co nechcem aby videl 🙂 najde aj tu najmensiu omrvinku vzdialenu 10 metrov od neho, proste aj ihlu v kope sena. Musim zaklopat na drevo, uz vyse tyzdna nema ziadnu novu modrinku, no je pravda ze som mu stale za patami a tym padom nemam cas pratat, varit, zehlit, nic, tak to robim ked spi. Verim ze socialka to pochopi ale aj tak nechcem mat problemy.

Chcem sa opytat odkedy ste davali deti svojim ex na noc, resp. na vikend. Moj byvaly chce dieta kazdy druhy vikend, no mne sa to zda velmi skoro, ved maly ma este len 15 mesiacov, nevie povedat ze je hladny alebo smadny a jeho otec je priserne nezodpovedny. Berie si ho 2 krat do tyzdna na 5 hodin ale vzdy ho donesie pokakaneho, nie je schopny prebalit plienku, maly je hladny, z flasky nechyba ani kvapka caju. Neviem si predstavit co by s nim robil cely vikend, ved ten drobcek by to ani prezit nemusel. Okrem toho moj ex nema ziadne peniaze, predpoklada, ze mu dam peniaze aby sa o maleho cez vikend mohol postarat, nehovorim o flaskach, obleceni, to mu vsetko musim davat??? Ved som za vsetko platila ja sama, on mi neplati ziadne vyzivne, nic. Moze sud rozhodnut v jeho prospech???

julinka2787
3. feb 2011

@betkav do troch rokov mu ho nemusíš dať bez tvojej prítomnosti... 😉 a už vôbec nie aby si mu dávala prachy na malého keď ti naňho neplatí nič. ja byť tebou, tak mu ho nedám už vôbec. len ak tam budeš ty...

borocka
4. feb 2011

@betkav ved prave, pato je tiez dalekozraky...takze vidi vyborne do dialky aj malinke veci....ale do blizka ma problem, potkne sa o cokolvek.......moze to byt este slaba rovnovaha a malo skusenosti s chodenim....ale mozu to byt aj slabsie oci 😉
no,tak patov otec o maleho nema zaujem vobec, raz za cas sa ozve aby mi dal kazanie z moralky, vychovy a podobne....ale peniaze samozrejme tiez neposiela. a ked ma mudre keci, tak mu len poviem ze ak si neplni ziadne povinnosti (ani len vyzivne) tak nech si nenarokuje ani ziadne prava (info o malom). ja by som mu ho urcite na noc nedala a potom ako sa k nemu sprava, na tvojom mieste by som mu ponukla tak maximalne ze vas u vas doma moze obcas navstivit a stravit s malym cas...prechadzku, ale urcite nie 5 hodiinovu!!!!!
predpokladam ze s malym nema ziaden vztah a ani skusenosti. si myslim ze si este velmi ustretova a tolerantna ex-partnerka.
tiez by som chcela aby sa otec o syna viac staral,vidim ze malemu chyba muzsky vzor a tie veci co robi otec so synom, tie hry. ale urcite musis byt zo zzaciatku s nimi!!!! prejde niekolko mesiacov kym sa ty ubezpecis ze otec sa o neho dokaze posarat aj na tych 5 hodin, a nie to este na noc.

mortishia333
4. feb 2011

presne , ako vravis, borocka, aj malemu chyba muzsky vzor, vidim to na nom ako velmi. ked je v pritomnosti nejaky muz, zacne na neho dobiedzat, pyta si pozornost. zeny moc nemusi, ale chyba mu muz - opora, niekto kto by sa s nim hral a pod.
dnes som volal s dotycnym panom otcom, a nechce mi povolit zmenu priezviska maleho Mirkaa chce a aby Alexik mal jeho priezvisko - trva na to. lenze ja to nechcem v ziadnom pripade!!!! staci mi, ze bude zapisany v rodnom liste ako otec, nechcem, aby moje deti nosili jeho meno. lenze on na tom trva ako baran. taktiez som mu hovorila o sude ohladne vyzivneho a suhlasil , ze mi bude na malych platit 100eur dokopy, teda, ze mu vysku vyzivneho vypocitaju zo zivotneho minima, co je 30 percenr a vychadza to na tych 100. aspon na niecom sme sa dohodli cestne a bez vydierania. az mi to prislo divne, ako hladko s tym suhlasil. neviem, asi sa mi zase snazi votriet do priazne. ale ma smolu, ja sa uz nedam, moja zavislost na nom konecne pominula. 🙂 a ked som mu povedala, ze uz nechcem s nim byt ako par, zavesil mi telefon. lebo on zevraj strasne psychicky trpi, ze nie sme s nim. jeho vec.
v pondelok idem na tu matriku na Mierovu po rodny list, vsetky tlaciva a papiere na vybavovacky potom som si vytlacila z upsvar, usetri mi to cas lietanim po instituciach 🙂 🙂
a este jedna vec, povedla som mu, ze na sude nebudem, ze ma bude zastupovat moj pravnik - urazil sa, ze jak chcem - arogantnym tonom- aj on tam nepojde, len jeho pravnik.
idiot 🙂

betkav
4. feb 2011

@borocka ja mu maleho nechcem v ziadnom pripade dat na noc, teda na vikend, ale ideme na sud a obavam sa ze to dosiahne. Zijeme totiz v Irsku, moj ex je ir a stale mi vravi ze ja ako zahranicna nemam ziadne prava, co je sice riadna blbost ale je pravda, ze je tu velmi vela organizacii na podporu slobodnych otcov, ktori sa chcu stretavat s detmi a on je clenom v niekolkych. Moj ex ale chce len peniaze, totiz keby dostal maleho na viac ako 10 hodin tyzdenne tak by dostal od statu peniaze na najom a davky ako slobodny otec, je totiz strasne lenivy a uz 2 roky nic nerobi len sedi doma na zadku. Viem ze o maleho nema skutocny zaujem, mozno len ako o atrakciu ktoru moze ukazovat kamaratom. Kazdy tyzden meni den kedy si po neho pride, stale ma nieco dolezitejsie ako je jeho syn. Mne nevadi ze maly bude poznat svojho otca, chcem aby si urobil vlastny nazor ale hneva ma ako ma tyranizuje, vydiera a ked mu maleho nechcem dat lebo zasa zmenil den a ja mam svoje plany, tak na mna vola policiu, ze mu branim v styku s jeho synom. Stale po neho chodi neskoro a privezie ho skor, lebo ma nieco dolezite. A zakazdym ked ma maly novu modrinku tak vyvolava po socialkach a samozrejme najprv zdrbe mna po telefone, ze co som to za matku, ze sa mam hanbit... Hraje skveleho otca ale ja ho poznam uz roky a viem co je to zac. Jedneho syna uz ma, ale ked som sa ho pytala podrobnosti tak povedal ze sa o neho starala matka ze on nic nevie... Mam strach lebo viem ze sudcovia tu, su velmi na strane otcov. Mali sme uz prve pojednavanie, na ktorom som nebola lebo som prave bola na dovolenke na slovensku a sudca suhlasil aby sa pojednavalo bezo mna. Bola som hnevom bez seba, ako mozu pojednavat o dietati bez matky, ved to nie je auto alebo dom, je to zivy cloviecik a ja snad mam do toho co povedat....

borocka
4. feb 2011

@mortishia333 pani, ty mas 23 a uz dve deti??? preco ste sa rozisli?

@betkav chudatko moje, tak teraz si len predstavujem ako sa citis. v zahranici je vsetko inak ako u nas.na tvojom mieste by som hned zbalila veci a prisla byvat sem. mas este rodicov? starych rodicov,alebo surodencov!! v tomto ta rodina iste nenecha!! maly ma aj slovenskej obcianstvo?? ak nie, rychlo mu ho vybav!! aby si onho neprisla uplne!! nedaj tym zasratym irom sancu! neviem ako u nich funguje pravny system, ale ak je tak ako vravis, tak by to mohlo dopadnut velmi zle pre teba a vlastne aj pre maleho.

mortishia333
7. feb 2011

@borocka mam, bohuzial nam ublizoval, tak som ho opustila, zial uvedomila som si to neskoro - ked uz boli na svete synovia...