Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

sorrelia
9. aug 2008

samika
aj mna sem tam dostane, ked vidim kocikujuceho tatina 😔 - no ale co uz... ved nakoniec, vraj ziadny chlap nie je dokonaly 😀 😝 😉
neboj bude aj lepsie 😉 a Samko ti isto vsetko vynahradza, fesacisko jeden 😎 😵 !

plasta
9. aug 2008

sorrelia
no vidis, to... jeden by to nepovedal... dnes nadranom som nemohla spat a tak som o tom premyslala, ze vacsina ludi sa k nam, slobodnym matkam, sprava ako k prizivnikom a k spodine spolocnosti, lebo sme si nedokazali udrzat chlapa a otca pre svoje deti... lenze nikto z tych ludi sa nepyta preco... a nikto neukaze prstom na chlapa... proste tato spolocnost je prisne patriarchalna a moze so mnou viest ktokolvek dialog a stale mu to potvrdim, ze chlapi su v nasom state privilegovani...
aj u nas to tak bolo... ked moje susedy zistili s kym cakam babatko, tak hned povedali, ze on si ju nikdy nezoberie... zasa nechali rozhodnutie na chlapovi, ale v skutocnosti nikto nevie, ze ja som bola ta, ktora odmietla sa zanho vydat a mohol ma aj na kolenach prosit, aj on aj jeho matka... esteze som si hlavu postavila...

zuzana8
9. aug 2008

samika, mne teta na sociálnej povedala, že to stačí až keď bude koniec tej polročnej materskej, že ak sa dovtedy nič nezmení tak mám poslať papier... ja neviem, čo tam čakajú na zázraky??? alebo že tých darcov spermií osvieti???ale ak s ním bývaš a prispieva na domácnosť...radšej by som sa išla spýtať...musí to byť ťažké, bývať s niekým a trpieť ho...ale ani samota nie je dobrá...nejak to musíme prežiť, už kvôli deťom.. 😅

sorrelia
9. aug 2008

Plasta
vidis aj ja som sa mala vydavat, prisiel maly a ja som svadbu odmietla... tam zrejme zacali problemy (aspon ja mam ten pocit)... sice som sa vydavat nechcela - no ako partnera som hoo brala a chcela som s nim byt (a keby sa osvedcil, svadba by mohla byt po porode)... ibaze odvtedy to islo vsetko z kopca... same ponizovanie, klamstva atd.... aj sa pytal ci nepojdem za nim do Ciech, aj ma tam volal, aj byt tam prenajal (ale tak debilne ze az...) a mne intuicia hovorila nie - zostan tam kde si...
Vies keby sa mi vedel ospravedlnit za to co mi porobil, inak by som sa k tomu aj ja stavala... Ale on nieee... Ved on tu nosi nohavice, a on musi robit poriadky... Akurat, ze ja som si nie vzdy nechala skakat po hlave...
Nakoniec som povedala, ze nas vztah nema vyznam - ale syn je jeho tak nech sa stara aspon o syna ... Ha haaaa no isto !!!

Ano a tie lutostive pohlady, alebo tie take co tebou pohrdaju - no krasa, hotovy balzam na dusu 😖 😠 ! On si moze chodit a s prepacenim "vetrat HO" kde chce a nikto na neho divne pozerat nebude. A ja, resp. slobodne maminy si to kraaasne vyzeru.
Ale vies co radsej nech nas lutuju ako slobodne matky, nech nami aj pohrdaju ak chcu. Nebudeme sa predsa vydavat len kvoli mienke ludi. Oni nas zivot neziju a my predsa nepotrebujeme zbytocne nervy z tych akoze otcov alias nikdy nedospelych chlapov...

Ked dojdu nasi, skusim pozriet aj ja na net a nieco pokukat. Mam pocit, ze by uz volakto mal urobit tomu prietrz. Ved to ze sme slobodne maminky, neznamena, ze sme dake radodajky ci co. To len tato chora spolocnost produkuje takychto inseminatorov. A zakon im umoznuje sa z toho vsetkeho vykrutit.
Vies aj keby to bola len stranka na nete, kde by si maminy chodili vyliat srdiecko, pomoct s vecickami na zaciatok aj to by bolo super. Myslim, ze my vieme najlepsie pochopit ake je to tazke rozhodnut sa byt sl. mamickou a ake mame s tym radosti a starosti.
I ked ten projekt a ziadost o grant je tiez lakavy. Len ja netusim ako sa take daco pise, neboj ako sa o grant ziada. No ved daco vyspekulujeme 😉

hillary23
9. aug 2008

sorrelia

suhlasim s tebou je to tak ako hovoris teda pises..presne aj mna tak podaktory ludia odsudzuju..a mam aj vycitky ze preco nejsom s otcom malej..ja nejsom na vine ale on..ale skoda im to vysvetlovat..a aj viem to ze u chlapov tiez moc nejsme vitane..ja ked si s dakym pisem ta sa ma spyta a kde je tvoj muz,otec malej??a vzdy sa cuduju tomu ze preco nejsme ako rodina..a take otazky..je to tazke vysvetlit ale co uz..mame svoje deti ktore nam vsetko vynahradzaju aspon mne moja mala a ja som rada...a co ste tu spominali te peniaze ze by aj slob.mamy mohli daco dostat bo z tych 5100 korun sa fakt ale fakt neda vyzit a ani prezit!!! mohli by nam daco dat niee?? a aj ja zavidim tym babam co su happy a maju aj deti s tym clovekom ktoreho najviac lubia..su happy ako stastna rodina..vzdy si poviem ze preco aj ja som tak nemohla byt? to si asi vsetky tak kladieme otazku ze preco?? nelutujme nicm ame zdrave deti ktore nam davaju zmysel zivota a pre ktore zijeme tu na Zemi!!!🙂)))

sorrelia
9. aug 2008

hillary
ja nerozmyslam stylom preco ona ma a ja nie ... skor mi je to take mile ked vidim stastnu rodinku a mrzi ma, ze matko take nema, ale nie je vsetkym dnom koniec 😀 kto vie o koho sa zajtra potknes v obchode 😀

a ci je to u chlapov vitane ? myslim si, ze je to individualne 😉

buchova
9. aug 2008

AHOJTE..
BABY viete co ma napadlo??ze by sme mohli dat stretko..
slobodne mamicky na vylete??!!! 😀 😀
takto by sme sa mohli vykecat a prezit pekny den!co vy na to??? 😕 😕 😕 😕

sorrelia
9. aug 2008

buchova

jeeee stretkoooo 😀 !!! hmm, ale skoda, ze nie sme vsetky z jedneho mesta 😨

samika
9. aug 2008

Jasné, ja už teším. 😀 Pozdravujem Maťuška, so Samkom mu prajeme sladké sníčky 🙂

sorrelia
9. aug 2008

samika
jeee Matusko dakuje 🙂
aj my vam prajeme krasne snicky a veeeeeeela pevnych nervov 😉 !!!
ozaj dakedy mozme vybehnut v satkach s drobcami nach nie som sama 😀

hillary23
9. aug 2008

sorrelia

no sak to mas pravdu ale ja neverim tomu uz...o koho?sak ja von nechodim do mesta sa zabavat a tu doma tazko dakoho najdem...a som si povedala ze nechcem mat nikeho len s malou byt sama..a inak ako??dobru noc

buchova

no to nie je zly napad ale vies nie sme vsetky stade ako si ty cize s rovnakeho mesta!!! hm ale je to super napad🙂)

samika
9. aug 2008

Jasné, stačí povedať. My sa prispôsobime. Môžme v sade Janka Krála alebo Draždiak......Kde chceš, nech to nemáte ďaleko.
A nervy? Tie mám ja už zo železa. 😀 Vždy si poviem,,nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byť horšie"
Hlavne, že máme detičky zdravé. 🙂

sorrelia
9. aug 2008

hillary

nuz co ti mam na to napisat ? sama si sa tak rozhodla... My napr. s Matkom vybehneme aj tuto do Auparku... Minule jednemu sympatakovi hapali DVD, tak som mu pomohla pozbierat... A keby sa mi chce aj doreci sa s nim dam. He pekne sa usmieval... Vies, hovori sa :Prilezitost robi zlodeja... A vobec nevyzeral na to, ze by mu vadil Matko...
Inak pohodka... Lazo plazo sem tam depka ale da sa 😀

Samika
Sad Janka Krala znie uzasne 😉
Ach no vydrz este... Alebo, nema kto vypomoct ??? neda sa to inak riesit ???
Boze, keby vyhram tych 172melonov !!! Neboj hneeeed by si mala po starostiach !

samika
9. aug 2008

Jeeee, tak sa delíme. ja som dnes podala. tak držme palce.... 😀

sorrelia
9. aug 2008

drzim drzim 😉 aj ta popluvem tfuj tfuj tfuj bodaj by ti to vyslooooo 😀 😀 😀 😀

plasta
10. aug 2008

no, sorrelia, tak to je slovo do bitky... ja tiez neviem, ako to urobime, ale nieco isto zbuchame... treba pozriet, kde sa da urobit web stranka sadarmo a tak... vsetko sa da, len treba zapojit trosku fantazie...
musim teraz bezat kupit plienky, bo dosli zasoby, tak aby v noci mohlo babuliatko pokejne spinkat...

akaji
10. aug 2008

no, stranku by som v podstate mohla urobit ja...
to nie je problem
len treba tie dalsie veci nejak zrealizovat, najprv teda vyzistit, ci naozaj take nic tu na SVK neexistuje, potom treba zaregistrovat obcianske zdruzenie a zacat rozmyslat o tom ako konkretne by sa dalo zenam, ktore nestastnou nahodou narazilo na "biochrapunov" pomoct

paegaska
10. aug 2008

Tak to by bylo skvele, webovky pro svobodne maminy.
To by psychicky mnoha zenam jiste pomohlo.
Me taky moc pomohlo, kdyz jsem na tuto diskusi narazila.
Prece jen jsou situace a pocity, ktere maminka s tatkou nezazije.

sorrelia
10. aug 2008

kocky na zaciatok by stacila asi webovka 🙂
OZ je uz velka lod, kto by to kocikoval 😀 ? alebo sa hlasi dakto dobrovolne 😀 ???

siduska
10. aug 2008

hillary23
ahojky no ja sa mam dobre aj mala uz ide do skolky, ten sac tak leti

inak dievcata,mne vypadol asi na tyzden net a vobec nemamprehlad o com sa tu teraz bavite.... 🙂 inak vas zdravim vsetky.

sorrelia
10. aug 2008

siduska
uvazujem o nejakej stranke a kto vie mozno aj o obcianskom zdruzeni pre slobodne mamicky 😀
predstava je asi taka, ze by si tam maminky navzajom pomahali ci uz psychicky alebo materialne... a mozno by sa nasli aj daky sponzory, kto vie ? a mohlo by sa pomahat aj financne ale to uz velmi predbieham

siduska
10. aug 2008

sorrelia
aha tak to drzim moc moc palceky aby ti to vyslo....a ja sa rada pridam...aj ked sice teraz slobodna mamina nesom , mam priatela, ale nikdy nikdo nevie co sa moze stat....drzim s vami dievcata...

plasta
11. aug 2008

no super, baby...
tak sa mi to paci... ta webka bude super, len treba zistit, volnu domenu... alebo na szm sa da urobit stranka... len treba porozmyslat, co a ako... co tam dame, nie?

plasta
11. aug 2008

prave som pozerala na szm, tak este stale sa tam da vytvorit vlastna web stranka... takze mozeme zacat... lenze ja nemam front page v notebooku, takze sa musi pustit do realizacie dakto iny.... myslim, ze akaji pisala... no, este pozriem, ci nie je takato podobna stranka

akaji
11. aug 2008

hm,
tu stranku teraz takto nerieste ;) ze szm a frontpage ;)))
v prvom kole treba vediet strukturu stranky, co tam bude, kde to bude , ako to bude ;) uz potom jej technicka realizacia je dalsia vec, ale najprv treba mat obsahovu predstavu.. bez toho nejde stranka ani navrhnut, nieto este urobit

sorrelia
11. aug 2008

caafte kocky ... juuuj zas je teplo a drobec dava zabrat 😀

struktura stranky - kludne dajte navrhy 😉
ja som rozmyslala, ze by sme tam pichli aj nieco o nas, kto sme co sme a preco vznikla stranka 😵
ja tam v poho pichnem aj svoju zivotnu epizodku s biochrapunom, ako mi ulahcoval tehu a tak
a tiez by tam mohlo byt viac takychto for - kde by sa dalo pomahat, kecat atd....
no a este ma napadlo, ze by som venovala dake vecicky po matkovi nejakej slob. mamine 🙂)

martinka17
11. aug 2008

sorrelia
ty si taká zlatá dušička...nemyslíš na seba neskúsiť ich predať ale radšej inej daruješ🙂
Teba je až škoda pre tento svet

Innáč tá stránka bude fajn,mnohým babám by iste pomohla. Ja navrhujem vsunúť tam aj "právnu poradňu", teda linky na základné inštitúcie a možné zdroje informácií, napr. ako je to s materskou, výživným...to sa vždy zíde.

sorrelia
11. aug 2008

matka
aj ja som kopec veci dostala od dobrych ludi 😉 tak chcem posunut dalej
a ta pravna poradna je super napad !!!!!

danielkapo
11. aug 2008

Ahojte...tak vidim, ze ste sa rozbehli..pekne pekne 🙂
Ta stranka pre zaciatok istotne postaci, s OZ je koopa prace a az tak vela casu pri tych drobcoch nemame..aspon ja pri simonke toho vela nestiham...mozno ked nam odrastu 😎
Bolo by fajn dat tam aj tie osobne pribehy...jeej paci sa mi to🙂

plasta
12. aug 2008

no super baby... vsak ja viem, ze najprv treba obsah riesit a potom ostatne....
samozrejme, ze by tam malo byt nieco o nas a preco a potom pravna poradna... pripadne nase skusenosti, ako na vyzivne, matrika, urcovanie otcovstva... ja by som tam mohla pichnut moje veci zo sudu, keby chcel niekto pomoct, ako napisat navrhy a tak... bude super... 🙂