Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

martinka17
5. okt 2010

ste toho stráášne popísali. Ja som na skok, malý sa už asi vzbudí 😀
Ináč ja som to mala relatívne ľahšie. S ex som sa ja rozišla, doslova som ho vyhodila z bytu nakoniec po pár týždňoch trápenia a to som bola v 8tt...takže som na jednej strane mala dostatok času sa dostať z toho rozchodu, zvyknúť si na fakt, že budeme 2 a tiež som mala super oporu okolia 😀 síce som obdobie tehotenstva neznášala, lebo som stále mala nejaké depky, hlavne po USG, ale ináč pohoda 😉

@boddez až teraz som si všimla, nie len že si sa sám na to odhodlal, ale ešte si aj mladučký 😀 Paráda, tak predsa len je šanca pre svet, že sa aspoň raz začas nájde poriadny chlap 😀

liana81
5. okt 2010

Ja keby som mohla vrátiť čas, tak asi do obdobia keď som otehotnela a vtedy som mu nemala ani povedať, že som tehotná, ale mala som sa rozísť a mať svätý pokoj.....lebo ja som sa sem presťahovala, až keď som otehotnela a to v nejakom 3 mesiaci :((( a potom to všetko začalo, na všetko sama, žiadné kamarátky, len jeho otravný rodičia, ktorý všade strkali nos a dodnes si myslia, že každému môžu rozkazovať 😠

katarina1234
5. okt 2010

@julinka2787 myslim si, ze na mestskom urade mi len potvrdili ze navlastnim ziadnu nehnutelnost a cestne som prehlasila ze nevlastnim nic ani auto, tak to ti naozaj neviem povedat ved skus a uvidis alebo to zapri pochybujem ze to budu skumat len aby sa tvoj ex nepreriekol ze mas auto a aby si mala problemi.

katarina1234
5. okt 2010

@tilda neboj sa to pride samo od seba a zrazu si uvedomis co dobre sa ti stalo 🙂 len to chce cas

liana81
5. okt 2010

@katarina1234 ešte sa chcem opýtať, sa tu celkom vyznáš....ked napr. by som neskôr nastupila do práce a našli si spomínaný podnájom s maličkou......a priateľ vlastní dom, auto....neberie súd do úvahy to, že on môže dieťaťu poskytnúť strechu nad hlavou a ja nemám nič? 😢 to ma len tak napadlo, lebo mal na dom hypotéku, čiže dom nebol jeho, ale vlastnila ho banka, ale v lete zobral úver, aby si ten druhý zaplatil a teraz je vlastníkom už on, ma napadlo, či sa na ten rozchod nepripravuje a nemohol by to využiť na súde, ak by chcel malú do opatery on? 😕 😕 hmmm?

katarina1234
5. okt 2010

@risiacik255 neboj sa to sa naozaj tyka len rozvedenych a to iste je aj s tym mesto. Mam to zistene lebo aj pravnicka mojho ex nieco splietala od striedavej starostlivosti a taksom si to nastudovala a dokonca mi to potvrdili v TV takze sa nemusis bat. Ked bude chciet vydiet drobca do 3 rok tak bude musiet prist on za tebou a potom uz neviem ako to je ked je z ineho statu ale to mas casu dost aby si to zistila 🙂

katarina1234
5. okt 2010

@liana81 urcite sa neboj ze by ti zobrali drobca, to uz ako som pysalal by si musela byt narkomanka, alkoholicka a to nie si a sud nezobere dieta matke len tak na zaklade nejakych blbych reci nejako chlapa. A to ze ma dom, auto je len pre teba plus co sa tyka vyzivneho lebo ak si dobre spominam tvoj priatel je zivnostnik a keby sa robil chudacikom, ze nema peniaze tak sud bere do uvahy aj jeho majetky a ked ma na tie tak musi mat aj na vyzivne aspon tak mi to povedala socialna pracovnicka. Takze moze struhat chudacika ale moc mu to nepomoze, aspon v tomto je to ako tak spravodlive a keby ti neplatil tak ho mozes dat na exekuciu a maju mu co zobrat takze si to dva krat rozmysli pravdaze ak to na niekoho neprepise ale takisto sa da preukazat ze to bolo zamerne. Dufam ze som ta aspon trosku potesila.

Smutne je to, ze vela veci ovladam rada niekomu pomozem ked viem a osobne mam smolu v tychto veciach, vsetko sa natahuje ako sa da ale hadam sa uz karta obrati.

risiacik255
5. okt 2010

@katarina1234 to áno...a aj si to naštudujem...ďakujem ti veľmi pekne, aj že si ma potešila 🙂

liana81
5. okt 2010

@katarina1234 aj ja som ti vďačná, potešila si ma 😉

katarina1234
5. okt 2010

@risiacik255
@liana81 tak to som rada 🙂 velmi rada poradim a pomozem ked sa da

danielkapo
5. okt 2010

Ahojte mamičky a otecko 🙂 nerozmýšľali ste nad vytvorením súkromnej skupiny kde by sme mohli diskutovať a vymieňať si skúsenosti bez obáv kto každý to tu môže čítať na verejnom fóre? 🙂 len nápad, ak by mal niekto záujem o takú skupinu, dajte vedieť 😉

katarina1234
5. okt 2010

@danielkapo taka skupina existuje tu je osobka ktora ju zalozi prave preto lebo niektory ex partneri tu sliedia a vytahuju vsetko co tu ich expartnerky popisu. Toto je ona pink_lady takze mozes sa jej ozvat.

katarina1234
5. okt 2010

@liana81 som si vsimla, ze mi sme skoro susedy 😵 chodievas do MT?

danielkapo
5. okt 2010

@katarina1234 dakujem;)

liana81
5. okt 2010

@katarina1234 jeeej si z MT? Ano chodievam, aj dnes som bola 🙂 🙂

katarina1234
5. okt 2010

@liana81 ano tak ked budes mat nejaku cestu daj vediet mozeme dat stretko 😵

liana81
5. okt 2010

@katarina1234 jeeej super, ok 🙂

liana81
7. okt 2010

ou čože je tu tak tichúčko 😕

nikka23
8. okt 2010

Babenky, ako sa vám darí?

kllamarka
10. okt 2010

Ahojte baby,

som tu nova a hlavne nedobrovolne slobodna mamicka.
Odisiel od nas priatel (pol roka), s tym, ze mi nechal na pleciach vinu z celeho zpackaneho vztahu.
Tvari sa a hlavne prezentuje sa ako ked spravil vsetko a ja nic pre nas vztah.
Takze zijem sama s dcerkou a neskutocnym pocitom viny a lutosti. Vratit sa nechce ani ked som ho na kolenach prosila.
Mohlo by sa zdat idealne, ze nezijem v hmotnej nudzi a otec sa o malu zaujima.
Ale vdaka smutku, zklamanej laske a samoty, neviem kolkokrat uz ako dalej...
Obcas si myslim...ze by bolo lahsie zit s pocitom hnevu, keby na napriklad podviedol...

Ano dieta vie byt velkou oporou a pomaha cloveku. Ale na druhej strane, vdaka dietatu si tak viac tragicky uvedomujem co sa stalo...

Co robit s tym pocitom viny, ako sa vyrovnane pozriet do oci ex-partnerovi?
Ako zakazdym neplakat ked si vyzdvihne/dovezie dcerku domov?

A hlavne...ako sa mozno zoznamit? Da sa to vobec? Kde ako? V aute, cestou do prace? V skolke? Pride mi to absolutne nerealne... :(

Dakujem vopred za vase rady.

Lucia

ncora
10. okt 2010

@kllamarka Ahoj no dost zvlastne pomenovanie nedobrovolne slobodna mamicka....myslis si ze vsetky co sme tu sme si nechali urobit dieta a chceli sme byt slobodne mamicky?... 😲
1poznamka.... neponizuj sa a nepros ho nech sa vrati...ked sa rozhodol odist tak to bolo jeho rozhodnutie a ty ho musis respektovat....malokedy je chyba v rozpade vztahu len u jedneho z partnerov.....
2poznamka...uz ta podviedol? ze pises ze radsej zit s tym pocitom....ked nie nevies co je to za pocit tak nemozes povedat ze je to lepsie.....
3poznamka....pozri sa mu s hrdostou do oci ..neukazuj ze nieco bez neho nezvaldnes...vsetky co sme tu to zvladame....
4poznamka...odisiel este iba pred polrokom?...a ty uz premyslas ako si niekoho najst?..tak naco by si ho prosila nech sa vrati ked uz riesis ako a kde sa zoznamit?...
5poznamka..bud rada ze sa o malu aspon zaujima ..kolke by si to priali ale ich ex to nerobia?
6poznamka....vsetko preboli..nevracaj sa do minulosti..mysli na malu a na buducnost....
Vsetko je tak ako ma byt..ked odisiel malo to tak byt..mozno sa raz vrati.mozno ostanes sama ..mozno stretnes niekoho kto si ta zasluzi...
Tak hlavu hore..niesi prva ani posledna slobodna mamicka... 🙂

kllamarka
10. okt 2010

Nie nehladam si nikoho...uff na to nemam ani pomyslenie, ale len obcas clovek prepadne beznadeji, ze si nikoho nenajde. Zo samoty. Asi tiez nie som jedina.
Snazim sa aj napriek jeho obvinovaniu, tu vinu brat s 'nadhladom', kedze na vsetko su dvaja.

Dakujem za povzdbudenie.
Urcite som si tu vsimla rozne pribehy.
A urcite nie som prva ani posledna a ani najhorsia. :/

mici111
10. okt 2010

@ncora kraasne si to napisala..uplne mi hovoris z duse..

ncora
10. okt 2010

@mici111 dakujem ..pisem co si myslim.... 🙂

risiacik255
11. okt 2010

@kllamarka úplne súhlasím s ncorou...nás čaká súd a už sa mi zviera žalúdok, ale zvládneme to, aj keď z celého srdca nenávidím súdy (kto by aj nie 🙂 ...tak presne tak, hlavu hore a hlavne sa NEPONIŽUJ, NIKDY!!! a jedno klišé, ale svätá pravda - čas lieči 🙂
držím palce 🙂

katarina1234
11. okt 2010

@kllamarka kocky ti to pekne a vystizne napisali, drz sa toho a uvidis casom mozno niekoho stretnes a budes cela happy ze sa toto stalo. Kazda z nas mas niekedy take stavy, ze jej je luto ze je sama ale to patri k tomu. Hlavne, ze tvoj ex sa aspon zaujima o malu, ten moj napriklad svojho syna este nevidel a to ma 6 mes. a radsej zdrhol pre zodpovednostou do zahranicia. Ja si tiez neviem predstavit stretnutie s ex a to sme sa pomali rok nevideli a nastastie ani na sudy nepride lebo je zbabelec ale mne to vyhovuje lebo ta predstava ma desi. Hlavne hlavu hore a neukaz mu ze ta tak boli, potom ked sa zavru dvere tak si kludne poplac ale cas vsetko vylieci. Drzim palceky.

liana81
11. okt 2010

@kllamarka ahoj, súhlasím s babami, s tým, čo ti napísali. Čas všetko vylieči, svojho ex nechaj ísť svojou cestou, keď sa tak rozhodol a ty si ži svoj život s dieťatkom. A nič si nevyčítaj....jemu sa to vráti, i keď presne nedefinuješ čo sa medzi vami stalo a čo ti vlastne expriatel dáva za vinu 🙄 😨 😨 že čo si vlastne spackala? Akože si sa mu málo venovala, či si nestihala variť, či nechápem.....ale hlavu hore, držím palce 😉

kllamarka
12. okt 2010

Nas problem je na dlho ale v podstate mi vycita, ze som ho v JEHO najtazsich chvilach, ked pre nas s dcerkou tazko pretazko pracoval a nemal na nas cas..nepodrzala a nepodporovala.
Ja som po pravde na to naozaj nemala energiu, malinka isla do jasliciek od 9mesiacov, pretoze uz som musela ist do prace na plny uvazok. Myslim, ze kazdy z nas vinil toho druheho ...ja som zacinala hadky koli nezaujmu a samoty ...a ze mi vobec nepomahal s nicim a on pretoze som ho nepodporovala v praci a nevytvarala mu k praci podmienky. A to som podla neho mala, lebo to robil pre nas!!! (aby sme vysli z dlhov..hypoteky..atd atd) Avsak dalo sa zvolit aj pomalsie tempo...

Nakoniec sa rozhodol to ukoncit. Moj nazor bol, ze prisla kriza trebalo by sa z nej poucit a skusit to inak.
Jeho bohuzial nie...

Snazim sa zit si svoj zivot s malou, ale v tom celom trapeni, ze od nas odisiel a nechce sa vratit...ma trapi este jedna vec. Snazi sa o starostlivost pol - na pol (podla noveho zakona).

Dcerka ma 20 mesiacov..chodi do jasli ..ja do prace...a neviem si predstavit ze by som s nou mala byt este menej ako som prave... Som nenormalna? Opat to beriem zle?
Trapi ma to, ale mozno je to len sebecky pocit, ale citim to tak...



eaka
13. okt 2010

@kllamarka keď ste boli spolu, nemal na Teba a na malú čas a teraz už čas mať bude? to je zaujímavé, ako si oni vždy všetko vedia zariadiť, keď je už po vzťahu, ale počas vzťahu nič z toho nejde... Podľa mňa je striedavá starostlivosť úplná blbosť, tým duplom u takého malého dieťatka...

filipal
13. okt 2010

@kllamarka
@eaka
ach jaj, striedava starostlivost na Slovensku do zase bude zbran do ruk chlapom.!
aj tak sa zeny rozvadzaju (vacsinou) ked sa to s dotycnym neda vydrzat. ale teraz, ked bude hrozit, ze dieta bude pol na pol u otca, radsej vydrzia aj peklo na zemi.
mozno je striedava starostlivost vhodnejsia pre kultivovane krajiny, nie tam, kde je este plno nasilia na zenach a kde je kazda piata zena tyrana....