Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

martinka17
16. nov 2010

@zahrika to nebolo také hrozné, strašne to bolelo len na konci, asi hodinu....ale ako vraví mamina...na konci bolesti je niečo krásne a to ti pomáha 😀

zahrika
16. nov 2010

@martinka17 🙂 no to si pekne povedala... sakuvidime ako to prezijem ja.. doteraz som v zivote nic nemala len tak, tak ocakavam ze aj porod bude riadny boj 😀

martinka17
16. nov 2010

@zahrika ale to nie, neboj.🙂

boddez
16. nov 2010

@martinka17 🙂 🙂 🙂 pretože sme chceli...a mame radi ovocie..a rýžovu kašičku... 🙂 🙂 🙂

martinka17
16. nov 2010

@boddez jaaaj, ono je to každého vec, ja som čakala do 6 mes., lebo malý bol kojený, ale aj tak sa tráviaca sústava vyvíja do 5 mesiacov, preto som sa pýtala🙂

zahrika
16. nov 2010

@martinka17, @boddez zoberme si to takto.. moja mama dodnes spomina ako mibabka dala jest gulas ked som mala 3 mesiace.. chapete sak ako pred 30rokmi 😨 ... a som zdrava ako ryba 😀

boddez
16. nov 2010

@martinka17 u kojenýých babatiek je to ine..MArtinka...sofinka ma 4 a týžden a na desiatu jablčko mrkvička alebo hruška bananik..od hameečka..od 4teho mesiaa a na olovrant..rýžovo jablčna alebo rýžova kašička a nemame problem ..všetko je v poriadku... 🙂 🙂 🙂 🙂
@zahrika uff...to už je čo povedať gulááš..samozrejme bruško pokial nema nejake koliky alebo ine bruškove neduhy tak pomalicky sa môôže...nemal som nikdy tabulkove dietatko...to čo je podla tabuliek ma nezaujima moje dietatko je moje nerobim nič zle.🙂

julinka2787
16. nov 2010

@boddez jasné, že nerobíš nič zlé. keď jej chutí a bruško to zvláda, tak prečo nie. aj mne kázali od štyroch mesiacov prikrmovať. tiež sme na UM. a chce ti pekne papkať? lebo tá moja potvorka nechce otvárať pusu. papať by aj papala, ale otvoriť pusu ani za pána... 😅 ale dnes mi už otvorila asi štyrikrát. tak snáď sa to bude len zlepšovať...

boddez
16. nov 2010

@julinka2787 🙂 🙂 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=DLW7TvS2DTo


mojej malej chutííí všetko...mrkvička bananík hruščička olovrant rýžova kašička...no mnamka...chuti jej ..

zahrika
17. nov 2010

@boddez ta mala je straaaasne chutna a neodpustim si ze cely ty... kukla som videjko tanecky a ta podoba, ze dovi 😅 Fakt mas byt na co pysny, je zlata!

boddez
17. nov 2010

@zahrika 🙂

risiacik255
17. nov 2010

@boddez tak tak, tiež si myslím...moja Lenička je síce kojená, no začali sme prikrmovať tak poooomaličky, po lyžičke krupičky alebo výživky a tak sme si pomaličky na to zvykali a teraz už papáme pekne 2x denne ráno výživku a večer krupičku a okrem toho mliečko a tiež super a ako nám chutíííí 🙂

risiacik255
17. nov 2010

@julinka2787 my sa prikrmujeme cca mesiac a tiež zo začiatku vždy pusinku neotvorila, no teraz otvára len keď vidí svoju lyžičku...taká je krááásna 🙂

julinka2787
17. nov 2010

@risiacik255 aj u nás sa to už zlepšuje. dnes pekne spolupracovala. 😝 koooonečne. spapala asi štvrťku toho avenťáckeho pohárika a dopapali sme sa mliečkom. tak snáď sme na dobrej ceste k poriadnemu papkaniu...

michalka13
17. nov 2010

@boddez Jejo Panecku,dakujem ste zlatucky,ako mi to dobre padlo...Dakujem,a ze aj ja jej posielam pusinku 🙂 🙂 🙂 🙂

michalka13
17. nov 2010

@martinka17 Vies mas trosku aj pravdu,ale bolo to zlozitejsie ako sa to zda...A vies ze prave to ma najviac trapilo ze som mu ublizila,ale je to inak...Aj tak dakujem za nazor.

martinka17
17. nov 2010

@michalka13 preto som písala prepáč 😀 , je pravda, ak nepoznáš pozadie, ťažko radiť a posudzovať alebo odsudzovať, na to fakt nemám právo 😉

risiacik255
17. nov 2010

@julinka2787 tak to je super...držíme palčeky, nech ste takí papáčikovia ako my 😝

michalka13
17. nov 2010

To nic v pohode,ved ja viem ze ho to boli,ved aj mna,vies on ani nemohol mat deti,a som naivne dufala ze by ma chcel aj s babom,no ale ani mna ani to male nenavidi...Viem ze som neurobila vsetko spravne,a trest ma neminie a prijmam ho,len nech je MOJE babenko zdravucke a stastnucke,nech jemu nik neublizi..Vies keby mal o nas zaujem ani nevaham 🙂 🙂 🙂 🙂 a bezim za nim,a svoje dietatko kvoli nemu som nemohla zabit

martinka17
17. nov 2010

@michalka13 rozhodla si sa správne, a ex....hoď to za hlavu a čakaj na zajtrajšok, bude pekný 😀

olganr
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michalka13
17. nov 2010

@martinka17 🙂 Neviem ci bude zajtra pekny ale ten najkrajsi bude ked sa mi male narodi 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Dakujem

martinka17
17. nov 2010

@michalka13 presne tak, ja stále vravím, nikdy nie je tak zle, aby zajtra nebolo ešte horšie, preto si treba užívať dnešok. a ešte som si zvykla, že peniaze boli, sú a aj budú, tak na čo sa stresovať 😀

zahrika
18. nov 2010

@michalka13 a v ktorom si tyzdni?

Inac lidi, ja som este v kope furt.. dnes rano mi maly pekne dokopal zlcnik a pecienku, som myslela ze umrem, tak som si povedala ze najvyssi cas milacik ist pekne von 😖

martinka17
18. nov 2010

@zahrika buď rada že kope, aspoň vieš, že je OK 😀

zahrika
18. nov 2010

@martinka17 no aj to je pravda... ale nech uz kope do perinky 😀 😀

michalka13
18. nov 2010

@martinka17 🙂

michalka13
18. nov 2010

@zahrika Ja som v 14 tyzdni...Takze sa mam naco tesit 🙂 🙂 🙂 🙂

martinka17
18. nov 2010

@zahrika ja viem, ja si ten pocit ešte stále pamätám....príde, neboj

@michalka13 to najhoršie máš za sebou a už to bude len pekné🙂

michalka13
18. nov 2010

@martinka17 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂