Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

julinka2787
11. dec 2010

@risiacik255 no na výživné sme súd ešte nemali... ale asi to budú chcieť.. oblečko do výbavičky daj to čo si mala nachystané pred pôrodom. a môže tam byť aj väčšie, veď aj dopredu si človek chystá... a toho pojednávania sa báť nemusíš. nič zlé okrem rečí tvojho exa ťa tam nečaká. ale chápem ťa. aj ja som tam šla rozklepaná...ale potom ma to prešlo.neboj sa. zákon je na tvojej strane. 😉

risiacik255
11. dec 2010

@paegaska ďakujem veľmi pekne...takže sa môžu aj plienky látkové, to je fajn...a čo sa týka oblečenia? tiež nejaké body,dupačky,...?
čo sa týka toho splácania, je to fakt sila, aj ja som sa už nad tým pozastavovala...chudáčik chlap, čo narobíme 😀

risiacik255
11. dec 2010

@julinka2787 pravdu máš, sú...ja by som síce tiež povolila splácať, lebo som mäkká, ale vôbec si to nezaslúži...no uvidíme čo bude na súde, či vôbec príde, ale cítim k nemu taký odpor, že fakt neviem ako budem reagovať, necháme sa prekvapiť...v každom prípade so sebou maličkú neberiem, doteraz sa ani len raz neozval a tak ju ani neuvidí 😎
a znova ti ďakujem za povzbudenie, naozaj to potrebujem 🙂 ĎAKUJEM

katarina1234
11. dec 2010

@risiacik255 do vybavicky patri vsetko oblecenie ktore si nakupila pred porodom, latkove aj jednorazove plienky, vsetka kozmetika pre dietatko (kremy, oeljceky,pudre, sampony, telove mydla... aj aj drogeria (napr. prach na pranie, avivaz ved vecicky musis predtym vyprat), postielka, prebalovak,popripadne dalsi nabytok co si kupovala do dets. izby, takisto ak si predtym malovala izbu tak aj farby zdokladovat, odsavacky, hracky, perinky, obliecky, plachty, jednorazove podlozky, vanicka..... proste vsetko co sa tyka maleho. Nezabudni na veci, ktore si si musela kupit pre seba oblecenie, vytaminy, lekarske vysetrenia za ktore si platila, obuv, dokonca tam patri aj epidural a pripadne pritomnost nejakej druhej osoby pri porode, prsne vlozky do podprsenky, odsavacka, jednorazove podlozky do postele, vitaminy....vsetko co sa tykalo tvojho tehotenstva aj porodu. A hlavne nestresuj s pojednavania, ja viem ze sa to lahko hovori ja som tiez musela uzit tabletku pred pojednavanim ale tym nie si ta zla on je ten zly a nech si hovori co chce aj tak na tvojej strane je pravo 🙂 Drzim palceky a ak mas este nejake otazky bez problemov odpoviem.

tami_tami
11. dec 2010

@risiacik255 presne ako ti katka pisala vsetko vsetko co sa maleho tyka aj to co si brala do porodnice - napr. septonex, sterilne gazy- na pupcek, doma teplomer normalny ci teplomer do vody, osusky, uteraky- proste prejdi doma a vsetko na co siahnes co bolo potrebne pri narodeni tak pis zaradom.. ja som zaratala aj prve dni doma lebo sme museli kupit napr. nutrilon, lebo som nemala mlieko - takze to bol taky start... + flasky, termoska, termoobal na flasu, vlhcene utierky.... a nezabudni aj na, cumliky, retiazky na cumliky a vsetky malickosti - aj ked len za par centov no nazbiera sa ti... ;) a taktiez aj co sa tyka izby este aj zaclona, zavesy, luster - ak si zariadovala celu izbu ako my... koberec, deka... vsetko vsetko... 😉

boddez
11. dec 2010

🙂 🙂 🙂 AHojte dlho som vás nečítal ako sa mávate vaše detúrence?.. 🙂 🙂

risiacik255
12. dec 2010

@katarina1234 aha, takže super, konečne v tom mám jasno, lebo čo sa týka nábytku a tak, to som zhruba vedela, no nebola som si istá oblečením, plienkami, kozmetikou...moc ďakujem...inak, si fakt poklad, ako pomáhaš...MOC MOC ĎAKUJEM

@tami_tami ďakujem ti veľmi pekne, dobré tipy si mi dala, fakt to pomôže...idem teda spisovať zoznam

kočky, to musím mať ale na všetko bločky, že?

katarina1234
12. dec 2010

@risiacik255 nemas zac, ked viem tak poradim. Je to fajn ked ti ma kto poradit 😉 Blocky by bolo fajn keby si mala ale ak nemas vsetko tak to spomen kolko to vsetko stalo.

tami_tami
12. dec 2010

@risiacik255 ja som na vacsinu mala a zvysok som dala pod zoznam ze + a vypisala som veci a napisala som cca sumu - a k tomu - bez blockov z polska - a tam boli aj veci ktore som podedila ci dostala... 😉

risiacik255
13. dec 2010

@katarina1234
@tami_tami
ďakujem, ste fakt super...naozaj je skvelé keď ti má kto poradiť...celkovo ja za kopec vecí vďačím tu vám, aj preto som rada že som sa tu prihlásila 😉

tilda
15. dec 2010

@risiacik255 drzim silno palce. prosim ta, napisala by si mi potom ako to prebehlo? nas to caka v januari... len sa bojim, kolko spiny sa tam na mna od exa vyvali. aj ked si myslim, ze ked sme neboli svoji, tak nie je vobec na mieste riesit nas vztah... nezachytila som, ci ides aj do toho prispevku pre nevydatu matku. ja som rovno podala uz aj to, nech sa to vybavi naraz - chcem to uz mat tiez za sebou :( drz sa!*

risiacik255
15. dec 2010

@tilda ďakujem ti veľmi pekne, si zlatá...no veru už o týždeň nás to čaká, už nech to máme za sebou
tak ty o nejaký mesiac, to moc držím palčeky aj ja tebe...ja určite dám vedieť čo ako, aj keď si myslím že nič z toho lebo ex nepríde, ale nechám sa prekvapiť...prísť by mohol, nech to aspoň začne 🙂
no, chcela som aj výbavičku a príspevok pre nevydatú matku, no právnička z Centra právnej pomoci mi tvrdila, že to prehrám, budem platiť jeho právnika a budem musieť do ČR, tak som to vzdala. No potom som si zistila, že to sú blbosti (však čo právnik, ktorého neplatím, spraví navyše, ako má...), ale už som to nechala tak a podám to keď sa tieto veci skončia. Nech už teda mám z krku aspoň jedno a možno aj potom budem múdrejšia, no určite to nebudem riešiť cez toto centrum, skúsim nejak inak, len ešte neviem ako. A ako to robíš ty? Máš právnika? Potom by som pýtala ja teba, keby si mi dala vedieť, ako prebiehal tvoj súd o príspevok nevydatej matke 😉
takže držíme palčeky aj my...papa :-*

risiacik255
19. dec 2010

ahojte kočky...prosím vás znova o radu...píšem si práve čestné prehlásenie na to, že prispievam rodičom na domácnosť...ako by mal vyzerať asi text toho prehlásenia? ďakujem pekne

zuzkafuny
19. dec 2010

tak... tak sa aj ja hlásim do klubu... slobodných mamičiek 😉

martinka17
19. dec 2010

@zuzkafuny tak .....vitaaaaaaj 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

andykov
20. dec 2010

Taky se přidávám do svobodných maminek... Bohužel a nebo bohudík už 🙂

zahrika
20. dec 2010

Ahojte 🙂
Akosi nemam cas ani citat ani prispievat.. prisla som vam len oznamit ze Simonko uz je na svete.. horko tazko,ale narodil sa 7.12, velky chlap 3750g, 54cm.. Som konecne doma a zvykam si na novy system,..porod bol tazky, trapili ma vyvolavackami 3dni, ale nakoniec som to prezila a som stastna...
od dnes som sama, mamina tu bola prvy tyzden a tak sa so Simonkom spoznavame.. je strasny hlados, jedol by kazdu hodku a ja nemam mlieko, uz aj prikrmujem... 😒
ako sa mavate ? co nove? vidim ze mame nove clenky klubu 😎

mici111
20. dec 2010

@zahrika gratulujeeeem 😵 😵 😵 skus si Simonka prikladat stale a stale..neboj, mliecko sa rozbehne..nevzdavaj to 😉 ked tak, kup si homeopatika, vola sa to ricinus communis 5CH..mne to pomohlo a sme vylucne dojceni 😵 😵 😵 alebo skus napisat do temy annag - dakujeme..drzim palce 🙂

tami_tami
20. dec 2010

@zahrika taktiez gratulujem k syncekovi a prajem vela mliecka, trpezlivost a hlavne veeeeeeela zdravicka a hlavne sil 😉 😉 😉 😉

zahrika
20. dec 2010

@mici111 hm dakujem moc.. skusim cokolvek ak to pomoze... mam mliecko na krmenie tak max 3-4x denne..a zvysok Nutrilon ☹
Myslis ze sa mi este mozem pustit viac? snazim sa prikladat, len nechcem miesat nutrilon a moje mlieko... este sa v tm nejak neorientujem ale popozeram co robit.. pijem caj na mlieko a jem polievky a vela pijem..skusim aj to co pises..

zahrika
20. dec 2010

@tami_tami dakujem 🙂

mici111
20. dec 2010

@zahrika jasne, nevzdavaj to 🙂 mne mala plackala velmi ked bola mala..a mama hned ze mam malo mlieka, slabe mlieko a tak..ale nedala som sa..pekne som prikladala casto, ten ricinus communis 5CH aspon 3xdenne po 5 toboliek, vineu pi, a vela vody..a velmi ze pomaha aj senovka v kombinacii s benedikom,ale v tomto ti neporadim, skus napisat do tej temy annag, tam ti baby poradia..a hlavne, pre Simonka je to najlepsie, ak bude na MM a v neposlednom rade, kedze si na maleho sama ako my ostatne, je to aj velka financna zataz kupovat umele mliecko..

zahrika
20. dec 2010

@mici111 mas pravdu veru.. ved som si aj poplakala, tak velmi som ho chcela kojit...
vineu mam kupenu ale ma bublinky, nevadi??
a kde zozeniem ten ricinus communis 5CH ?
ok, uz sa nepytam 😝

mici111
20. dec 2010

@zahrika v lekarni kde maju homeopatika..a vineu nechaj flasku otvorenu, bublinky vyprchaju alebo ich vymiesaj lyzickou..

martinka17
20. dec 2010

@zahrika BLAHOŽELÁM 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
ináč mne na mlieko pomáhal čaj...je jedno aký, ale musel to byť čaj, voda mi betvorila mlieko, tak som aj vlete pila ovocné čaje. A ak by malého bolelu bruško od vinei, tak skús hroznový džús, myslím, že podstata je to hrozno 😀

risiacik255
21. dec 2010

@zahrika ahojkaj...v prvom rade moc gratulujem, nech ste šťastní a zdravučkí, to je najhlavnejšie
čo sa mliečka týka, aj ja som mala problémy, hrozné to bolo, ale moc mi pomáhala rascová polievka (každučký deň 2,5 mesiaca) a odsávačka(odsávaj úplne do prázdna...ja som až dovtedy vždy, kým mi posledná kvapka nevyšla)...čím viac totiž mliečka vydáš, tým viac sa tvorí, ver mi že viem o čom hovorím 😀 😀 a samozrejme prikladať a prikladať, určite sa to rozbehne, len to nesmieš vzdať...držím moc palčeky, nech sa ti to podarí 🙂

borocka
22. dec 2010

@risiacik255 baby, ste zabudli na KOCIK!!!!!!!! ved to je zo vsetkeho asi najvacsia polozka

katarina1234
22. dec 2010

@risiacik255 ahoj tak ako dopadol sud?

tilda
23. dec 2010

@risiacik255 ahoj, tak ako? 🙂
verim, ze sa chlapik aspon dostavil... a ze ste vybavili nieco....
inak som znechutena, ako to potom v tych pravnych poradniach vyzera, ked ti takto zle poradila. naco to potom je? to len ten kto ma prachy moze ziskat nieco na sude? ja mam nastastie pravnicku (rodina sa zlozila, hehe), tak ona bude riesit za mna. na sud sice pojdem, ale dala som jej plnu moc. zatial len viem, ze napisala vyjadrenie na to exovo podanie, ktore dal ako navrh na sud... co tam presne pisala neviem, ale dostanem sa k tomu neskor - mozno ti to bude sluzit ako inspiracia, ked sa odhodlas k tomu prispevku na teba. vies, to by bola vecna skoda. ja ziadam na seba cca dve tretiny toho co na malinku... a vraj sa to da vymoct aj spatne - odo dna porodu... tak to berme tak, ze si vlastne u otcov svojich deti setrime ... a potom pojdeme v lete na dofcu aj so slecnami :DD
prajem vam krasne pokojne vianoce, majte sa krasne, babizne 🙂 *

katarina1234
23. dec 2010

Vsetkym mamickam a ich ratolesiam prajem krasne vianoce 🙂