Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

viki2912
5. jan 2012

@martinka17 nejake velke plany nemam ani ja...

villenka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aredhel
28. jan 2012

ahojky 🙂 su tu este nejake slobodne maminy? 🙂 ja budem coskoro tiez...ako to vsetko zvladate? vie mi niekto povedat ci je problem s tym ak nechcem do rodneho listu zapisat meno otca?

julinka2787
30. jan 2012

@aredhel ahoj 😉 zvládnuť sa to dá celkom v pohode. a ak máš napríklad nablízku rodičov alebo fajné kamošky, tak o to lepšie. netreba sa báť. s nezapísaním otca do rodného listu problém nebude, pokiaľ to on nebude chcieť riešiť. prajem veľa síl 🙂

rora
1. feb 2012

prosim vas chcem sa spytat, chcem poziadat sud o zverenie dcerky do starostlivosti, mala ma otcove priezvisko, doteraz nemame uradne nic vysporiadane, ako je to vlastne s pravami na dieta??? keby poziada otec skor o starostlivost ako ja dostane ju on ci ako?? ide mi o to ze sa mi vyhrazal ze mi malu vezme ....

julinka2787
2. feb 2012

@rora podaj si to čím skôr. nejde o to že by ti ju zobral. to asi ťažko. 😅 právo na dieťa sú v podstate rovnaké, ale prisúdia ju tebe, lebo si matka, malinká je ešte veľmi malá a potrebuje predovšetkým mamu. ty si jej celý svet v tomto veku. čo by s ňou už len on robil? 😀 keby aj požiadal o zverenie skôr ako ty, báť sa nemusíš. musela by si byť nespôsobilá na výchovu dieťaťa (narkomanka, alkoholička, psychicky narušená) aby ju dali jemu. ale čím skôr si to podáš, tým skôr budeš mať pokoj. my sme to riešili, keď mala moja malá takmer rok(dovtedy sa ťahali iné súdy 😅 ). držím palce

mima89
3. feb 2012

prosim vas, ako mam postupovat pri ziadost o vyzivne... je to cerstve a vobec v tomto nie som zabehnuta... a este ci tu mate niektora vybaveny sudny zakaz priblizenia... dakujem babulky 🙂

lenorka77
5. feb 2012

@aredhel prajem vela sil, nie je to jednoduche ale zvladnut sa to da, ten maly batoztek za to stoji

martinka17
5. feb 2012

@mima89 skús sa mrknúť v sekcii paragrafy, na 100% niečo nájdeš 😉

chulieta
5. feb 2012

ahojte,

ja som tiež slobodná mamička. môj ex partner, teda otec malej je cudzej národnosti. u nás to bolo trošku inak, chcel si zľahka vybaviť papiere, ale nepodarilo sa mu to... samozrejme, že o tom nepovedal, čo má v záujme a hral sa na dokonalého partnera, ja som bola spokojná, až kým som sa nedozvedela, že som tehu... vtedy sa úplne zmenil. odišiel hrať ďalej od nás do klubu, hovoril že bude chodiť tak často ako sa len bude dať... nechodil... bolo to veľmi málo. neskôr som zistila že má tam v Dubnici, inú partnerku, s ktorou sa tam tvári ako veľký partner. ked som to zistila, bolelo.. čo by nebolelo.. on sa vyhováral ako každý chlap, ktorému príjdu na neveru. ked sa malá narodila, chodil veľmi málo, teraz má dcérka 3,5 roka, otca volá menom.. on nechápe prečo / no asi preto že ju videl do 2,5 roka asi 6 krát/ a nechce sa s ním moc stýkať...
ja stále sama.. boli neaké vztahy ale vždy stroskotali. nemám šťastie na normálneho chlapa.....
posledný vztah som ukončila pred týždnom.. samozrejme nevera. ale aká, nie som si istá ci viacnásobná ale 2 násobná hej, s jednou som aj komunikovala, tá je ale zaslepená a ochotná pokračovať s ním ďalej v tom nezmyselnom vzťahu, pritom tiež slobodná mamička, som zvedavá koľko im to vydrží.. je to smola vyzeral ozaj veľmi rozumný človek ale smola že nebol seriózny....
už by ma len zaujímalo kde je tá naozajstná pravda pravdúca.. možno ani rozvedený nebol a jeho manželka ho chúda doma čaká mysliac si, že je na cestách pracovných......

chulieta
5. feb 2012

@mima89 musíš na právnu ochranu detí na sociálnom úrada v mieste svojho bydliska alebo kam spadáš teda a tam to spíšu s tebou, nezabudni si premyslieť odkedy sa dieťa narodilo, čo bol schopný dať alebo dal otec dieťaťa svojmu potomkovi doteraz, ako sa stavia k návštevám a či ti už niečo poslal ahlavne si premysli sumu ktorú navrhneš.

a môžeš žiadať aj príspevok na výbavu neviem či je to stále 50% z ceny takže bločky aby si mala... ked tak sa pýtaj

chulieta
5. feb 2012

@rora právo starostlivosti o dieťa je stále viac na strane matky, ale iba v tom rpípade na strane otca ak by preukázal že si alkoholička, psychicky narušená alebo závisla od návykových a psychotropných látok alebo len v prípade striedavej starsotlivosti ak by si požiadal.

ak si dáš žiadosť o stanovenie výživného tak si môžeš hned aj dať žiadosť o zverenie do opatery či ako sa to volá... a budete to mať v jednom súde. ak sa bojíš že ti dieťa vezme, tak si daj ešte formulku do spisu vložiť že si za navštevy otca za tvojej prítomnosti, vzhľadom na vek dietata a po prechádzajúcom telefonickom dohovore.....
treba s týmto sa obrátiť na sociálku - právna a sociálna ochrana detí.

snáď som pomohla

rora
6. feb 2012

@chulieta urcite pomohla.dakujem

aredhel
12. feb 2012

@julinka2787 rodicia stoja pri mne a drzia mi palce 🙂 takze dufam ze to bude ok 🙂 a otec dietata by nemal robit problemy...len som chcela vediet ci sa to da iba tak proste ze meno otca neuvediem...ci s tym nebude nejaky problem...trebars ci ma tam nebudu vypocuvat, ci nebudem musiet zdovodnovat preco to nechcem uviest a tak 😒

aredhel
12. feb 2012

@lenorka77 dakujem 🙂 sice je to este dost daleko ale uz teraz sa na male velmi tesim 🙂

gemini2
26. feb 2012

ak si chcete popisat sukromne, vytvorila som sukromnu skupinu. mozete sa pridat. napiste mi spravu a ja vas tam pridam....pomozeme si.....

rora
28. mar 2012

@gemini2 prosim ta mohla by som sa pridat?? nechcem tu verejne pisat svoj problem 😔

pola11
30. mar 2012

@gemini2 ahoj, dnes som sa ,takmer po dvoch rokoch ,odkedy chodím na stránku modrého koníka aj zaregistrovala, aby som sa mohla pridať do súkromnej skupiny ohľadne slobodných mamičiek. Som mamina malého Adamka, ktorý má takmer dva a pol roka. Odkedy som otehotnela sme samy a príspevky na modrom koníkovi mi často pomohli po psychickej stránke. Nakoľko by som sa chcela do Vášho dialogu zapojiť bola by som rada keby som sa k tejto súkromnej skupine mohla pridať.

aredhel
5. apr 2012

@gemini2 ahoj 🙂 v juni budem aj ja slobodna mamina a chcela by som ta aj ja poprosit o pridanie do tvojej sukromnej skupiny 🙂

zahrika
8. apr 2012

Caute dievcata...nejaku dobu som neprispievala..akosi nemam cas a ked hej, tak brazdim po bazare ci e-shopoch ako daka maniacka 🙂 Rada by som sa k vam pridala, teda sukromne... Krpec ma 16mes, som s nim sama odjakziva 🙂

zahrika
8. apr 2012

@chulieta ahoj, ja len ze aj moj maly ma otca cudzinca a skoncilo to podobne..roky pohody, planov..a po tehu teste nic..je to ale na dlho..

azyra
12. apr 2012

Ahojte mamicky ,no aj ja budem v novembri slobodna mamina.. 🙂

zuzkaaterezka
12. apr 2012

@azyra tak vitej mezi nama a hodne sil.

bubu4125
12. apr 2012

ahojte...pridávam sa...ja som tak sama nesama... 😀

azyra
12. apr 2012

myslite ze ked sa babo narodi chlap zmakne ? lebo my to mame tazko u nas bolo vsetko v pohode az kym som neotehotnela nechcene ... on dostal s toho sok a teraz stale to nejako rozdychava no uz sa ani nebavime nestretavame je to take cudne.....bola by som rada keby s nim nieco pohlo ale zatial to vyzera ze on si bude stat za svojim ze nas nechce...

bubu4125
12. apr 2012

@azyra my sme si s mužom preskákali veľa problémov...dva potraty v 5mesiaci tehu, potom predčasne narodená dcéra ( 950g v 26+5tt)...a po 6rokoch, 1,5 roku manželstva a po pol roku čo sa narodila malá, si zmyslel, že ja sa mu dostatočne nevenujem a že už toľko nekomunikujeme spolu...tak odišiel ku kamarátke bývať a samozrejme začali spolu žiť a teraz čakajú baby! čo dodať! on vraj to dieťa nechce, tak sa rozišli a chce sa ku mne vrátiť! no, ja to už nechcem, podávam žiadosť o rozvod...
takže dieťa nie každého chlapa obmäkčí...môj muž malú miluje, no my dvaja už nemáme nič spoločné!

pola11
12. apr 2012

tiež som toho názoru, že ludia sme rôzny a teda nie každého dieťa obmäkčí. My sa s otcom môjho malého stretneme sem tam na ulici ve ď sme z jedného mesta a ani sa nezdravíme a malý ho vôbec nazaujíma ani sa na neho nepozrie. Je lepšie keď sa pripravíš na to, že všetko budeš musieť zvládnuť sama. Aspoň ťa nič nezaskočí.

mamavera
14. apr 2012

@azyra asi ťa nepoteším, ale narodením dieťatka sa muž síce stáva otcom, ale nemení sa vo svojej podstate. Neviem, z čoho pramení táto povera, že ženy veria, že keď porodia dieťa, vyriešia tým všetky problémy a muž sa zmení. Nepoznám bohužiaľ takého ☹ Kto je kvalitným človekom, aj takým po narodení potomka ostane, tĺk sa ani po narodení dieťaťa nezmení a tĺkom ostane.Ale napriek tomu ti želám, aby si bola výnimka, ktorá potvrdzuje pravidlo.

azyra
14. apr 2012

@mamavera hmm asi mas pravdu nebudem si klamat ale zase nadej umiera posledna ... ☹

katmi
14. apr 2012

@azyra @mamavera ma pravdu.. vo vsetkom.. viem bohuzial aj z vlastnej skusenosti.. v konecnom dosledku som ale stastna za vsetko,co sa stalo a pri pohlade spat, ak by mi niekto dal moznost nieco "napravit", rozhodla by som sa rovnako.. nic by som nemenila.. drzim palce..