Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

sorrelia
9. sep 2008

evulik
suhlasim s Martinkou - nesnaz sa zachranovat vztah "len" kvoli dietatu... je to hlupost... dieta nikdy nevyriesi vztahy medzi rodicmi...
Pozri ak ti vynadal, a krical na teba a dobre vie, ze si tehotna je to idiot ! Normalny chlap nekrici na tehotnu zenu ! A inak ak budete viezt nejaky dialog a zas strhne pozornost od seba na teba a zacne ti nieco vycitat poradim ti stacia ti na zo 2 otazky a podla nich sa da zistit ci je to o tebe alebo o nicom...
1. Ako si na to prisiel
2. Rozved mi to prosim
ano ? a akos i na to prisiel ???
kludne bez kriku a emocii a uvidis nakoniec sa mozno aj zasmejes 😀
toto som odkukala od jednej znamej a ono to vazne funguje

samika
9. sep 2008

dobre ránko,

sorelia, ty nemôžeš spávať? 😉
akosi nestíham sledovať o čom je momentálne reč, ale v každom prípade väčšina sú idioti.žiaden normálny chlap na ženu nekričí, či už tehotnú alebo netehotnú.(škoda, že to nie je ani náš prípad)
ten náš krik tu už ani nejdem opisovať, strach a hrôza.
ja som to moje individúm, už aj natrištvrte zbalila, tolko kriku, čo som ja narobila, aby vypadol a nič.,,a kde mám ísť" no ako keby to malo mňa zaujímať. jeho tiež nezaujíma z čoho budeme žiť keď svoje peniaze prechlastá a prehrá! ale po tom sa to všetko ukludní(samozrejme ked vytriezve) a ak sa mám priznať tak ja tiež niekde v kutiku dúfam, alebo verím, že to bolo naposledy. a to všetko tiež len kôli malému. myslela som si, že aspoň tomuto dieťatku dokážem dať kompletnú rodinu. ale asi som sa velmi mylila. ☹ ☹

sorelia má pravdu, udržiavať vzťah kôli dieťaťu nemá žiaden zmysel

martinka17
9. sep 2008

angua
Krtistínka, ďakujem pekne, balík som včera vybrala na pošte a doma som bola ako niagara. Tie gate sú super, len musím trošku do tých svetlých "dorásť" 😉 A tričká sú tiež pekné, len tam ešte ozaj musím dorásť..ale to sa využije. Ale tie malinkaté rukavičky, bodíky a o košielke ani nevravím..kráááááááááááááásne, som sa normálne rozplakala. Krásne ďakujem, ja sa Ti odvDˇačím, len musím vymyslieť ako🙂 Strašne si to vážim, takých dobrých šudí je málo 😀

sorrelia
to by som si mala zapamätať.......môže sa to ešte hodiť.

Evulik
Ja som tiež najprv plakala a ospravedlňovala sa. Všetko mi vyčítal, všetko bola moja vina, ja som ho k tomu dohnala. Išla som na mesiac na služobku, ale mal prísť obdeň za mňou na víkend....a večer nenormálne scény, že tú prácu musím zrušiť, že on mi to už nedovolí, jemu to ubližuje....a ja som sa s plačom ospravedlňovala, že som podpisovala zmluvu s tým, že to patrí k práci. A navyše, zarábala som viacej ako on, viacej ako je slovenský priemer a aj tak mu to vadilo...lebo ma nemal pod kontrolov. Teraz už viem, že som mu mala povedať, nech mi nájde lepšie platenú prácu, kde budem pracovať pár hodín denne a trčať doma a bude pokoj. Bolo by ho to umlčalo....ale bola som sprostá ☹
Držím palce, nech to dobre dopadne.

evulinkab
9. sep 2008

sorrelia: Nene, on mi nevynadal ani nekřičel 😉 , vubec jsme se ještě o tom nebavili, protože k tomu nebyla příležitost.A myslím, že to by si ani nedovolil...Od toho dne jsme se ještě neviděli, je mimo ČR.Teprve dnes nebo zitra se vrací.Pak budu po něm požadovat vysvětlení...

siduska
9. sep 2008

ahojyk dievcata, tiez som tu dlho enbola a neviem o com je rec..
ale u nas je to tak, ze on na mna nekrici, to skor ja na neho, js som strasny nervak a nekedy sa neviem udrzat, viem, ze je to chyba...ale on je kludas.. ja sa vykricim on kuka medzi tym telkua a o par minut pride ku mne da mi pusu a je ok.. si to uz riesime v klude... takze uz tiez vie ako na mna.

martinka17
9. sep 2008

siduska
to mi pripomína môjho švagra so sestrou. Ona je ukričaná a tvrdohlavá, všetko musí byť po jej...a on sa len pozrie, občas sa zasmeje...vie ako na ňu. Aj keď občas mu dojdu nervy a chytia sa,ale je to taký vegeťák oproti mojej ségre 🙂

siduska
9. sep 2008

martinka17
taknejak to funguje aj u nas, tiez chcem aby bolo vsetko po mojom,,, ale dohodnut sa vieme, tiez vela ustupujem ... a ked nekedy on vybuhcne stoji to za to,a le po par minutach je vsetko ok....

angua27
9. sep 2008

martinka, som rada, že som Ťa potešila. tie svetlé gate sú fakt trošku veľké, ale ku koncu tehu to oceníš, aspoň ja som teda ocenila. na začiatku, kým som mala malé bruško, som si tú naťahovaciu časť cez brucho buď ohla a lepšie to držalo, alebo som si to na boku zopla zicherkami. a prosím Ťa, nijak sa mi nemusíš odvďačovať, mňa hreje pocit pri srdiečku, že som niekoho potešila. aaaa, všetko naj k meninám. 😀

martinka17
9. sep 2008

dakujem za prianie všetkého naj🙂

nelka24
9. sep 2008

ahojte, andrejka ako dopadol rozhovor s priatelom?dufam,ze ste to urovnali
baby ako zvladate zit s rodicmi?ja uz mam ponorku 😠 ziadne sukromie,na kt som bola zvyknuta,do vsetkeho mi rozpravaju,ako keby som bola nesvojpravna,ani izbu si nemozem zariadit ako chcem ja,ja to uz nezvladam
rozmyslam,ze si nakoniec predsa len zoberiem peniaze od biolog otca malickej a pohladam nejaku garzonku na prenajom,ved sa zblaznim 🙄

plasta
9. sep 2008

nelka24
no, aj my sme u rodicov a tiez tu niekedy funguje ponorka, vtedy sa stiahnem aj s malou vedla do izby, alebo vypadneme na take tri hodiny vonku... ked sa vratime, vascinou to dusno pominie... ale teraz sa to akosi da zvladat... a uvidis, mozno ked sa male narodi, tak to bude trosku ine... ved uvidis sama

martinka
no, tak ty vies, ako travit vikendy... moja mala zasa chytila slabu anginu, lieta ako splasena, potom ju vietor ofukne a angina vitaj medzi nami... ale vcera ma doktor vobec nepotesil... nebola tam nasa teta doktorka, ta je na dovolenke, tak ju zastupoval stary pan doktor... akoze fakt super chlap, jedno s druhym, odbornik na slovo vzaty, len to, co mi oznamil... sakra, mala ma selest na srdiecku, tak neviem, ci sa ho tak zlakla, lebo sedela jak prikovana, pekne mu pusku otvorila, co sa u nasej doktorky nestava... no neviem... a potom, drza mala si este aj cukrik pytala... no, aspon sme panovi doktorovi urobili naladu...

sorrel
a co je s Tebou, dlho som ta tu necitala... chybaju mi tvoje povzbudive slova... vcera by si sa mi asi fakt zisla, ked som dosla od toho doktora... ☹

martinka17
9. sep 2008

plasta
mňa tá tvoja malá vždycky tak rozosmeje...je strašne zlatá 😀
No hej, víkend bol fakt jedinečný🙂

nelka
popravde, po pôrode by som mala ísť na pár týždňov k našim aj ja a práve toho sa bojím, ako to zvládnem.- Som skrátka zvyknutá na svoj bytík , na sovje súkromie..ale na druhej strane, ak mi pomôže mamina s drobcom a tak..tak budem happpy

a kočky ešte ma napadlo - myslíte, že sa Hillary na nás pohnevala, že sme jej otvorene písali? Alebo len nemá vôbec čas sem zaskočiť?

nelka24
9. sep 2008

plasta ja neviem ci to tu zvladnem do porodu,sakra preco nemam vlastny byt?! 😠 ani s biolog otcom sa neda zit ani s nasimi,teraz som sa sem vratila po 8 rokoch a neviem si zvyknut...kde najst nejakeho sponzora na byt? 😀
martinka a ty teraz kde zijes ked nie s vasimi?mas vlastny byt?alebo si s otcom maleho?

martinka17
9. sep 2008

nelka
ja som pred 4 rokmi s predchádzajúcim partnerom kúpila byt a po pol roku ma opustil...vtedy som ten byt odkúpila. stál ešte "smiešnych" 750 tis, mala som hotovosť a mám stavebný úver, ktorý budem ešte asi 6 rokov splácať.Teraz by som na taký byt peniaze nezohnala....takže si tam sama pekne žijem. Je síce malý, je to tzv 1,5 izbák..ale mám spálňu aj obývačku aj kuchyňu......a to je super.

akaji
9. sep 2008

nelka24: ja som v rovnakej situacii ako Ty, s tym rozdielom, ze ja ani s rodicmi svojimi pocitat nemozem, tak tiez neviem kam sa podejem(e)...najprv biologicky otec slubil, ze o byvanie sa starat nemusim a ako to tak vyzera, tak musim, nakolko sa tvari ze ma uz nepozna ;) teraz zijem v podnajme tu v BA, v jednej izbe, ale samozrejme tam zostat nemozem a ani si to neviem predstavit, v jednej izbe bez nicoho... tiez neviem co bude ;( na vlastny byt nemam, podnajmy su rovnako drahe ako hypoteka ;( tak zacinam byt uz celkom nervozna

martinka17
9. sep 2008

ako tak čítam, tak ten prvý rozchod, nech už bolel ako chcel, bol vlastne k dobru...ináč by som si nikdy nebola kúpila ten byt. Bolo to vtedy strašne ťažké, spamätávala som sa strašne dlho a to nie len psychycky ale tiež finančne. Výsť mesačne z 3-4 tisícok...to bolo ťažké. Ale mala som fakt šťastie. Babenky, dúfam ž e sa to vyrieši. A ďakujem 😔, lebo som sa depkovala celý deň a teraz vydím, že ja v podstate nemám problémy a hambím sa, že sa tak ľutujem.

nelka24
9. sep 2008

akaji tak to nezavidim,nemozes sa mu niecim povyhrazat,aby ti posielal peniaze?zaraba dobre?kolko mesacne by mu urcil sud na alimentoch?
martinka nemusis sa hambit,kazda tu mame nejake problemy,financne,existencne a partnerske...ty tiez nemas otca svojho babatka vedla seba a musis sa o vas postarat sama
ja som rozmyslala nad podnajmom este s niekym,zhruba 5000,-by som na zac dokazala platit 😝

nelka24
9. sep 2008

baby ako je to ked by som chcela zapisat otca do rodneho listu?viem,ze keby som malej chcela dat jeho meno,tak potrebujem jeho suhlas overeny na matrike,je to tak aj ked ho dam do rodneho listu?tiez musim mat na to jeho suhlas?

angua27
9. sep 2008

babuľky, ja sa tiež obávam ponorkovej choroby u našich. zatiaľ je to ok, otec za týždeň odchádza znova na mesiac za prácou, takže tam ponorka nehrozí, ale s mamou to bude asi ťažšie. aj keď ona chodí zase do práce, takže sa vidíme iba podvečer. našťastie, do zariaďovania izby mi nekecali a nechávajú mi aj súkromie. no a vždy keď mám príležitosť, tak s niekým vybehnem von. hlavne večer, keď už malý spí a nie sú s ním starosti. ale ponorka príde aj tak. všetci sme však tak nejak na to pripravený a rátame s tým, tak to dúfam prekonáme. a ja si myslím, že rodičom môžete povedať, že nech trochu spomalia a nechajú vám priestor. určite to myslia hlavne v dobrom, ale niekedy človek nevie kedy je dosť.
add bývanie: ja dúfam, že naše majetkové vysporiadanie s ex dopadne tak, že by som si mohla kúpiť byt v BA a osamostatniť sa. aj keď rátam s najhoršou možnosťou, že vídem s toho s holým zadkom. ale to sa ešte ukáže .

plasti, neboj, šelesť na srdiečku nie je žiadna pohroma. tisíce ľudí to malo v detstve a tisíce s tým v pohode žijú. ja som bola ako dieťa kvôli tomu sledovaná a znova sa mi to objavilo počas tehu. ale je to ok, nie som tým nijako obmedzovaná ani necítim, že by bolo niečo v neporiadku. len treba chodiť na sledovania. inak si mi tým pripomenula, že musím malého objednať na kontrolu na kardiológiu. jemu pri pôrode nenabehlo správne srdiečko, takže má trošku nepravidelné odozvy, ale že by s toho mohol vyrásť, len musíme chodiť pravidelne na kontroly. a malá je zlatá, že si vypýtala cukrík. 😀

angua27
9. sep 2008

nelka, to je jedno s druhým. ak ho chceš v rodnom liste, musíš na matriku a on s Tebou a tam pred matrikárkou vyhlásiť, že je otcom dieťaťa a súhlasí aby bol v rodnom liste. tam sa aj dohodnete aké bude mať malá priezvisko. o všetkom sa spíše protokol a ten potom predložíš, keď v nemocke príde matrikárka a bude zbierať údaje do rodného listu.
ak však sploditeľ odmieta ísť na matriku a dobrovoľne súhlasiť s otcovstvom, rieši sa to cez súdy. ale tam presný postup neviem.

samika
9. sep 2008

baby, a ako riešite alebo ste riešili krstiny? mám na mysli krstiny v kostole. ako to je ak ste s partnerom neni zobratí?

sorrelia
9. sep 2008

samika
ja som sa bola spytat u pani fararky a toto jej ani nejak nerobilo problem... skor to, ze krstny rodicia nie su evanielici a ze ja som bez vyznania... teda ak by som chcela, tak jedine vtedy, ak by som chodila 5 mesiacov na nejake skolenie ci co...
ale kamoska je tiez slob. mamina a nemala v katolickom kostole ziaden problem.. farar jej povedal sumu za obrad a bolo vybavene 😉

plasta
skus mi napisat viac do rp ak budem vediet urcite poradim... momentalne sa ucim o jednej zaujmavej metode... a ak ti pomoze len povzbudive slovo - neboj sila myslienky je neskutocne silna !!! treba mysliet pozitivne a nepochybovat o svojich zameroch 🙂 😀 a vsetko bude v poriadku

nelka24
10. sep 2008

bre ranko,tak to som netusila,ze musi so mnou na matriku,ked by som chcela,aby bol v rodnom liste.UZ som sa s nim od naseho rozchodu nestretla ani nebola v ziadnom kontakte a chcem,aby to tak aj ostalo,tak ze sa asi budeme musiet zaobist aj bez tohto. Dakujem za odpoved angua
samika s krstom nebyvaju problemy,ked si sama,predsa malinke za to nemoze,nemozu ti ho odmietnut pokrstit,pokial jeho krstny rodicia,resp rodic /staci jeden/ ma sv prijimanie aj birmovku,takze treba najst niekoho kto to ma a nie je problem

sorrelia
10. sep 2008

nelka
v takom pripade urcenie otcovstva prebehne sudnou cestou ale presne potrobnosti neviem.. ale v porodnici sa ta budu pytat na meno otca... a matrikarka pride po porode za tebou a vyplnis papirusy kde bude aj kolonka meno otca a zbytok pojde tusim cez sud... ale lepsie je sa informovat na matrike oni ti budu vediet poradit lepsie

plasta
10. sep 2008

sorrel
ale to len som trosku panikarila kvoli tomu selestu, vies, doktor mi to povedal, len tak medzi recou... a neviem, co tam bol aj predtym, alebo nie... ale uz je to v pohode, o mesiac pojdeme na kontrolu a uvidim, ci sa predsa len nezlakla... a mas pravdu, pozitivne myslenie je min. 80% uspechu... a aku metodu to studujes... napis IP

martinka
tak ty sa bavis na mojej malej... no, tak ti poviem, ze sa v nedelu sama pekne ostrihala, taku dieru si vystrihla, rovno popri hlave, vies... som totiz strihala maminu a noznice som si polozila na stol, ze este jej trochu pozberam vlasy strojcekom a pozeram, na zemi blondave vlasy.... a tak som sa uz tesila, ze si da aj copik urobit a vydrzi s nim cely den, aj sponky zvlada a teraz takto ma potrestala... nastastie ma dost huste vlasy, tak jej to nevidno...

samika
aj my sme mali krstiny a neboli sme zobrati... nebol s tym problem, hlavne nech maju krstni rodicia sv. prijimanie aj birmovku... jediny problem by mohol byt, ze krstni rodicia ziju v spolocnej domacnosti a nie su manzelia... aspon u nas to bol trochu problem, ale krstni rodicia mojej malej mali tyzden po krstinach svadbu....

nelka
pozri, mna sa v nemocnici na matrike nikto na otca nepytal... vsetko sme vyriesili na martike, ked sme isli vybavit RL... tam spisete protokol o tom, ze je malej otcom a ze suhlasi, aby bol v RL a sa dohodnemte na priezvisku, to je vsetko... a otcovstvo riesit sudnou cestou je na dlhsi cas... keby si potrebovala napisat navrh tak sa ozvi, poslem vzor...

martinka17
10. sep 2008

plasta
ona je skrátka jedinečná...ja viem, že teraz sa toľko nesmeješ, ale o pár rokov budeš s ňou spomínať, aká bola živá a veselá..ej zlatá babenka 😀

sorrelia
máš pravdu, základ jepozitívne myslenie...potom sa to dá lepšie zvládnuť 😎
A ako sa má Metej? Už je veľký, 4 mesiace...bože ale to letí.

binki
10. sep 2008

čím déle o samovýchově přemýšlím, tím víc mne napadá, že maminka, která prcka sama vychová, tak by zasloužila nobelovu cenu za odvahu 🙂

martinka17
10. sep 2008

binki
to si napísala pekne.....aj ja si tomyslím, ale pravda je, že niekedy nemáš "na výber"...a teda s odvahou to nemá nič spoločné. Ja som plakala, keď sa mi vyhrážal a zo strachu by som asi bola išla na potrat....len v mojom veku by to rozsudok stráviť život bez dieťaťa.....takže ani tak nešlo o odvahu ako o "sebeckosť" 😉 . Aj keď ja som len na polceste 😀
Ale tie skutočné maminky, ktoré tu píšu, tie mali tú odvahu 😎

samika
10. sep 2008

Baby dík za info o krštinách. uvidím ako to u nás dopadne, lebo brácho a jeho dlhoročná priateľka sú sice krstení, ale to je tak všetko 😉
A kde sa mám ísť na to informovať? Priamo do kostola, či na faru. No akosi sa v tom nevyznám ☹

Sorrelia, ako sa má Maťko? Ten už musí byť veľký.Ešte sa kojíte?

martinka17
10. sep 2008

ahojte babenky,

aj som práve dobehla od lekárky....tak sa zdá byť všetko v poriadku 😀
A drobec sa ukázal v plnej paráde...prezradil aj pohlavie..bude to chlapček 😎