Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

mirka414
1. júl 2007

taky nema svedomie.....to je iste.

nomisek
2. júl 2007

ahoj lottie, děkuji za přitakání. Jsem ráda, že je někdo stejného názoru 🙂 Bude si jednou vyčítat, co mohl mít a nemá.. 😵

mirka414
2. júl 2007

nomisek a ak predsa len raz poziada o test na urcenie otcovstva?tomu sa neda vyhnut...nieje lepsie vysvetlit dietatu ze jeho otecko je hajzlik ako uchranit ho v skole pred posmechom deti ze nema otca?to nieje riesenie nepozerat sa do rodneho listu..to je pas tvojho dietata,ono sa tam bude musiet pozerat!ty sa nemas za co hanbit ON zutekal,on sa nepriznal k dietatu,nie ty.ale trpiet bude dieta!ja som na tvojej strane,ver mi...

nomisek
2. júl 2007

ahojky mirka, já vím, ale myslím si, že opravdu pro dítě je lepší, když ji ušetřím takového debila. Víš ono je také možné, že mi bude chtít pak ubližovat skrz malou a přitom bude ubližovat jí. Nemá rozum je mu teprve 22 a chová se jak 17. Akorát jsem to prokoukla pozdě 😖 Začíná se mi po tak dlouhé době rýsovat nějaký vztah, tak třeba bude mít jednou zaplněné místo v rodném listě 😅

nomisek
2. júl 2007

ahojky mirka, já vím, ale myslím si, že opravdu pro dítě je lepší, když ji ušetřím takového debila. Víš ono je také možné, že mi bude chtít pak ubližovat skrz malou a přitom bude ubližovat jí. Nemá rozum je mu teprve 22 a chová se jak 17. Akorát jsem to prokoukla pozdě 😖 Začíná se mi po tak dlouhé době rýsovat nějaký vztah, tak třeba bude mít jednou zaplněné místo v rodném listě 😅 Děkuji moc za názor, je potřeba slyšet klady i zápory svých rozhodnutí. 😵

mirka414
2. júl 2007

a kolko rokov mas ty?este jedno ja si myslim ze 22 rocny chalan je este decko.pred mojim som mala 33rocneho a este ani vtedy som neuvazovala mat s nim dieta!!(teraz sedi v kriminale)neviem myslim ze s markusom ma37rokov je to akurat super vek!nepotrebuje sa vyblazdnit a ani si nic dokazovat.akurat sa blazdni s malinkou a zniesol by jej aj oblohu...a ja?predtym disko,praca v bare v rod.podniku super vyjazdy s partiou na disko,futbal...to teraz vobec nepotrebujem.mame prirodu,les,markusa,malinku a vsetko stastie sveta..

kacenqa
2. júl 2007

ahoj kocky, tak som si teraz citala vase pribehy, je mi velmi luto, ze po svete chodia aj takito 'akoze' otcovia...ale myslim si, ze na to, aby matka vysvetlila svojmu dietatku, ktore vychovava sama, ze tatko je hajzlik, nepotrebuje mat jeho meno v rodnom liste. to sa da aj bez toho uplne kludne a dokonca jej nanho moze ukazat aj prstom.

viem, ze deti su krute, a dokazu sa navzajom posmievat, ale myslim, ze v dnesnej dobe, ked takmer polovica manzelstiev konci rozvodom a nie je nic vynimocne, ak zena vychovava svoje dieta sama, uz nie je z iadnou tragediou mat kolonku v rodnom liste prazdnu. A pokial matka vopred vysvetli svojmu dietatku ten fakt, tak jednak moze byt aj samo dieta na to pripravene, a jednak sa bude moct aj ucinne branit, resp. aspon argumentovat.

Mat za kazdu cenu napisane v kolonke otec niekoho, kto o mna za cely zivot ani nezakopne, to tam radsej nikoho nemat. A hlavne, pokial matka na to naozaj nie je odkazana. Jasne, moze sa otec spamatat, moze razu prejavit zaujem, ale to sa moze stat, aj ked tam zapisany bude, ba dokonca si myslim, ze je vacsia pravdepodobnost, ze raz ho napadne, do kelu, platim na to decko a nic z toho nemam, tak aspon nech ju vidim. V takomto pripade, ked matka nic nechce, moze podla mna skor platit, ze co oko nevidi, to srdce neboli, teda ze moze (ale nemusi) aj zabudnut, ze niekde po svete beha jehopotomok...

V kazdom pripade, ste silne zeny a klobuk dole pred vami. Verim, ze raz sa sa aj vam pripletie do cesty ten pravy. A zatial si uzivajte svoje ratolesti 😉

nomisek
2. júl 2007

mirko, mě je 20.... Myslela jsem, že nám to vyjde, ale asi jsem byla moc naivní. 😢 Závidím ti, že se máte tak dobře a rozhodně Vám přeji, aby Vám to moooooooc dlouho vydrželo 🙂 a nikdy jste se nehádali a měli se moc a moc rádi 🤐

kacenqa, děkuji ti za krásné psaní. To je opravdu krásné, že i jiní s námi soucítí 😵

mirka414
3. júl 2007

nomisek nemas niekedy pocit,ze si o nieco ukratena,ze musis byt doma pri dietati?mam kamosku super maminu dvoch deti vydavala sa v 19 za prveho chalana co mala cele roky bola na materskej super mama a teraz?je s nej kocka(postavu nepovedala by si ze je matkou tych chlapcov ale skor sestrou)mala moznost vratit sa do prace a s detmi zostala babka.a vies co zacal jej dvorit jeden pan a ona mu na chvilu podlahla!!videla som aka je zmatena ako sa nevie rozhodnut co robit a postazovala si ze kym my sme mali disko a zabavu ona trcala doma!!vtedy ked bola mamina som jej to zavidela no este som nebola pripravena sama som bola decko.ale teraz?som stastna mam krasny vztah a chlapa co za to stoji!nepotrebuje bar vypijeme si s priatelmi na terase pri grilovacke chodime do zoo a do prirody a je nam krasne!!a leonicka prisla v pravy cas-uz mi tikali hodiny 😀 mozno sa raz aj my rozideme no nikdy medzi nas nepostavim dcerku!ale vzdy mu budem vdacna ze vdaka nemu mam moje srdiecko-moju dcerku leonie.

nomisek
4. júl 2007

ahojky mirko, no abych pravdu řekla, tak ani ne. Když se malá narodila, tak mě to táhlo na disko, ale člověk si zvykne. A teď? teď už ani raději mezi lidi nechodím 😀 Jsem raději s malou, stejně bych si nějakou diskošku neužila. Jednou jsem byla, ale pořád jsem volala domů jesli je vše ok. Takže jsem se stejně nebavila. Začala jsem takovýto život už ve 14, takže jsem si do 19 užívala a pak toužila po takovým domácím žitím. Už mě přestalo bavit si tak užívat. Chtěla jsem mít velkou rodinu, o kterou bych se starala a nakonec mám jen Zoe. Ale jsem za ni mooooooc ráda, díky ní jsem tam kde jsem a neležím někde mezi feťákama pod mostem. Musím říct, že mě spíš mrzí víc Zojenčin táta, než to, že nemůžu chodit na disko. Jsem šťastná a před porodem jsem moc šťastná nebyla, ale co je Zoe, tak už jsem to zase JÁ! 😀 😀 😀 😀

nomisek
4. júl 2007

ahojky mirko, no abych pravdu řekla, tak ani ne. Když se malá narodila, tak mě to táhlo na disko, ale člověk si zvykne. A teď? teď už ani raději mezi lidi nechodím 😀 Jsem raději s malou, stejně bych si nějakou diskošku neužila. Jednou jsem byla, ale pořád jsem volala domů jesli je vše ok. Takže jsem se stejně nebavila. Začala jsem takovýto život už ve 14, takže jsem si do 19 užívala a pak toužila po takovým domácím žitím. Už mě přestalo bavit si tak užívat. Chtěla jsem mít velkou rodinu, o kterou bych se starala a nakonec mám jen Zoe. Ale jsem za ni mooooooc ráda, díky ní jsem tam kde jsem a neležím někde mezi feťákama pod mostem. Musím říct, že mě spíš mrzí víc Zojenčin táta, než to, že nemůžu chodit na disko. Jsem šťastná a před porodem jsem moc šťastná nebyla, ale co je Zoe, tak už jsem to zase JÁ! 😀 😀 😀 😀 Takže si nepřipadám, že bych byla o něco ukradená, spíš bych byla, kdybych neměla Zoe. Ale myslím si, že až Zoe bude tak 15, tak začneme spolu 🙂 Jestli mě ovšem s sebou vezme někam. Možná mi taky řekne: "Matko vrať se do hrobu." 😀 😀

mirka414
5. júl 2007

ja dufam ze ma leonie tiez raz zavola na vlastnu svadbu,tak ako uz bola ona na mojej.ja som chcela na svadbe len mna,markusa a leonie.teraz mame 20ludi.nechcela som ani rodicov,no potom som si uvedomila ze mna by porazilo keby som nebola leonie na svadbe.takze sa tralagaju sem k nam1000km 😀 !

siduska
10. júl 2007

ahojky holky tak jak to z vama vypada.
Nomisek ako sa mas?
Mirka a co svadba?

mirka414
11. júl 2007

ahoj siduska svadba bola nadherna!do piatku prsalo a v sobotu uz bolo nadherne teplo.prisli aj moji rodicia a sestra zo slovenska tak som bola stastna blska.obrad bol kratky ale krasny.o22hod.sme uz boli doma s restiky ulozili sme dcerku spinkat a pokracovali sme na terase u nas doma.ak chces pozri si fotky na mojasvadba pod MIROSLAVA JIRSOVA A MARKUS MOOR.A co mas nove ty??

siduska
11. júl 2007

ahojky mirka
tak to som rada, ze svadba dopadla pekne, nech ti to aj vydzri a bude na vzdy stastny, tesim sa s tebou
u nas je vsetko v poriadku, boli sme na dovolenej na slvoenksu a o tyden ideme zase, lebo nam to chyba.vsetko je o.k na vsetko zle sme zabudli a zacali sme od nova a je to krasne.
Nomisek a co ty jak to s tebou vyzera?

nomisek
12. júl 2007

ahojky děvčata, tak mi se máme dobře. Ale předevčírem jsem se vrátila z dovolené v nemocnici 😖 Nebylo mi moc dobře, tak jsem jela na menší dovču 😀

Mirko, tak to ti gratuluji k novomanželství 🙂 Ať vám to klape perfektně a těch hádek málo, ale moooooooooooc krááááááááásným usmiřováním 😀

siduska, jsem moc a moc ráda, že u tebe to není to, co bylo u nás. Přeji vám, aby to vydrželo navždy a moc jste se také nehádali 😵 My stále jsme pouze dvě, ale moc a moc šťastný 🙂

mirka414
12. júl 2007

siduska ved aj to udobrovanie je niekedy super,ci nie!?dufam ze odteraz uz bude len dobre.prajem vam to.a sikovno zalozit temu stastne mamicky a dufam ze sa prihlasi coskoro aj nomisek.napis nieco o sebe najdem ti nejakeho svajciara 😀 .

nomisek
12. júl 2007

mirka já mám svůj profil na servru libimseti.cz a pod jménem také nomisek 😀 Zatím se nikdo moc nechytá, dítě skoro každýmu vadí a odradí je 😔

tmonika81
autor
12. júl 2007

ahojte baby 🙂

ked ste na zaciatku precítali môj príbeh, tak vám napísem pokracovanie. no minulý týzden sa môj bývalý ozval. ja som skoro spadla zo stolicky, ked som dostala od neho postu na pokeci. ale najviac ma prekvapilo to, ze som sa tomu vôbec nepotesila 😉 a mal este tú drzost sa ma spýtat, ci este nieco k nemu cítim 😠 po tom vsetkom, co mi spravil... no a ja pekne som ho poslala do teplých krajín 😀 ja ho k svojmu stastiu nepotrebujem. uz nie 😵 😵 😵

wladka
12. júl 2007

baby, mam kamaratku, slobodnu mamicku.. nakazala mi vyhladat na nete, ci je vyssie rodicovske, ked je slobodna?? a na co vsetko ma narok? otec dietata je uvedeny v rodnom liste, ale dieta ma priezvisko po matke..

tmonika81
autor
12. júl 2007

wladka neviem ti poradit 😒 malý otca dietata nemá uvedeného v rodnom liste, a o ziadnom nároku na vyssie rodicovské neviem 😖 aj ja by som asi mala viac dostávat. skús www.obcan.sk , tam som minule nasla nejake uzitocne informacie 😉

nomisek
13. júl 2007

ahojky tmonika81, tak to teda koukám, jak jsi odvážná. Když přišel ten můj, tak jsem mu nedokázala říct Ne 😠 a nakonec mě akorát zneužil, ale jedno jsem si uchránila. Dceruška nemá tátu v rodným listě. Šlo mu jenom o to, aby si ji mohl odečítat z daní 😠

lila16
18. júl 2007

Ahojte kočky ja som trošku v inej situácií.
Mala som priatela ktorého som po 4 rokoch opustila pre iného muža ktorého som neskutočne lúbila..a ešte lúbim ale začalo sa to kaziť úplne bez prestávky..vypočul si po jednom našom telefonáte ako som na neho nadávala (dôvod je neodpustitelný ale kto je dokonalí).
po pár týždňoch som zistila, že čakáme spolu bábätko no zo začiatku som mala strach, povedať som mu to povedala hneď ... nebolo by to fér ale lekár ku ktorému chodím mi povedal, že to môže byť postihnuté lebo som brala lieky ale bola som na úplnom začiatku len 3 týždeň.
no dnes som v 5 týždni a neviem ako ďalej..prešla som k inému lekárovi ktorý mi povedal, že to bude v poriadku...ale čo čert nechcel tak sme sa začali hádať kôli maličkostiam.... ako je priezvisko dieťatka. chce aby malo priezvisko po ňom.. aj keď sa brať nebudeme a nechcem s ním ani žiť v jednej domácnosti.. prosím poradte čo mám robiť

johanda
18. júl 2007

Lila16, pokud víš, že se nevezmete a ani s ním nechceš žít v jedné domácnosti, nevidím důvod, proč bys měla malému dávat otcovo příjmení. Ty s děckem budeš stále, taťka jen občas, ty s ním budeš chodit k doktorovi, vyzvedávat mu poštu atd., to chceš sebou všude tahat rodný list, že jsi jeho matka? Příjmění není maličkost, už jen kvůli těch administrativních nepříjemností a tahanic, které by tě čekaly, kdybys dala na mínění partnera.

siduska
19. júl 2007

mirka krasna nevesticka si bola, nech vam to aj ydrzi
a ako sa citis ako vdana zna ? urcite nadherne
nomisek
neboj jedneho dna kdy to budes co najmenej cakat stretnes nejakeho praveho ktorym budes velmi stastna ja na tie inzeraty velmi nesom ale skus si dat na seznam tam je vic lidi

lila
na to ani nepremyslaj cije bude mat prezvisko, samozrejme ze po tebe, dite bude tvoje ty ho budes vychovavat, se vsym souhlasim s johandanou ma uplne pravdu

lila16
19. júl 2007

Ďakujem Vám babulky...ja som z toho úplne na nevry pretože on tvrdí,že keď to nebude mať jeho priezvisko tak ako keby nebol nič (ani otcom) a presne tak by som sa mohla cítiť aj ja... on svadbu chce len kôli menu toho malého a ja sa preto vydávať nemienim... úprimne si teraz čo som tehotná nerozumieme lebo sa hádame aj kôli maličkostiam čo by to bolo za manželstvo. Nemu sa nepáči nič ani meno aké by som chcela maličkému dať ani to že by mal priezvisko po mne. Máte pravdu načo mu mám dať priezvisko po ocovi keď s ním nechcem byť...aby som potom malému vysvetlovala prečo sa mamička volá inak ako on?? To určite.. 😠

nikka.vo
19. júl 2007

Ahoj, promiňte, že k vám vstupuju...
Lil, my se s přítelem taky nevzali a malý má jméno po něm. Musíš na matriku... 😉 A brát se kvůli jménu nemusíte 😕
A pokud nechceš, aby se po něm jmenovalo, tak asi nemá cenu spolu ani být, když tomu vztahu nevěříš.

Přeju hodně štěstí.... 😉 😉 😉

johanda
19. júl 2007

Lila, napadla mě ještě jedna věc. Pokud jsem to správně pochopila, znáte se jen chvíli a jsi těhotná? V tom případě bych to zase tak nelámala přes koleno, navíc, pokud se chce postarat o malého (potažmo o vás všechny). Jak víš, že se s tebou chce oženit jen kvůli dítěti? Mnohý na jeho místě by se vypařil a už bys o něm nikdy neslyšela. Navíc jsi těhotná, to znamená přecitlivělá , znám to z vlastní zkušenosti😀. Taky jsem otěhotněla po pár měsících vztahu, taky jsem se nechtěla vdávat. Zkus mu dát šanci. Chlapi jsou citlivky, možná ten tvůj těžce nese, žes ho odmrštila, možná se cítí zneužitý - posloužil jsi jako inseminátor a čau .
(já jsem se teda nakonec vdala a bylo to jdno z mých nejrozumnějších a nejlepších rozhodnutí v životě 😀 )

mirka414
19. júl 2007

siduska dakujem mame sa stale super teraz pride na navstevu moja sestricka takze nas caka vylet do zoo a kupaliska.teraz v sobotu ideme stavat na dvore kde ma markus travicku 😉 hupacky a pieskovisko-urcite bude plakat on ten travnik zboznuje 😀 a este budeme mat dvoch malinkych zajacikov PAaPI!MALINKA MA RADA ZVIERATKA.Takze uz budeme mat doma mensie zoo mame ponika TIMA,macku PIZI a teraz zajacikov.a co ty??

siduska
20. júl 2007

ahojky mirka
zak my byvame v bydovke, takze ziadne zvieratke nemame ked nepocitam manzilka 😀 inka je tiez u nas v poho zajtra ideme zase na dovolenu na slovensko takze cele dni budeme travit na kupaliskach.Nasa v zoo hrozne place,chvilu kuka a potom je na neutiseni.
som rada, ze si spokojna tesim sa s tebou
nomisek
ako sa nam mas? a co malinka? 🙂 😉
lila
tak jak to u vas vyzera?
a ty si ho nechces vziat?