Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

danfal
21. júl 2009

Ahojte všechny maminy. Děkuji všem za všechny rady a povzbuzení. S malým jsem sama tři roky. Manžel si našel někoho jiného. Tahle věc už mě nebolí, ale občas je mi smutno, mám strach, že to všechno neutáhnu finančně. Ale teď jak svítí sluníčko a máme venku bazém - nafukovací, tak jsem trochu ve vězší pohodě. Občas se chlapi chovají děsně, ani nemají představu, jak ubližují. Já jsem si myslela, jak náš malý báječně zvládl rozvod a všechno to stěhování a až postupem času zjišťuju, ža to ani tak není, že to na něm zanechalo svoje ☹ . S tím bohužel nic neudělám. Na výlety se nám osvědčily aquaparky všeho druhu, sbírání hřibů, vycházky do přírody. Vždycky vezmu do batohu nějakou krabici a do ní dám poklad a poo cestě ho někam schovám. Malý je spokojený, s otcem vychází dobře, ale mě občas zabolí to vyprávění příběhů a zážitků a musím se držet, abych to neokomentovala a nebyla zlá.
Ale asi je opravdu lepší být sama, než mít chlapa k ničemu.

popelka.miri
21. júl 2009

Danfal: tak tohle znám taky, to když si veme jednou za čas děti, protože on má auto a já ne a oni pak doma vypráví a jsou celý hotoví z toho, kde byli, já s nimi nikam nemůžu když auto nemám ☹
A další věc, já s nimi někamjdu nebo jedu na kolech, jsme tam poprvé a on je tam pak veme jedinkrát taky a pokaždé, když tam jedeme znovu, tak mi oni řeknou, že tam byli s tátou...přitom s ním jednou a se mnou několikrát! 😠 Tak tohle je dost velká nespravedlnost!
Aquapark tu máme taky, ale je to dost drahý, když mám 3 děti a já k tomu- tak je to pálka 😖 a taky sama uhlídat ve vodě 3 děti, když ani jedno neumí plavat...to si taky netroufnu 😕
Na houby bych vyrazila hned....děsně mě to baví, ale tady bez toho blbýho auta není kam, pořádný les je daleko a jet tam na kole, to by snad i šlo, ale bojím se, že by nám ty kola někdo mohl zatím ukrást 🙄
Chtěla jsem jet pod stan, ale malá je tak divoká, že když ji pustím jen na zahradě, tak za ní musím lítat, protože se nezastaví a je hned fuč, je to zatím s ní záhul...snad příští rok už to vyjde a už bude klidnější, ale pochybuju 😀

danfal
21. júl 2009

Tak auto máme taky jako problém. Všude jezdíme autobusem nebo nás vozí maje ségra a moji rodiče. Mám štěstí, že jsou blízko a pomáhají. Taky mi vadí historky od tatínka, jak má krásné bydlení, co všechno budou mít nového a přitom vím, že mě ješte nevrátil peníze, které mi dluží ☹ . Ale na takové jednání si asi musím zvyknout, takže se tváříme, že máme báječného biootce. Přitom malému nekoupil nic na oblečení, žádné boty a to nemluvím ani o kole a jiných věcech. Takže já platíma on využívá.
Taky máme štěstí, že máme les hned za chalupou, takže se ráno seberem a vyrazíme, máme celý den o zábavu postaráno. Taky to mám jednoduchší, protože mám jenom jedno dítě a jeden na jednoho je remíza a ne přesila, jak je to u vás, ale zase je vás alespoň pořádná kopa a já jsem si vždycky přála mít velkou rodinu a alespoň tři děti. To se mi už asi nesplní, tak se jdu věnovat tomu jednomu mazánkovi, protože se mu beze mne nechce jít spát. Hezký večer Dana

popelka.miri
21. júl 2009

Dafal: sice nevím kolik ti je, ale nikdy není pozdě a lpokud nejsi p přechodu, tak můžeš mít klidně ještě víc dětí 😉 Já začala brzy a mám už hotovo, no 😀 U nás je problém i v tom autě, protože 3 děti, to jsou 3 autosedačky vzadu a já vepředu a už jen řidič, což je problém, vzhledem k tomu, že naši jsou 2 a já=3dospělí a 3 děti na jedno auto 😒
Ale je fakt, že mě ty mí raubíři poslední dobou štvou, jak zlobí...mají divný období 😠 , ale když tu nejsou víc jak pár hodin, tak už mi tu něco mooooc chybí a jsem zas ráda, když je tu mám všechny, tedy malou furt, ale ti dva starší... 😅 Prostě se bez toho svého chaosu s dětmi a těch nervů asi už neobejdu 😀 Já to beru osobně jako výhodu, ne nevýhodu, že mám 3 děti a jsem sama...asi tu ten chlap tolik nechybí, když je tu plno dětí a je pořád o zábavu a starosti postaráno 😅 Já taky vždy chtěla mít velkou rodinu, což se mi částečně i splnilo 😵 Jinak, můj bývalý taky pořád chodí a všude tvrdí a hlavně mně, jak je na tom fin. bídně a přitom denně jezdí autem, hlavně s tou jeho, pěšky by nešla! výletuje si, užívá si, kouří, jede na drahou dovolenou, jí dopřává taky, co jsem slyšela...a to bydlí své matinky a jeho sestra se o něho stará, vaří jemu i té jeho, což je ironie, měla by mu vařit jeho partnerka, že 🙄 ...takže o stravu a bydlení, svůj servis má také postaráno, ale pořád si chudák stsěžuje a tvrdí mi, že já jsem na tom moc dobře fin. a že děti tolik nesni a tak....přitom poslední dobou se mi zdá, že živím armádu 😕 Jenom ta malá toho tolik spořádá, že se nestačím divit...pořád jen "hami, nami" 😀
Já bych zas brala tu chalupu a za ní ten les s houbama 😵

danfal
23. júl 2009

Ahoj. Taky si myslím, že to musí být pořádný šrumec. Něco takového mám ráda, velkou rodinu, hodně dětí, protože potom se člověk alespoň nasměje. Máš pravdu v přechodu nejsem a je mi 30let, takže bych teoreticky mohla mít děti ještě hodnou chvíli. To já si spíš tk postesknu, protože by mě nikdy nenapdlo, že budu s malým sama. Chtěla jsem normální fungující rodinu ☹ . Ale na druhou stranu je dobře, že je malý zdravý a spokojený. Ten tvůj manžel asi ani netuší kolik toho děto spořádají, zašpiní a potřebují a to nemyslím jenom věci do školy, ale taky oblečení atd... Možná by si to měl měsíc vyzkoušet a potom by si tě vážil za to, jak to zvládáš. Ale můžu ujistit, že takhle je to všude. Můj bývalý manžel má taky pocit, že všechno pro malého se k nám snáší z nebe včetně finančních prostředků. Holt chlapi a jejich zodpovědnost 🙂 . Ale otevřeně přiznávám, že nejsou všichnï stejní, jsou i fajn milující taťkové a partneři. Hezký den, my jdem na koupačku, hurá.......... 😀

angua27
25. júl 2009

tak ja som tiež vždy túžila po veľkej rodine. a hlavne malé vekové rozdiely medzi deťmi. ja síce segru mám, ale máme medzi sebou osem rokov, takže sme každá vyrastala v podstate skoro ako jedináčik. takže mi vždy chýbal ako dieťaťu taký ten spojenec. našli sme k sebe bližšie až teraz v dospelosti. 😉 ale ako to vidím, tak budeme s malým asi skôr taká mini-pidi rodinka s kopcom známych a priateľov 😀 , ktorý si dúfam u nás budú podávať kľučku. a budú chodiť veľa a často, lebo sa budú cítiť dobre u nás.

tinus20
26. júl 2009

ahojte baby,tak uz som aj ja OFICIALNA slobodna mamicka!! dnes to vsetko vyvrcholilo a rano o 6som ho vyhodila z domu po tom co dosiel domov z oslavy baby co ani nepoznal a samozrejme ze ja som bola zas najhorsia a za vsetko mozem....normalne som spokojna a dufam ze to vsetko zvladnem a bude mi lepsie 😉

popelka.miri
26. júl 2009

Tinus, tak to jsi konečně dobře udělala!! Gratuluju! _A doufám, že ti to vydrží a nevemeš ho zase zpátky... 😒 Pocit osamělosati a zoufalství často brzy vystřídá pocit euforie, že jsi konečně sama v pohodě 🙂
V pátek odpoledne jsem volala ex, který stál opět před barákem a čekal na tu svoji nanynku, aby si vzal na noc nebo do neděle aspoň kluka, že zlobí a potřebuju si oddáchnout a on mi hajzl řekl, že nemůže, protože kamsi odjíždí s tou pipkou 😠 Dodávám, že to bylo poprvé, kdy jsem mu chtěla dát dítě na noc a on to odmítl! Pak kluk brečel, že si ho táta neveme a koukal na něj z okna, že tu přitom je! 😠 Pak jsem mu volala, jestli mu to není blbý a jestli aspoň tomu klukovi přijde říct, proč si ho neveme, když ho tam vidí stát! On se nehl, až po další mojí sms se uráčil přijít, ale bohužel, jediné co mu řekl, bylo ať nezlobí (aby si ho proto nemusel hajzl vzít) a ještě mu zmáčkl blbě ruku! Kluk mu seděl na klíně a brečel chudák a on je opakoval, že si ho nemůže vzít, že prostě ne! Ale to už stála jeho madam před barákem u jeho auta s kuframa a chystala se na "líbánky" 😝 Je to mizera, vysral se na vlsatní dítě! A pak ještě na tu kozu kejval hlavou, jakože jsem blbá atd a ona samozžřejmě přikyvovala!! Já viděla rudě!
Doufám, že si jim to oběma jednou vrátí...i s úroky! 🙄

tinus20
26. júl 2009

No to ano,tak to je sila,ti chlapi nemaju hambu a svedomie,on mi povedal ze sa chudacik snazi a chodi do roboty,ja som mu povedala ze kludne mohol ostat na materskej a ja som mohla ist do roboty ale nechcel,tak teraz mi samozrejme vycital ze chudak chodi do roboty a pritom JEDEN vecer nebol doma s nami ,vraj jeho to doma nebavi a su mu prednejsi kamarati a nejake priblble kurvicky ako vlastna frajerka s deckom,a este mi zacal vycitat ze to decko neni jeho...nezabijete ho?pritom ten nas maly nema nic zo mna je cely foter ale ked cely,tak cely.... 😵 tak som mu zbalila veci,dojde si to zajtra zobrat a vratil mi kluce od domu,a ja dufam,ze "tatina"mu nahradi dedko(moj otec) lebo toto co robil,sa neda povedat ze bolo normalne spravanie,ved uz som spominala ze chodil za kurvami a mne klamal ze je v robote atd...tak verim ze bude dobre,ja nechcem teraz ziaden vztah,co pride to bude a neriesim zatial buducnost 😉 😉

popelka.miri
26. júl 2009

Tinus, já taky nechci vztah...myslím si upřímně, že teď máš toho dost, aby jsi se dala dohromady z tohohle vztahu a pak taky hlavně se soustředila na sebe a malého...rozmazluj se, kup si něco hezkého na sebe, pro radost, choď někam...dělej to, co jsi s ním nikdy nemohla, od kuchyně po koníčky...něco, co by ho třeba určitě naštvalo 😀
Ani si teď neumím představit, že ještě řdším nějaký nový vztah, když mám už tak dost starostí a práce s dětmi a kor s malou! Nebudu plýtvat energii někam, kde se to nevyplatí...Přesně jak píšeš! Co přijde, to přijde...ať se osud postará sám.... 😉 🙂

tinus20
26. júl 2009

hehe to ano,ved podla mna horsie mi samej byt nemoze 🙂 ja som teraz fakt zvedava kam pojde na noc vlastne na stalo,lebo jeho mama ho tiez nechce a ja tiez -nema kam ist,ja som oznamila jeho mame jaky je jeho synacik pre istotu uz davno keby sa stalo to ze sa rozideme aby vedela preco a ze to trva dlho tie nase hadky a lepsie som spravit asi nemohla,aspon ma kazdy neotravuje a vedia o tom 😀

maja177
26. júl 2009

ahojte babulky, mozem sa pridat k vam? 🙂 ja mam len 19, budem tiez onedlho slobodna mamicka a tiez som si prezila svoje... 😠

popelka.miri
26. júl 2009

tinus, já jsem taky tchyni celé roky říkala, jaké mám s ním trápení, ona mě dokonce litovala a říkala, že on je jako jeho táta, lítal za ženskými a nechal je kvůli jinej a měl s ní pak mimino! a po jeho odchodu mi řekla, že naopak, on je fajn, já jsem byla špatná a ta jeho milenka, co mě se mnou roky podváděl, je taky super 😠 Hned si jí tam k sobě taky vzala babizna 😠 . A jeho rodinka, sesřička, brácha a kámoši aj...na mě teď taky plivou šmejdi špínu a jeho a tu jeho opěvují...chce se mi z nich zvracet 😝 Takže tinus ještě není jistý, jak se k tobě tchyně za nějakou dobu bude chovat...přeji ti ale klid od jeho familie 🙄 On to totiž všechno obrátil proti mně, aby sám nevypadal jako hajzl, když opustil rodinu s 3 dětmi a hned si přivedl mladičkou holku 🙄
A to jsem před tchyní kolikrát brečela, jak jsem z něj byla nešťastná, ale teď jakoby to nebylo 😖
Maja: vítej mezi svobodné mamky 🙂 Jsi hodně mladá a k tomu sama 😖 , nechceš nám napsat svůj příběh?

danfal
26. júl 2009

Ahojte. Tak vidím, že víkend byl plodný pro všechny vztahy. Mě zase exmanžel napsal sms, že bych měla být na malého přísnější, protože jinak mi přeroste přes hlavu. Stejně jako vy jsem viděla rudě, ale už jsem se naučila, že čím budu drsnějsí, tím víc nahrávám jeho miluně, aby mu dokázala, že dobře udělal, když mě vyměnil. Slušně a hezky jsem mu to vysvětlila a dokonce jsem se dočkala omluvy.
K tchýni - mx jsme neměly hezký vztah ani za manželství, takže mě ona nechybí a já jí určitě taky ne. Mám asi troch štěstí, že bývalý malého miluje a pokud ho přitlačím ke zdi, tak pomáhá, né finančně, ale alespoň pohlídá, když musím na služebku atd...
Milá maja taková mladinká maminka, je mi moc líto, že nemáš vedle sebe toho správného taťku, ale neboj už nikdy nebudeš sama a to ti tady potvrdí všechny 😀 .
Jinak hezký zbytek neděle a vzhůru do krásného pondělí a já musím do práce, chjoooooo ☹
popelko-ten tvůj chlap je asi přírodní úkaz, to snad ani nemůže být normální, asi ho pořádně povzbuzují hormony, pak zjistí, co si to pověsil na krk a ještě bude vzpomínat.

adina22
26. júl 2009

tinus - tak teda OFICIALNE vitaj 😀 Myslim,ze si dobre urobila na co ti je chlap,ktoremu este zodpovednost nic nehovori.Neboj budes dobra mamina a ako vravis,dedko aspon na cas zastupi kym si najdete nejakeho tatina 😉

popelka.miri - teda fakt klobuk dole,tak som si dnes pokusala predstavit si ostat sama s tromi detickami a teda neviem neviem.Skoda,ze sa byvaly neda vymazat.A inac suhlasim s danfal este pride cas,ked sa bude chciet vratit...

maja177 - pekne ta vitam medzi nami 😉 Ak sa ti bude chciet napis svoj pribeh..

tinus20
26. júl 2009

bola u mna moja kamoska dnes a normalne ma pochvalila 😀 ja som taka koza sprosta ze vsetko dovolim,vsetko by som druhemu dopriala na seba som skromna ,ale ked dakto toto zacne vyuzivat tak som naozaj zla... 😠
POPELKA:ja som "tchyni" tiez vela krat povedala ze si nevedela vychovat syna a ved vlastne ona dobre vie aky je a vzdy mi tiez povie ze aj jeho otec bol taky a ja si mam s nim spravit poriadky,ANO ma pravdu ze je to medzi nami dvoma ale ako jeho matka mu mala aspon dohovorit,ale namiesto toho mi povedala,ze sa musim prisposobit,a ked som to pocula tak do mna take nervy,ze som jej povedala "ja sa prisposobovat idiotovi nebudem,on sa musi prisposobit nam"BUD-ALEBO....a vybral si to ze teraz je sam a nikto ho nechce prijat lebo dopustil, aby som ostala sama s ani nie pol rocnym deckom....a jeho to samozrejme ani netrapi,a pritom my sme sa uz raz rozisli (pobili sme sa) 😵 ,ja som odisla za druhym chlapom a vyplakaval mi,volal ma naspat,sluboval.....a ja som sa nechala namotat a teraz to mam zas doma...ale treti krat nespravim tu istu chybu

maja,tak vytaj sme podobne stare,ja som rodila v 20 😉

maja177
26. júl 2009

no baby, ja som to tiez nemala najlahsie, a ani nemam...uz ma nebavi ani sa stazovat, ale aspn tak v skratke...

ja som sa zoznamila s ocom mojej natalky minuly rok v lete, ja som mala este 17 a on 32... vek mi neprekazal, ved preco, ked nam bolo spolu fajn... od zaciatku mi vsetci hovorili aby som vykaslala na neho, ze to nie je chlap pre mna, ze je premna stary a neviem co. on nepracoval, ja som brigadovala, cez prazniny, popri skole, kedy sa dalo. zijem len s mamou a nemame to lahke, ona ma plat obycajnej kucharky a to zivila mna, seba, brata, celu domacnost, a ja som samozrejme chodila do skoly, na obchodnu akademiu a ta tiez pytala dost peniazkov.... tak som si zarabala tak trosku sama na seba, no vacsinou tie peniaze som minula snim, kedze on nerobil. Nikomu sa to nepacilo, vsetci ma odsudzovali, no ja som si zaryto bojovala za svoje, ze on je ten pravy a snim chcem byt, ved on si pracu najde... aj si nasiel, no vydrzal v nej mesiac. potom prisli vyhovorky atd, a nepracoval, vlaste nepracuje do dnes, co je uz vyse pol roka. koncom januara som zistila z som tehu, aj to len nahodou, doktori si mysleli ze mam zapalene slepe crevo, a ked som bola na predoperacnom vysetreni na sono, uz nachystana na prijem mi povedali ze to nie je slepe crevo, ale male babo, 8 tyzdnove a bije mu srdiecko. Dat ho prec? ani za svet! prva myslienka, ktora mi presla hlavou sice bola, ze ho nechcem, ze mam skolu, akurat bolo obdobie, ked som si vyberala vysoku a isla posielat prihlasky, bola som v maturitnom rocniku, maturi sa mi blizili a ja som snivala len a len o vysokej... no nakoniec mi doktori povedali, ze babo je uz velke a na rozmyslenie mam tri dni, potom uz bude neskoro aby som ho dala prec... vtedy som nevedela o svete, nevedela som cia som... z nemocnice som sla rovno k nemu, povedal, ze ked zabijem babo, zabijem aj jeho. proste je nase a nechame si ho, ze on bude stat pri mne a spolu vsetko dokazeme, vychovame ho ako sa patri... lenze... mily tato stale nepracoval, ja som uz nemohla, kvoly rizikovemu tehu a maturitam, ucenie do skoly a vsetko... potrebovala som na seba vacsie veci, platit pravidelne doktorovi, kedze ma sukromneho gyndu, a stale ma zivila mama, a dava mi nadej, ze vsetko dobre dopadne, len "on" jej prekazal... zacal ma podvadzat, ja som ostala lezat, pretoze sa mi skracoval krcok, v 27 tt ma odviezli donemocnice co som mala kontrakcie, nastastie sa to zastavilo, on stale nerobil, mne sa smial doslova do xichtu ze nevladzem, nutil ma chodit hoc aj niekolko kilometrov aj ked som mala bolesti a nevladala som, smial sa mi, ze som nevladala pokosit zahradu a podobne veci... stale poukazoval na to, ze priberam, ze uz nie som taka aka som byvala, zacala sa mi kazit plet a vsetko mozne spojene z hormonmi, nepacili sa mu moje prsia, lebo zostali tazsie a ostali ovisat... az prisiel den D, mily moj prisiel ku mne opity a zacal robit poriadky, ja som zvracala, no on domna tlacil maliny z cokoladu, vraj si nevazim co premna robi, a podobne veci, zacal po mne kricat, ziapal na cely dom, sacal mamu, ze sa nema do nas starat ked si ma zastavala... to som ho vyhodila z domu, on povedal ze ma v zivote uz nechce vidiet a odisiel... na dalsi den som zistila ze mi ukradol posledne peniaze z penazenky, koniec koncov boli to len 4 eura, co som mala nachystane na doktora, ale ide o princip nie o peniaze, a zlato co som podostavala a podedila v hodnote cca 1 000 €, este aj mamin horsky bicykel. to som ho uz ale udala na policiu, teraz su tu vyhrasky ako ma zabije a neviem co, stale nejake spravy, po dvoch tyzdnoch mi pisal ze ma skvelu babu a je lepsia nez ja a podobne pekne veci, nasledne napise ze ma chce naspet a skusit to znova... no tych vyhraznych sms bolo uz vela, tak som ho opet udala... ja si na halvu srat nenecham, a on to dobre vie. len teraz nevem co mozem od neho cakat, som cele dni sama doma, mama aj brat chodia do roboty a ja cakam kedy mi sem pride vykopnut dvere a nieco mi spravi... nemam zaujem o neho, ani ho neudam za otca, aj ked vsetci tvrdia ze podla nich ma zlomi a este sa snim dam dokopy. no ja mam aspn natolko zdravy rozum, ze viem, ze ma pri nom necaka nic dobre, nemali by sme ani len kde byvat, slova psychicke tyranie velmi dobre viem co znamenaju, a o takeho cloveka nestojim... tak teraz som sama, zavisla na mojej super skvelej najuzasnejsej mame na celom svete, ktora dre len aby ma uzivila, a aby sme dokazali uzivit malinku... teraz cakam na sud, dufam ze ho zavru, hoc aj na rok, ale budem mat od neho pokoj 😠 takto si netrufnem ist ani len sama 200 m do obchodu...

viem, ze na zaciatku som povedala ze to bude v skratke, no neviem ci sa to dakomu bude chciet aj citat 😀 nespominala som tam vsetky problemy, ved je jasne ze kazdy vztah ma svoje aj zle dni... ja som si ho drzala zubami nechtami, hoci som nechcela, len preto, aby malink mala aj otca aj mamu... ale zistila som, ze takto je to lepsie... 🙂

tinus20
26. júl 2009

maja,no neboj bez neho ti bude urcite lepsie,pozri kolko zein,bab ostali same,je im dobre a ved chlapi nemaju chrbtove kosti,su to idioti podla mna jeden vacsi jak druhy netreba si robit z toho tazku hlavu aj ked dakedy chlapska ruka v domacnosti chyba,ale my sme aj tak sikovnejsie-tak ja keby sa mam spoliehat na mojho ex ze mi nieco spravi,tak davno to mam sama a este bez hadky,lebo ten je krivy ze toste nevideli,no idem ja pomali spat,lebo dnes ma maly znicil,iba teraz zaspal...uaaaaaah 🙂

maja177
26. júl 2009

tinus, to mas tak.... s chlapom je zle, bez chlapa este horsie 😝 ja len dufam, ze raz niekedy za sto rokov stretnem toho praveho a budeme mat normalnu rodinu a kopu deti 🙂

adina22
27. júl 2009

babule - urcite si najdete tych pravych 😉 ved ste este mladucke.

majka - pekne meno mas pre dcerku 😉 😵

tinus20
27. júl 2009

No ved nejak urcite bude a to ci zle aebo dobre necham na osud 😵 🙂 😉 ja som uz nasla chlapa mojho zivota -mojho milovaneho Mareka 😀

maja177
27. júl 2009

adina, dakujem, aj tvoja dcerka ma pekne meno 😀

tinus, ja budem mat zenu zivota, nie chlapa 😀 😀 😀

slniecko77
27. júl 2009

..ja vas tu obcas citam 😉
..ale teraz ked som si precitala tvoj pribeh Maja177, sklanam sa pred tebou...a veeelmi ti drzim prsty, aby si sa k nemu uz nevratila, porodila krasnu a zdravu dcerku..a samozrejme nasla spravneho chlapa a otca pre svoje dietatko

danielkapo
27. júl 2009

Ahojte baby ukecane 😀 ale to je samozrejme dobre 😉
maja177 vitaj, klobuk dole fakt, zjavne sama vies, ze si spravila to najlepsie co si v danej chvili mohla 🙂 drzim palce, nech vsetko dopadne co mozno najlepsie, ochvilu budes mat najvacsiu lasku zivota pri sebe 😉
tinus dobre si spravila...

my sa mame tradicne fajn, akurat mala ma menej zeleza...tak jej Dr.predpisala kvapky..no snazim sa spociatku jej to upravit stravou...uvidime pri dalsom odbere...od vcera ma teplotu, tak je mierne umrncana, takze super..navyse pod nami kdesi prerabaju bytove jadro, tak fasa....byt s nou vnutri v tom hluku... 😒 nic prijemne

krasny den

popelka.miri
27. júl 2009

Maja, opravdu mě zvůj příběh zasáhl....Jsi mladičká, život před sebou a už se musíš potýkat s takovými problémy. Ale věř tomu, že tvoje maličká ti to za svého otce stokrát vynahradí...já to tak mám taky 🙂 Moje sluníčko mi vynahrazuje to špatné z bývalého. Nemohla jsi udělat nc lepšího!!!! Ten vůl myslel jen na sebe a svoje potřeby, vůbec na tebe nebral ohledy...není zralý jako chlap...je to obrovská nula 😠 😠
Máš to těžší, protože ve tvém věku ještě pořád sníš o té pravé lásce a zatím jsi se hnusně zklamala, ale neboj...jednou se to obrátí a budeš určitě šťastná 😵 Dítě je ten největší dar 😵

danfal
27. júl 2009

Ahojte.
Maja, opravdu to nemáš jednoduché, ale určitě to dobře dopadne. Hlavně vydrž a mysli jenom na sebe a malou. Tvoje maminka je moc hodná, že se o vás tak pěkně postará, budeš v ní mít oporu. Taky si myslím, že tě čeká někdo moc hodný a fajn, kdo bude mít rád malou i tebe, jenom to teď všechno vydrž, bude líp, určitě.
My jsme dostali od známých broskve, tak jsem s tím dělala trochu pořádky. Naštěstí jsem se dneska v práci jenom vytočila a mohla rychle domů. Takže za chvilku vyrážíme do lesa kontrolovat, jestli nenajdem nějaké hřiby. Držte nám palce, ať něco najdem.
Popelko a u vás je to lepší? Taky jsem někde četla, že dokonce soud může otci nařídit styk s dítětem, protože pokud to není nějaký vyvrhel společnosti, tak je dobré, když jsou děti i s ním. Nerozumím tomu tvému chlapovi, ale mám pocit, že se v něm asi zbláznily hormony. Jak dlouho už jste sami?

popelka.miri
27. júl 2009

Danfal, já ho vyrazila minulý rok přesně na prvního září jsem byla sama s dětmi 😀 nový školní rok-nový život 🙄
Tam to bylo tak, že on se opravdu choval jako puberťák a rodině už moc nedal, byl furt v luftě a dělal ty pubertální věci-pořád jen auta, kámoši, poslouchal muziku ze sluchátek, muzika,auta, kámoši a ta coura malá od vedle 🙄 A do toho jeho slovník hodný vola a puberťáka, měla jsem pocit, že mám doma další dítě, ale v pubertě 😠 Zprvu se o děti zajímal víc, ale pak to ustupovalo, teď už jen v neděli, dřív i v týdnu....pak, aby se neřeklo přišel s tím, že veme děti na 4 dny na dovolenou (odjíždí tuto středu)i s ní ovšem. Ale když jsem se ho optala, proč si je neveme aspoň na týden, tak mi řekl, že nemá peníze na tolik dní a že na tu dovolenou jede kvůi nim, jinak by nejel 😀 😀 😝 Jenže teď v pátek prasklo, že jel s tou svojí už v pátek, tzn. že na dovolenou odjeli už dávno spolu sami a děti tam vemou jen na pár dní, aby se jako neřeklo, že na ně sere, když si s tou mrchou dopřává...a keci, že nemá na to peníze?? To je vidět, že...na milenku a na sebe je má, ale na děti? 😝 Mně je z něj už jen na zvracení, jeho chování, lži a jednání! Fuj! A to nemluvím o tom, jak se před dětmi on s ní chová...prý se neustále ocicmávají, osahávají, atd. Hnus...Děti neznají, že by se jejich táta takhle někdy choval k jejich mámě, ale k cizí to jo...a ještě tak detailně! A to je holce 5 a klukovi 7. A sexuální výchou už mají načrtnutou...jsou to puberťáci! Bojím se, aby se z té dovolené nevrátili s novými zážitky, jak jejich táta a Týna dělali určité "věci", když s nimi spali na pokoji 😝
Jinak danfal máš úplnou pravdu, že on se chová podle svých hormonů a vědomí toho, že už je 3násobný otec a měl by jít dětem příkladem a určité chování si před nimi odpustit..to on opravdu nemá 🙄

danfal
27. júl 2009

Popelko. Kolik té hvězdě je vlastně let? Nabalila bych je všechny s tím, že jim vysvěsvětlím situaci. Usmívej se na ni,ona je pod tvoji úroveň. Vezme je na dovolenou, tak ho pochval- je to hloupé, ale chlapi jsou ješitní. Hodně se s ním raď o výchově dětí, třeba napiš sms nebo zavolej, že něco potřebuješ vyřešit a byla bys ráda, kdyby ti poradil. K ní se nevyjadřuj, budeš mít nad ní navrch. Tvoji kluci si to užijou na dovolené a ty si s malou odpočineš. Držím palečky, aby brzo poznal, že je hloupý, když vás opustil.

popelka.miri
27. júl 2009

Danfal: já kolikrát se snažila s ním řešit, že děti zlobí nebo tak, ale on to obrátí proti mně! A nakonec ze sebe udělá chudáka on. Jednou jsem ji i s dětmi náhodou potkala a ona na mě udělala xicht, jakože je proti mně hvězda, že mi to natřela atd. a na dětičky ještě provokativně zamávala a hodila rypák nahoru...když jsem mu to volala, tak mi řekl, že ona by to nikdy neudělala, ona je hvězda, já jsem ta špatná. Nemá to smysl...vidí jen jí a sebe. Přitom ona svatá není. Tenhle víkend jí bude 20, děti tam samo musí být, aby nové mamce popřáli happy birthday a dali jí dárečky, pusinky...komedie. Cjhválit ho nebudu, není za co...dělá jen hnusárny, denně tady pod okny stojí s autem a předvádí se tu s ní a děti na to koukají, je si ovšem neveme, ani za nimi nezajde a to je tady!! Vychovat by potřeboval sám...Nedávno si na mě kluk otevřel hubu, ukázal dokonce pěstí 😲 ...volala jsem mu, co udělal a on mi na to řekl, že asi kluk musel mít důvod! 😲 😠 Takže opravdu on mi s výchovou opravdu nepomůže, spíš naopak, když mi je vrací, tak jsou děti rozjívené, vše si s ním můžou dovolit a já pak týden napravuju, co on za pár hodin spáchal 😠 Když jsem mu říkala, že mají děti ve školce besídku, aby šel, tak se na to vybodl a vymluvil se...ale když ta jeho měla něco, 🙄 tak si klidně dovolenou i na x dní vzal...Takže já už teď vím, že děti jsou až za tou hvězdou na x tém místě. Jí teď bude 20, ale táhne to s ní s přestávkama od jejích 15! Vše za našeho manželství.

maja177
27. júl 2009

baby, dakujem za mile slova a pochopenie... 🙂 ja sa snazim na to nejak uz nemysliet, aj ked mi trha srdce ked viem, ze sa vlaci s druhou a netrapi ho, ze nosim pod srdcom kusok jeho "ja"... no vidim, ze nie som sama, co to ma take vesele, a tym ze si budem stazovat nevyriesim nic, len naopak, budem nad tym zbytocne rozmyslat. Na novy vztah zatial nemyslim vobec, viem ale, ze sa budem urcite bat zalubit... uz som sa popalila tak, ze teraz neverim nikomu...nie to este chlapovi...

popelka, chlapov tak nakopat volade a poslat kade lahsie, ked si nevedia vazit deti ani manzelku co sa o nich starala... to uz nezmenis ani keby chces, nebudem ti tu pisat ziadne idealizovane reci, ked viem, a urcite aj ty, ze to tak nikdy nebude... 😉 a ked budes do neho len rypat, jemu sa to bude tym vac pacit a tym viac ti bude robit naproti, lebo bude vediet ze ta to stve... teda moj nazor...