Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

angua27
17. dec 2008

hillary, veru Ti nezávidím taký prístup rodičov. ale asi, ako píše danielka, iba s úsmevo dookola vysvetlovať, čo a ako. treba im povedať, že si dospelá a sama zodpovedná za svoje dieťa. je super, že vás prichílili, ale....
aj u nás to občas iskrí, buď to predýchame, alebo vybuchneme a aspoň sa prečistí vzduch. našťastie s rodičmi mám veľmi dobrý vzťah a môžeme si aj nepríjemné veci povedať bez toho, aby sme sa hnevali.
do výchovy mi nekecajú. lepšie povedané, kecajú, ale vždy mám posledné slovo ja. vidia, čo som s Maťom dokázala, aký je samostatný a tak. nad nami býva chlapček o 6 hodín mladší od Maťa a ten napr. nevie zaspať sám, stále musí mať niekoho k dispozícii na hranie a pod. naši to berú tak, že som to ja malého naučila, je to moja výchova a rešpektujú to. a občas si zase ja zoberiem k srdcu ich radi. proste sa dobre dopĺňame. 😉
add jedenie: nedávno som tiež na skok vybehla von a keď som sa vrátila, tak malý v ruke fašírku. pohádala som sa s mamou a uznala, že spravila chybu. a tiež Maťkovi najviac chutí z taniera niekoho iného, najlepšie dedovho. 😀

hillary23
17. dec 2008

danielkapo

hm tak vam sa zije ja to take fat nemam, medzi nami nikdy nebol dobry vztah od mala to nas neucili aby sme snimi komunikovali nejsme ku tomu vedeny vies...a hej nemam na vyber musim tu zit inak kebyze nemusim a mam kde hned by som sla..u mna to kazdy den iskri ja si nedam od nich jebat do zivota..mam uz malo sil na to aby som zvladala....a hej za tym si idem ze ked mala pojde do skoly najdem si pracu a hned vypadnem od nich ,chcem si zit podla seba a chcem mat svoje sukromie , tu ho nemam..co sa tyka tohojedla.mooja mama sa tak ese blbo opyta a preco to nemoze??mna ide vtedy slak trafit.sak vie ze to nemoze a jej to da naschval do huby ese ze to nechce mala by ma slak trafil!!!

angua27

no mne neni co zavidiet akoze takze..a usmiat sa??sa neda kedze nemam sukromie.mam svoju izbu ale to je vsetko..oni si myslia ze som sprosta ne ze dospela..asi tak..ze vsetko robim zle vychova malej.moja mala sama nevie zaaspat..lezim ja snou na posteli..ja ked som jumala porodit nasi manutili aby som ju dala prec..mji rodicia an iraz co zije snou neboli ako stary rodicia samy vonku a ot je uz co daco povedat..vsetko len jaa.jaa a jaa..je moja hej ale to sa dalo ocakavat..ja sa s nasimi nerozpravam ja mam na to kamaratky sice tie nemaju decka ale mi poradia..a ne nasi?ta kdee to sa nedaa..asi tak ja to mam.na hovno s prepacenim zivot..mne nic ine neostava len tu zit pokial si daco nenajdem..a te penaze im musim dat chcem nechcem..

hillary23
17. dec 2008

angua27

a ese tak ti poviem z epre moju mamu je tarcha moju malu varovat vzdy na silu..vzdy musim svagrovu otravovat bars ma ese skolu ona je mlada a take..ani ku lekatke nemozem bo mama mi nepovaruje tak som ani nesla..co uz ked mam takch rodicov co len kecaju a vedia ma buzerovat ze zle vychovaam si decko a vsetko robim zleee..sak ja som uz nimi tak ovplyvnena ze mi zacne s nich jebat uz na hlavuu..a moc ku tomu nechyba..asi tak

angua27
17. dec 2008

hillary, nezávidím Ti. podľa toho, čo píšeš to máš naozaj ťažké. prajem Ti pevné nervy a veľa síl.

buchova
17. dec 2008

hillary

ani ja ti nezavidim.ale ked chcesbyvat ako tak tak to musis vydrzat...pevne nervy

danielkapo
17. dec 2008

hillary

jasne, ze to mas tazke a ked maju rodicia k tomu taky pristup tak ti to este stazuju....ale mozno by sa ti lahsie zilo ak by si zmenila postoj k tomu ty...lebo podla toho co pises tak rodicia nebudu ti, ktori ta pochopia a budu sa snazit ulahcit ti zivot s nimi....mas zdravu a nadhernu dcerku, ktora chce usmiatu a pokojnu maminku, nenechaj sa vytocit a nepripustaj si ked ti vravia ze vsetko robis zle a pod. Nemoze to byt pravda ked mas take krasne dietatko, ta sa ti podarila...a vychovavas ju sama..bud za to na seba hrda a nevrav ze mas na hovno zivot, lebo nemas... 😉
drz sa, budem na vas obe mysliet

hillary23
17. dec 2008

angua27

hej sak mam to tazke od zaciatku mi oni nepomahaju len ja sama..sem tam obcas jej daco kupia ale i to malo.bolo obdobie kedy som si ja vsetko sama kupila..bars sa ani mama nopytala ci daco chcem abo nechcem...a nejsom sama co to ma tazke mam bratov a co maju holky ta nasi ich nemaju radi..len ohovaraju ,hoc ich ani neznaju..asi tak to mam jaa..hej nervy mam pevne ale dokedy..a dakujem noo..viem ze na svete nejsom v takejto situacii sama bo je nas vela ale takto jak to mam ja to ma malo ludi..a bab..dnes mi mama povedala ze ak sa ti nepaci odstahuj sa..len ma vyhanaju stale..a kam mam ist?ja by som sla,sak ked ma vyhanaju nech mi daco zozenu a japojdem..ja som im povedala pojdem tto bude ale az ked budem robit ,daco sa nasetri a bude byt a stade pojdem het a s radostou..viem moja matka je dost ovplyvnena mojim fotrom...preto je taa.moj otec je nechcem povedat coo..dement..tak preto..on co nas vychoval tak to musi byt jak on to chce .tak musim i ja malu vychovat.presne jak si on povie..uz to v sebe dusim musim mu to dakedy uz povedat bo vybuchnem..

buchova

hej a dik no budem to potrebovat..ako kebyz emam kde ist ja idem ja by som tu nebola ani sekundu?naco takyto zivot kde si len nervy nicim mala je nervozna uz jak slak..a ja som mlada ja mam ese zivot pred sebou..ale oni si to neuvedomuju..odomna chcu vela..i barak upratat i ono urobit vsetko..ta co sa mam zdrat na materskej uz??pana mam nervy zase na nich..

danielkapo

dakujem za pochvalu ze mam peknu dceru.hej je pekna cely tata jej:D:D..i ty mas peknu malu..kazde dieta je zlate a pekne...mame som povedala ze som rada ze som ju nedalala het a mama z eno sak jak si ju vyhcovas taka bude..uz inak trepala jak pred fotrom..jaka je falosna ale to viem davno..nic nove...no sak oni nejsui ti ludi aco ma chapu, oni ma nikdy nepochopia i to ked mala mala v lete rok nemohla som doma urobit oslavu ze sak naco..zbytocnee..jak som sa nasrala s prepacenim ta som myslela ze utecem..teraz ked bude mat 2r.v lete doma tu oslavu nebudem robit..na kaslem nanich.sak oni neboli ani na jej krstinach ani nikde..a ja i mam hovorit stary rodicia??nenene..u mna nejsu rodicia..aj ked mala bude do skolky chodit mi povedali,neckaaj ze ti ponu budeme chodit..je velo bab co su same a zvladaju vsetko..hm a ja som si povedaa hej ze ale oni maju rodicov co im pomozu abo maju muzov..len ja som sama sama, a aj budem..hej mala je zdrava musim si zabuchat 🙂 asom rada..aspon daco..ona je pre mna aj ked ma jeduje bo so mna je uz nervak vsetkym je pre mna..ja sa vytocit musim bo ja si na hlavu uz nedam nekym srat..prepac ze toto hresim ale inak sa to neda.so mna ide zlost..hej?myslis ze sa mi vydarila??ale ja som nebola sama vtedy:D:..ale ne srandujem..ja usmiata nemozem byt bo tu sa stale daco deje zleeeee..pokojna?ta co salis..nejsom pokojna so na nervy..

hillary23
17. dec 2008

danielkapo

a prepac e hovorim po vasom vychodniarsky ale ja mam dost kamaratiek v okoli sabinova bo jej otec je stade..to uz ma tak chytlo tato rec ze koniec:D:D..ja mam kamaratky od popradu az po humenne..tak preto..ja mam raada vychod..moj pribehkebye vam ho tu napisem ta vam poviem ze uterak na slzy to je malo a telenovela je to jasnaa..i knihu dakedy napisem.mam to tazke..vy mate rodicov i ja ich mam ale naj by som ich nemala a tu nechcem zit vam pravdu poviem..mala ma starkych a ja musim otravovat inych ludi..ludi ktory ese studuju v skole a maju svoj zivot ,taky slobodny ne ako myy..asi tak a dakujemee🙂

buchova
17. dec 2008

hillary

telenovelu ma kazda z nas len s inou podstatou aleu plne rovnakym koncom......

mas to tazke a nezavidim ti taku situaciu..ale vzy sa pozri na malu a povedz si ze mala si nezasluzi aby mala nahnevanu maminu...skus nad vsetkym v klude rozumies v klude porozmyslat....ako pises tak s vasimi sa asi o tom neporozpravas ale skus vsetko riesit s umevom ja viem niekedy sa to neda ale vyskusaj to..aj ked ti vasi budu hovorit do vychovi tak im milo povedz ze vychovavas malu ako .

buchova
17. dec 2008

neviem co sa stalo-.........)))))))))))

najlepsie vies..nehadaj sa s nimi rťadsej bud ticho aj ked to v tebe vrie ale hadkami a arodanciou nic nevyriesis ver,ze velmi dobre viem o com hovorim...volakedy som sa s nasimi stale hadala alebo aj s bio,vyzivala som sa v hadkach tak si to vies predstavit ale teraz som v pohode pretoze som si uvedomila ze nadutostou a hnevo, nic nedosiahnem..a predsa mam byt pre koho usmievava,ked mi ten usmev nevratia nasi tak viki mi ho vrati tisic nasobne a este krajsi uprimnejsi.... 😉 😀

takze hlavu hore a vewla sil 😉

buchova
18. dec 2008

haloooo!!!!

baby co robite ked tu dnes nikoho nie je??????pekyn den 🙂

hillary23
18. dec 2008

buchova

na nic nudaa.ja cakam kedy sa mi maala zobudi den taky ze leje stale..a je tma dajak:D:D..a ty ako?

angua27
18. dec 2008

ahojte babuľky,

ja som dnes mala nejaké vybavovačky v BA. malý bol doma s deduškom, tak som si obehla všetko v pohode. mám nového klienta, tak sa teším, že už druhého. bola som zháňať jedného plyšáka pre malého, čo mal dostať od exa na Vianoce, ale všade je vypredaný. tak ho dostane na meniny vo februári. 😉 a stavila som sa na kávičku u kamošky. poobede som sa venovala malému a keďže nebol už dva dni vonku, tak sme zbehli spolu aj do obchodu. tentoraz aj s kočíkom. deň bol fajn, len keby nepršalo. 🙄

zajtra ho chcem vytiahnuť do materského centra, nech je trochu aj s inými deťmi. a nech si aj deduško od nás trošku oddýchne a poobede budeme variť a variť a variť. 😎

pekný večer ešte želám.

inak, bajama sa dávno neukázala.

adina22
19. dec 2008

hillary - no lahke to nemas,ale musis to nejak vydrzat kym ti mala podrastie a hadam sa budes moct osamostatnit

angua - no Matko ma kukuc cela mama 😉

zuzana1710
20. dec 2008

Ahojte.toto mi prislo dnes od NAIFKY-Mala predvianocna hadanka-ma to 3890g,51cm,najkrajsie ocka,najuzasnejsiu pusinecku na svete a zacalo to vrieskat dnes presne o 6.26hod. 😲 kto to je?Predsa TEREZKA.

prajeme im vela zdavicka a velmi sa tesime,ze uz je konecne Terezka medzi nami. 😉

buchova
20. dec 2008

jeeeej super...TERINKA vytaj na tomto svete!!!!!!vela zdravia,stastia a vela vela lasky 😀 😀 😀

angua27
20. dec 2008

paráda. Terezke aj mamine prajeme veľa zdravia, šťastia, lásky a dobrých ľudí okolo seba. 🙂

adina, dík. 😉

danielkapo
22. dec 2008

Ahojte

vitame Terezku na svete a jej a mamine zelame vela zdravia a spokojnosti 😵

Ako mate? Vianoce pred dverami... 😀 ...sa tesim uz,..Simka nejaka nekludna dnes, len ju chytam po byte...uz stavia sa na nozicky, tak zabava...

isto mate vsetky vela prace..tak zatial paaa

danielkapo
23. dec 2008

A este....krasne Vianoce vam zelame, plne lasky a radosti z deticiek a s detickami 😵

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

zuzana1710
23. dec 2008
paegaska
23. dec 2008

Všem vám přeji krásné vánoce, zdraví a radost z dětiček a každé z nás přji kousek štěstí a lásky.

martinadt
23. dec 2008

ahojte ja len na malú chvíľku aspoň popriať Vám všetkým šťastné a veselé vianoce, posielame pusu všetkym, pa pá

angua27
26. dec 2008

ahojte babuľky a detuľky, ako ste prežili vianočné sviatky?
u nás pohodka. doobeda Štedrého dňa bolo síce trošku hektické (malý vstal hore zadkom, ja som sa pohádala so sestrou), ale poobedie a večer boli super. Maťko si pospal a vstal s dobrou náladou, spráskal večeru ako keby týždeň nejedol a užíval si otváranie darčekov. každý si otvoril, chvíľku sa pohral a až potom prešiel k ďalšiemu. najväčší úspech mal hovoriaci psík od mojej sestry a hojdačka kohútik.
trošku sa nám však pokazilo večerné zaspávanie, tak sa od včera snažíme to zrovnať. dnes išiel spať až o 20.30, čo je o hodinu a pol neskôr ako zvyčajne. ale pospal si podvečer, keď sme sa vracali z BA, takže nebol unavený. zaspávanie bolo konečne po pár dňoch bez plaču. tak dúfam, že sa čoskoro dostaneme do normálu.
dúfam, že si všetky užívate Vianoce s drobcami. 😉

danielkapo
28. dec 2008

Ahoooj, tak Simka ma prve Vianoce za sebou....fajne bolo, zlata jak zbadala darceky, tak sa na nich vrhla 😀 tak si este uzivame sviatocnu atmosferu....majte sa krasne 😉

danielkapo
30. dec 2008

Ahojteee🙂 tak co ako sa mate? Pozdravujeme vas......a zelame krasny Silvester a este krajsi rok 2009

angua27
31. dec 2008

babuľky, prajem vám krásne silvestrovské oslavy, nech ich každá prežijete podľa svojho gusta. 😀
a úspešné vykročenie do Nového roka. nech je, ako sa hovorí, lepší ako ten minulý a trošku horší ako ten ďalší. 😎

ako Silvestrujete? a aké máte plány a predsavzatia do Nového roka? 🙂 to som, ale zvedavá, čo...

tak začnem ja, aby som sa len nepýtala:
zatiaľ som doma a von vyrážam až okolo desiatej, ideme partička ľudí do BA na námestie. tak dúfam, že to v zdraví prežijeme.
no a predsavzatia a plány: nech je ďalší rok trošku kľudnejší ako tie posledné dva. v 2007 sa mi narodil syn, takže dosť veľký zlom, ale v dobrom a tento rok rozchod 😒 . takže nemusí prísť nič prelomové (ani dobré, ani zlé), len nech sme zdraví a nech nás trošku šťastíčka stretne. 😉
a hlavné predsavzatie, rozbehnúť firmu tak, aby som dokázala uživiť seba a malého. 😀

slunicko552
31. dec 2008

Ahoj holky tak jsem vás přišla pozdravit 🙂 .Přejeme s Martínkem krásného Silvestra a šťastný celý nový rok 😉

danielkapo
1. jan 2009

Ahojky, tak my sme Silvester prespinkali.... 😎 Simka sa trosku bala toho buchotu naokolo tak ma len drzala za ruku...zlataaaaa
predsavzatia si akosi nedavam...
_Vsetkym krasny novy rok...

suzana121
2. jan 2009

Ahojte mam o tazku ak otec dietata ktore ma uz pul roka chce priznat otcovstvo ale uz je to podane na sude moze este na matrike alebo sa to musi urobyt pred sudom?Dakujem