Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

julia225
29. apr 2008

teda zuzi...obdivujem, ze si taka silna...ale aj som bola a som, nase dievcatka nam za to stoja, uvidis nebudes lutovat ani sekundu...a mozno raz budete spolu, alebo najdete toho praveho...vela stastia a ostan v kontakte....ok? 🙂

nomisek
7. máj 2008

Ahojky zuzi, tak to tě obdivuji, že jsi to takhle zvládla. Je to to nejkrásnější v životě a dá se to užít i bez chlapa 🙂 Já jsem též od začátku těhotenství sama a nechybí mi chlap!!!! NO OBČAS JO, TO BYCH KECALA 😎

calisto, tobě také pevné nervy, budeš je potřebovat 😵 Akorát nevýhoda je, že musíme my Maminy dělat i Tátu..... Takže vydělávat a zabezpečovat a ještě stíhat vychovávat 😠

nomisek
7. máj 2008

Ahojky julia, mějte se holky taky moc fajnově a nevzdávejte to 🙂

nomisek
21. máj 2008

Ahojte holky, dnes mám konečně soud za sebou. Dostaly jsme 1500 měsíčně, 7000 na výbavu a 30 000 doplatek, takže super...... 😀 Akorát mě mrzí, že se už natvrdo k nám táta otočil zády 😢

mirka414
21. máj 2008

nomisek to je super,konecne sa vam to podarilo,ak sa otocil svedci to o jeho charaktere,ak vlastne nejaky ma 😠 nebud smutna,taky clovek stvor si nezasuzi byt otcom tvojej malinkej!!otazka je ci bude mat o neho nejaka zaujem,ked bude musiet dat tak dost penazi prec 😉 raz sa mu to vrati neboj a malinka mu to raz tie urcite spocita...a co ty nerisuje sa nieco nove,nejaky vztah??

hillary23
22. máj 2008

caute, rada by som sa k vam pripojila do debaty.som tu nova a som tiez jedna osoba z vas,cize slob,mamka.po precitani tych vasich pribehov co tu pisete ma to dost zaujalo a preto aj ja kus svojho napisem.nezazila som si prijemny pribeh..mam pomaly rocnu dceru a jej otec sa o nu vobec nezaujima a este to ze jej neplati nic..s tymto ze moja mala nebude mat otca som sa uz vyrovnala,nebolo to pre mna lahke sa s tym vyrovnat..ale cas vsetko pomalicky zahoji..viem ze neskor sa mu to vsetko vrati aj moja mala mu to da najavo..ale co uz ked na svete su taky bezcharakterny ludia ktory si nic nevazia..ak chcete mi kludne mozte napisat,sa vyjadrit..som na dieta sama, lahke to nieje ale som silnaa...

snuli
22. máj 2008

Ahojik,máš podobný príbeh ako ja.Ale mne nukal peknú dovolenku,ked pojdem na potrat.Odmietla som to a v tých najhorších chvílach ma podržali dobrý priatelia.Tych 9mesiacov bolo najhorších,tešila som sa a zároven som mala strach ako to budem zvládat.Ked sa narodil Daniel,plakala som ale od šťastia a viem,že keby som išla na potrat tak si to do smrti budem vyčítat.Zatial to zvládam,aj ked musím obraciat každú korunku,Ale som štastná že ho mám.Držím ti palečky. 🙂 😉

hillary23
22. máj 2008

cauko snuli!!! hm ale to som nepovedala cely moj pribeh a dakujem za tvoj pribeh..mna opustil ese skor ako som sa ja dozvedela ze som v tom vies..a dnes uz viem ze ma len podlo vyuzil a zranil ..ale som rada ze mam krasnu zdravu dceru, su s nou starosti ale som rada ze ju mam bo je pre mna vsetkym!!ja kebyze skor zistim ze som v tom ,,som si ista o tom ze by ma tiez tam poslal ale by som nesla bo je to risk..nemat abo mat zas dalsie dieta...nemala som to lahke s tym a nemam to lahke ani doterat..byvam u nasich a lahke to tu nie je bo sa mi do vsetkeho staraju..ja som celych 9mes.vtedy len a len trpela ,moc slz som vyronila a dnes uz viem ze sa to tak muselo stat a ma to posunulo vpred.clovek musi byt silnyy.asi tak.a hej mas pravdu, treba setrit korunky bo z materskej sa neda pomaly ani nic kupit..ja vsetko co mam davam mojej malej ,chcem pre nu en to naj v zivote a hlavne aby bola zdrava..dakujem aj ja tebe paa

zuzana1710
6. jún 2008

baby,myslim,ze nas mozu obdivovat...teda vas,co uz mate deticky...bo niekto sa nedokaze postarat o dietatko aj ked ma partnera....takze drzim palce. 😉

julia225
6. jún 2008

sme bojovnicky!!!!!!!!!!!!!
supeeeeer, nech ziju nase deticky a pan boh zaplat za spermiu co nas oplodnila..... aj za jej darcu, inac by sme nemali nase poklady, ktore nam vycaria usmev na tvri, ked sedia cerstvo okupany uprostred kaluze kakavka.... 😵 😵 😵 😵 😵 🙂

zuzana1710
7. jún 2008

julia 🙂 😉

plasta
9. jún 2008

ahojte, aj ja som tu nova a viem, ze nie som sama slobodna mamka.... musim povedat, ze kazdy tento pribeh ma svoju historiu a dufam, ze kazdu z nas caka pekna buducnost... mna moj byvaly opustil, vlastne som nechala ja jeho, ked mala moja mala tri mesiace.... a preco... jedneho dna prisiel s tym, ze on nie je malej biologicky otec... ked osm sa ho opytala ako na to prisiel, povedal mi, ze mu to povedala vestica... no tak, tu vesticu srdecne pozdravujem a dakujem jej, ze mi otvorila oci a ja som zistila, ako sa ten clovek dokazal cele tie dva roky pretvarovat a klamat mi do oci.... kym ja som sa starala o mesacne dieta, on sa po meste prechadzal s nejakou slecnou ruka v ruke... no co uz.... charakter z niektorych ludi priam srsi....ale vsetko sme zvladli, aj pojednavania, na ktorych ma ociernil a nielen mna, ale aj celu moju rodinu... a tak.,.. ale raz mu to moje dievcatko ukaze, ked mu povie, ze ho nechce, lebo on nechcel raz ju....
tak sa drzte....

siduska
9. jún 2008

Plasta ja viem o com hovoris,,, pises ako keby si pisala moj pribeh kedysi.... ja uz to mam tiez za sebou.Teraz mam super priatela, ktory, uplne iny ako moj predtym...stara sa o nas a som rada, ze ho mam.Vie si nas vazit a ma z nas radost, hlavne s malej a aj napriek tomu, ze neni jeho.Biologicky otec, nema o nu ani zaujem.no co uz...Oni im to raz vrati ked vyrastu...

inak dievcata, som sa tu dlhsiu dobu neukazala,,, nemala som po pravde ani cas...jak sa mi mate???

sorrelia
9. jún 2008

Ahoj ... nedalo mi a nakukla som ...tiez som slobodna mamina. A veru som rada, ze som zostala sama - teda nie som sama, mam synceka a uzasnu rodinu. No som rada ze biochrapun (lebo to nie je otec) s nami nezije. Obdivujem vas maminky, ze ste mali chut a silu bojovat o vyzivne. Ja ju nemam. Nechcem aby moj syn musel mat v rodnom liste toho cloveka. Nechcem aby sa za neho musel hanbit ako za svojho otca. Mna komunikacia s nim stala kopec nervov a cast zdravia. Viac by som nezvladla.
Preto mate u mna naozaj velky obdiv a velmi vam fandim !

Len jedno necham ako moze clovek splodit dieta a potom sa tvarit akoby nic. Toto nepochopim nikdy. Neviem co ide hlavou takeho cloveka. Ved dieta jej aj kusok oboch aj mamy aj otca. Ako sa mozu "otcovia" tvarit, ze ich deti neexistuju ??? A este sa aj brania brat za svoj cin zodpovednost.

Poviem priklad. Mam znamu a ta ma krasne dvojicky. Ich "tato" na sudnom pojednavani vyhlasil, ze jedno z dvojciat nie je jeho a preto je ochotny prispievat iba na to "jeho". Chapete to ? ja nie. Mne sa nad takymto spravanim zastavuje rozum 😖

plasta
10. jún 2008

ahoj sorrelia... tak to s tymi dvojickami, akoze, ja viem, ze to nie je smiesne, ale nedalo sa mi nesmiat... vlastne sa smejem nad hlupostou cloveka.... a to vam poviem, ze niektori ludia su nevycerpatelne studne hluposti.... 😉
to pomenovanie biochrapun sa mi velmi paci, asi ho zacnem aj ja pouzivat.... a poviem ti pravdu, ja sa teraz velmi hanbim za to s kym mam dieta... ja som z malej obce v tatrach a tu vie kazdy vsetko o kazdom... proste babky FBI su den co den v akcii...
aj mna stala komunikacia s nim vela sil, lebo on nehladal chybu v nas oboch, ale len vo mne.... to su ale ludia, co trpia stihomamom... no co uz, aj pre takych slnko svieti...

a pises, ze nepochopis chlapov, ktori zapru svoje dieta... co by si povedala o zene, ktora povie, ze toto dieta nie je mojou vnuckou, lebo jej rodicia nie su manzelia... toto ja nechapem.... ako jedna zena-matka moze zapriet svoju vlastnu krv 🤐 .... a takto prisla moja mala o starych rodicov... ma len jednu babu, dede, Kagu (to je moja sestra, neviem ako prisla na to meno, kedze sa vola Alena), mojumoju(sesternicu), kcnu(krstnu), kcneho(krstneho) a to jej staci.... a ostatni, nech sa idu dat vypchat do muzea, ako vystavne kusy.... a ked nas stretnu, nech sa pozeraju inym smerom a nech si ju potajme nefotia, ako to robili posledne 😅

siduska
10. jún 2008

su to trapaci.... si ako myslia, ze im fotky budu stacit???
to robi ten moj byvali, furt ked nas nekde stretne nas foti a potom, ze si fotky pozera...no nekomu staci...
len nechapem tiez vela veciam, ako napriklad sa o malu staral vyse roka, ze k nej nema ziadny cit... teraz vobec o nu nema zaujem...
a s tymy dvojickami... tiez som sa musela smiat.... fakt ,ze ho hamba nefackuje neco take povedat, to uz aj na tom sude museli vidiet, ze ne je poriadku , ked neco take z huby vypustil....

naifka
10. jún 2008

caute baby, hlasim sa ako dalsia "do klubu" :( momentalne s tym akosi este nie som vysporiadana, ale snad ta radost coskoro pride... 😉

plasta
11. jún 2008

no, niekomu fakt stacia fotky a ako tak rozmyslam, tak mozno aj viem, aky je ten dovod.... fotka sa ti nikdy neotoci chrbtom a nepovie ti, chod prec ja ta teraz nechcem vidiet....

a niektorych fakt hanba nefackuje, cosi.... to su ludia bez chrbtovej kosti.... slovo ako charakter maju vypustene zo svohjo slovnika, to bude asi tym.... 🙂

hillary23
11. jún 2008

caute baby!!som tu znova a som si vsetko precitala!je to fakt zaujimave kazda mame mozno ze aj podobne pribehy.len o kusok sa lisia..teraz neviem na ktoru mam reagovat:D:D je vas tu vela a je to zaujimave...co sa tyka tych chlapov ktory nemaju zaujem o svoje dieta .su to bezcharakterny ludia ktory nemaju cit.ako ten moj byvaly ale pravda je ese to u mna ze on ma svoju snubenicu a ta mu vo vsetkom suhlasi ako on kona...dala som si sudom vyzivne ktore sa mi snim asi bude tahat aj 5 rokov bo taky hajzel ako je on to stale netahuje neplati len sa odvolava..dnes ma moja maala rocik🙂) a ani z jeho rodiny sa nik neozve??to su mi ludia!!!ale ja ich mam v pazi som snimi skoncila a viem ze malej otec nema o nu vobec zaujema nie uz ten cit ktory ku nej ani neciti...som aj rada ze som sama s nou bo to by som sa len trapila a trapila..nestal by mi za to..a nepochopim tych ludi naco si fotia svoje dieta ked nemaju o nich ziadny zaujem?zeby pre utechu?hmm..:D:D..vase rpibehy su fakt smutne ale si povedzte takto ze mame z toho dake ponaucenia nie??

hillary23
11. jún 2008

a ese moja rada pre vas!! budte silne aj ked je to tazke ,treba vydrzat a cas vsetko zahoji ...to trapenie casom sa zahoji a bude to ok vsetko..len netreba sa vzdaavat...nenechat sa ponizivat treba si povedat aj svoje slovo...ja som silna a exa sa nebojim ..viem ze ma za chrbtom opnizuje ale ked to nepocujem ma to uz tak netrapi cas zahojil rany a ta jeho buduca zena je kuzloo...ako moze byt s takym clovekom ktory nema zaujem o dvoje dieta?nechapem

sorrelia
11. jún 2008

ahojte dievky 🙂
Plasta
veru aj teky zeny su... aj moj syncek ma taku babku - byvaleho mamu... Velmi sa urazila, ked som jej povedala, ze ma nevychovaneho syna. Lebo riadne vychovany chlap sa tehotnej nevyhraza bitkou. Na co sa madam urazila a vyhlasila, ze sama som si na vine. Nuz aj take sa deje 😒

Siduska
presne tak ako povedala plasta... fotka neodvrava, nic nepyta, a netreba sao nu nijak starat, nebodaj jej este aj cas venovat... je to smutne ☹

Hillary
nechaj tu jeho novopecenu nech si ho aj zozere - ved ona casom pride na to co ma za exota doma 😉
a ked na to pride ty budes mas super zivot so super chlapom a ona bude s tym nepodarkom 😀

hillary23
11. jún 2008

cauko sorrelia!! no ved hej ja viem...ale vies oni si ziju vo velkom ruzovom sneee :D:D az je mi to smiesnooo:D:D vzdy sa nad nou musim smiat co mi pise a hovori..

sorrelia
11. jún 2008

hilary
ja by som si tie jej slohove prace odlozila a ked by doslo na lamanie chleba nechala by som jej ich precitat 😀 😀 ...
ach jo - verim, musi to byt divne a tazke pozerat sa na to, ze taky biochrapun sa ma teraz dobre. No ja si myslim, ze aj na neho dojde. A aj na tu jeho spisovatelku. Ked ti bude nabuduce nieco vraviet, len jej prikivni a usmej sa. Ved ona sa spamata. A ked ti bude daco pisat vymaz a necitaj. Na co ? Ved ty vies aky je. Aky bol vas vztah a ako sa chova - nechova k vlastnemu dietatku. to hovori za vsetko. TAkze netrap sa "JEJ" hlupymi pismenkami. Ona si neuvedomuje co je to za cloveka.

hillary23
11. jún 2008

cauko sorrelia!no hej ma stastne obdobie maju v lete ich cakaju zasnuby a potom svadba...ale neboj mas pravdu nanho pride den D!ale potom uz je neskooro a aj bude...vies ona je moc mudra ona si tak velmi veri vies...och maria nemam rada takych ludi...co su daco abo sa tak robia..ona ze ho velmi dobre pozna..nemyslim si..su spolu kratko a uz svadba bude...dajake divne ttoto!Ale nech nech si ju zozere abo ona jehoo..ale ja si za svojim pojdem a idem..platit mi bude to s tym nech pocita aj ked nema o nu zaujem raz mu to mala vytmavy uplne!!!a ty ako sa mas?hm maly ako??

zuzana1710
11. jún 2008

ahojte babenky...

naifka,sme na tom rovnako..babatka este len cakame,ale ja som silna a viem,ze to zmaknem lavou zadnou...a pevne verim,ze aj ty to dokazes..len sa netreba opustat..ved pre jedno kviti slunce nestviti... 🙂 tak nic neboj.

a co sa tyka tej druhej babky s otcovej strany,tak ja som mala taky krasny telefonat,ze ked pride do espane,tak zabije mna aj s babom..tak celkom pekny darcek sme od nej dostali...co sa neda povedat o druhej babke..ta by malinkemu dala aj modre z neba..aj s dedikom... 🙂 moji rodicia ma podporuju ako sa len da nakolko som odlucena od rodiny...velmi mi to pomaha...bo tato sa sice stara,ale pride kazdy den maximum na 10 minut a to je asi tak vsetko...

baby,drzim vam vsetkym palce a myslite pozitivne...a neni to az take hrozne byt slobodna mamka..aj horsie veci sa stavaju.mozeme byt radi,ze nam boh dovolil byt maminkami a treba sa tesit z toho 🙂

siduska
12. jún 2008

hillary
vies jak moze byt s takym clovekem, ktory nema zaujemo svoje dieta...pretoze ona nema vlastne deti a nevie aky to je cit matky... vies co priala by som jejna tvojommieste bay sa jej stal podobny pribeh,,, aspon by vedela ake to je.Neco podobneho som mala aj ja....

Sorrelia
je to strasne smutne,,, s fotiek vela ale nevycitaju,,, a preto kukaju radsi na fotky, lebo nemaju az take velek vycitky ked su s detmi, tak si takto malicky... su na chviluprecitliveny, potom pojdu do krcmy sa opit a hned zabudny, ze vobec nejake dcer, syny maju....strasne....Teda aspon ted moj ex to tak robil,,,, teraz uz nema snahu uz ani na malu kuknut...furt si nekde da so mnou specha ale ,ze mam prist bez malej a da mi peniaze ako vyzivne aspon neco....zacne hrat na citi a potom si zase cely mesiac nespomene az kd pride pred 15 . ze ma dat prachy....

je to fakt strasne,,, a hlavne, ze nas je tak vela.Proste nechapem, preco my zeny musime tak trpiet a co s nami robia muzi.A to sa hovori, ze sme silnejsi ako oni.

mam kamarata ktoremu sa to tiez stalo, len s tim rozdielom, ze on ostal slobodny tata.

siduska
12. jún 2008

naifka
neboj to casom pride a bude ti lepsie...sice si vzdy spomenes ked sa na to miminko kuknes, ale bud silna...Zabudnut sa neda,,,ale aspon nemysliet a zit dalej sa..
drz sa

sorrelia
12. jún 2008

hillary
drobec sa ma fajne 😀 , stale cuca "flasku" 😀 nenazranec jeden
a ja sa mam fajn, ved hlavne, ze nam slnko svieti nad hlavami 😀 😎

siduska
radsej byt slobodna mamulka ako zit s takym biochrapunom, no nie ? s nim by si sa natrapila viac ako bez neho... a to, ze on je idiot nech teba netrapi. Musis urobit jeden velky krok dopredu a tesit sa s dietatka.
viem o com pisem, mne tiez jeden idiot donedavna strpcoval zivot, ale uz je tomu koniec... Nenecham sa predsa deptat od takeho chrapuna, no nie ???

dievka hore hlavku, nasad ten najkrajsi usmev aj ked cez slzicky a uvidis bude lepsie 🤐 - si mlada krasna baba - zivot este len zacina 😀

plasta
12. jún 2008

sorrelia... a vies, ze mne je to jedno uz teraz, co ta pani o mne a mojej dcere povedala.... najprv ma to zabolelo, to hej.... ale neviem pochopit, preco ma tak nasilu tlacila do svadby s jej synom... baby, esteze mi ostal kusok zdraveho rozumu v tej chvili, som sa nedala presvedcit, bo inak neviem... asi by som ho panvicou v noci od zlosti dobila, ked vypustil tie "zazracne slova" z ust...
inak baby, ja som ho pred dvoma tyzdnami stretla tiez, s novou frajerkou po boku 😲 .... ked nas zbadal, kokos, skoro ju do krikov sotil, len aby som si nahodou daco nemyslela.... ale ona sa nedala, sa k nemu ak prikliestila, ze nemal moznost sa nerobit, ze nie su spolu.... ved som zvedava, ako dlho im to vydrzi, ked pride na to, aky je... a pochybujem, ze jej povedal o malej, ale o to som sa akosi postarala ja... no, mozno to bolo hlupe, ale nedalo mi povedat, ze k..... sa to hej, ale o vlastne decko sa starat nebude.... sorry za vyraz (ten vybodkovany), ale jednoducho mi uslo.... 😀
a nakoniec mal este odvahu sa pozdravit mojej mame, ta nic... ma ho v pazi... dokonca mal nejake pokusy, ze sa Alexandre pozdravi... a viete kde ho to dieta malo... tiez v pazi 😀 😀 .... aspon v niecom je po mne... mala salamistka....

plasta
12. jún 2008

baby, akurat som pozerala na fotky nasich deticiek.... su krasne... chyba im nieco? ja si myslim, ze nie... a ked si to niekrori ludia myslia, nech sa idu da vypchat... 😉