Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

sorrelia
5. mar 2009

danielko

tak ja uz ani neviem ako to je byt tehotna 😀 ... ale bolo to pekne ked brusko nebolo este take velke a malicky kopkal 😵

buchova

ked som minule drzala dupacky co mal Matko v porodnici, nechapala som ako sa tam zmestil 😕 🙂 ... uf uteka to veeeelmi rychlo 🙂

adina22
5. mar 2009

jaaj tehotenstvo,ja na to velmi rada spominam 😵 😵 Ja som ju rada hladkala a rozpravala sa s nou (teda ked ma nikto nevidel)

dakujem 😉 pridala som este dve zo vcera,ked sme boli na konrole a mali sme este chvilu casu kym nam pojde bus,tak som ju zobrala do Billy na slonika,no ta bola happy 😵 🙂

sorrelia - pozerala som fotecky,ocinko musi byt velmi starostlivy 😉 Neviem ci dobre registrujem,ale vzdy si mala v pase ze byvas v okrese Banska Stiavnica? 🙂 Tam to trosku poznam a veeelmi sa mi tam paci,chodievame tam pobliz na chatu. 😉

danielkapo
5. mar 2009

sorrelia no uzasny je matko 😵 a ocino sa stara 😉 sympatak 😎

sorrelia
5. mar 2009

adina

tatinko je skutocne velmi staroslivy, ani moj brat sa tak o vlastneho syna nestara, ako moj priatel o Matka 🙂
Ja som ani netusila, ze taky muzi chodia po zemi 😕 ...

V tom miniprofile som mavala BA, ale prestahovali sme sa s Matkom do BS... A skutocne ju tu nadherne... Uz sa tesim na april - maj, ked uz budeme moct chodit na mensie tury 😀 ...

tinika
5. mar 2009

Sorrelia a ty pochadzas z blavy? a rozhodla si sa pre BS? Mas tam nejaku rodinu?

sorrelia
5. mar 2009

titinka

ale kdezeee 😀
pochadzam z NR, potom sme sa prestahovali do BA, a ja som s Matkom odisla za drahym do BS...c 🙂

tinika
5. mar 2009

aha takze si v blave bola najst priatela 😀 pekne pekne, ze ho pozdravujem, bo takych je malo 😉

adina22
5. mar 2009

a ako ste sa spoznali? 🙂

yukki
5. mar 2009

Adina 🙂 a sa tam malá nebála zo začiatku? Lebo mne sa Kika teda nebojí ani na normálnom koni, ale tieto hračkárske hýbacie autíčka a iné hávede EE 😒

adina22
5. mar 2009

yukki - no zo zaciatku na mna divne pozrela,ked sa to zacalo hybat a vydavat zvuk 😉 Ale ked si sadla a chytila sa ruciek a zacalo ju to kolisat,tak taky usmev nahodila 😀

sparocka
5. mar 2009

Ahojte babenky.Chcem sa spytať.Keby sa teraz nahodou vydam (čo ešte nemam ani s kym 😀 ) a volam sa po manželovi,tak ako by to bolo z mojim malym??
On ma moje priezvisko,ale otca ma v rod. liste. Trebalo by nejaky suhlas od jeho otca,že chcem aby sa volal po manželovi??

sorrelia
5. mar 2009

titinka

ee nie, my sme sa spoznali v BS

adinka

to ti je taaak zamotaneeee 😀 ... ale v skratke asi takto : z domu som musela odist, lebo nasi mali inu predstavu o vychove mojho synceka, a k tomu generacny rozdiel - no jednoducho som sa jedneho dna zbalila a odisla...
Odisla som ku znamym, kde sme boli 4 dni. Hladala som si ubytko.
Nakoniec ma kamartka nahovorila, nech idem k jej kamaratovi. Vraj je to super clovek. Ona nas chcela dat dokopy omnoho skor, ale obaja sme na nu pozerali ci jej nesibe, lebo ani jeden sme sa tomu druhemu nepacil 😀 ...

No odisla som teda do BS. A nejako sa nam udialo, ze sme sa do seba zamilovali. A sme spolu 😀

petruci6
5. mar 2009

sparocka musis mat suhlas jeho bio otca,pokial je v RL zapisany
a ked suhlasi,tak tvoj buduci musi poziadat o adopciu,aby mu mohol dat svoje priezvisko

adina22
5. mar 2009

sorrelia - teeeda to je ako z filmu 😉 Ale ti poviem ze si odvazna a len tak sa zbalit a odist s par mesacnym miminom,ked vlastne nevies co ta caka 😉

sparocka - podobnu otazku som dala par stranok dozadu 😉

sorrelia
5. mar 2009

adina

co ti ja viem, uz som toho mala plne brile 😀
a neviem to vysvetlit ale mala som pocit, ze robim dobre 🙂 no a pocit neklamal 😀

tinika
5. mar 2009

sorrelia a taka otazocka existenčna z čoho si si platila byvanie a z čoho žila ked materska a rodicovsky nič moc?

sorrelia
5. mar 2009

titinka

pomoc sa vzdy najde, pretoze dobrych ludi je stale dost 🙂 😉

tinika
5. mar 2009

to som rada bez tych ludi by to vela takych ako ty nezvladlo 🙂

sorrelia
5. mar 2009

to je pravda 🙂
ja som vdacna kazdemu...

tinika
5. mar 2009

😉

sorrelia
5. mar 2009

titinka

btw. co si myslela tym "takych ako ja" ? 😕
ved kazdy sa moze ocitnut v situacii, kedy potrebuje pomoc druhych ludi, nie len "ti ako ja"....
a dokonca aj "ludia ako ja" vedia pomahat inym ludom...

tinika
5. mar 2009

sorrelia ale asi som ta nahnevala.
ja som to nemyslela zle a suhlasim ze aj ludia ako ty mozu pomahat. Sak ja tiez teraz niekomu trocha pomaham. 😉

sorrelia
5. mar 2009

nie nenahnevala, len som to nechapala co myslis tym skatulkovani 😒 ?
vseobecne slobodne matky maju iny zivot ako matky co maju fin. vypomoc manzela... tym si ale nemyslim, zeby ktorakolvek slobodna matka bola nieco menej nez iny ludia 😖
hmm asi tak mi vyznel tvoj prispevok, ale zrejme som sa pomylila... 😅

tinika
5. mar 2009

sorrelia naopak, praveze si myslim ze slobodna mamička je u mna na vyssom stupienku a obdivujem ta ze si dokazala odist aj ked nie do istoty. Tak som to myslela. Uz rozumies?

tinika
5. mar 2009

a navyse este obdivujem viac take mamicky, ktore sa nevydaju len kvoli babu, ale radsej sa popasuju zo zivotom same, ako by boli nestastne s muzom ktoreho si nezobrali z lasky. tak asi tolko 😉

angua27
5. mar 2009

ahojte krásky a krásavec,

jožino - mafiány jednička z hviezdičkou. 😀

natálka, aj Maťko sú zlatučký. bože to boli časy, keď bol môj ešte taký maličký, však to bolo pred 100 rokmi. 😀

buchova - my nestarneme, iba deti rastú. 😎

tinika
5. mar 2009

ahoj angua ako sa dnes mate,

sorrelia
5. mar 2009

titinka
prepac dnes som nejaka nemchapava 😅
to bude tou hmlou v BS ze sa mi to tak mlzi 😀

tinika
5. mar 2009

sorrelia v pohode mne včera nedochadzalo sak vies kazdy mame ine myslienkove pochody, ja som ta chcela pochvalit a ty si to zobrala presne naopak hihi

angua27
5. mar 2009

ahoj tinika. no, dnes nič moc. pršalo, tak som nechcela ísť von, ale nakoniec sme aj tak museli, lebo malý už bol ako z divých vajec. stačilo 20 minút vonku a bol šťastný ako blcha a dobrý. teraz som sa snažila pracovať, ale malý si dnes zmyslel, že nechce spať, tak s ním teraz leží deduško a idem ho vystriedať. najnutnejšie som dorobila, ale zrovna dnes som chcela makať až do 1-2 rána. ☹ hold človek mieni, dieťa mení. 😎